Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Czw 08 Lis, 2018
Szerokatny obiektyw do nex-7
Autor Wiadomość
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Sro 07 Lis, 2018   

MaciekNorth napisał/a:
...Twierdzisz, że A77 II stary, gorszy od konkurencji, ale nie uzasadnisz... W teście na optycznych, jak zwykle w przypadku korpusów Sony, jest wiele błędów i niedomówień.
Myślę, że dla wszystkich oprócz Ciebie wystarczająco uzasadniłem. Jeżeli twierdzisz, że nie uzasadniłem to trudno, nic na to nie poradzę.
MaciekNorth napisał/a:
...Jaki podstarzały?...
Podstarzały to pojęcie względne. Napisałem podstarzały w roku 2019 w porównaniu do nowych modeli, które się ukażą.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MaciekNorth 
Entuzjasta


Pomógł: 11 razy
Posty: 566
Skąd: pomorskie
Wysłany: Sro 07 Lis, 2018   

Negatyw napisał/a:
Myślę, że dla wszystkich oprócz Ciebie wystarczająco uzasadniłem. Jeżeli twierdzisz, że nie uzasadniłem to trudno, nic na to nie poradzę.
Napisałeś "szumofon", przestarzały i odesłałeś do miernego testu. Uzasadnienie na poziomie gimnazjum i wprowadzanie ludzi w błąd. Ciekawe, za ile lat te nowoczesne konkurencyjne DSLR będą miały np. Eye-AF, albo AF limiter w korpusie...

Negatyw napisał/a:
Podstarzały to pojęcie względne. Napisałem podstarzały w roku 2019 w porównaniu do nowych modeli, które się ukażą
Podstarzały w porównaniu do modeli, które nawet nie wiadomo kiedy będą i jaką będą miały specyfikację? Aha, czyli wszystkie aparaty z 2016 roku są podstarzałe, bo w 2019 może będą lepsze. Jesteś dobrze wytresowany przez korporacje, współczuję...
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Sro 07 Lis, 2018   

MaciekNorth napisał/a:
Negatyw napisał/a:
Myślę, że dla wszystkich oprócz Ciebie wystarczająco uzasadniłem. Jeżeli twierdzisz, że nie uzasadniłem to trudno, nic na to nie poradzę.
Napisałeś "szumofon", przestarzały i odesłałeś do miernego testu. Uzasadnienie na poziomie gimnazjum i wprowadzanie ludzi w błąd...

Test nie jest mierny. Poza tym można porównać zdjęcia. Możesz mieć inne zdanie mało to mnie interesuje. W błąd to Ty ludzi wprowadzasz. Jak wg. Ciebie test jest mierny to zgłoś reklamację bo tym testem wprowadzają ludzi w błąd.
MaciekNorth napisał/a:
...
Ciekawe, za ile lat te nowoczesne konkurencyjne DSLR będą miały np. Eye-AF, albo AF limiter w korpusie...
Pewnie w ogóle, bo jest to potrzebne chyba psu na budę.
MaciekNorth napisał/a:

Negatyw napisał/a:
Podstarzały to pojęcie względne. Napisałem podstarzały w roku 2019 w porównaniu do nowych modeli, które się ukażą
Podstarzały w porównaniu do modeli, które nawet nie wiadomo kiedy będą i jaką będą miały specyfikację? Aha, czyli wszystkie aparaty z 2016 roku są podstarzałe, bo w 2019 może będą lepsze. Jesteś dobrze wytresowany przez korporacje, współczuję...
Oczywiście, że wszystkie aparaty z 2016 roku będą (będą a nie są) podstarzałe w roku 2019, bo wtedy możliwe, że będą lepsze, ale na pewno nowsze. :grin: Względność słowa podstarzały jest oczywista, tylko nie dla Ciebie. Dla młodzieńca, który ma 18 lat kobieta, która ma lat 40 jest podstarzała. Ale dla mężczyzny, który ma 60 lat już nie koniecznie.
 
 
MaciekNorth 
Entuzjasta


Pomógł: 11 razy
Posty: 566
Skąd: pomorskie
Wysłany: Sro 07 Lis, 2018   

Negatyw napisał/a:
Test nie jest mierny. Poza tym można porównać zdjęcia.
Optyczni robią dobre testy obiektywów i mierne testy aparatów, m.in. z żałosnym testem autofokusu i wyciągania z cieni. Dobre testy są np. na DPReview, albo Imaging Resource.
Mam porównywać zdjęcia wywoływane jakimś archaicznym programem, którego praktycznie nikt nie używa? Kolejna kwestia, dlaczego nie udostępniają RAW-ów jak wszystkie testujące portale?

Negatyw napisał/a:
Możesz mieć inne zdanie mało to mnie interesuje. W błąd to Ty ludzi wprowadzasz.
Mało interesują Cię fakty? Ta, tym gorzej dla faktów...
Gdzie wprowadziłem w błąd, daj przykład!

Negatyw napisał/a:
Jak wg. Ciebie test jest mierny to zgłoś reklamację bo tym testem wprowadzają ludzi w błąd.
Wielokrotnie w komentarzach pod testami aparatów Sony wytykałem błędy, czasem poprawiali, czasem nie. Najbardziej kuriozalny był test A77 częściowo skopiowany z testu A65, gdzie w opisie brakowało wielu funkcji dostępnych w tym modelu, na szczęście to poprawili. Ale do dzisiaj np. w specyfikacji A68 brakuje informacji, że filmuje w 50p, jest tylko podane 25p i 50i, zgłaszałem, nie poprawiono. Poza tym AF testują często na Sony 50/1.4, jednym z najstarszych konstrukcyjnie obiektywów w systemie, słynącym z przeciętnej celności :lol:

Negatyw napisał/a:
Pewnie w ogóle, bo jest to potrzebne chyba psu na budę.
To ciekawe, czemu Canon i Nikon w swoich najnowszych bezlusterkowacach wprowadzili Eye-AF? Niestety, na razie trochę słabo u nich ta funkcja działa... Z LiveView i uchylnych ekranów też się kiedyś podśmiewano, a teraz większość lustrzanek to ma.

Negatyw napisał/a:
Oczywiście, że wszystkie aparaty z 2016 roku będą (będą a nie są) podstarzałe w roku 2019, bo wtedy możliwe, że będą lepsze, ale na pewno nowsze. Względność słowa podstarzały jest oczywista, tylko nie dla Ciebie.
Dla mnie oczywisty jest pejoratywny wydźwięk słowa podstarzały. I liczy się dla mnie co aparat sobą reprezentuje, a nie kiedy go zaprezentowano. Są aparaty które z powodu ich pozycjonowania, specyfikacji, albo z powodu konstrukcji bazującej na poprzedniku, można było zaliczyć do podstarzałych już w momencie premiery, nie będę wymieniał, bo u każdego producenta by się taki znalazł.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 08 Lis, 2018   

MaciekNorth napisał/a:
...
Negatyw napisał/a:
Oczywiście, że wszystkie aparaty z 2016 roku będą (będą a nie są) podstarzałe w roku 2019, bo wtedy możliwe, że będą lepsze, ale na pewno nowsze. Względność słowa podstarzały jest oczywista, tylko nie dla Ciebie.
Dla mnie oczywisty jest pejoratywny wydźwięk słowa podstarzały. I liczy się dla mnie co aparat sobą reprezentuje, a nie kiedy go zaprezentowano. Są aparaty które z powodu ich pozycjonowania, specyfikacji, albo z powodu konstrukcji bazującej na poprzedniku, można było zaliczyć do podstarzałych już w momencie premiery, nie będę wymieniał, bo u każdego producenta by się taki znalazł.
Tekst, który pisałem był skierowany do tomek76k76 i go nie kwestionuje bo wszystko zrozumiał. Jak w 2019 roku pojawi się następca A6500 to pewnie cena A6500 spadnie bo Sony zwykle starsze modele przecenia. I tak to należało zrozumieć, tylko Tobie trzeba tłumaczyć jak dziecku. Gdybym to pisał do Ciebie to przewidział bym pejoratywny wydźwięk słowa podstarzały i go nie zastosował. Chociaż w Twoim trudnym przypadku to i tak nigdy bym nie miał pewności czy starsze modele nie są czasami młodsze od tych co właśnie mają premierę. Na pewno w stosunku do A77 II to wszystkie modele łącznie z tymi co będą w 2019 roku są podstarzałe. :grin:
MaciekNorth napisał/a:
...
Gdzie wprowadziłem w błąd, daj przykład!

Chociażby pisząc o miernym teście.
 
 
MaciekNorth 
Entuzjasta


Pomógł: 11 razy
Posty: 566
Skąd: pomorskie
Wysłany: Czw 08 Lis, 2018   

Negatyw napisał/a:
Jak w 2019 roku pojawi się następca A6500 to pewnie cena A6500 spadnie bo Sony zwykle starsze modele przecenia.
W 2019 roku nie będzie następcy A6500, tylko wyższy model APS-C. Cena A6500 spadnie niezależnie od tego, bo jest coraz silniejsza konkurencja ze strony Fuji i coraz tańsze A7-ki.

Negatyw napisał/a:
Chociażby pisząc o miernym teście.
Dla mnie jak i dla wielu stałych, obeznanych z techniką czytelników tego portalu testy aparatów są mierne, wystarczy poczytać krytyczne komentarze pod nimi. Choćby kwestia punktacji wziętej z sufitu, która nie zgadza się z opisem słownym w teście. Kto ma swój analityczny rozum i czyta też zagraniczne fachowe portale, to dostrzeże braki tych testów, kto jest lemingiem, ten łyknie wszystko, tyle.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 08 Lis, 2018   

MaciekNorth napisał/a:
...Kto ma swój analityczny rozum i czyta też zagraniczne fachowe portale, to dostrzeże braki tych testów, kto jest lemingiem, ten łyknie wszystko, tyle.
Akurat analityczny rozum nie jest Twoją mocną stroną kiedy względności słowa "podstarzały" nie jesteś w stanie zrozumieć. Zwłaszcza, że słowo "podstarzały" zostało użyte w porównaniu do nie istniejących i hipotetycznych modeli, które będą miały premierę w 2019 roku. Twój rozum tego nie ogarnia, tym bardziej nie ogarnia testów. Każdy podmiot testujący powinien wszystkie aparaty i obiektywy testować tak samo, tymi samymi metodami opisanymi i opublikowanymi. Tak właśnie robi Optyczne. Testy zagraniczne często mają to do siebie, że testują różnie w zależności od sponsoringu i konkretnego modelu. To tak jak przygotowanie specyfikacji do przetargu pod określonego z góry producenta. Czepiasz się do punktacji. Jeżeli wiadomo co i jak jest punktowane to punktację każdy może sobie skorygować wedle swojego uznania. Jeszcze nikt nie wymyślił jednej, jedynie słusznej punktacji. Np. dla Ciebie najważniejsze jest filmowanie, ja w ogóle nie filmuję i nigdy nie filmowałem. Nawet nie sprawdziłem praktycznie jak mój aparat filmuje i czy w ogóle filmuje. Dlatego zawsze sam sobie robię punktację pod swoje oczekiwania, a Twój analityczny rozum tego nie potrafi.
 
 
MaciekNorth 
Entuzjasta


Pomógł: 11 razy
Posty: 566
Skąd: pomorskie
Wysłany: Czw 08 Lis, 2018   

Negatyw napisał/a:
Akurat analityczny rozum nie jest Twoją mocną stroną kiedy względności słowa "podstarzały" nie jesteś w stanie zrozumieć. Zwłaszcza, że słowo "podstarzały" zostało użyte w porównaniu do nie istniejących i hipotetycznych modeli, które będą miały premierę w 2019 roku.
Za to Ty jesteś wróżbitą i wiesz co będzie miał inny model w przyszłym roku, przy którym A 6500 na pewno będzie podstarzały...

Negatyw napisał/a:
Twój rozum tego nie ogarnia, tym bardziej nie ogarnia testów.
"Ogarniać" to można pod budką z piwem, mam uczulenie na tą patologię językową.

Negatyw napisał/a:
Każdy podmiot testujący powinien wszystkie aparaty i obiektywy testować tak samo, tymi samymi metodami opisanymi i opublikowanymi. Tak właśnie robi Optyczne.
Tu masz jak się testuje aparaty na Imaging Resources:
https://www.imaging-resou...TESTS/TESTS.HTM
Na tym portalu dostajesz zdjęcia testowe w JPG i RAW w większości możliwych konfiguracji - kontrast, saturacja, wyostrzanie, balans bieli itd. A nie same JPG na najniższym wyostrzeniu, jak na optycznych. Widzisz różnicę?
Z kolei na DPReview przy scence testowej masz zapis:
"The visualisations of RAW data (and the accompanying downloadable JPEGs) are based on a standard development process using Adobe Camera Raw."
Co w tym jest niezrozumiałego? ACR to najpopularniejsza wywoływarka RAW-ów na świecie, obecnie wiele urządzeń fotografujących ma również możliwość zapisu w stworzonym przez Adobe formacie DNG, to o czymś świadczy.
Co mi dają zdjęcia z optycznych wywołane w dcraw?

Negatyw napisał/a:
Testy zagraniczne często mają to do siebie, że testują różnie w zależności od sponsoringu i konkretnego modelu. To tak jak przygotowanie specyfikacji do przetargu pod określonego z góry producenta.
Czy na Optyczne.pl są artykuły sponsorowane i płatne reklamy? Odpowiedz tylko "tak" lub "nie".

Negatyw napisał/a:
Czepiasz się do punktacji. Jeżeli wiadomo co i jak jest punktowane to punktację każdy może sobie skorygować wedle swojego uznania. Jeszcze nikt nie wymyślił jednej, jedynie słusznej punktacji.
Czyli czytelnik sam ma korygować błędy testującego? Test aparatu ma tysiące wyświetleń i myślisz, że każdy ze zrozumieniem czyta cały test? Większość ludzi, którzy na aparatach się nie znają spojrzy na tabelkę i na tej podstawie wyciąga wnioski, bo punkciki są najbardziej zrozumiałe. Tu masz ostatni test Fuji X-T3:
https://www.optyczne.pl/4...ifilm_X-T3.html
Osiemnasty komentarz od góry - PDamian 31 października 2018, 19:40:

Jakość obrazu JPEG
"Pod względem wizualnym, nie zauważymy specjalnej różnicy w zdjęciach wykonanych X-T3 oraz X-T2. Wydaje się jednak, że silnik JPEG-ów w najnowszym korpusie nieco lepiej przetwarza zdjęcia na najwyższych czułościach."

"Nieco":
X-T3: 6.14
X-T2: 4.43
[pkt]

...
GFX 50S: 5.02
D850: 4.98
A7R III: 4.47
5D IV: 5.09


I to jest m.in. słabość testów aparatów na optycznych.
Do testów obiektywów nie mam aż takich zastrzeżeń, choć też są.

Negatyw napisał/a:
Np. dla Ciebie najważniejsze jest filmowanie, ja w ogóle nie filmuję i nigdy nie filmowałem. Nawet nie sprawdziłem praktycznie jak mój aparat filmuje i czy w ogóle filmuje. Dlatego zawsze sam sobie robię punktację pod swoje oczekiwania, a Twój analityczny rozum tego nie potrafi.
Fajnie masz, używasz aparat i nie wiesz czy filmuje, pewnie nie znasz wielu jego funkcji. Czyli te pobieżne w niektórych kwestiach testy aparatów na optyczne rzeczywiście są dla Ciebie.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 08 Lis, 2018   

Panowie, fajnie, że dyskusja się ożywiła, ale niech pozostanie kulturalna. :)

Co do punktacji, to nie powiem, że według mnie jest zawsze konsekwentna i niepozbawiona kompletnie subiektywnej oceny autora testu, ale co do różnic w punktacji między modelami, co lubi wyciągać i wyszukiwać PDamian, to musicie pamiętać, że do punktacji brane jest znacznie więcej aspektów niż tylko te opisane w tekście. Stąd pomimo zdania podsumowującego „Pod względem wizualnym, nie zauważymy specjalnej różnicy w zdjęciach wykonanych X-T3 oraz X-T2” wcale nie oznacza to, że nie może być dużej różnicy punktowej między tymi modelami, bo brane są pod uwagę także inne czynniki, np. zakres dostępnych czułości, dobra jakość od jakiej do jakiej, itd. Tych pozycji w tabelce wypełnianej przez testującego jest naprawdę sporo.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Lis, 2018   

@komor, wiem że jest tak jak piszesz i dlatego uważam, że komentarz w teście powinien odnosić się do punktacji. Same wyniki pomiarów czy obliczeń wg jakiejś metody to mało, potrzebna jest interpretacja, zwłaszcza jak ta metoda nie jest jasno opisana. Trzeba się odnieść do tego co wyszło i to skomentować. A nie tak jak jest, że punkty sobie, a zdanie testującego sobie.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 08 Lis, 2018   

MaciekNorth napisał/a:
Negatyw napisał/a:
Akurat analityczny rozum nie jest Twoją mocną stroną kiedy względności słowa "podstarzały" nie jesteś w stanie zrozumieć. Zwłaszcza, że słowo "podstarzały" zostało użyte w porównaniu do nie istniejących i hipotetycznych modeli, które będą miały premierę w 2019 roku.
Za to Ty jesteś wróżbitą i wiesz co będzie miał inny model w przyszłym roku, przy którym A 6500 na pewno będzie podstarzały...
Nie jestem wróżbitą i nie wiem co będzie jutro i tym bardziej nie wiem co będzie w 2019 roku. Nie przeszkadza mi to jednak stwierdzić, że jak się pojawi w 2019 roku następca A6500 to A6500 będzie podstarzały.
MaciekNorth napisał/a:

Negatyw napisał/a:
Twój rozum tego nie ogarnia, tym bardziej nie ogarnia testów.
"Ogarniać" to można pod budką z piwem, mam uczulenie na tą patologię językową...
Nie widzę tu żadnej patologii językowej, tylko stwierdzenie faktu.
MaciekNorth napisał/a:

Negatyw napisał/a:
Każdy podmiot testujący powinien wszystkie aparaty i obiektywy testować tak samo, tymi samymi metodami opisanymi i opublikowanymi. Tak właśnie robi Optyczne.
Tu masz jak się testuje aparaty na Imaging Resources:
https://www.imaging-resou...TESTS/TESTS.HTM
Na tym portalu dostajesz zdjęcia testowe w JPG i RAW w większości możliwych konfiguracji - kontrast, saturacja, wyostrzanie, balans bieli itd. A nie same JPG na najniższym wyostrzeniu, jak na optycznych. Widzisz różnicę?
Z kolei na DPReview przy scence testowej masz zapis:
"The visualisations of RAW data (and the accompanying downloadable JPEGs) are based on a standard development process using Adobe Camera Raw."
Co w tym jest niezrozumiałego? ACR to najpopularniejsza wywoływarka RAW-ów na świecie, obecnie wiele urządzeń fotografujących ma również możliwość zapisu w stworzonym przez Adobe formacie DNG, to o czymś świadczy.
Co mi dają zdjęcia z optycznych wywołane w dcraw?...
Nie jest tak jak piszesz. Samych wersji DNG jest kilka. Używam DNG i programu DNG-konwerter by z jednego DNG przejść na inny. ACR nie jest popularna bo nigdy o niej nie słyszałem.
MaciekNorth napisał/a:

Negatyw napisał/a:
Testy zagraniczne często mają to do siebie, że testują różnie w zależności od sponsoringu i konkretnego modelu. To tak jak przygotowanie specyfikacji do przetargu pod określonego z góry producenta.
Czy na Optyczne.pl są artykuły sponsorowane i płatne reklamy? Odpowiedz tylko "tak" lub "nie"...
Reklamy tu nie mają nic do rzeczy. Brak reklam nie oznacza, że testy nie są robione na zamówienie i za pieniądze.
MaciekNorth napisał/a:

Negatyw napisał/a:
Czepiasz się do punktacji. Jeżeli wiadomo co i jak jest punktowane to punktację każdy może sobie skorygować wedle swojego uznania. Jeszcze nikt nie wymyślił jednej, jedynie słusznej punktacji.
Czyli czytelnik sam ma korygować błędy testującego? Test aparatu ma tysiące wyświetleń i myślisz, że każdy ze zrozumieniem czyta cały test? Większość ludzi, którzy na aparatach się nie znają spojrzy na tabelkę i na tej podstawie wyciąga wnioski, bo punkciki są najbardziej zrozumiałe. Tu masz ostatni test Fuji X-T3:
https://www.optyczne.pl/4...ifilm_X-T3.html
Osiemnasty komentarz od góry - PDamian 31 października 2018, 19:40:

Jakość obrazu JPEG
"Pod względem wizualnym, nie zauważymy specjalnej różnicy w zdjęciach wykonanych X-T3 oraz X-T2. Wydaje się jednak, że silnik JPEG-ów w najnowszym korpusie nieco lepiej przetwarza zdjęcia na najwyższych czułościach."

"Nieco":
X-T3: 6.14
X-T2: 4.43
[pkt]

...
GFX 50S: 5.02
D850: 4.98
A7R III: 4.47
5D IV: 5.09


I to jest m.in. słabość testów aparatów na optycznych.
Do testów obiektywów nie mam aż takich zastrzeżeń, choć też są. .
A ja nie mam żadnych zastrzeżeń. Gdyby była inna punktacja to bym miał zastrzeżenia. Nie widzę powodu by punktacja miała być taka jak Tobie pasuje. :mrgreen:
MaciekNorth napisał/a:

Negatyw napisał/a:
Np. dla Ciebie najważniejsze jest filmowanie, ja w ogóle nie filmuję i nigdy nie filmowałem. Nawet nie sprawdziłem praktycznie jak mój aparat filmuje i czy w ogóle filmuje. Dlatego zawsze sam sobie robię punktację pod swoje oczekiwania, a Twój analityczny rozum tego nie potrafi.
Fajnie masz, używasz aparat i nie wiesz czy filmuje, pewnie nie znasz wielu jego funkcji. Czyli te pobieżne w niektórych kwestiach testy aparatów na optyczne rzeczywiście są dla Ciebie.
Nie widzę powodu bym miał filmować tylko dlatego, że jest taka funkcja. Moim hobby jest fotografia a nie filmowanie. Robię to co lubię. Nawet jak znam różne funkcje aparatu to tylko z niektórych korzystam. Np. korzystam tylko ze środkowego punktu AF i jest dla mnie bez znaczenia czy aparat ma jeden 1 punkt AF czy 100 punktów AF bo wtedy te 99 punktów wyłączam. Nie testuję aparatów, po prostu ich używam. Testowanie pozostawiam innym.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 08 Lis, 2018   

Negatyw napisał/a:
ACR nie jest popularna bo nigdy o niej nie słyszałem.

ACR = Adobe Camera RAW – to jest ten moduł, który używasz, gdy otwierasz pliki RAW w Photoshopie lub Lightroomie. Bezapelacyjnie najpopularniejsza wołarka na świecie.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 08 Lis, 2018   

Rzeczywiście, nie skojarzyłem i nie doczytałem, ACR = Adobe Camera RAW. Nie zmienia to faktu, że nie jest to jedna wywoływarka, tylko co wersja to inna wywoływarka i inny plik DNG. Poza tym wtedy by MaciekNorth miał pretensje, że albo nie ta wersja, albo dlaczego ACR.
 
 
tomek76k76 
Nowy


Posty: 24
Wysłany: Czw 15 Lis, 2018   

Więc zrobiłem tak sprzedałem Sony 16-70, Sony 10-18, Sony 16-80 i zostawiłem sobie Minolta MD Rokkor 28mm f2.8, Minolta MD Rokkor 50mm f1.4, Minolta MD Rokkor 135mm f2.8 i Minolta MD Rokkor 70-200mm F4 wszystkie jak nowe trochę sobię przypomnę stare czasy :) ))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16