Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Spacer zoom w góry
Autor Wiadomość
arek84 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Pią 17 Sie, 2018   Spacer zoom w góry

Witam, poszukuje uniwersalnego obiektywu na wycieczki w góry, zależy mi ze był ostry i optycznie dobry. Nie mam ograniczeń co do systemu bo obecenie w żadnym nie jestem. Według testu na optyczne to olympus 12-100 ale jest strasznie drogi, myślałem także o fuji 18-135 ale z gorszym światłem ale za to w apsc, więc moze się jakoś to wyrównuje a może są jakieś inne ciekawe propozycje
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

Ile możesz wydać?

Sigma 10-20
Sony 10-18
 
 
arek84 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

Mam do wydania 5 tys max na obiektyw ale fajnie gdybym sie zmiescil w 3,5 tys.

10-20 to dla mnie za szeroko, patrzac na format APSC naiszersza ogniskowa jaka bym wykorzystywal bedzie 23mm czyli jakies 18mm na mikro 4/3, najbardziej interesuje mnie przedzial 35-80mm po prostu wole male tele niz bardzo szeroki kąt.
 
 
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

Na wycieczki w góry potrzebny jest raczej szeroki kąt (krajobraz). Jeśli Ci na tym nie zależy, to kup po prostu Sony A6000 + Vario-Tessar® T* E 16 – 70 mm F4 ZA OSS. Będzie to lekki i poręczny zestaw, niemęczony w długich wędrówkach.
 
 
arek84 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

Ja bede korzystal z Peak design capture, czyli uchwyt mocowany do paska, wiec ciezar i waga nie ma dla mnie znaczenia, priorytetem jest jakosc.
Bardziej niz nad sony zastanawiam sie nad
1- Olympus 12-100
2-olympus 12-40 lub panasonic 12-35 ( bo sa w fajnej cenie i optycznie sa bardzo dobre)
3- ewentualne Pentax 16-85( fainy zakres ogniskowych, jakby stworzony dla mnie)
Jest jeszcze Canon bezlusterkowiec z obiektywem 18-150

sony 16-70 czytalem o nim ze taki sobie i nie wart tak duzych pieniedzy, nie wiem czy ktorys ze szkiel olka nie bedzie lepszym wyborem.
 
 
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

W takim razie lepiej pomyśleć o pełnej klatce.
 
 
arek84 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

Nie wiem czy stac mnie na pelna klatke, nie moge przekroczyc kwoty 6.5tys,(od tej kwoty trzeba odliczyc cene za aparat) ja chcialbym korzystac z obiektywu ktory bedzie generowal ostry obraz w zakresie ogniskowych 18-80mm( ekwiwalent podalem dla APSC czyli dla pelnej klatki, zakres ogniskowych bedzie nieco inny), jezeli mialbys jakies fajne propozycje, to chetnie rozważyłbym
 
 
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

W świetle tego co napisałeś rekomenduję:

https://m.ceneo.pl/54251028

Test obiektywu jest na optycznych, co do samego body to żaden aparat m4/3 nie ma do niego startu jeśli chodzi o jakość obrazka.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2018   

arek84 napisał/a:
3- ewentualne Pentax 16-85( fainy zakres ogniskowych, jakby stworzony dla mnie)

Popieram , ale niekoniecznie w góry, raczej bym widział 2 szkła : 18-50 z KS-2 ; K-70 lub z KP i do tego DA70/2,4 Ltd - masz lekko i b.dobrą jakość obrazka. Puszka - do wyboru w zależności od preferencji.
 
 
Barnie
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2018   

Cytat:
arek84 napisał/a:
3- ewentualne Pentax 16-85( fainy zakres ogniskowych, jakby stworzony dla mnie)

Popieram , ale niekoniecznie w góry


Ja posiadam (kupiony w kicie z K-3 II), brałem w góry, sprawdził się. Mogę polecić.
Jego odpowiednik w Nikonie też ponoć nienajgorszy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14