Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Szybkie pytanie do Nikoniarzy
Autor Wiadomość
Bartolini82 
Początkujący



Posty: 38
Skąd: okolice Wrocławia
Wysłany: Pią 31 Sie, 2018   

Hm...cóż powiedzieć. W zasadzie moja kochana żona namówiła mnie na d7200 :P Właśnie go zamówiłem. Sprzedawca w porządku, jeszcze obniżył cenę za całą sytuację z a68, którą mam mu oddać jak tylko wróci z serwisu i ma zwrócić za nią pełną kwotę. Ostatecznie d7200 wyjdzie mi 600zł drożej niż a68.
Przekonało mnie to, że w Nikonie wraz z rozwojem umiejętności mam większy wybór szkieł i system nadal żyje.
Jeśli faktycznie wszystko przebiegnie jak napisał sprzedawca to polecę Wam tutaj ten sklep bo tak uczciwego i porządnego sklepu chyba jeszcze nie spotkałem.
Obym tylko nie miał jak ze sprzętami Samsunga, które dosłownie KAŻDE miałem wadliwe i już się zarzekałem kiedyś przed kupnem kina domowego, że nic tej firmy nie wezmę. Skusiłem się na kino, no i padło, tydzień po gwarancji (choć szwankowało wcześniej, ale jak już miałem zapakować do reklamacji to zaczęło działać). Obym z Nikonem nie wtopił tak po raz kolejny.
Jeśli ktoś ma jakieś szkła do Nikona to piszcie, muszę coś sensownego skompletować :P
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Bartolini82 
Początkujący



Posty: 38
Skąd: okolice Wrocławia
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2018   

Odebrałem dzisiaj D7200 wraz z obiektywem AF-P DX NIKKOR 70-300mmf/4.5-6.3G ED VR.
Ja p..... brak słów jak ogromna różnica jest w jakości między tym, a Soniakiem. AF kompletnie nie słyszalny. Ostrzy błyskawicznie. Świetny, tani obiektyw (po cashbacku wychodzi taniej niż używany Tamron USD).
Natomiast co do body to pierwsze wrażenia takie, że np. w łapach lepiej leżała mi a68. Natomiast całe menu Nikona bardzo intuicyjne. W zasadzie nie trzeba zaglądać do instrukcji, wszystko czytelne. Wyświetlacz to przepaść w porównaniu do Sony.
Kupiłem już też sobie Tamrona 90 2.8 do Macro, stan podobno igiełka (przynajmniej na fotkach i w opisie).
Teraz będzie jeszcze czas na jakiś szeroki kąt od 10-12mm, a później stałeczka 35v50 do portretów. No i zostanie szlifowanie umiejętności, a później zbieranie kasy na lepsze sprzęty :P
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 05 Wrz, 2018   

No widzisz, a jednak było warto przesiąść się na Nikona :) Życzę dobrego światła i udanych kadrów.
 
 
Bartolini82 
Początkujący



Posty: 38
Skąd: okolice Wrocławia
Wysłany: Sro 05 Wrz, 2018   

Dzięki :) W życiu kieruję się też zasadą żeby robić jak najmniej bezsensownych rzeczy. Dlatego faktycznie, dalsza rozbudowa szklarni pod system A nie miała sensu. W Nikonie chociaż jest pole do popisu i w zasadzie człowiek jest ograniczony tylko możliwościami finansowymi.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Wrz, 2018   

Bartolini82 napisał/a:
jak ze sprzętami Samsunga, które dosłownie KAŻDE miałem wadliwe i już się zarzekałem kiedyś przed kupnem kina domowego, że nic tej firmy nie wezmę. Skusiłem się na kino, no i padło, tydzień po gwarancji (choć szwankowało wcześniej, ale jak już miałem zapakować do reklamacji to zaczęło działać).

Podzielam Twoją opinię na temat tej marki - albo kiepski sprzęt albo niekoniecznie pasujący do opisów technicznych - np. TV serii 8 miały być następcami serii7 - ale nie dość że droższe to jeszcze wykastrowane z panelu połączeń , a funkcja PIP z drugą głowicą jest jakąś atrapą dostępną gdzieś w menu (po co PIP jak żeby właczyć trzeba grzebać w menu, a przełączenie między obrazami nie istnieje) - więc nabytek przepłacony i bez sensu... Ale to temat na inne forum... :lol:
Bartolini82 napisał/a:
Odebrałem dzisiaj D7200

Pogratulować i czekamy na zdjęcia! :cool:
 
 
MaciekNorth 
Entuzjasta


Pomógł: 11 razy
Posty: 566
Skąd: pomorskie
Wysłany: Czw 01 Lis, 2018   

Bartolini82 napisał/a:
Odebrałem dzisiaj D7200 wraz z obiektywem AF-P DX NIKKOR 70-300mmf/4.5-6.3G ED VR.
Ja p..... brak słów jak ogromna różnica jest w jakości między tym, a Soniakiem. AF kompletnie nie słyszalny. Ostrzy błyskawicznie. Świetny, tani obiektyw (po cashbacku wychodzi taniej niż używany Tamron USD).
To podziel się wrażeniami z tego obiektywu, jak już dojdziesz do aberracji chromatycznej i słabej pracy pod światło :razz:
Do Sony też są szybkie i ciche obiektywy SSM, ale nawet te stare Minolty na śrubokręt można z A68 znacząco przyspieszyć włączając limiter w korpusie, ale pewnie tego nie wiedziałeś.
 
 
Bartolini82 
Początkujący



Posty: 38
Skąd: okolice Wrocławia
Wysłany: Pią 02 Lis, 2018   

MaciekNorth napisał/a:
Bartolini82 napisał/a:
Odebrałem dzisiaj D7200 wraz z obiektywem AF-P DX NIKKOR 70-300mmf/4.5-6.3G ED VR.
Ja p..... brak słów jak ogromna różnica jest w jakości między tym, a Soniakiem. AF kompletnie nie słyszalny. Ostrzy błyskawicznie. Świetny, tani obiektyw (po cashbacku wychodzi taniej niż używany Tamron USD).
To podziel się wrażeniami z tego obiektywu, jak już dojdziesz do aberracji chromatycznej i słabej pracy pod światło :razz:
Do Sony też są szybkie i ciche obiektywy SSM, ale nawet te stare Minolty na śrubokręt można z A68 znacząco przyspieszyć włączając limiter w korpusie, ale pewnie tego nie wiedziałeś.


Tak? A ile kosztuje SSM do Sony, a ile ten Nikkor... bez komentarza :)
 
 
MaciekNorth 
Entuzjasta


Pomógł: 11 razy
Posty: 566
Skąd: pomorskie
Wysłany: Sob 03 Lis, 2018   

Bartolini82 napisał/a:
Tak? A ile kosztuje SSM do Sony, a ile ten Nikkor... bez komentarza
Problem jest taki, że na bagnet A nie ma 70-300 ze światłem 6.3 na końcu, więc nie ma z czym porównać.
Natomiast używany 70-300 SSM kosztuje od 1500-1600, Tamron USD od 700-800 i warte są każdej złotówki, jakość musi kosztować. Ale są też tańsze obiektywy na śrubokręt lub z napędem SAM, dużo lepsze optycznie od tego Nikkora i wcale nie są wolne z A68/ A77 II.
 
 
Bartolini82 
Początkujący



Posty: 38
Skąd: okolice Wrocławia
Wysłany: Sob 03 Lis, 2018   

No widzisz, a mi po cashbacku i zakupie na firmę, ten Nikkor wyszedł niecałe 500zł. Nóweczka.
Co do własności optycznych, szczerze? Nie mam na razie uwag. Jedyne czego brakuje to światło bo jak ostatnio robiłem synowi fotki na turnieju piłki nożnej, a grali już późną porą, to była trochę lipa :/
Ja tam nie żałuję przejścia na Nikona. Aparat (d7200) o niebo lepszy od a68 jaką miałem przez chwilę. Możliwości i jakość zdjęć bez porównania.
 
 
MaciekNorth 
Entuzjasta


Pomógł: 11 razy
Posty: 566
Skąd: pomorskie
Wysłany: Sob 03 Lis, 2018   

Wymagania co do jakości szkieł rosną z czasem, sam się przekonasz.
Natomiast A68 to inny segment, również cenowy, niż D7200, którego z kolei należałoby porównywać z A77 II. Możliwości A68 z pewnością wszystkich nie poznałeś, włączałeś np. zebrę albo eye-af? :wink:
 
 
Bartolini82 
Początkujący



Posty: 38
Skąd: okolice Wrocławia
Wysłany: Sob 03 Lis, 2018   

Pewnie, że rosną. Dlatego do Nikona staram się od razu kupować w miarę dobre szkła (pomijając tego 70-300 bo wiem, że za jakiś czas pójdzie do zmiany, ale jak na początek, za tą kasę, nie było nic lepszego). Mam już Nikkora 10-24, Tamronika 90 do macro 1:1. To dla mnie już szkła docelowe bo nie wiem ile musiałbym zarabiać żeby np. kupić szkło powyżej 5 czy 10 000zł.
Tego co piszesz, w a68 nie testowałem. Nie zdążyłem. Aparat po 2 tygodniach od nowości trafił do serwisu z 2 poważnymi wadami. Tym samym, całkowicie straciłem zaufanie do Sony.
Choć, ogromny plus za ich serwis w Wawie. Są niesamowici. Pełen profesjonalizm i szybkość działania.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 03 Lis, 2018   

Nikon D7200 nie ma odpowiednika w Sony. Sony A77II jest o 1000zł droższy niż D7200. Ma cenę podobną jak D7500. Patrząc, że to najwyższy model APS-C Sony można go porównać z Nikonem D500.
 
 
Bartolini82 
Początkujący



Posty: 38
Skąd: okolice Wrocławia
Wysłany: Sob 03 Lis, 2018   

Tyle, że d7200 niewiele się różni technicznie od d7500 (a już na pewno nie na tyle aby warto było dopłacać ok. 1000zł). Nawet z ciekawości przed zakupem oglądałem jakieś super porównanie na jednej ze stron. O dziwo, przykładowe foty z d7500 wyglądały gorzej niż z d7200. Musiałbym gdzieś odszukać tą stronę, choć nie wiem czy dodałem ją wtedy do zakładek :/
Nie znam się, aż tak i musiałbym popatrzeć na specyfikację, ale wydaje mi się, że porównanie a77II z d500 nie ma sensu bo chyba d500 bije tą alfę na łeb. A samo porównanie cen nie ma sensu. Ważne co te aparaty sobą reprezentują.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 03 Lis, 2018   

Bartolini82 napisał/a:
...Tyle, że d7200 niewiele się różni technicznie od d7500 (a już na pewno nie na tyle aby warto było dopłacać ok. 1000zł)...

Płacisz za nowość. Nie za bardzo mogli cokolwiek poprawić bo stracili by na sprzedaży D500.
Bartolini82 napisał/a:

...Nie znam się, aż tak i musiałbym popatrzeć na specyfikację, ale wydaje mi się, że porównanie a77II z d500 nie ma sensu bo chyba d500 bije tą alfę na łeb. A samo porównanie cen nie ma sensu. Ważne co te aparaty sobą reprezentują.
Zwykle porównuje się odpowiedniki cenowe i odpowiedniki w pozycji. Tu D7200 nie ma odpowiednika w Sony. Za to Sony A77II ma dwa odpowiedniki Nikona, Nikon D7500 (cenowy) i D500 (pozycja).
 
 
MaciekNorth 
Entuzjasta


Pomógł: 11 razy
Posty: 566
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pon 05 Lis, 2018   

Negatyw napisał/a:
Nikon D7200 nie ma odpowiednika w Sony. Sony A77II jest o 1000zł droższy niż D7200. Ma cenę podobną jak D7500. Patrząc, że to najwyższy model APS-C Sony można go porównać z Nikonem D500.
Co za wymysły... To znaczy, że Pentaksa K-1 II jako najwyższy model FF należy porównywać z D5 i 1DX II? Reszty nie chce mi się nawet komentować, bo jakbym słyszał sprzedawcę...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15