Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcia lornetek - w klimacie ART
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 15 Paź, 2018   

Do dzisiaj czyta się opinie, że Zeiss rozwala wszystko i żadna współczesna lornetka mu nie dorówna. I są to opinie wystawiane przez starych myśliwych Zeissom... z Jeny. Przemawia za nimi tylko i wyłącznie sentyment, a żadne fakty.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 16 Paź, 2018   

Panowie Zeiss pracował na swoją pozycję ponad 170 lat ( 1846 rok założenia ) , należy mu się szacunek . Kilka pokoleń wychowało się na optyce Zeissa ( na całym świecie ) . Zarówno myśliwych , przyrodników , podróżników , miłośników nocnego nieba . Wiele lornetek tej zacnej firmy przechodzi z ojca na syna . A to że inne firmy produkujące optykę , potrafią zaskoczyć jakością swoich lornetek . To jest powód do radości . Przyznać muszę że dopiero seria SF dogoniła Swarovskiego EL i Nikona EDG , dzięki temu wyścig jest taki ekscytujący . W Norwegii spotkałem kilku myśliwych i wszyscy mieli Zeissy Dialyt West Germany . To daje do myślenia .
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Wto 16 Paź, 2018   

Pomijając Nikony WX, najpiękniejszy obraz jaki widziałem do tej pory w lornetce to Docter Decarem 10x50. W moich kryteriach na piękno obrazu składają się następujące parametry:
1. Duże (pozorne) pole widzenia, najlepiej powyżej 70 stopni
2. Kolorystyka - może być lekko żółtawa lub zielonkawa, też neutralna, ale z dobrym nasyceniem
3. Efekt 3D
4. Dobrze rozplanowane pole widzenia ( dystorsje, aberracje ) - w obu tubusach musi być identycznie
5. Dobra ostrość, przynajmniej do 50 % od środka obrazu
6. Lekkość patrzenia - brak zmęczenia
7. Dobre wyważenie lornetki, co minimalizuje wibracje
Gdyby odstęp źrenicy był o kilka milimetrów większy, było by idealnie...

Oczywiście, EL SV 10x technicznie jest niemal doskonały, ale...

P1030232.JPG
Plik ściągnięto 2749 raz(y) 407,13 KB

Ostatnio zmieniony przez Arek Wto 16 Paź, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Do filharmonii się z żoną poszło....

trinovid-filh..jpg
Plik ściągnięto 2672 raz(y) 255,86 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

A Leiki zazdrosne o żonę nie były?
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Śmiem twierdzić, że może być odwrotnie....
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

O zazdrości nie było mowy - ja i żona, dwie lornetki; nikt nikomu w drogę nie wchodził.
Podczas koncertu na scenie gościły różne instrumenty, więc podczas przerwy na chwilę zagościły instrumenty optyczne....A że większość repertuaru wypełniła muzyka Haendla i dwóch Bachów, niemi
eckie lornetki wpisywały się idealnie w koncepcje wieczoru.
 
 
mariuszi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 285
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Po spacerze

 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Czw 18 Paź, 2018   

szperacz i główne działo.
Do polowania na gwiazdy ( nie mylić z celebrytami ), lubię Canona 15x.
Duże płaskie pole, znakomicie korygowany astygmatyzm i ostrość do samego brzegu przy niemal 68 stopniach. Fuji 16x trochę jaśniejszy, lecz kłopotliwy w używaniu.
Zresztą nie wiem o co tyle krzyku z tą jasnością do asrto... Do mgławic czy planet zgoda. Do patrzenia na same gwiazdy 10x32 SV też pokazuje to samo co 10x50, tylko na trochę ciemniejszym tle.
A może jestem już tak stary, że moja źrenica oka złożyła kapitulację?

David i Goliat.JPG
Plik ściągnięto 2553 raz(y) 247,18 KB

 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Czw 18 Paź, 2018   

3mnich napisał/a:

Zresztą nie wiem o co tyle krzyku z tą jasnością do asrto... Do mgławic czy planet zgoda. Do patrzenia na same gwiazdy 10x32 SV też pokazuje to samo co 10x50, tylko na trochę ciemniejszym tle.

A jaj jaj....
Do planet nie potrzebujesz dużej jasności obrazu, dla mnie ulubione lornetki planetarne to 12x50SE i Zeiss 15x60. Obie ze źrenicą 4 mm. zaskakująco dobrze spisuje się też 10x32 High Grade.....
Natomiast taka M31 (jasne jądro, dużo słabsze ramiona) pięknie pokazuje jak mocno rośnie średnica widocznej części galaktyki przy pełnej akomodacji oka ORAZ dużej źrenicy wyjściowej lornetki
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Czw 18 Paź, 2018   

goornik napisał/a:
3mnich napisał/a:

Zresztą nie wiem o co tyle krzyku z tą jasnością do asrto... Do mgławic czy planet zgoda. Do patrzenia na same gwiazdy 10x32 SV też pokazuje to samo co 10x50, tylko na trochę ciemniejszym tle.

A jaj jaj....
Do planet nie potrzebujesz dużej jasności obrazu, dla mnie ulubione lornetki planetarne to 12x50SE i Zeiss 15x60. Obie ze źrenicą 4 mm. zaskakująco dobrze spisuje się też 10x32 High Grade.....
Natomiast taka M31 (jasne jądro, dużo słabsze ramiona) pięknie pokazuje jak mocno rośnie średnica widocznej części galaktyki przy pełnej akomodacji oka ORAZ dużej źrenicy wyjściowej lornetki




zapewne podróżujesz znacznie więcej niż mnich i mówisz o tym z perspektywy chociażby bieszczadzkiej łąki...
Ja trochę skromniej, miałem na myśli leżak na kabackim balkonie...
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 20 Paź, 2018   

Czytając różne fora, czy uczestnicząc w dyskusjach na żywo, widzę, jak słabym narzędziem do porozumiewania się jest język, słowa, gesty itp. Ale na razie niczym innym nie dysponujemy.
Jak te dwie lornetki, wyglądające na zewnątrz trochę inaczej, choć wewnątrz ich budowa jest niemal identyczna, tak my ludzie jesteśmy tego analogią. Nasze ciała, a zwłaszcza umysły są uwarunkowane, każdy na swój, niepowtarzalny sposób.
Gdyby kilku przypadkowym osobom zadać pytanie, z czym kojarzy im się słowo pies, odpowiedzi były różne, choć dotyczą tego samego słowa...
To jest główny powód naszych nieporozumień i kłótni. Różnie rozumiemy poszczególne słowa, jak do tego jeszcze dołożyć emocje, mieszanka wybuchowa gotowa.
Widzę, że znaczna większość osób ma dobre intencje i chęć pomocy, czy podzielenia się własnym życiem z innymi. Są też nieliczni, którzy "żywią" się bałaganem, który sami produkują.
Myślę, że na poziomie wewnętrznym - emocjonalnym - jesteśmy dużo mniej skomplikowani, to znaczy, podejmując jakiekolwiek decyzje kierujemy się głównie dwiema emocjami - nadzieją lub lękiem.
Na poziomie najgłębszym, który można by porównać do głębokiego snu bez marzeń sennych, jesteśmy tacy sami. Na tym poziomie panuje bezmiar ciszy, spokoju i bezruchu.
Osoby medytujące praktykują dochodzenie do tego poziomu bez konieczności zapadania w sen. Sen ma niestety tę wadę, że nie jesteśmy świadomi tego stanu i mamy problemy z opanowaniem marzeń sennych - nie rzadko koszmarów.

Piszę o tym wszystkim dlatego, że chciałbym przeprosić tych forumowiczów, którzy kiedykolwiek poczuli się nieswojo z mojego powodu.
Choć każdego dnia staram się sprawdzać jakie są moje motywacje do działania, niestety, może zakraść się niespodziewanie pycha czy arogancja.
O jednym mogę zapewnić, nigdy nie chciałem nikogo świadomie urazić.
Ilekroć wydaje mi się, że jestem kimś lepszym bo... tylekroć odbywam wirtualny spacer po cmentarzu, aby po raz kolejny przekonać się, że tak naprawdę, wszyscy jesteśmy tym samym...

Bliźniacy.JPG
Plik ściągnięto 2437 raz(y) 263 KB

 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 20 Paź, 2018   

Tak Adamie , pycha , arogancja i poczucie wyższości to cechy powszechnie występujące u ludzi . Ciężko jest znaleźć człowieka pozbawionego tych cech . Niektórzy ludzie potrafią przyciągać jak magnes , swoją otwartością , wewnętrznym ciepłem , mądrym sercem . Od innych uciekamy , czując że żywią się naszą życiową energią . Po rozmowie z kimś takim jesteśmy osłabieni jak ranne zwierzę . Myślę że od czasów szkolnych jesteśmy nauczani i przyzwyczajani do oceniania innych . Przez kilkanaście lat edukacji jesteśmy oceniani przez nauczycieli i wykładowców , stawiają nam stopnie , ustalają hierarchię , jednych ciągną do góry , innych ciągną w dół . Jedni słyszą ... zajdziesz daleko , świat stoi przed Tobą szeroko otwarty . Inni słyszą ... nic z Ciebie nie będzie , możesz najwyżej zamiatać ulice . W rodzinnych domach słyszymy podobnie ... nie bądź gorszy , walcz o swoją pozycję w stadzie , rozpychaj się łokciami . Pnij się po drabinie społecznej , będziesz musiał w życiu walczyć o lepszą pracę , o ładniejszą dziewczynę . Musisz być lepszy od innych . Presja i ambicja kierują naszym życiem . Wspomniałeś Adamie o cmentarzu , wielkość niektórych nagrobków świadczy o tym , że nawet na tamtym świecie są lepsi i gorsi :) . Można odnieść wrażenie że celem naszego życia jest walczenie , zdobywanie i gromadzenie . Mam osobistą nadzieję , że jesteśmy tu po to żeby nauczyć się miłości , wrażliwości i empatii . Podobno to towar deficytowy w kosmosie . Ale ja jestem marzycielem i optymistą .
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 20 Paź, 2018   

Jarek, piękne podsumowanie
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 21 Paź, 2018   

Troszkę kolorków.

IMG_20161223_143730260x.jpg
Plik ściągnięto 2357 raz(y) 120,52 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,54 sekundy. Zapytań do SQL: 23