Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcia lornetek - w klimacie ART
Autor Wiadomość
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pon 19 Lis, 2018   

3mnich napisał/a:

Czy zastanawialiście się może, czy jest jednak coś, co ma charakter stały, niezmienny i wieczny?
Tak, jest coś takiego i to nie ma nic wspólnego z religią, jakąś wiarą, czy tak zwaną duchowością...
Zostawię Was z tą myślą na jakiś czas, jeśli ktoś ma pomysł, chętnie wysłucham.
Powiem tylko - żeby nie zbaczać z tematu wątku - że to też ma związek z naszą lornetkową pasją.

Maksymalna prędkość światła? :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 19 Lis, 2018   

Wieczny jest czas opadania na czarną dziurę mierzony przez obserwatora z zewnątrz ;)
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pon 19 Lis, 2018   

3mnich napisał/a:

Czy zastanawialiście się może, czy jest jednak coś, co ma charakter stały, niezmienny i wieczny?
Tak, jest coś takiego i to nie ma nic wspólnego z religią, jakąś wiarą, czy tak zwaną duchowością...


Jeżeli dodamy do tego opisu przymiotnik "nieskończony" to pewnie chodzi o ludzką głupotę, ale co to ma wspólnego z naszą lornetkową pasją?
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pon 19 Lis, 2018   

RoboBat napisał/a:
3mnich Widzę, że Night Owla Zeissa posiadasz. Nie była ona testowana przez Arka. Ciekawi mnie jej transmisja. Wiem, że ma oko trudno ją ocenić, ale ciekawi mnie jak ma się ona do najjaśniejszych lornetek w naszych testach typu Docter Nobilem, Swarowski SLC, Fujunon FMTR czy Steiner Nighthunter?



Masz rację, trudno na oko zmierzyć transmisję. Ale mogę podać dokładną wartość podaną przez producenta która wynosi 91%.
Dodam jeszcze, że przy bezpośrednim porównaniu z Dialytem 7x42 i Victory FL 7x42, Nocna Sowa wypada optycznie trochę lepiej pod względem ogólnego wrażenia pola i ostrzenia przy brzegu. Zresztą Zeiss się chwalił, że zastosował w tej serii DS - 7x45, 8x56 i 10x56 Super Achromat w obiektywie. W tej serii są również Abbe-Koenigi, ale pewnie o tym wiesz.
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pon 19 Lis, 2018   

Szanowni,

kolega TomPL2 ma o tyle rację, że obserwacja przez lornetkę ma coś wspólnego z prędkością światła, ale to nie jest właściwa odpowiedź :cool:

Koledzy Arek i Maciek podali rozwiązania sensowne, aczkolwiek niepasujące do lornetkowej zabawy...

Quiz trwa dalej...
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pon 19 Lis, 2018   

... kontynuując jeszcze temat upgrade Nikona E2, poniżej mamy najnowszy egzemplarz E2 - rocznik 2018 i powyżej - nieprodukowany już od kilku lat Opticron SR GA 8x32. Panowie inżynierowie z Nikona wyszukali najlepsze małe porro z rynku i zrobili to, co widać na załączonym obrazku.
Nie uwierzycie ile czasu spędziłem z tymi dwiema lornetkami, żeby doszukać się różnic w obrazie ( centrum oczywiście ).
Dwoma słowami - żadnych różnic.
Obraz identyczny pod każdym względem.
Oczywiście, pole Nikona i odstęp źrenicy robi swoje na korzyść E2, z kolei w Opticronie mechanizm fokusa jest szybszy i łatwiejszy w ustawieniu.
Ergonomia Opicrona też jest na plus z powodu trochę dłuższego tubusu.

Ciężko teraz wybrać jedną do użytku, trzeba jeździć z dwoma... :sad:

Zdaje się, że to Goornik napisał -" lornetek nigdy nie za wiele...."

Bliźniacy.JPG
Plik ściągnięto 3296 raz(y) 323,02 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 19 Lis, 2018   

3mnich, to E2 AD2018 już nie mydli? :)
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pon 19 Lis, 2018   

Arek, w centrum obraz jest referencyjny.
Jeśli to pytanie było z przekąsem, poprzednie roczniki też nie były złe, z tym że niedosycały zieleń, a przesycały czerwień. No i były trochę ciemniejsze.
Mydliły dachówki, dopiero M7 i MHG zmieniły to.[/b]
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 19 Lis, 2018   

Wydawało mi się, że mówiłeś, że wszystkie Nikony Ci mydlą. Dlatego pobawiłem się w drobne uszczypliwości :) Ale nie mniej za złe i wybacz :)
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Pon 19 Lis, 2018   

3mnich napisał/a:

Czy zastanawialiście się może, czy jest jednak coś, co ma charakter stały, niezmienny i wieczny?
Tak, jest coś takiego i to nie ma nic wspólnego z religią, jakąś wiarą, czy tak zwaną duchowością...


Stawiam na śrubę ostrości w Kowa Genesis. :???:
Apropo, odpowiedzi można również poszukać w Księdze Rodzaju.
Ostatnio zmieniony przez Arek Wto 20 Lis, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Pon 19 Lis, 2018   

Identyczny, landrynkowy kolor powłok jak niemiecka nocna sowa, ma również niemiecki bison ze stajni eschenbach. Co ciekawe lornetka tylko w wersji 8x42.
Kupiłem taką, całkiem nową, w cenie niewiele wyższej od foresta z delty. Może ten landrynkowy kolorek zniechęcał do zakupu? Dziwny ten nasz rynek wtórny. Lornetka za 500 euro w cenie niecałych 150 i nie ma kto kupić. Byla na olx cyba z 2 lata. :cry:
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

ponidziak napisał/a:
Identyczny, landrynkowy kolor powłok jak niemiecka nocna sowa, ma również niemiecki bison ze stajni eschenbach. Co ciekawe lornetka tylko w wersji 8x42.
Kupiłem taką, całkiem nową, w cenie niewiele wyższej od foresta z delty. Może ten landrynkowy kolorek zniechęcał do zakupu? Dziwny ten nasz rynek wtórny. Lornetka za 500 euro w cenie niecałych 150 i nie ma kto kupić. Byla na olx cyba z 2 lata. :cry:



Jest sporo dobrych lornetek od różnych producentów, natomiast kupująć lornetkę, dobrze jest od razu pomyśleć o możliwości jej ewentualnej sprzedaży.... To nie małżeństwo. Kupując mało popularną rzecz, topimy pieniądze. W przypadku optyki, jestem za produktami markowymi, kupionymi po okazyjnej cenie. Czasem zdarzy się coś kupić w sklepie, ale wówczas strata jest nieunikniona. Można być tylko konsumentem, albo konsumentem-inwestorem. W obu przypadkach mamy dobrą zabawę, ale jako myślący też biznesowo, tracimy mniej pieniędzy. Hobby kosztuje, tak czy owak.

p.s.
W ksìędze rodzaju nie znajdziesz tej odpowiedzi....
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

Dobrze powiedziane. Bardzo syntetycznie i trafnie to ująłeś, dzięki.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

Mniej emocji a więcej cierpliwości i wyrafinowania.
Ale ja jeszcze wierzę w baśnie o graalu :wink:
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

ponidziak napisał/a:

Ale ja jeszcze wierzę w baśnie o graalu :wink:


ja również... :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 19