Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Trenując do Sony - garść pytań do mających A7R3
Autor Wiadomość
wstepbronislaw 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Daleka Północ
Wysłany: Pon 27 Sie, 2018   Trenując do Sony - garść pytań do mających A7R3

Dzięki dobroci kolegi, który użycza mi swojego A7R2, trenuję przed zakupem (a właściwie przed decyzją o zakupie) A7R3.
Miałbym kilka pytań do użytkowników znających A7R3 a najlepiej oba urządzenia.
Przepraszam za amatorską i przydługą formę pytań i być może za przypadki gdzie lektura instrukcji aparatu by wystarczyła.

Pierwsze pytanie to jak, w Waszym subiektywnym odczuciu, poprawiła się szybkość i niezawodność autofocusa w A7R3 względem R2? W R2 jakiegoś przełomu względem mojej wielce amatorskiej lustrzanki nie dostrzegam (oczywiście poza identyfikacją głów i oczu). Wszyscy pamiętamy te zdjęcia z premiery R3 gdzie pani z wytatuowaną szyją było w oczku widać wzorek na soczewce kontaktowej. No ale potem Optyczni na AF trochę w swoim teście marudzili, a DPR to nawet sobie na szyderę pozwoliło. Jak jest „w praniu”?

Kolejna sprawa: czy w R3 można ustawić co by aparat nie domykał zbytnio przysłony przy ostrzeniu w trybie ciągłym? W moim starodawnym aparacie używam tylko trybu ciągłego i kciuka.
W R2 mam taki scenariusz. Idę na spacer. Wokół mnie ludzie i zwierzęta. Pogoda piękna. Pstryk. Pstryk. Pstryk. I wszystko dobrze do czasu, gdy w oko wpada mi fragment naszego przepięknego polskiego pejzażu: Przystaję, wzruszam się, łzę uronię a następnie kręcę korbą na f10 i… …i nic z tego - bo aparacik „poluje na ostrość” ale nie ostrzy. Muszę do menusa wliźć i tryb pojedynczy ustawić. A potem nazad na tryb ciągły.

Pytanie o malutkie punkciki ostrości i „lock on target” czy jak to się tam nazywa.
Scenariusz:
Jest pies. Pies jak wiadomo oczu nie ma (a przynajmniej nie dla funkcji „eye focus” aparatu). No więc środkowy punkt ostrości ustawiam ręcznie na oczko, delikatnie muskam przycisk migawki i ciągnę je (znaczy to oczko) w pożądane miejsce klatki.
Aparat pracuje: Zielona ramka robi się to wąska i wysoka, to znowu niska i szeroka, no i kiedy łeb psa jest już perfekcyjnie umieszczony w klatce to zazwyczaj cały jest tą zieloną ramką otoczony. No niby dobrze – ale jednak nie dobrze. Albowiem korba na obiektywnie ustawiona jest na f1.2 no i każdy kto łeb psa kiedyś widział wie, że cały to on ostry nie wyjdzie. Zwłaszcza, jak pies łypie na mnie tak jakoś z ukosa. Z moich kilku doświadczeń wynika, że największe szanse na ostrość ma fragment anatomii psa znajdujący się najbliżej obiektywu. Czyli po zrobieniu „pstryk” otrzymuję wzruszająco wiernie oddaną fakturę noska, rzadziej jęzora. No a ja chciałbym oczko.
Ale to nie koniec przygody: Jak się trochę dłużej spust migawki przytrzyma to dokonuje się cud i ramka rozpada się na chmurkę małych punkcików mrugających wokół jednej, konkretnej części składowej psa. I to jest prawie to co chcę uzyskać. Prawie, bo dzieje się to nie od razu a dopiero po chwili, no i dodatkowo po rozpadzie dużej ramki ta chmurka i tak wisi na nosie albo uchu a nie na oku.
Po tym przydługim wstępie pytanie: czy można od razu ustawić maszynę w „tryb chmurki małych punkcików” i czy da się nią jakoś sterować.

Ostatnie pytanie to bufor. W R2 kiedy bufor się zapełni to do czasu pełnego wyczyszczenia nie mogę podejrzeć nawet ostatniego zdjęcia. Czy to usprawniono w R3, tzn. czy aparat w czasie zapisu zdjęć jest niebo bardziej ochotny do współpracy?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komisarz_ryba 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Posty: 143
Wysłany: Czw 30 Sie, 2018   Re: Trenując do Sony - garść pytań do mających A7R3

wstepbronislaw napisał/a:

Miałbym kilka pytań do użytkowników znających A7R3


Mma a7r3 z 2470gm. A7r2 mialem w reku.

Cytat:

Pierwsze pytanie to jak, w Waszym subiektywnym odczuciu, poprawiła się szybkość i niezawodność autofocusa w A7R3 względem R2? W R2 jakiegoś przełomu względem mojej wielce amatorskiej lustrzanki nie dostrzegam (oczywiście poza identyfikacją głów i oczu).


w dobrym swietle a7r3 hjest nieznacznie szybsza. W slabym swietle (wewnatrz pomieszczenia w pochmurny dzien) roznica jest znaczaca. Swoja droga amatorska lustrzanka zazwyczaj ostrzy szybciej niz pro bezluisterkowiec.

Cytat:

Kolejna sprawa: czy w R3 można ustawić co by aparat nie domykał zbytnio przysłony przy ostrzeniu w trybie ciągłym? W moim starodawnym aparacie używam tylko trybu ciągłego i kciuka.


Zalezy od obiektywu. Sam nie sprawdzalem bo nie mam stalek, ale podobno z np. 85mm 1.8 nie domyka (po wybraniu odpowiedniej opcji z menu "setting effect"). Za to na pewno domyka we wszystkich GM.

Cytat:

I wszystko dobrze do czasu, gdy w oko wpada mi fragment naszego przepięknego polskiego pejzażu: Przystaję, wzruszam się, łzę uronię a następnie kręcę korbą na f10 i… …i nic z tego - bo aparacik „poluje na ostrość” ale nie ostrzy. Muszę do menusa wliźć i tryb pojedynczy ustawić. A potem nazad na tryb ciągły.

Uzywam tylko trybu ciaglego. F10-F11 - nie ma problemow z AF mimo domknietej przyslony. Chyba ze ten pejzaz w nocy robisz, moze wtedy. Mi na ISO6400 i f 5.6 apart nie robi problemow.


Cytat:

Jest pies. Pies jak wiadomo oczu nie ma (a przynajmniej nie dla funkcji „eye focus” aparatu).


Mi oczy psa poznaje, chociaz nie zawsze.


Cytat:

Po tym przydługim wstępie pytanie: czy można od razu ustawić maszynę w „tryb chmurki małych punkcików” i czy da się nią jakoś sterować.


A po co ci lock-on af w takim wypadku? Masz flexible spot z lock on i flexibe spot (bez lock on). Ustaw rozmiar na small i bedzie chyba dobrze?
Ale oprzede wszyustkim a7r3 ma dostkowy ekran, dotykasz paluchem gdzie ma byc ostrosc. Dziwne, ze nie ma opcji zeby aparat od razu zrobil zdjecie w tym miejscu (co jest w moim starym NX1), ale tez moze byc.


Cytat:

Ostatnie pytanie to bufor. W R2 kiedy bufor się zapełni to do czasu pełnego wyczyszczenia nie mogę podejrzeć nawet ostatniego zdjęcia. Czy to usprawniono w R3, tzn. czy aparat w czasie zapisu zdjęć jest niebo bardziej ochotny do współpracy?


Podczas zapisu mozesz zmienic przyslone i czas, mozesz tez obejrzec ostatnio zapisane zdjecie (nie mylic z ostanio zronbionym).
 
 
wstepbronislaw 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Daleka Północ
Wysłany: Pią 31 Sie, 2018   

Super-konkretne odpowiedzi. Dzięki!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15