Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Dostępność konsoli Tamron TAPin
Autor Wiadomość
HeadShot 
Nowy


Posty: 24
Wysłany: Czw 12 Lip, 2018   Dostępność konsoli Tamron TAPin

Cześć
Czy są na forum użytkownicy którzy czekają na dostawę konsoli TAP-in do obiektywu Tamrona? Ja czekam już 3 mc na konsolę po zakupie obiektywu 70-200, do którego miała być dodana jako gratis. Sklep ciągle mnie zbywa że dystrybutor nie ma tego na stanie i nic nie mogą zrobić...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 12 Lip, 2018   

Oddaj obiektyw jako niezgodny z umową i poproś o zwrot kasy. Szybko podziała :)
 
 
HeadShot 
Nowy


Posty: 24
Wysłany: Czw 12 Lip, 2018   

Jest to jakaś opcja, o której nawet myślałem. Jednak z obiektywu jestem zadowolony i chce go zatrzymać.
Dobrze że kazałem sobie zapisać na fakturze że nie wydali mi konsoli, bo niby w ciągu tygodnia miała być....
 
 
HeadShot 
Nowy


Posty: 24
Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

Mały Update:
Zadzwoniłem dzisiaj do firmy Foto-Technika, która jest dystrybutorem produktów firmy TAMRON. Konsol nie ma i nie wiedzą kiedy będą. Ogólnie to nie mamy Pańskiego płaszcza i możesz nam Pan naskoczyć...
#januszebiznesu
 
 
HeadShot 
Nowy


Posty: 24
Wysłany: Sro 29 Sie, 2018   

Aktualizacja sytuacji, która zaczyna już przypominać film Barei...
Zadzwoniłem do sklepu aby dowiedzieć się jaki jest status i dowiedziałem się że:

Konsol dalej nie ma, a importer czyli wspomniana tu firma Foto-Technika wycofał się z promocji. Nie mają zamiaru zrealizować wcześniejszych ustaleń i tyle...

Co więcej zostawiony na lodzie sklep prosi mnie o napisanie oficjalnego maila z żądaniem wydania sprzętu. Chcą użyć takich maili (od wszystkich klientów którzy czekają) jako dowodu/podkładki że dużo osób kupiło sprzęt w tej promocji i importer nie może tak postępować etc :P

Na tą chwile chyba zostało mi odstąpienie od umowy...
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 30 Sie, 2018   

Wycofanie się z promocji to sprawa dla UOKiK.

http://konkurencja.uokik.gov.pl/zglos-naruszenie/

https://www.rp.pl/Handel/...atpliwosci.html
https://businessinsider.com.pl/firmy/uokik-ws-akcji-lidla-absolutna-satysfakcja-albo-zwrot-pieniedzy/gmwcy22
 
 
HeadShot 
Nowy


Posty: 24
Wysłany: Czw 30 Sie, 2018   

Cyrku ciąg dalszy...
Zadzwoniłem do Foto-Technika aby się upewnić czy sklep przekazał prawdziwe informacje. Dzwoniłem do działu handlowego (wew 101/102). Odebrała Pani i ogólnie to ani nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła. Potwierdziła jedynie fakt że konsoli nie maja i nie mogą się doprosić o nie u Tamrona.
Stwierdziła również że sklep najprawdopodobniej otrzymał taka informacje od handlowca z którym się kontaktuje. Niestety owego handlowca nie było i z tego co zrozumiałem nie będzie do końca tygodnia. Pani jednak nie była w stanie potwierdzić odwołania promocji na 100% mimo że skoro odebrała to przecież również jest z działu handlowego :D
Wychodzi na to że o takich sprawach w Foto-Technika indywidualnie decyduje jeden z handlowców i nikt inny nie zna oficjalnego stanowiska firmy, albo nie chce się do niego przyznać :D
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 30 Sie, 2018   

HeadShot,
radzę pytanie do dystrybutora wysłać drogą mailową. -Jak otrzymasz odpowiedź będziesz miał podkładkę.
Żądaj konkretnej odpowiedzi.

A jak będą zwodzić czy poinformują. że TAP‐in nie dostaniesz -daj im jeszcze szansę i poinformuj ich wtedy o twoich kolejnych krokach (zgłoszenie do uokik).
Normalny przedsiębiorca szybciej sprowadzi od innego dystrybutora niż zaryzykuje karę liczoną od rocznego obrotu.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 30 Sie, 2018   

Z tego co wiem nawala Tamron jako centrala. Ani sklep, ani dystrybutor jak nie ma konsol od Tamrona, to ich nie wyśle.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 30 Sie, 2018   

"Firma Foto-Technika, wyłączny dystrybutor marki Tamron w Polsce, informuje o nowej wiosennej promocji. Do wybranych obiektywów dodajemy teraz TAPA za symboliczną złotówkę.
..."
https://www.optyczne.pl/1...mi_Tamrona.html

-ale to już problem podmiotu robiącego promocję. (łapiącego klientów na nią)
Producent nie jest tutaj stroną dla biorących udział w promocji (HeadShot).
 
 
HeadShot 
Nowy


Posty: 24
Wysłany: Czw 30 Sie, 2018   

PDamian napisał/a:
HeadShot,
radzę pytanie do dystrybutora wysłać drogą mailową. -Jak otrzymasz odpowiedź będziesz miał podkładkę.
Żądaj konkretnej odpowiedzi.

A jak będą zwodzić czy poinformują. że TAP‐in nie dostaniesz -daj im jeszcze szansę i poinformuj ich wtedy o twoich kolejnych krokach (zgłoszenie do uokik).
Normalny przedsiębiorca szybciej sprowadzi od innego dystrybutora niż zaryzykuje karę liczoną od rocznego obrotu.

Wysłałem im zapytanie mailem. Zobaczymy czy odpiszą...

@Arek, ale to nie jest mój problem. Ogólnie mamy całkiem fajne prawo chroniące konsumenta, ale sklepy notorycznie je ignorują. To już nie pierwsza moja przeprawa ze sprzedawcą który próbuje się wymigać bo dystrybutor, bo wstał lewą nogą, bo kury mu się nie niosą... etc I nigdy nie dociera do nich że umowa jest miedzy mną, a sklepem i nie interesują mnie ich problem z dostawcami.
Konsola jest dostępna na amazonie, w niektórych sklepach w PL. Jak tak wygląda sytuacja to niech zamówi dla mnie konsole, a potem dochodzi sobie kosztów od nieodpowiedzialnego dystrybutora.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 30 Sie, 2018   

W sumie to pierwsze maile powinieneś wymienić ze sprzedawcą -sklepem. [Kiedy otrzymam obiecaną konsolę?]

A korespondencja z dystrybutorem przyda się do ewentualnego zgłoszenia. To Foto-Technice powinno zależeć żeby nie zapłacić kary.
 
 
HeadShot 
Nowy


Posty: 24
Wysłany: Czw 30 Sie, 2018   

PDamian napisał/a:
W sumie to pierwsze maile powinieneś wymienić ze sprzedawcą -sklepem. [Kiedy otrzymam obiecaną konsolę?]

A korespondencja z dystrybutorem przyda się do ewentualnego zgłoszenia. To Foto-Technice powinno zależeć żeby nie zapłacić kary.


Ale oni nie wiedzą, tłumacza się że nie ma konsoli i tyle. Że to wina dystrybutora, Tamrona etc Dzwonie tam co 2-3 tyg od kwietnia i ciągle słysze to samo...
 
 
HeadShot 
Nowy


Posty: 24
Wysłany: Czw 13 Wrz, 2018   

Informacyjnie:
W ostatni piątek udało mi się odebrać konsolę. Sprawę uznaję za zamkniętą choć, niesmak pozostał po 4 mc oczekiwania.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2018   

HeadShot, a jakaś informacja, kto ją w końcu przekazał? Nowy czy stary dystrybutor?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14