Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pełna klatka Nikon d750 czy coś innego
Autor Wiadomość
kylor 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Wto 13 Lis, 2018   Pełna klatka Nikon d750 czy coś innego

Witam
Chciałem zakupić nowy aparat z pełną klatka.
Interesuje mnie przede wszystkim fotografia krajobrazu.
Rozważam Nikona d750.
Czy to dobry wybór? Czy może coś z Canona czy Sony polecacie?
Za Nikonem przemawia dobry zakres dynamiczny.
Czy różnica pomiędzy takim Canonem jest faktycznie duża, czy to może tylko marketingowa gratka. Jak to się to w rzeczywistości?
Za Canonem lepsze funkcje filmowania.
Sony np A7 II ma niby dobre parametry i chyba w miarę dobre video. W zasadzie do Sony zniechęcają mnie ceny optyki.

Możecie coś doradzić.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 13 Lis, 2018   

A jaki obiektyw/y do tych krajobrazów?

Jeśli 16-35mm wystarczy -to faktycznie do Sony drożej https://tiny.pl/g3l7z

a jak to będzie za mało i coś szerszego -to raczej odwrotnie https://tiny.pl/g3l73
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 13 Lis, 2018   

i można pomyśleć o 42mpix A7R II https://www.ceneo.pl/39326209
 
 
kylor 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Wto 13 Lis, 2018   

Sony A7R II fajny, ale jednak to już za drogi dla mnie i tak sobie myślę, że ta rozdzielczość też tak duża mi nie potrzeba.
Aktualnie mam Canona 450d z 12MP. Skok na 24M i tak by mnie zadowolił.
Nie mam obiektów do pełnej klatki EF.

Co do obiektów to chciałbym mieć właśnie coś w stylu 16-35 i jakiś zoom 24-70 lub 24-105. Z czasem pewnie kupię coś dłuższego.

Mam mętlik w głowie.
Ogólnie jak czytam komentarze na optycznych to w zasadzie pod każdym testem aparatu jest dużo sprzecznych komentarzy. Niektórzy wychwalają aparat inni hejtuja.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 13 Lis, 2018   

16-35/4 i 24-105/4 II Canona są bardzo dobre.
Jest też nie gorsza Sigma 24-105/4 do Canona i Nikona.

Ze względu że już miałeś Canona obsługa 6D II może ci bardziej odpowiadać. Powinieneś pójść obejrzeć.
Za D750 może przemawiać podwójny slot na karty pamięci https://www.imaging-resou...non/6d-mark-ii/
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 14 Lis, 2018   

Jak do krajobrazu, to rozważ też używany D800. Używki są teraz w śmiesznych cenach.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Lis, 2018   

https://www.dxomark.com/b...r-45200-dollars - tu sobie możesz sprawdzić co ci się sprawdzi w krajobrazie - D750 czy D800 odradzam bo to samo uzyskasz D7200 z rozdzielczością włącznie. Więc po co targać ze sobą dodatkowe kilogramy sprzętu pełnoklatkowego. Pełna klatka daje jedynie istotną przewagę w słabym oświetleniu i przy wysokich ISO. Oraz przy uzyskiwaniu ładnego rozmycia - co w krajobrazie nieczęsto jest atutem. Stawiałbym na bezlusterkowce Fujifilm serii X (XE/XT...).
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 14 Lis, 2018   

kylor, Ty byś tak naprawdę napisał ile chcesz i możesz wydać.
 
 
kylor 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 14 Lis, 2018   

Na początku chciałem wydać ok 8-9 tys za body + obiektyw np 24-105 4L lub 24-70
Body chciałem raczej nowe.
Obiektyw może kupiłbym używany jak bym znalazł w dobrym stanie.
Potem pewnie kupiłbym sobie np 16-35 i jakiś telezoom
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 15 Lis, 2018   

kylor, Nikony będziesz mógł mieć bez filtra antyaliasingowego (Sony zresztą też), co moim zdaniem obiecnie w krajobrazie będzie przydatne, poza dużym zakresem tonalnym. Canon niestety ciągle z filtrem i akurat do krajobrazu nie ma mocnych stron, może poza lepszym dostępem do dobrej taniej optyki.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Lis, 2018   

Cytat:

Na początku chciałem wydać ok 8-9 tys za body + obiektyw np 24-105 4L lub 24-70
Body chciałem raczej nowe

Masz Black Friday w SRS microsystem i K-1 z 24-70/2,8 możesz kupić za niewiele więcej.
 
 
Maciek_ods 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 22 Maj, 2019   

Weź w sklepie do ręki nikona, zrób kilka zdjęć. Weź sony, zrób kilka zdjęć.
Ja po takiej próbie oddałem nikona sprzedawcy...
Jak możesz -pożycz na jeden dzień oba aparaty.

Do krajobrazów brałbym sony a7r ii lub a 7iii (lub a7ii a za różnicę kupił jedno szkło więcej).

I mówię to jako posiadacz zarówno a7rii i a7ii.
 
 
Maciek_ods 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 20 Cze, 2019   

Jeszcze link z omówieniem przeznaczenia aparatów:
Racjonalne porównanie: od a7 do a7r III
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14