Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Nie 19 Sie, 2018
Jakie 50mm do D5200
Autor Wiadomość
kzu 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   Jakie 50mm do D5200

Witam, kupiłem kilka dni temu Nikona D5200 z kitowym obiektywem 18-55mm, ale nie do końca jestem z niego zadowolony według mnie jest nie ostry. Nawet w porównaniu do obiektywu z kompaktu i słabego fokusu w AZ 361 wypada gorzej i na auto i na manualu. Aparat jest spoko i ratuje go przycisk funkcyjny na którym ustawiłem zmianę iso{chyba, że o czymś nie wiem} W necie naczytałem się opinii na temat tanich obiektywów i ciężko o coś "dobrego".
Główne pytanie czy Helios 44M-4{M42} z przejściówką z soczewką nie zbije lustra i czy wszystko będzie pasowało?
Widziałem też tanie stare nikory i masę innych obiektywów pod M42.
Kolejne pytanie to co ewentualnie w rozsądnej cenie z okolicy 50mm polecacie do tego aparatu. Może być z manualnym fokusem oraz bez stabilizacji. Fajnie by było gdyby ostrzyło w nieskończoność.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pon 20 Sie, 2018   

m42 do nikona nie ma sensu. Albo nie masz nieskończoności, albo masz przejściówkę z soczewką, z której jakość będzie poniżej krytyki.
 
 
kzu 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pon 20 Sie, 2018   

Ok to skoro nie m42 to mogę liczyć na jakieś inne propozycje?
Ja znalazłem coś takiego: Nikkor AF 50 mm f/1.8D jest ich trochę na allegro itd i są w cenie około 350zł.
Jest też opcja nowego: Yongnuo YN-50mm F1.8 cena też około 350zł. Wiem, że w zasadzie na 1.8 wypada słabo i trzeba ustawiać od 2.2 w górę i dopiero zaczyna to jakoś wyglądać z tym, że ja chce się na nim uczyć i może wystarczy, a jednak jest nowy? Ten kitowy który mam ostrzy w zasadzie od 6 w górę na 3.5 jest serio gorzej niż na starym kompakcie. Więc i tak byłoby o niebo lepiej.
Czytałem też temat o wyborze lustrzanki za 4-5tys, ale tam piszecie o obiektywach znacznie droższych od mojego aparatu co na tym etapie mojego amatorskiego zaawansowania jest bez sensu.
Głównie chodzi mi o jakość optyki w którym wypada to lepiej? Ewentualnie poproszę o inne propozycje.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 21 Sie, 2018   

Tego Nikkora AF 50 mm f/1.8D sobie odpuść bo AF nie będzie działać. Musisz kupować obiektywy AF-S. Co do tego YN-50mm F1.8 niby piszą: "posiada wbudowany układ autofocusa" ale czy ma silnik nie piszą. https://www.electro.pl/ob...ceneo_spo=false
Na zdjęciu sprzęgiełka mechanicznego nie widać co sugeruje, że posiada silnik. Ale to trzeba sprawdzić.
 
 
kzu 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Wto 21 Sie, 2018   

Dzięki za odpowiedź.
Ja raczej AF nie potrzebuje. Jako uniwersalny obiektyw używałbym 18-55 który go ma, a 50mm miałby być głównie do zabawy i raczej tylko do zdjęć "pasywnych" więc myślę, że na manualnym bym sobie poradził. Patrząc jak działa AF w tym 18-55 to użyłem go tylko kilka razy bo i tak nie celuje tam gdzie chce.
Patrząc pod względem nie automatyki, a optyki i ostrości co najlepiej szukać?
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Sro 22 Sie, 2018   

Zrozumiał bym gdybyś kupił Zenita XP, ale kupiłeś Nikona D5200, współczesną lustrzankę z AF. Jak aparat nowy to reklamuj, jak używany też możesz reklamować.
 
 
kzu 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sro 22 Sie, 2018   

Wczoraj i dziś miałem trochę czasu i natrafiłem na coś takiego: https://youtu.be/Yjsx1e8NXmU?t=13m29s
Wydaje mi się, że mój obiektyw również wypada lepiej po ustawieniu F na np 8 niż na 3.5. Zresztą nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że zdjęcia wyglądają lepiej i ostrość jest znacznie lepsza/zdjęcia nie są rozmyte.
Co do reklamacji to raczej nie wina sprzętu, a moich umiejętności już prędzej.
Zadam może jeszcze jedno pytanie.
Co polecacie do makro? Czy 55-200 tamarona będzie ok? Czy szukać czegoś innego ?
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 23 Sie, 2018   

To nie jest obiektyw do makro. Poza tym jak pisałem, obiektyw powinien mieć silnik. Najtańsza opcja to kupno pierścieni pośrednich do makrofotografii.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16