Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcia lornetek - w klimacie ART
Autor Wiadomość
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018   Zdjęcia lornetek - w klimacie ART

Szanowni,
myślę o takim trochę nietypowym wątku, bez merytoryki czy oceniania, ale z pokazem ładnych zdjęć, niekoniecznie na kuchennym stole tuż po obiedzie..., niech fotografie będą estetyczne, trochę magiczne - dobre światło i kolor, oczywiście temat to lornetki.
Tyle się o lornetkach mówi, ale są osoby które również chętnie sobie na nie popatrzą, niekoniecznie w kontekście użytkowym. Dzisiaj sztuka ma przeróżne oblicza, widziałem nawet w muzeum sztuki nowoczesnej kawałek szyny kolejowej, wkomponowanej w jakiś absurd, co mieniło się dziełem sztuki...
Ale nie będę tutaj niczego oceniał, wszystko jest względne i niech takie pozostanie.
Jako miłośnik optyki sportowej, sądzę, że ładne kształty połączone z ciekawym tłem i światłem też mogą zostać uznane za formę sztuki, a jeśli te prace będą niosły za sobą smaczne odczucia - cel zostanie osiągnięty.
Proszę Redaktora Arka o opinię, czy taka forma wątku jest do przyjęcia i czy pojemność serwerów nie zostanie nadwyrężona.
Dziękuję wszystkim, którzy spróbują swoich sił na tym polu.
Nie publikujemy zdjęć, które nie są naszą własnością.

DSC00176.JPG
Plik ściągnięto 18702 raz(y) 354,78 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018   

Niezły zestaw jak na sam początek. Ciężko będzie go przebić. Ale pomyśł fajny.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018   

Balans bieli do poprawki. :)
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 13 Sie, 2018   

Adamie świetny pomysł , ale bardzo trudny . Chętnie spróbuję swoich sił w tym pionierskim zadaniu . Pod warunkiem że nauczę się publikować zdjęcia :) . Bardzo lubię zdjęcia ludzi obserwujących przyrodę przez lornetkę . Emocje utrwalone na zdjęciach są wspaniałe . To najlepsza zachęta do kupna lornetki . Mogą być zdjęcia w plenerze ? .
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pon 13 Sie, 2018   

komor napisał/a:
Balans bieli do poprawki. :)



Komor, masz rację, to zdjęcie jest dość stare i zdążyło pożółknąć...
A poważnie, w tym wątku jakość techniczna zdjęć nie ma znaczenia, raczej ich klimat i pomysł twórcy, a to jest umowne, więc ocenianie nie ma sensu :cool:


Jarek, plan zdjęciowy jest absolutnie dowolny, nawiasem mówiąc, nigdy nie widziałem zdjęcia lornetki z perspektywy autobusu. Paterson, o którym Tobie mówiłem, pisał poezję w swoim autobusie kiedy miał przerwę, Ty możesz robić zdjęcia.


Koledzy - mówię do tych, którzy kochają "lornetkowy świat" - pokażmy trochę piękna, które widujemy na codzień w formie ciekawych zdjęć, z lornetkami w roli głównej.

DSC07706.JPG
Plik ściągnięto 18642 raz(y) 217,4 KB

 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Pon 13 Sie, 2018   

Super pomysł, wieszczę temu wątkowi długi żywot. Dla miłośników lornetek przyjemne jest nie tylko patrzenie przez nie, ale również na nie. Mam nadzieję, że forumowiczów nie wystraszą mnichowe lejki i swarki i odważą się focić również swoje Tenta i inne lornetkowe pospólstwo. :grin:
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pon 13 Sie, 2018   

anatol1 napisał/a:
Super pomysł, wieszczę temu wątkowi długi żywot. Dla miłośników lornetek przyjemne jest nie tylko patrzenie przez nie, ale również na nie. Mam nadzieję, że forumowiczów nie wystraszą mnichowe lejki i swarki i odważą się focić również swoje Tenta i inne lornetkowe pospólstwo. :grin:



Dziękuję anatol1 za słowa wsparcia. Też myślę, że dopóki człowiek oddycha, kreatywność będzie mu towarzyszyć, więc wątek ten może zagościć na trochę...
Z moim bagażem lornetkowych przygód, logo na obudowie nie ma już prawie znaczenia, kiedy jest się zaawansowanym mnichem, wszystko zaczyna "pachnieć" podobnie - przyjemnie.
Z mojej strony będzie trochę pierwszoligowców, ale nie tylko, jest sporo klasyków, które już częściowo goszczą w wątku - klasyki z przed lat. Będą też trochę odjechane zdjęcia fragmentów optyki, gdzie udało się złapać dobre światło.

DSC01156.JPG
Plik ściągnięto 18590 raz(y) 265,89 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Sie, 2018   

W pełni popieram...
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pon 13 Sie, 2018   

Wprawdzie już kiedyś wrzuciłem tą fotkę w innym wątku - ale tu też pasuje. Kowa co prawda nie zalicza się do pierwszej ligi, ale jest dość dobra optycznie, mała, poręczna i tania a obraz w tle to jej żywioł.

IMG_1372.jpg
Plik ściągnięto 18555 raz(y) 60,4 KB

 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 13 Sie, 2018   

Maciek piękne zdjęcie . Gdyby zamiast Kowy był stary Zeiss porro , powiedziałbym że to przedwojenne zdjęcie z lat 30-tych . Taki ma fajny klimat :) . Duże brawa !!!
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 13 Sie, 2018   

Adam kiedy patrzę na Twoje ostatnie zdjęcie , od razu pomyślałem o sztuce nowoczesnej Art Deco :) . Gdyby się spotkało dwóch krytyków sztuki , jeden by powiedział że jest w tym zdjęciu przekaz metafizyczny . Drugi mógłby powiedzieć że jest w tym zdjęciu podtekst erotyczny :) . Aż strach pomyśleć co mógłby powiedzieć trzeci krytyk sztuki . Ale mi się podoba , przypomina mi film ... Gwiezdne Wojny .
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pon 13 Sie, 2018   

Wiking69 - dzięki za dobre słowo. Szczerze powiedziawszy nigdy nie myślałem o fotografowaniu lornetek w jakimś ciekawym otoczeniu - czy w charakterze jakiegoś artu.
Nie wiem czy to zdjęcie wpisuje się w temat postu ale może komuś się spodoba - jest to mój stary Vixen NF 8x32 w dość ciekawym otoczeniu. Ogólnie dla mnie wędrówki w górach bez lornetki byłyby o wiele bardziej bardziej ubogie.

P1080647.jpg
Plik ściągnięto 18494 raz(y) 143 KB

 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Wto 14 Sie, 2018   

Maciek, jeśli czujesz że Twoje zdjęcia pasują do tematu, nie krępuj się. Mi osobiście się bardzo podobają. No, ale mieliśmy nie oceniać... . Z drugiej strony, kilka miłych słów nie zaszkodzi :cool:

Jarek, też jestem fanem Gwiezdnych Wojen, ale chyba bardziej tej starszej serii. To jest prawdopodobnie jeden z powodów moich "mnisich zapędów".

DSC09632.JPG
Plik ściągnięto 18450 raz(y) 227,83 KB

 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 14 Sie, 2018   

Adam genialne ujęcie :) rodem z Gwiezdnych Wojen . Czujesz ten klimat , Obi-Wan Kenobi :) . Niech moc będzie z Tobą .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 14 Sie, 2018   

Maciek , w 100 % zgadzam się z Tobą że wędrówki po górach bez lornetki ... są o wiele bardziej ubogie . Ale niektórzy uświadamiają sobie ten fakt dopiero na samym szczycie . A wtedy słychać ... o jej , szkoda że nie wzięliśmy lornetki .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,53 sekundy. Zapytań do SQL: 22