Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcia lornetek - w klimacie ART
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2018   

RomanieW witaj :) . Piękny potok słów . Ale już mam dosyć przypowieści , pośredników i mędrców . Na kłamstwie zbudowano ten świat , na iluzji i tanich sztuczkach . Zakwestionowałem Boskość Boga , jego istnienie , jego moc , jego wrażliwość . Nasz świat jest tylko źródłem energii z naszych emocji . Jeżeli my sami traktujemy inne istoty jako źródło energii , czy możemy mieć pretensję że inni nas wykorzystują . Wiesz czym karmimy nasze dusze ? . Jeżeli drzewo poznaje się po owocach , to jakie są owoce naszego życia ? . Ten świat jest chory i okrutny , ilość cierpienia i niesprawiedliwości jest niewyobrażalny . Ktoś się nami bawi , programuje , ogłupia . Ktoś wywołuje wojny , konflikty etniczne i religijne . Ktoś uczy dzieci nienawiści i sadyzmu . Ktoś manipuluje naszymi genami . Ktoś blokuje nasz rozwój duchowy , naszą wrażliwość . Ps. Lornetkę masz z klasą ( lubię surwiwal )
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2018   

Pęd życia i błyskawiczne zmiany które cechują nasze czasy, spowodowały rosnące zagubienie i odejście od dobrych wzorców jakim jest niewątpliwie mądrość i doświadczenie ludzi starszych. A szkoda, oto przykład...
https://www.youtube.com/watch?v=5JpOZn3AtW8
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2018   

RomanW napisał/a:
Jak widać na zał. fotce, lornetka to też pomocny przyrząd do obserwacji przyrody :smile:

Wiking, chciałbyś bym pisał więcej, ale tu nie ma o czym pisać. Zakwestionowałeś swoje pochodzenie Boskie, a ja tylko wskazałem jak na to można spojrzeć inaczej. Na drodze odkrywania siebie kim jestem naprawdę nie ma pośredników, za nikim nie podążaj. Pośrednik wskaże Tobie piękny, cudowny świat, którego nieskończone przestrzenie możesz zgłębiać przez wieki. Cudowne światy to światy innych oferowane dla nas. Nasz świat jest tylko w nas.



Też tak na to patrzę. Można wydedukować z samych tylko książek, ale jak dołoży się wnikliwą obserwację otoczenia, rozłożoną w długim okresie czasu, wnioski zaczynają się krystalizować same. Każdy z osobna jest odpowiedzialny za "swój" świat i to jest fair.
Oczywiście, ktoś powie a co z cierpiącymi małymi dziećmi ? Czy one też powinny wziąć odpowiedzialność za własne życie ? Od tego jesteśmy my dorośli, żeby zapewnić im odpowiednie warunki do rozwoju, aż będą świadome i zdolne poprowadzić dalsze życie samemu. Mamy ( w pewnym zakresie ) wolny wybór, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, ale nie mamy żadnego wyboru, co do konsekwencji tychże decyzji.
Zgadzam się, że trudno jest wyjaśnić okrucieństwa człowieka, patrząc przez pryzmat jednego tylko życia na tej planecie. To nie wygląda na sprawiedliwe, że jedni rodzą się w luksusach i tak żyją, inni są skazani na slamsy. Sprawa nabiera innego koloru, kiedy spojrzymy na to w kontekście ciągłego odradzania się, kontynuując ewolucję gatunku. Myślę, że trudno jest przejść od świadomości neandertalczyka do świadomości buddy w ciągu jednego życia. Ciągle się uczymy i popełniamy błędy - raz za razem - ale miłosierdzie polega na tym, że dostajesz tyle czasu, ile potrzebujesz, żeby nauczyć się tego, czego nauczyć się powinieneś. Wieczność jest cierpliwa...

DSC01842.JPG
Plik ściągnięto 3048 raz(y) 227,69 KB

 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2018   

Wiking69 napisał/a:
RomanieW witaj :) . Piękny potok słów . Ale już mam dosyć przypowieści , pośredników i mędrców . Na kłamstwie zbudowano ten świat , na iluzji i tanich sztuczkach . Zakwestionowałem Boskość Boga , jego istnienie , jego moc , jego wrażliwość . Nasz świat jest tylko źródłem energii z naszych emocji . Jeżeli my sami traktujemy inne istoty jako źródło energii , czy możemy mieć pretensję że inni nas wykorzystują . Wiesz czym karmimy nasze dusze ? . Jeżeli drzewo poznaje się po owocach , to jakie są owoce naszego życia ? . Ten świat jest chory i okrutny , ilość cierpienia i niesprawiedliwości jest niewyobrażalny . Ktoś się nami bawi , programuje , ogłupia . Ktoś wywołuje wojny , konflikty etniczne i religijne . Ktoś uczy dzieci nienawiści i sadyzmu . Ktoś manipuluje naszymi genami . Ktoś blokuje nasz rozwój duchowy , naszą wrażliwość . Ps. Lornetkę masz z klasą ( lubię surwiwal )


Jarku, Twój punkt widzenia może być słuszny. A czy możesz dopuścić inną wersję świata ?
Są ludzie którzy ciągle piszą i mówią o ciemnej stronie mocy. Ale są też tacy ( jest ich całkiem sporo ), którzy widzą świat, jako potencjał doświadczania rzeczy związanych przyjemnym odczuwaniem i spełnieniem.
Kto ma rację ?
Żeby mocniej doświadczać efektu 3D w porro, muszę czasami wziąć do ręki dachówkę i popatrzeć przez jakiś czas. Wtedy powrót do porro daje ten efekt WOW!
To łagodna analogia tego jak jest w życiu. Przestałbyś postrzegać dobro jako dobro, gdyby zniknęło zło.
Czy ryba jest świadoma temperatury wody w jakiej pływa? Czy w ogóle jest świadoma że pływa w wodzie? Nie, dopóki rybak jej nie złapie i wyciągnie na brzeg. Ale wtedy już nie ma czasu na "doświadczanie" innego stanu istnienia, bo kończy się życie...
W naturze wszystko ma swoje przeciwieństwo i jest tak dlatego, żebyś - zanim pożegnasz się - mógł wszystkiego doświadczyć namacalnie i dogłębnie. Problemem staje się Twoje identyfikowanie się z czymś i nie dopuszczanie opcji przeciwnej. Tak naprawdę "dobro" i "zło" są tylko kwestią naszego postrzegania poprzez nasze uwarunkowanie kulturowe. To nie są obiektywne zjawiska. Wracam do poprzedniego postu, gdzie pisałem o dłuuuuugiej ewolucji człowieka.
Czasami, a nawet często widujemy przemianę osoby i jego świadomości, okupioną okrutnym cierpieniem, nie dającym się w żadem sposób wytłumaczyć.
Kto czytał chociażby "Chatę" Williama Paula Younga, wie o czym mówię.
Bycie świadomym obu skrajności, ale nieidentyfikowanie się z żadnym, jest wyjściem z życiowego marazmu. Droga "ZŁOTEGO ŚRODKA".

Światło i cień...JPG
Plik ściągnięto 3032 raz(y) 96,33 KB

 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2018   

Witaj Adamie . Nasz punkt postrzegania świata i otaczającej nas rzeczywistości , może się zmienić w kilka minut o 180 stopni . Jestem tego całkowicie świadomy i wiem że jutro mogę patrzeć na świat zupełnie inaczej . Wyobraźmy sobie szczęśliwego mężczyznę w wieku 40 lat . Ma piękną i mądrą żonę , trójkę dzieci , świetnie prosperującą firmę , jeździ po świecie i korzysta z życia pełnymi garściami . Perspektywy na przyszłość ma wspaniałe , kończy właśnie budowę kolejnego domu z widokiem na Norweskie fiordy . Wszyscy są zdrowi , pogoda tego dnia jest piękna i jest okazja popatrzeć przez nowo zakupionego Nikona WX . I nagle dostaje telefon ... Przykro mi bardzo ale pańska żona miała wypadek . Kierowca tira zjechał na przeciwległy pas ruchu i staranował samochód którym jechała pańska żona i dzieci . Wszyscy nie żyją :(
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2018   

Jarku, podejrzewam, że za naszego życia, nie rozstrzygniemy zagadki życia i śmierci, powróćmy zatem do tematu zdjęć... OK ?
:cool:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2018   

OK . W jakim kraju kupiłeś tego Nikona ? . Te stare Nikony wyglądają tak solidnie jak stare Zeissy Oberkochen . Do mocowania pryzmatów używali kleju , czy wystarczały blaszki ?
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2018   

Niemcy, wygląda solidnie i tak jest zbudowany. Optycznie jest słabszy od Twojego Zeissa 8x30.
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 22 Wrz, 2018   

Jest takie powiedzenie ZEN - siedzę w ciszy i nic nie robię, wiosna przychodzi, a trawa sama rośnie...
Dziś mamy nadchodzącą jesień, zaczyna się sezon fotografii plenerowej.
Lubię tę porę roku, chyba nawet bardziej od wiosny. Światło cieplejsze, różnorodność kolorów na drzewach, trochę świeżych owoców do skonsumowania i parę innych...
Myślę sobie, że to duży przywilej mieszkać w klimacie umiarkowanym, gdzie dane nam jest doświadczać większości zjawisk natury. Mieszkańcy równika nie mają tego luksusu.
Można by powiedzieć, że żyjemy od nich "czterokrotnie dłużej", ze względu na roczną cykliczność pór roku.
Kiedyś marzyłem o życiu pod palmami, nie doceniając tego co mam pod nosem...
Marzenia są piękne, ale trzeba uważać, bo nadmiar może prowadzić do schizofrenii...

jesień w obiektywie.JPG
Plik ściągnięto 2919 raz(y) 199,53 KB

 
 
RomanW 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 105
Wysłany: Sob 22 Wrz, 2018   

3mnich napisał/a:

Są ludzie którzy ciągle piszą i mówią o ciemnej stronie mocy. Ale są też tacy ( jest ich całkiem sporo ), którzy widzą świat, jako potencjał doświadczania rzeczy związanych przyjemnym odczuwaniem i spełnieniem.
Kto ma rację ?


Jak ktoś powiedział, że świat jest doskonały, bo na skali od minus nieskończoności do plus nieskończoności ma w sobie wszystkie odcienie czarne i białe, a człowiek tylko wybiera co chce doświadczać, jeden raju, a drugi piekło, każdy ma to co chce, a ograniczają go tylko przekonania i wyobraźnia. Rzeczywistość nie ogranicza człowieka w niczym.

3mnich napisał/a:

Myślę, że trudno jest przejść od świadomości neandertalczyka do świadomości buddy w ciągu jednego życia


Tutaj mam trochę inne spostrzeżenia. Wspominałeś że nie ma przeszłości ani przyszłości, jest tylko teraz. To w tym teraz można porównać neandertalczyka z buddą i z homo sapiens. I co dziwne, neandertalczykowi jest bliżej do jak to nazwałeś świadomości buddy niż obecnemu homo sapiens. Przekładając to na umysł fizyczny, neandertalczyk był na wyższym poziomie rozwoju duchowego niż obecny człowiek. Wg nauki neandertalczyk miał mniejszy mózg niż homo sapiens więc z logiki nauki musiał być głupszy. Ale nie o wagę, czy objętość mózgu chodzi, ale ile % jego jest w użyciu. Wg nauki współczesny człowiek używa mózgu na poziomie 10% i nauka nie wie po co jest reszta i wskazuje na iloraz inteligencji IQ jako średni 100 dla populacji. Te 10% mózgu to obsługuje tylko umysł fizyczny, a co umysłem na poziomie energetycznym, duchowym? Świadomie scalając siebie na poziomie fizycznym, energetycznym, duchowym, boskim dochodzi się do 100% wykorzystania mózgu. Pierwotny człowiek miał IQ na poziomie 250-300 ale i mózg był wykorzystany w 100%. Człowieka pierwotnego nie szukałbym tam gdzie nauka wskazuje na jakiegoś małpoluda, ale bardziej na opis biblijnego Adama, który miał scalony poziom boski dlatego mógł rozmawiać bezpośrednio z Twórcą tego wszystkiego, nazywanym Bogiem. Do tego biblijnego Adama pasuje mi taka bajeczka:
Duszyczka, która jest w raju, w świetle, przychodzi do Boga:
Duszyczka: słyszałam że jest ciemność, co to takiego?
Bóg: wszystko to kim nie jesteś
Duszyczka: (po chwili zastanowienia): to chciałabym to poznać

Skoro już poznajemy to kim nie jesteśmy, to może ci co chcą doświadczać różnych odcieni/tonacji/konfiguracji barw to im dlatego nie śpieszno do wspomnianej świadomości buddy? Ci co ich tutaj nie „kręciło” przyszli i odeszli i już nie wrócili. W każdym bądź razie scalając siebie można podnieść sobie IQ :grin:

i e2 8x30.jpg
Plik ściągnięto 2862 raz(y) 141,23 KB

 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 23 Wrz, 2018   

Wielu wykładowców ma tendencje do mówienia w maksymalnie zawiły sposób . Potrafią o najprostszych rzeczach mówić w taki sposób , żeby nikt niczego nie zrozumiał :) . Im większa paplanina tym większy autorytet :( . Potrafią napisać książkę tak grubą jak encyklopedia , o czymś co można wyjaśnić w kilku zdaniach . Ja wiem Romanie że jesteś inteligentny i oczytany , ale z włoskiego makaronu nie da się zrobić gumki od majtek . Próbuję zrozumieć czym jest ... Scalony Poziom Boski . Ale moje 10% mózgu ( które podobno jest aktywne ) nie potrafi ogarnąć tego zjawiska . Gdyby udało mi się uaktywnić 15% mózgu , być może zrozumiał bym mechanikę kwantową :) . Ale podobno ludzie którym się to udało , nie mogą w nocy spać z wrażenia :( . Ps. To niesamowite że masz Nobilema 15x60 B , musisz używać statywu czy korzystasz z ręki ? .
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Nie 23 Wrz, 2018   

RomanieW,
Twoje spostrzeżenia wydają się logiczne. Może nie do końca sprecyzowałem termin "świadomość buddy".
Dla mnie stary testament nie jest zapisem historycznym. Jest sporo interpretacji. W miarę upływu czasu, zmieniają się wyobrażenia na niektóre tematy, ponieważ poznajemy nowe okoliczności. Podobno Adam jest metaforą bytu żyjącego poza umysłem, czyli w rzeczywistości, gdzie wszystko jest jednym.
Schodząc na Ziemię w świat dwoistości, zaczynamy poznawać siebie.
Ciekawe, czy Bóg to tylko światłość, czy też i ciemność. Skoro Alpha i Omega...
Jest możliwe, ze Bóg to też my sami...? Człowiek, to oba bieguny.

Mówiąc o neandertalczykach, opieram się tylko o tym co pokazuje archeologia. Spuścizna tego gatunku jest dość prosta, wręcz prymitywna. Iloraz IQ 200-300 o którym piszesz, pozostawił by jakieś dowody.
Wracając do buddy, jego świadomość opiera się głównie na współczuciu wynikającym z głębokiego zrozumienia natury rzeczy.
Człowiek może pójść w kierunku wyższych wartości tylko wtedy, gdy zaspokoi te podstawowe jak pożywienie, schronienie, bezpieczeństwo.
Mieszkając w jaskiniach bez lodówek, ciężko jest spełnić ten warunek. Nie mogę sobie wyobrazić pierwotnego człowieka, który z dzidą biegnie za uciekającym obiadem, jednocześnie myśląc o współczuciu dla zabijanej istoty...
Współczesny człowiek ma podobny dylemat. Bezdomni raczej nie poszukują ekstazy duchowej.
Kontynuując temat świadomości, mam na myśli zdolność do głębokiego współodczuwania i rozumienia, co jest pokłosiem długiego procesu uczenia się i doświadczania życia w różnych jego aspektach. Biorąc pod uwagę jaką mamy różnorodność na planecie, poznanie choćby w części jest mało prawdopodobne mając do dyspozycji kilkadziesiąt lat, gdzie większość z nich jest poświęcona na zapewnienie sobie bytu.
Zdaje się, że musimy trochę dłużej pomieszkać na tej planecie, żeby dostatecznie dużo wchłonąć, niestety, nasze ciała nie są tak zaprogramowane. Ale to dobrze. Lepiej mieć kilka żyć w różnych ciałach niż w jednym tylko, to zapewnia duchowi większe bogactwo doświadczeń.
A propos zdolności obliczeniowej naszego mózgu, mamy na tyle, na ile jesteśmy gotowi żeby mieć. Świat i tak bez przerwy balansuje na granicy pokoju i wojny. Za rozwojem inteligencji musi pójść rozwój emocjonalny i odpowiedzialność - a z tym jest trochę słabo...
Jeżeli nie uda mam się wysadzić siebie w powietrze w najbliższych dekadach, to jest cień nadziei na to, że zdrowy rozsądek i dbałość o planetę będzie ważniejsze od wzrostu PKB.


P.S.
Ciekawy pomysł na latające lornetki :cool:
Ostatnio zmieniony przez 3mnich Nie 23 Wrz, 2018, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Nie 23 Wrz, 2018   

[quote="Wiking69"]Wielu wykładowców ma tendencje do mówienia w maksymalnie zawiły sposób . Potrafią o najprostszych rzeczach mówić w taki sposób , żeby nikt niczego nie zrozumiał :) . Im większa paplanina tym większy autorytet :( . Potrafią napisać książkę tak grubą jak encyklopedia , o czymś co można wyjaśnić w kilku zdaniach . Ja wiem Romanie że jesteś inteligentny i oczytany , ale z włoskiego makaronu nie da się zrobić gumki od majtek . Próbuję zrozumieć czym jest ... Scalony Poziom Boski . Ale moje 10% mózgu ( które podobno jest aktywne ) nie potrafi ogarnąć tego zjawiska . Gdyby udało mi się uaktywnić 15% mózgu , być może zrozumiał bym mechanikę kwantową :)



Jarku, Scalony Poziom Boski dla niektórych to może być - prosto rzecz ujmując - działanie w oparciu o uczucia i myśli tak, aby były ze sobą zgodne.
Czyli robię to, co mówię, mówię to co myślę, a tak myślę - bo tak odczuwam...

Jarek, prosiłem na początku wątku żeby nie oceniać zdjęć, teraz również swoją prośbę rozszerzam na wpisy.
To oczywiste, że nie wszyscy się rozumiemy, dlatego wciąż się uczymy.
Lepiej zachować milczenie, niż powiedzieć za dużo....

Dziękuję :cool:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 23 Wrz, 2018   

Adamie ... ja cenię RomanaW i na pewno nie chciałem go obrazić . Ma potencjał intelektualny i wiedzę . Mój wpis wynika z mojego poirytowania , lubię jasne i czytelne przekazy . Dzięki Tobie już wiem , że politycy nie posiadają Scalonego Poziomu Boskiego :) . Robią co innego niż mówią :( . Mówią co innego niż myślą :( . Myślą co innego niż odczuwają :( . Kłamią od rana do wieczora , ale robią to z takim wdziękiem :) . Że jeszcze im za to płacimy :( .
 
 
RomanW 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 105
Wysłany: Nie 23 Wrz, 2018   

I ostatnie lornetki z mojej kolekcji.
Docter pojawił się gdy była fascynacja powerem. Teraz rzadziej używana, ale gdy spojrzy się przez nią, mi daje radość. Używam z ręki, kiedyś mniej świadomy tresowałem się przez kilka lat na 20x50 i nie narzekałem.

VNF 8x32 i eII 10x35.jpg
Plik ściągnięto 2781 raz(y) 98,59 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,46 sekundy. Zapytań do SQL: 22