Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Dobry smartfon czy któryś z kompaktów serii sony rx100?
Autor Wiadomość
Obserwatorka 
Nowy


Posty: 17
Skąd: Z nad morza
Wysłany: Nie 29 Kwi, 2018   Dobry smartfon czy któryś z kompaktów serii sony rx100?

Dzień dobry,a raczej ... bry... Obserwując rynek smartfonów, nie mogę nie zauważyć, że zakup jakiegokolwiek zaawansowanego kompaktu staje się sprawą baaardzo kontrowersyjną - pytanie - czy jest sens - zadaje sobie tutaj chyba każdy. Wiem, że wszystko uzależnione jest od potrzeb - co, do czego i za ile - ograniczenia smartfonów są oczywiste - zoom, mała matryca(chociaż to już chyba nie problem), powiększenia zdjęć do formatu A4, gdzie wychodzą wszystkie niedoskonałości smartfonowych fotografii. Nie będę robiła fotek do gazet, na konkursy, ale fotografie w każdych warunkach oświetleniowych, czasem duże wydruki i czasem też pobawię się ustawieniami zaawansowanymi mając kompakt w kieszeni. Dlatego właśnie muszę zapytać o Wasze zdanie - czy jakość zdjęć z kompaktu sony rx100, rx100 II i rx100III będą dużo lepsze od fotografii smartfonem za - powiedzmy - 2500zł? Opłaca się pakować w kompakt? Czy w gorszych warunkach oświetleniowych, taki sony rx100 II, zostawi w tyle smartfona nawet za 3-4 tys zł jeśli chodzi o jakość zdjęć? Po co ludzie nadal kupują tak naprawdę kompakty?
A może taka dziwna kombinacja - smartfon za 1500zł plus sony rx100? Chyba bez sensu...
Nie wiem jakiego dokonać wyboru - poproszę o rady:)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






w_w 
Uczestnik


Pomógł: 4 razy
Posty: 65
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie 29 Kwi, 2018   

Jeśli w grę wchodzą zdjęcia w kiepskim świetle i duże wydruki to zdecydowanie zaawansowany kompakt z matrycą 1 cal (jak rx100) lub większą da lepsze rezultaty niż smartfon.

W S7 użycie zoomu cyfrowego robi sieczkę ze zdjęcia nawet w dobrych warunkach. Odbitek większych od 10x15 nie wywoływałem.
 
 
Obserwatorka 
Nowy


Posty: 17
Skąd: Z nad morza
Wysłany: Nie 29 Kwi, 2018   

W każdych innych warunkach kupiłbyś dobrego smartfona?
 
 
w_w 
Uczestnik


Pomógł: 4 razy
Posty: 65
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie 29 Kwi, 2018   

Może źle się wyraziłem. Aparat taki jak rx100 zawsze zrobi lepsze zdjęcie a im gorsze warunki tym różnica względem smartfona będzie bardziej widoczna.

Porównując jpegi stary Sony V1 wypada zdecydowanie lepiej niż S7.

Jak dla mnie zdjęcia zrobione smartfonem najlepiej wyglądają na jego wyświetlaczu. W dużej części dobry wygląd tych zdjęć to zasługa obróbki przez telefon. Jeśli świadomie zwróciłaś uwagę na rx100 to smartfon go Tobie nie zastąpi. Inaczej sprawa wygląda z jakąś małpką z matrycą 1/2,3 (o ile priorytetem nie są zdjęcia na dłuższych ogniskowych).

Ja nie zdecydowałbym się, żeby jedynym aparatem w domu był ten w smartfonie. Chociaż to kwestia mocno indywidualna, czego oczekuje się od zdjęć.
 
 
Obserwatorka 
Nowy


Posty: 17
Skąd: Z nad morza
Wysłany: Nie 29 Kwi, 2018   

Rozumiem - to może rzeczywiście lepiej kupić któryś z tych rx100, tylko który? Może uściślę - nie chcę przepłacać, a najważniejsza jest jakość zdjęć w różnych warunkach oświetleniowych. I żeby smartfony za szybko nie dogoniły tego kompaktu;) I, II, III - oto jest pytanie - kiedyś czytałam, że jak kompakt rx100 to tylko model III...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 29 Kwi, 2018   

Obserwatorka, z niewielkimi wyjątkami, zawsze im nowszy, tym lepszy. Na portalu Optyczne.pl masz testy wszystkich wersji, możesz prześledzić różnice, radzę zacząć czytanie od modelu III, żeby prześledzić czym różni się od II. Nie trzeba czytać testu od deski do deski, ale już wstęp i drugi rozdział dadzą Ci większość potrzebnych informacji.
 
 
Obserwatorka 
Nowy


Posty: 17
Skąd: Z nad morza
Wysłany: Nie 29 Kwi, 2018   

komor napisał/a:
Obserwatorka, z niewielkimi wyjątkami, zawsze im nowszy, tym lepszy. Na portalu Optyczne.pl masz testy wszystkich wersji, możesz prześledzić różnice, radzę zacząć czytanie od modelu III, żeby prześledzić czym różni się od II. Nie trzeba czytać testu od deski do deski, ale już wstęp i drugi rozdział dadzą Ci większość potrzebnych informacji.


Przeczytałam już jakiś czas temu:) Powiem szczerze - gdyby różnica między modelem I a III nie wynosiła 1000zł i nie robiła różnicy "mojej kieszeni", bez zastanowienia brałabym nowszy model:)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   

W sumie to zaczyna być nic odkrywczego. Ja żonie kupiłem smartfon, w przeliczeniu za 800zł, łącznie cztery aparaty i fajna zabawa z ustalaniem miejsca ostrości. Niektóre zdjęcia wychodzą lepiej niż pełnoklatkową lustrzanką z bardzo jasnym szkłem.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 16 Sie, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
W sumie to zaczyna być nic odkrywczego. Ja żonie kupiłem smartfon, w przeliczeniu za 800zł, łącznie cztery aparaty i fajna zabawa z ustalaniem miejsca ostrości. Niektóre zdjęcia wychodzą lepiej niż pełnoklatkową lustrzanką z bardzo jasnym szkłem.


Marzy mi się taki smartfon, który daje lepsze zdjęcia od FF.
Jaki to model podarowałeś żonie?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

fatman, myślę, że dziś nawet najtańsze aparaty z dwoma aparatami przy zwykłej fotografii codziennej mogą konkurować z lustrzankami, zwłaszcza przy zadaniach amatorskich. Ja kupiłem Honor 9 Lite z 2017. To małe g potrafi emulować efekt f/0.95.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 19 Sie, 2018   

Fotograficznie kusi mnie nowy Huawei P20 Pro.
Mi to się nie chce nosić już nawet bezlusterkowca 😜
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 19 Sie, 2018   

Mnie też kusi ten model, zwłaszcza, że przypadkiem w sklepie na niego trafiłem i się nim pobawiłem.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 20 Sie, 2018   

Kupiłem i jedzie do mnie 😀
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 20 Sie, 2018   

Heh, no to gratz! Wklej coś potem :)
 
 
lukaszw81 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pią 13 Gru, 2019   

Też mam podobny dylemat.
Kupić Sony DSC-RX100 za około 1200 zł czy smartfon za około 1500 - 2000 zł.
Jak jest w Waszym przypadku ?
Odchodzicie od aparatów cyfrowych na rzecz smartfonów ?
Czy jest jakiś smartfon, który może dorównać Sony DSC-RX100 ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14