Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Mysle o zamianie lustrzynki na bezlusterkowca - warto ?
Autor Wiadomość
trzepol
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Lis, 2018   Mysle o zamianie lustrzynki na bezlusterkowca - warto ?

Panowie moj obecny Pentax KX z sigma 18-135mm, portretowka 1.8 50mm pada. Musze zmienic sprzet ze wzgledu na obiektywy myslalem znowu nad polecanym K-70 Pentaxa. Od wczoraj zaczalem sie zastanawiac jednak nad bezlusterkowcem ze zgledu na gabaryty, jakosc filmow 4K, AF. Mądry to bylby wybor np Panasonica G7 14-140mm za okolo 3000zl czyli tyle co powiedzmy body Pentaxa, ewentualnie w USA jakbym kupil z obiektywem 18-135.



Co o tym myslicie isc w bezlusterkowiec czy pozostac przy lustrzance ? Co zyskam co strace bo obawiam sie troche ze mimo fajnego obiektywu 14-140mm bede musial szukac portretowki, ktora nie bedzie tutaj tania.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






adf1985
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Lis, 2018   

Jeśli już szedłbyś w bezlusterkowce, to zwróć uwagę na to, że one wcale nie są w ostatecznym rozrachunku takie lekkie.

Samo body może i faktycznie jest lżejsze, ale z obiektywami różnie bywa.

Swojego czasu trochę przejrzałem rynek bezlusterkowców i poleciłbym system Fuji X. Uważam, że wagowo faktycznie wyglądają nawet korzystnie, a i obiektywy mają sporo do zaoferowania. Niestety system jest trochę droższy niż lustrzankowe odpowiedniki, jest to cena za mniejszą wagę.

Znajdziesz tam zarówno sensowny szeroki kąt (niestety bardzo drogi), ale i stałki typu 35 czy 50mm w normalnych cenach (typu 1600-1800zł od sztuki).

Kupując bezlusterkowca moim zdaniem zyskujesz trochę mniejszą wagę, ale tak jak pisałem, to jest najmniejszy zysk. Tak naprawdę największa różnica to AF (trochę pewniejszy w bezlustrach, chociaż ja w lustrzance mam też bardzo pewny) i wizjer.
Wizjer elektroniczny to dla mnie na ten moment duża wada. Baterię też szybko pożera i męczy moje oczy.

Najlepiej idź do sklepu i sprawdź sobie z czym to się je. Bezlusterkowce są fajne na papierze, ale na żywo jakoś nie mogę się do nich przekonać. Nie ta ergonomia i ten ekran zamiast wizjera... Może kiedyś...
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 05 Lis, 2018   Re: Mysle o zamianie lustrzynki na bezlusterkowca - warto ?

trzepol napisał/a:
Panowie moj obecny Pentax KX z sigma 18-135mm, portretowka 1.8 50mm pada. Musze zmienic sprzet ze wzgledu na obiektywy myslalem znowu nad polecanym K-70...

Co to znaczy "ze względu na obiektywy" kiedy piszesz, że jeden i drugi pada?

trzepol napisał/a:
...Co o tym myslicie isc w bezlusterkowiec czy pozostac przy lustrzance ?...

Sam musisz zdecydować co Ci lepiej pasuje. Adf1985 trochę naświetlił za i przeciw. Mnie bezlusterkowce też nie przekonują, ale ja nie filmuje. Jeżeli chodzi o filmowanie to rzeczywiście bezlusterkowce są lepsze, może jedynie niektóre lustrzanki Canona im dorównują. Akurat Pentax ma najsłabsze filmowanie wśród lustrzanek.
 
 
MaciekNorth 
Entuzjasta


Pomógł: 11 razy
Posty: 566
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pon 05 Lis, 2018   

trzepol napisał/a:
Mądry to bylby wybor np Panasonica G7 14-140mm za okolo 3000zl
Nie pchaj się w system m4/3, ta wielkość matrycy ma swoje ograniczenia, a jej proporcje nie pomagają przy filmowaniu, bo odchodzi znaczna część matrycy. Lepiej APS-C, czyli Fuji lub Sony. Zapłacisz może trochę drożej, ale ostatecznie na tym zyskasz.
 
 
trzepol
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Lis, 2018   Re: Mysle o zamianie lustrzynki na bezlusterkowca - warto ?

Negatyw napisał/a:
trzepol napisał/a:
Panowie moj obecny Pentax KX z sigma 18-135mm, portretowka 1.8 50mm pada. Musze zmienic sprzet ze wzgledu na obiektywy myslalem znowu nad polecanym K-70...

Co to znaczy "ze względu na obiektywy" kiedy piszesz, że jeden i drugi pada?

trzepol napisał/a:
...Co o tym myslicie isc w bezlusterkowiec czy pozostac przy lustrzance ?...

Sam musisz zdecydować co Ci lepiej pasuje. Adf1985 trochę naświetlił za i przeciw. Mnie bezlusterkowce też nie przekonują, ale ja nie filmuje. Jeżeli chodzi o filmowanie to rzeczywiście bezlusterkowce są lepsze, może jedynie niektóre lustrzanki Canona im dorównują. Akurat Pentax ma najsłabsze filmowanie wśród lustrzanek.


Pada body, obiektywy sa ok, dlatego Pentax by mi spasowal K-70. Kwestia czy ich nie sprzedac i nie wziac bezlusterkowca np https://www.euro.com.pl/k...mm-czarny.bhtml

Zestaw mi mi pokryl moje obecne obiektywy. Nawet lepiej bo 25mm bardziej mi przydatne niz 50mm Pentaxa,
 
 
trzepol
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Lis, 2018   

Panowie

Czy obiektyw z lustrzanki 50mm odpowiada 50mm w takim bezlusterkowcu 4/3 ? Gdzies mi sie przeczytalo ze jesli mialem w lustrzance 50 portretowke to w takim bezlusterkowcu odpowiada temu 25 ?
 
 
forrest 
Rozmowny


Pomógł: 8 razy
Posty: 262
Skąd: Opole
Wysłany: Sro 07 Lis, 2018   

trzepol napisał/a:
Panowie

Czy obiektyw z lustrzanki 50mm odpowiada 50mm w takim bezlusterkowcu 4/3 ? Gdzies mi sie przeczytalo ze jesli mialem w lustrzance 50 portretowke to w takim bezlusterkowcu odpowiada temu 25 ?


Nie, jeśli tej 50 używałeś na APSC to w m4/3 podobne odwzorowanie uzyskasz na ogniskowej między 35 a 40mm.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pią 09 Lis, 2018   

Jeżeli używałeś 50mm z korpusem Pentax Kx (krop 1,5), a teraz chcesz podobnie mieć na 4/3 (krop 2) to można obliczyć:
50*1,5/2=37,5mm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15