Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Kompakt do 1500 zł (edycja 2017)
Autor Wiadomość
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 16 Mar, 2018   

Miałem okazje w ostatnich latach korzystania z pośredników w handlu i wynajmie nieruchomości i ze smutkiem muszę stwierdzić że ich zdjęcia były do bani i zniechęcały...

Wolałbym więc odbyć taki wirtualny spacer -sam wykadrowałbym interesujące mnie fragmenty.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Klejna 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Sob 21 Kwi, 2018   

Witam

Serdecznie proszę o pomoc w znalezieniu aparatu.
Kwota do 1200 zł
Stan Nowy lub używany

Opis do czego posłuży:

Jestem marynarzem a więć chciałbym robić zdjecia JA + krajobraz w tle , dodatkowo chciałbym robić zdjecia ze statku przy widocznym lądzie jakiś zoom by się przydał ,ale nie musi być mega duży.
Plus zdjęcia w gorszych warunkach oświetleniowych bo mogę wieczorami wychodzić w port a światło wtedy mizerne.

Aparat chciałbym by nie był mega duzy. Ale nie znam się na parametrach aparatów

wiem że są takie aparaty wyglądające jak lustrzanki np: Panasonic FZ200
albo takie co można schować do kieszeni jak Sony RX100 , widziałem takie typy aparatów w rtv agd i patrząć na opisy w sklepie przy tej samej cenie np 1000 zł oba aparaty maja podobne parametry czy w rzeczywistości to wygląda tak że jakość zdjęc w takim aparacie co obiektyw jest schowany i się wysuwa jak w tym sony RX100 jest jakość taka sama jak w takich typu gdzie obiektyw jest nie schowany i nie da się schować takiego do kieszeni. Ale oba mają np zoom x30 , 16 mega pixeli rozdziałke , podobnę jasność itp?

to pytanie wyżej to tak dodatkowo bo mogę mieć taki do kieszenie albo taki co się nie zmieści ale żeby był jak najmniejszy aby go przypiąć w pokrowcu do paska .

Ja chciałbym tylko w tybie auto robić zdjęcia , nie jestem fotografem i niechce się uczyć , chce by aparat miał w miare dobry tryb auto.

ps: Najlepiej by był na baterie AA , ale jak takich nie ma przy parametrach które chce to może być ten dedykowany akumulator.

ps2: Proszę podać kilka modeli to na OLX będę polowął ewentualnie na raty coś wezmę nowego.do tej pory mam coolpix l29 i chce to zmienić
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pon 23 Kwi, 2018   

Radzę dokładnie czytac parametry, RX100 ma zoom tylko około 3.
Klejna napisał/a:

Jestem marynarzem a więć chciałbym robić zdjecia JA + krajobraz w tle , dodatkowo chciałbym robić zdjecia ze statku przy widocznym lądzie jakiś zoom by się przydał ,ale nie musi być mega duży.
Plus zdjęcia w gorszych warunkach oświetleniowych bo mogę wieczorami wychodzić w port a światło wtedy mizerne.
Aparat chciałbym by nie był mega duzy. Ale nie znam się na parametrach aparatów

Trudno spełnić takie wymagania, mały z zoomem się gryzą albo kosztują (Lumix TZ100).
Jeśli FZ200 za duzy, to może DSC-HX60V albo nowszy z tej serii, ale wieczorem bez światła będzie ciężko...
 
 
kajaann
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Wrz, 2018   Jaki aparat na początek przygody z fotografią?

Chciałabym zacząć wgłębiać się bardziej w fotografię i zacząć robić zdjęcia nie tylko aparatem w telefonie. Jestem kompletną amatorką. Zastanawiałam się nad lustrzanką ale stwierdziłam że na początek to nie jest dobry pomysł więc myślę że zwykły aparat cyfrowy byłby najlepszy na początek. Tylko pytanie jaki? Jakieś konkretne modele? Co myślicie o sony dsc-hx50v ? Bardzo zainteresowała mnie również fotografia analogowa ale nie wiem czy to dobra opcja dla całkowicie początkującego w fotografii?
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Wrz, 2018   

kajaann napisał/a:
Bardzo zainteresowała mnie również fotografia analogowa ale nie wiem czy to dobra opcja dla całkowicie początkującego w fotografii?

To najlepsza szkoła fotografii - uczy patrzenia i myślenia (i zmusza do poznania strony technicznej - źle naeksponowanej klatki nie poprawisz). Ograniczona ilość klatek i stałe ISO filmu też zmuszają do przemyślenia każdego ujęcia.
Z kompaktów polecam takie które mają możliwie dużą matrycę (APSC, 4/3, lub 1") https://www.dxomark.com/Cameras/Ratings - zaznacz kratkę compact oraz high-end compact - i kratki formatu czujnika a zobaczysz wybór. Jeśli złapałaś bakcyla fotografii - nie zaznaczaj mniejszej niż 1". Możesz rozszerzyć o kratkę "hybrid". Pojawią się bezlusterkowce. Ale w tej kategorii moim zdaniem są najlepsze te których nie zobaczysz - czyli Fujifilm X (XA; XE; XT) - których matryc DXO nie podaje w teście z powodu odmiennego ich oprogramowania. Ale na pewno nie ustępują tym w lustrzankach Nikona i bezlusterkowcach sony.
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Sro 05 Wrz, 2018   

kajaan, z całym szacunkiem dla poprzednika, ale pomysł, aby naukę fotografii zaczynać od analogowego filmu jest chybiony. Nie neguję tego, że klasyczna fotografia zmuszała do namysłu tam, gdzie dziś trzaska się czasem dużą ilośc klatek i 50-90% wywala. Ale to jest kosztowna i powolna nauka. A jako hobby -rzecz bardzo niszowa i też relatywnie kosztowna. Znacznie szybciej zdobędziesz podstawy na jakimś w miarę zaawansowanym kompakcie cyfrowym z dobrą "guzikologią" tzn. z trybami PASM, korektą ekspozycji itp. Tam gdzie użytkownik może świadomie ingerować w pracę aparatu. Reszta to jakiś prosty podręcznik fotografii lub kilka. Sporo jest opracowań w sieci, wyjaśniających podstawy.
Aparat wybierz taki z większą matrycą, standard 1" jest dobrą radą, aczkolwiek te aparaty nie są tanie. Możesz jednak taniej kupić (mówię o nowym) aparat z tej samej serii, ale wcześniejszy model. To, że pojawił się następca za xxxx$$$, nie znaczy, że ten starszy przestał robić (dobre) zdjęcia. Konkretny wybierzesz sama, tu na optycznych w dziale aparaty masz porównywarkę aparatów oraz testy niektórych modeli. Osobną sprawą jest dobór aparatu do Twoich potrzeb zdjęciowych. Czy fotografujesz głownie na wakacjach/w podróży, czy bardziej w najbliższym otoczeniu. Czy potrzebny Ci jest duży zoom? czy aparat może być relatywnie duży, czy musi być mały (w zw. z powyższymi)? Itd. Itp. Spróbuj najpierw określić te warunki brzegowe. Potem przegląd aparatów od ich kątem. Na koniec trudne kompromisy i ostateczny wybór.
Pozdrawiam
-J.
P.S. Przykładowy hx50v z Twojego postu to ultrazoom (kilkadziesiąt x) z bardzo małą matrycą 1/2.3" W swojej klasie nawet nie najgorszy, o ile wiem. Ale rozmiarem matrycy niewiele się różni od aparatu w telefonie, obiektyw ultrazooma, aby był mały (a tym samym cały aparat) jest dość ciemny. Jedyną przewagą nad telefonem jest ten zoom (do większości zastosowań po prostu zbędny w tak wielkim zakresie) i może trochę dostępnych ustawień parametrów.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Wrz, 2018   

Jar napisał/a:
pomysł, aby naukę fotografii zaczynać od analogowego filmu jest chybiony.

Tak chybiony że we wszystkich szkołach zaczyna się właśnie od analoga... Nie twierdzę że amator też musi - stąd porada jaki aparat wybrać.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 05 Wrz, 2018   

Nie wiem ile lat ma kajaan ani jaki budżet na aparat i wyposażenie ale nie po to wymyślono cyfrówki, żeby współcześnie "kompletna amatorka" zaczynała od analogowego sprzętu :mrgreen: No chyba że faktycznie zapisze się do jakiejś szkoły fotografowania z odpowiednim wyposażeniem...
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Wrz, 2018   

TomPL2 napisał/a:
nie po to wymyślono cyfrówki

No właśnie po co? Bez nich żyło się całkiem dobrze... :lol:
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pią 07 Wrz, 2018   

Zaczynanie nauki fotografii od aparatu analogowego to nie jest dobry pomysł. Sam niedawno widziałem grupę młodzieży uczącej się fotografii z lustrzankami analogowymi w różnym stanie technicznym, więc to jest prawda co napisał Andrzej.M.. Moim zdaniem to ma na celu mniej ambitnych zniechęcić do nauki. To tak jakby naukę jazdy samochodem zaczynać od powozu konnego. Z tą różnicą, że nowy powóz konny można bez trudu kupić a nowej lustrzanki analogowej już nie. http://powozykonne.com/1,strona-glowna.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14