Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Wto 07 Lut, 2017
Lustrzanka czy bezlusterkowiec?
Autor Wiadomość
pietrrokov 
Nowy
pietrrokov


Posty: 12
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sro 18 Lip, 2018   

Sprostowanie: po podpięciu obiektywu wyświetlał się komunikat, że obiektyw nie jest zgodny z tym urządzeniem. Dokładnie wiedziałem co kupuje i co ma a czego nie ma.
Generalnie właśnie dzięki takim dobrze zorientowanym użytkownikom jak NEGATYW nie mam ochoty więcej na to forum wchodzić.
Poziom użytkowników jest tutaj żenujący. Prosiłem dwa razy o poradę, za pierwszym razem nie znając mnie osobiście zostałem zwyzywany od amatorów, który nie wie do czego służy aparat i pewnie nigdy się nie dowie.
Za drugim razem to samo, przychodzi NEGATYW, który nie ma nic mądrego do doradzenia, tylko pisze by nabić sobie większy wskaźnik ilości postów i móc określać się "pro", bo przecież tyle razy napisał komentarzy.
To nic że komentarz jest bezwartościowy czego przykład widzicie powyżej.
Mała rada: czytaj ze zrozumieniem, a nie myśl za kogoś, a jeśli chcesz się wypowiedzieć to zastanów się czy na pewno masz coś do powiedzenia co pomoże użytkownikom tego forum.
Jedyna osoba, która chciała dobrze doradzić i potrafi zachować kulturę wypowiedzi to moderator, za co dziękuje.
A na sam koniec mam szczerą nadzieję, że forum to z czasem zginie i zostanie zapomniane w odmętach internetu, ja gościłem u was czas niedługi i nie zamierzam ponownie popełniać tego błędu, moderacje proszę o usunięcie mojego konta.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 19 Lip, 2018   

pietrrokov, bardzo negatywnie nas oceniasz. Ja mam na to inną radę, inaczej nie byłoby mnie tu od kilku lat. Zobacz, że z boku po prawej masz przycisk "Ignoruj" - serio, pomaga :mrgreen:
Inna sprawa, że pomimo dokuczliwości Negatywa, miał tym razem odrobinę racji. W swoich postach denerwujesz się, że traktują Ciebie jak amatora, ale mi się wydaje, że aparat masz dobry i jakikolwiek kupisz będziesz niezadowolony, ponieważ pokazujesz, że brak Ci wiedzy i doświadczenia. Może lepiej iść do jakiejś szkoły fotografii niż narzekać?
Przypominam, że przycisk "Ignoruj" znajdziesz tam :mrgreen: ------->
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 19 Lip, 2018   

pietrrokov napisał/a:
Jedyna osoba, która chciała dobrze doradzić i potrafi zachować kulturę wypowiedzi

pietrrokov napisał/a:
mam szczerą nadzieję, że forum to z czasem zginie i zostanie zapomniane w odmętach internetu

Te dwa cytaty nie przystają do siebie, bo ten drugi z kulturą wypowiedzi nie ma wiele wspólnego…

pietrrokov, ciężko Ci coś sensownego doradzić, bazując na Twoich wypowiedziach w tym i drugim wątku, bo nie bardzo wiemy, co jest przyczyną problemu. Stwierdzenie:
pietrrokov napisał/a:
Nie interesuje mnie już Nikon, jestem nim zawiedziony jak już wspominałem, między innymi przez autofocus.

nie pomaga, bo ani obiektyw AF-S 50/1.8 nie jest taki zły, ani aparat D3400 nie ma tak słabego autofocusa, żeby odpowiedzialnie polecać Ci coś innego. Może się okazać, że kupisz inny obiektyw i aparat, a zdjęcia nadal będą wychodzić złe. Niestety nie mam doświadczenia z D3400, ale nie widziałem też nigdzie w internecie skarg, że ten model źle działa czy coś.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pią 27 Lip, 2018   

pietrrokov napisał/a:
Sprostowanie: po podpięciu obiektywu wyświetlał się komunikat, że obiektyw nie jest zgodny z tym urządzeniem. Dokładnie wiedziałem co kupuje i co ma a czego nie ma...
Ten komunikat jest dowodem, że korpus rozpoznał obiektyw. Jeżeli wiesz co kupujesz to po co ten temat na Forum?
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 28 Lip, 2018   

pietrrokov napisał/a:
...Poziom użytkowników jest tutaj żenujący...
Dziwię się, że z Twoim poziomem szukasz jeszcze porady. Przecież mądrzejszego od siebie nie znajdziesz.
pietrrokov napisał/a:
...A na sam koniec mam szczerą nadzieję, że forum to z czasem zginie i zostanie zapomniane w odmętach internetu...
Jak nas opuści taki forumowicz to już będzie katastrofa dla tego Forum. :mrgreen:
 
 
nawrocki
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Sie, 2018   

Dzień dobry, posiadam Canon EOS 500D + Tamron 17-55 F2.8. Naszła mnie ochota na zmianę, bo jakoś coraz ciężej nosi mi się lustrzankę i nawet zauważyłem, że 90 % zdjęć z wakacji zrobiłem smartfonem. Mam pytanie, czy Panasonic Lumix GX 80 da mi lepsze zdjęcia niż poczciwa 500 tka ? Pytam o samą puszkę. No i drugie pytanie o 500tkę + Tamron vs Panas na początek z kitowym 12-32. Z góry dziękuję za rady.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Sie, 2018   

nawrocki napisał/a:
czy Panasonic Lumix GX 80 da mi lepsze zdjęcia niż poczciwa 500 tka ?

Technicznie - powinny być nieco lepsze, szczególnie przy obrazkach o dużej rozpiętości tonalnej i niskim ISO. https://www.dxomark.com/C...__1149_1118_586
Jeszcze lepiej może być gdyby wziąć Olympusa OM-D E-M10 Mark II. https://www.dxomark.com/Cameras/Ratings
Z drugiej strony jeśli popatrzeć na możliwości rozmycia tła - to oba raczej nie przebiją zestawu 500D/Tamron17-50/2,8 na f 2,8. Żeby uzyskać podobne rozmycie co 50/2,8 obiektyw 14-40mm olka czy panasa musiałby mieć jasność 2,2-2,3. Zatem portretując 50-tką 1,8 canona masz rozmycie które daje odpowiednik 40/1,4 w mniejszej matrycy. więc jeśli zależy ci na tym aspekcie - to lepiej wybrać bezlusterkowiec fuji który ma nawet odrobinkę większą matrycę APSC niż canon i da na pewno lepsze obrazki ( ta sama matryca co w nikonie, sony i pentaxie). Biorąc pod uwagę że by otrzymać naprawdę ostry obraz w tamronie trzeba domknąć szkło do f4 to fuji z kitowym 16-50 /3,5-5,6 powinien spisać się lepiej. Raz że 16mm na matrycy fuji to zauważalnie szerzej niż 17 w canonie , dwa - szkło fuji jest bardzo ostre od pełnej dziury - co możesz na testach optyczne sam sprawdzić.
 
 
krowadajemleko 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2018   

Dzień dobry,

Poszukuję aparatu głównie do robienia zdjęć kulinarnych oraz kręcenia filmów z etapu przygotowania, dlatego jakość nagrywania musi być wysoka. W zdjęciach zależy mi na efekcie bokeh oraz jakości jak w przykładowych linkach:
http://bundles.sfd.pl/SFD...8551b-small.jpg
http://bundles.sfd.pl/SFD...37a89-small.jpg

Zastanawiam się nad Canonem 200D (+ stałka 1.8) oraz Panasonic Lumix G7 (tutaj nie mam pojęcia jaka stałka dałaby taki efekt). Oczywiście statyw oraz oświetlenie (softbox lub kino flo) też zamierzam kupić. Budżet max. 4000 zł (im mniej, tym lepiej :wink: )

Temat założyłam też tutaj: https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=32194

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2018   

Do G7 odpowiednikiem canonowskiej 50/1.8 będzie Panasonic 42.5/1.7. Każdym z nich uzyskasz efekt jak na załączonych zdjęciach. Nie jestem przekonany czy to jest atrakcyjny efekt, ja bym wolał widzieć cały posiłek w głębi ostrości, a dopiero dalej rozmyte tło, no ale skoro tak chcesz...

Koniecznie statyw do aparatu (np. Velbon Sherpa, średnia półka) i na początek dwa softboxy 40x40 cm ze świetlówkami 5500K o mocy 65 W, zamocowanymi w oprawkach E27 na statywach (oświetlenie ok. 250 zł).

Oba aparaty są okej, bo oba mają gibany ekran, a w takich zdjęciach (statyw, oświetlenie) jakość jaką oferują jest aż nadto. Panas z tym szkłem stabilizuje obraz, to plus przy filmowaniu.
 
 
krowadajemleko 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2018   

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Nie jestem autorką zdjęć, które podałam jako przykład i oczywiście zależy mi na pełnej ostrości fotografowanych posiłków i rozmyciu tylko tła.

Body G7 jest tańsze od 200D, za to obiektyw 3x droższy :sad: ale po opiniach odnośnie filmowania, to chyba Panasonic bije na głowę 200D
 
 
Bordzisz 
Nowy


Pomógł: 2 razy
Posty: 11
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2018   

krowadajemleko napisał/a:
Body G7 jest tańsze od 200D, za to obiektyw 3x droższy :sad: ale po opiniach odnośnie filmowania, to chyba Panasonic bije na głowę 200D


Najważniejsza z Twojego punktu widzenia różnica jest taka, że 200D nie kręci filmów 4k. Jeżeli zależy Ci na tej rozdzielczości to G7 jest jedyną opcją, ale weź też pod uwagę Panasa gx80, który ma stabilizowaną matrycę, co przyda się przy kręceniu filmów z ręki. Jeżeli wystarcza Ci full hd to 200D jest również bardzo dobrą propozycją.
 
 
krowadajemleko 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2018   

Natrafiłam w internecie na sporo opinii, że 200D robi słabe filmy, a nie chcę być zawiedziona po zakupie. Niby są te 14 dni na zwrot, ale wolałabym mieć od razu produkt, który sprosta moim oczekiwaniom. Dziękuję za polecenie GX80, ale po pobieżnym wyszukaniu widzę, że z dostępnością gorzej. Na stronie jednego sklepu znalazłam G7 z obiektywem 14-42 i dodatkowym akumulatorem za 1890 zł (cena obniżona o 400 zł ze względu na uszkodzone pudełko). Po rozmowie z pracownikiem na infolinii mam możliwość uzyskania niższej ceny na dodatkowe akcesoria (np. obiektyw 1,7, kartę pamięci, statyw itp.).
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Wrz, 2018   

krowadajemleko napisał/a:
oczywiście zależy mi na pełnej ostrości fotografowanych posiłków i rozmyciu tylko tła.


A to nie jest wcale takie banalne. Panas czy Canon, jeśli taką portretową stałkę otworzysz do okolic f/1.8 to nie będziesz mieć ostrego całego burgera. Wyjścia są dwa:

1) Mocniej domykasz przysłonę i organizujesz scenkę tak, że tło jest dalej. W tym przypadku nie potrzebujesz od razu kupować jasnej stałki, wystarczy kitowy zoom na początek.

2) Robisz serię zdjęć na niższej przysłonie i później składasz w jedno. Masz optymalną ostrość obiektu i rozmyte tło. Do tego dobrze jest mieć w aparacie funkcję focus bracketing. Taka jest w Olympusach OM-D i bardzo często jej używam, a później składam w Helicon Focus. To nie jest trudne, domyślne ustawienia tego programu świetnie działają. Ale trochę trzeba zapłacić. Sprawdzałem różne darmowe alternatywy i nie dają tak łatwo tak dobrych efektów. Jeśli aparat nie ma bracketingu ostrości (nie wiem jak ww.) to podpytaj w dziale warsztatowym, bo ludzie jakoś sobie radzą...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 22 Wrz, 2018   

Kontynuując rozważania TS odnośnie głębi ostrości: wariant 2) nie jest możliwy przy filmowaniu, ale do 1) można też dołożyć następujące 3:

3) Potrawę tak starasz się ułożyć i zaaranżować, żeby to, co kluczowe, znalazło się w płaszczyźnie ostrości, którą też można w pewnym zakresie dobrać tak, żeby z kolei pasowała do potrawy. Rozmyty tył bułki nie przeszkadza, o ile „wsad” jest czytelny.

Oczywiście wszystko to przy założeniu, że mamy wpływ na aranżację potrawy.
 
 
krowadajemleko 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Nie 23 Wrz, 2018   

Wariant 2) raczej odpada.

W większości przypadków będę miała wpływ na aranżację potrawy, więc powinno się udać bez większych kombinacji.

Jestem rozżalona, bo otrzymałam odpowiedź ze sklepu i już tego aparatu z outletu nie ma - wczoraj jeszcze był. W zamian zaproponowali zniżkę 100 zł. :lol:
Ponownie zastanawiam się nad 200D i teraz jeszcze biorę pod uwagę Canon 800D i 77D (ze względu na atrakcyjne ceny w outlet).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15