Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Wto 18 Lut, 2020
Jaki kompakt
Autor Wiadomość
pdz 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Pon 19 Lis, 2018   Jaki kompakt

Witam

Swego czasu miałem Nikon D50, D80, głównie robiłem fotki makro.
Później z foto wygrał rower, lustrzanka była nieco nieporęczna, wybrałem na podróże kompakt, były 3 modele Fuji S5500, S6500, S9600 i HS20, z powodu ostatniego zrezygnowałem z Fuji, fatalnie kręcił filmy, łapał ostrość jak chciał, fotki były całkiem dobre.
Później kupiłem Panasonic FZ150 i ten odpowiadał mi najbardziej, jednak zainteresowałem się rowerem bardziej na sportowo, zamieniłem go na kamerkę sportową.
To tyle w skrócie :-)

Ponownie chce kupić aparat, na pewno nie lustrzankę ze względu na nieporęczność, najchętniej jakiegoś zooma, w sprzęcie jestem nieco "zacofany" stąd prośba o poradę.
Początkowo wybrałem następcę FZ150, czyli FZ300, kosztuje ok. 1700 pln, jednak zauważyłem 1"-ego FZ-1000 za ok. 2500 pln, następnie FZ-2000 za ok. 3800 pln , poczytałem testy na Optyczne.pl i inne artykuły, są bardzo różne opinie i trafiłem także na Sony RX10 (jakbym już brał Sony to pewnie MK4), ten kosztuje już znacznie więcej od Panasoników, ok. 8000.
Generalnie wywnioskowałem, że najlepszy byłby FZ100, że FZ2000 nie jest lepszy ani nie ma znaczących plusów aby dopłacić 1300 pln, nie mówiąc o Sony, który mimo iż chwalony jest ponad 2-krotnie droższy od FZ2000 i ponad 3-krotnie od FZ1000.

Co Waszym zdaniem będzie najlepszym wyborem i dlaczego ?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 19 Lis, 2018   

Parę dni temu na amazon.de były RX10 III za 1000 euro https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=32308
https://www.sonyalpharumo...-deals-on-sony/

Z pozostałych najrozsądniej chyba FZ1000 lub pierwsze RX10 z mniejszym zoomem https://www.imaging-resou...nasonic/fz1000/
 
 
pdz 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Pią 23 Lis, 2018   

Przejrzałem spore ilości testów, opisów, specyfikacji, filmów na Youtube i mam takie przemyślenia.
Panasonic LX100 ... wersja I cenowo fajna , jednak tylko 12 mpix , wersja II droższa ale 17 mpix i może bym ją wybrał ale ... oba mają mały 3x zoom optyczny i wg. tego co czytałem obiektyw, który łapie syfy, więc odpadają.
Z oferty Panasonic pozostaje FZ1000 i FZ2000.
Sony RX100 , wersja V droższa od LX100 II i niestety także 3x zoom optyczny , jest nieco ciemniejsza wersja VI ale z akceptowanym zoomem 8x , jednak cena już nieco powala i zbliża się do RX10 IV, który ma zoom 25x ale cena rozkłada na łopatki.

Reasumując , co polecicie , FZ1000 (ok.2500) , FZ2000 (ok. 3800) , czy może są jakieś duże plusy , które są w stanie wytłumaczyć cenę RX100 VI (ok. 5500) lub RX10 IV (ok. 8000) ?
Może wspomniane konstrukcje mają jakieś wady, które je dyskwalifikują lub zalety, które tłumaczą taką różnicę w cenie ?

Sony RX100 i RX10 kosztuje już taką kasę, że myślałem nad lustrzanką ale jak przypomnę sobie , że to plecak , body i ze 2-3 obiektywy to odrzucam tę opcję jako amator , już to przerabiałem.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 23 Lis, 2018   

Znowu jest za 1000€ https://www.amazon.de/Son...ords=DSC-RX10M3
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pią 23 Lis, 2018   

pdz napisał/a:

Reasumując , co polecicie , FZ1000 (ok.2500) , FZ2000 (ok. 3800) , czy może są jakieś duże plusy , które są w stanie wytłumaczyć cenę RX100 VI (ok. 5500) lub RX10 IV (ok. 8000) ?

Jeśli ciągle rozważasz te modele to zastanów się poważnie, czy potrzebny ci duży zoom?
A i jeszcze jedno - są takie aparaty jak Panasonic TZ100/200, może to będzie akurat dla ciebie?
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 23 Lis, 2018   

https://www.imaging-resou...nasonic/fz2500/
 
 
pdz 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Pią 23 Lis, 2018   

TomPL2 napisał/a:

Jeśli ciągle rozważasz te modele to zastanów się poważnie, czy potrzebny ci duży zoom?
A i jeszcze jedno - są takie aparaty jak Panasonic TZ100/200, może to będzie akurat dla ciebie?


Tylko wg. opisu ma ciemniejszy obiektyw a różnica w cenie do FZ2000 nie taka duża.
 
 
pdz 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Pią 23 Lis, 2018   

PDamian napisał/a:
https://www.imaging-resource.com/cameras/sony/rx10-iii/vs/panasonic/fz2500/


Porównuję fotki , Sony ma lepsze , teraz zastanawiam się czy jest to warte dość sporej dopłaty.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 23 Lis, 2018   

Do 1000 euro -tak ze względu choćby na dłuższy zoom,
do 5000 zł w Polsce -raczej nie.


https://www.dpreview.com/...fz2500-fz2000/7
 
 
pdz 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Nie 25 Lis, 2018   

Czy ktoś ma LX-100 II ? Czy ma tę przypadłość co poprzednik z łapaniem syfu ?
Obiektyw ma ten sam ale może pod tym względem go poprawili.
 
 
pdz 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Sro 02 Sty, 2019   

A co powie o Canon G1 X mark III vs Sony RX100 VI ?
 
 
pdz 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Pią 04 Sty, 2019   

Ok, GX1 ma ciemny obiektyw, tego nie zauważyłem.
Pozostały na placu boju dłuższe i krótsze zoomy :
FZ2000, RX10 II III IV , RX100 V VI , LX100 II
Faworytem był LX100 II , na Optyczne w 3tygodniom teście nie zasyfił matrycy, pytanie tylko, czy jest uszczelniony ?
Może ma ktoś doświadczenie w tej kwestii ?
W tym roku ma wyjść podobno LX200 , pewnie już go uszczelnią i dadzą gibany ekran ale kiedy i za jaką cenę ?
Może coś wiecie o uszczelnieniach w LX100 II , ewentualnie premierze LX200 ?
 
 
SkOs 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pon 07 Sty, 2019   

Drodzy forumowicze poszukuje jakiegoś kompaktu.
Będzie głównie służył do robienia zdjęć wakacyjnych i nagrywania filmów :) Budżet jaki mogę na to przeznaczyć to 2000 max 2200 zł.
Dobrze by było żeby radził sobie przy słabym oświetleniu.

Nie ukrywam, że nawet do amatora fotografii brakuje mi dużo ale drażnią mnie zdjęcia z mojego smartphona. Jest ok w telefonie ale jak wywołuje to aż kłuje w oczy :(

Oczywiście jak już zakupie aparat to podszkolę się w kwestii obsługi i wykonywania zdjęć :)

Do tej pory wybrałem dwa
LX-100
FZ300
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Wto 08 Sty, 2019   

Jeśli nie potrzebujesz dużego zoomu (a sądząc po opowieści o smartfonie, to nie potrzebujesz) i stać cię finansowo to zdecydowanie bierz LX100 :cool:
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Wto 08 Sty, 2019   

Jak wyżej (LX100), alternatywnie którąś ze starszych wersji Sony RX100.
W przypadku, gdyby większy zoom był jednak konieczny:
1) małe gabaryty: Panasonic TZ100/TZ200
2) duże gabaryty: Panasonic FZ1000
Ostatni z wymienionych ma rozmiary zbliżone do FZ300 (czyli jest duży), ale w środku zupełnie inna jakość jeśli chodzi o rozmiar matrycy. FZ300 za blisko do smartfona pod tym akurat względem, nic mu nie ujmując.
Pozdrawiam
-J.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15