Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Wortex Hawk Owl 8x56
Autor Wiadomość
Jarek Czernicki
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pią 09 Mar, 2007   Wortex Hawk Owl 8x56

Witam wszystkich

To jest mój pirwszy kontakt z forum. Czy ktoś z was miał w ręku lornetkę Vortex Hawk Owl 8x56? Co to za firma i czego można się po niej spodziewać? Poszukuję lornetki do polowań w nocy - czy ww się do tego nadaje? Czy mozna się spodziewać przeprowadzenia w najbliższym czasie testu tego sprzętu?
Z góry dzięki za wszelkie informacje.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 09 Mar, 2007   

Vortex robi w miarę udane instrumenty, więc z przyjemnością przyjrzymy się modelowi Hawk Owl 8x56. Ale najpierw musimy zakończyć sprawę testu 10x42.

Arek
 
 
dariusz_119
Uczestnik


Posty: 89
Skąd: Opolskie
Wysłany: Nie 11 Mar, 2007   

Dużo czytałem na forach dyskusyjnych za oceanem , o tej firmie i tych lornetkach . Myślę że warto ją kupić, zresztą jest kilka testów lornetek tej firmy i niektóre z nich wypadły nawet fantastycznie . Więc myslę że warto zaufać tej firmie :-)
A ja za 2 dni mam dostać Vortexa Vipera 10*42 wiec po jakimś czasie napiszę to i owo o tej lornetce.Przez ostatnie dni sam walczylem z sobą czy wziąść Olympusa EXWP I 10*42 ale w koncu zamówiłem Vortexa :-)

Pozdrawiam !
 
 
Jarek Czernicki
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pon 12 Mar, 2007   

Dzięki za szybką odpowiedź! :D

Przymierzałem się do kupna DO Titanum 8x56, ale w tej sytuacji poczekam na wynik testu wortexa. A tak przy okazji - które z testowanych elementów lornetki mają szczególnie duże znaczanie dla myśliwego - a które nie (nie planuję obserwacji np. gwiazd)?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Mar, 2007   

Dobra lornetka jest po prostu dobrą lornetką nie ważne na co się nią patrzy. My używamy gwiazd do badań np. komy czy astygmatyzmu, bo to idealnie punktowe źródła światła i wygodnie na nich oceniać te wady. Koma i astygmatyzm tak samo jednak psują jakość obrazu w przypadku podziwiania gwiaździstego nieba jak i przy spoglądaniu na dzika w lesie.

Faktycznie są jednak parametry bardzo ważne w przypadku nocnej lornetki 8x56. Kluczowym wydaje się być transmisja. W warunkach gdy zależy nam na każdym fotonie, tracenie światła przez złe powłoki czy źle ułożone lub za małe pryzmaty jest bardzo niemile widziane. Dla odmiany do polowań nocnych z lornetką 8x56 trochę mniej ważne są takie oceniane przez nas rzeczy jak wyjście statywowe czy minimalna ostrość.

Pozdrawiam,
Arek
 
 
Jarek Czernicki
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pon 12 Mar, 2007   

Dzięki za błyskawiczną informację!!! :D

A kiedy (mniej - więcej) można spodziewać się testu wortexa 8x56?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Mar, 2007   

Zielonego pojęcia nie mam. On nawet jeszcze do nas nie przyszedł. Powiem więcej, nawet go jeszcze nie zamówiliśmy :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14