Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon D500 vs D7500, czy różnica w cenie warta wyprawki?
Autor Wiadomość
jarecki_jg 
Rozmowny
Jarecki


Pomógł: 3 razy
Posty: 204
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   Nikon D500 vs D7500, czy różnica w cenie warta wyprawki?

Witam.

Dawno mnie tutaj nie było.

Po 10 latach użytkowania D300 nadszedł czas na zmianę.

Nie będę ukrywał, że z korpusu jeszcze działającego jestem bardzo zadowolony i spełnia moje oczekiwania, jednak swoje lata i już niedługo kończąca się żywotność migawki wymusza wymianę sprzętu.

Nie będę ukrywał, że utrzymująca się wysoka cena D500 trochę studzi mój zapał, zaś D7500 cenowo bardzo mi odpowiada.
Zatem czy różnica ponad 3000 PLN jest warta takiej dopłaty na korzyść D500?

Do tej pory zajmuje się fotografią hobbystycznie, aczkolwiek zdarzają mi się drobne prace (zlecenia) 4-5x w roku.

Porównując D300 vs D7500, ten drugi ma lepsze parametry, jeśli chodzi o procesor i matryce, AF ma taki sam. Stąd zastanawiam się czy nie była by to dobra alternatywa.

Nie będę ukrywał, że aparaty z zielonym trybem nie wchodziły wcześniej w grę bo nie używam wcale parametrów predefiniowanych i taktowałem je jako amatorskie.

Proszę o Waszą obiektywną ocenę.

Pozdrawiam

Jarecki
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Kolego jarecki_jg, po tylu latach użytkowania Nikonów ktoś musi Ci doradzać, czy potrzebujesz tego, co oferuje D500? :) Sam powinieneś to wiedzieć. Miałeś w rękach D7500, żeby porównać rozmiary, wygodę gripa, widok w wizjerze? Bo tu może być podstawowa różnica. Pamiętasz na pewno jeszcze D300 kontra D90, tutaj pewnie jest podobnie.

D500 ma opinię wszystkomającego…
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   Re: Nikon D500 vs D7500, czy różnica w cenie warta wyprawki?

jarecki_jg napisał/a:
AF ma taki sam.
Serio uważasz, że przez lata nic się nie zmieniło?
 
 
jarecki_jg 
Rozmowny
Jarecki


Pomógł: 3 razy
Posty: 204
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

komor napisał/a:
Kolego jarecki_jg, po tylu latach użytkowania Nikonów ktoś musi Ci doradzać, czy potrzebujesz tego, co oferuje D500? :) Sam powinieneś to wiedzieć. Miałeś w rękach D7500, żeby porównać rozmiary, wygodę gripa, widok w wizjerze? Bo tu może być podstawowa różnica. Pamiętasz na pewno jeszcze D300 kontra D90, tutaj pewnie jest podobnie.

D500 ma opinię wszystkomającego…


Witaj....

Po tylu latach użytkowania Nikonów były 3:
D40 2 tygodnie i oddałem rodzicom
D80 ponad rok
D300 10 lat :)

i przez te 10 lat jakoś dobrze mi sluży, lecz wg moje oceny jest już na wyczerpaniu. Nie miałem przez ten czas w dłuższym użytkowaniu (ponad kilka pstryków) serii D7XXX.

Czytałem ze właśnie D7500 ma wiele wspólnego z D500, stąd moje pytanie czy gra jest warta świeczki. Dziś również zauważyłem, że na D7500 jest cash back 1.3 kPLN i to już wychodzi mega dobrze :) .

Kiedyś na forum pytałem o alternatywę dla D300. Dostałem odpowiedź, bowiem nie było zapowiadanego D400, że D7100 jest spoko puszką.

Jeszcze raz powiem, aczkolwiek może się mylę wydaje mi się (może to już przeszłość), ze aparaty z zielonym trybem to takie amatorskie.

Kolego komorze wg mnie miedzy różnica miedzy D80 a D300 to była przepaść, nie wiem jak będzie D7500 vs D500, tak samo? Na uwagę zasługuje fakt, że różnica cenowa D300 vs D90 w czasie mojego zakupu wynosiła ok 1300-1500 PLN. Rożnica miedzy D7500 vs D500 wynosi ponad 4k PLN !!!

Jeśli chodzi o specyfikację D300 vs D7500 i pkt AF to widzę, że jest to to samo.

Reasumując 10 lat bezproblemowego użytkowania D300 tj. ponad 136 tys. pstryków i 3 wymiany gum :) jakoś nie powodowały konieczności oglądania się za czymś innym bowiem chyba przed D500 nie było alternatywy w DX wobec D300 i nie miałem tez na to za bardzo ciśnienia i czasu.

Przyznam się bez bólu, że zacofany jestem już trochę, stąd prośbą o pomoc.

Nie wiem czy w D7500 nie przeszkadzał by mi mały wyświetlacz monochromatyczny, bowiem przyzwyczaiłem sie do tego z D300 podobny maja D7000-7200, chodzi o informację o lampie, temperaturze barwowej, pomiarze światła, jakości i wielkości obrazka czego chyba brakuje własnie w D7500. Co można, tak mi się wydaje uzyskać na dużym ekranie dotykowym po naciśnięciu ikony "i". Bez gripa i z jednym slotem na karty dam se radę :) .

Biorąc zatem powyższe pod uwagę, jak i 2 krotną różnice w cenie (po cash backu za D7500) czy zakup D500 faktycznie jest warty takiej dopłaty $$$.

Jeśli chodzi o szkła to dysponuje wydaje mi się porządną szklarnią N17-55 f/2.8; N35 f/1.8; N70-200 F/2.8; Sigma 10-20 HSM.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

jarecki_jg napisał/a:
może się mylę wydaje mi się (może to już przeszłość), ze aparaty z zielonym trybem to takie amatorskie

jarecki_jg, nie patrz na zielony tryb, to jest drugorzędna sprawa. Nikony serii D7xxx są na pewno spoko, ale jednak ergonomicznie nieco mniejsze od Twojego D300 i być może odczujesz to negatywnie – przymierz się w sklepie. Dwa, zdaje się, że D7500 jest pod pewnymi względami nieco okrojony, żeby „zrobić miejsce” na D500. Ja tak nie śledzę Nikonów, ale ktoś zwracał uwagę, że w stosunku np. do starszego D7100 coś tam wycięli, pamiętam takie posty na forum. Może ktoś z nikoniarzy napisze tutaj.

jarecki_jg napisał/a:
wg mnie miedzy różnica miedzy D80 a D300 to była przepaść, nie wiem jak będzie D7500 vs D500, tak samo?

D80 to model ze starszej serii, D90 to było coś z podobnego okresu czasowego jak D300. Na pewno między D7500 a D500 nie ma aż takiej przepaści, ale to też zależy co jest dla kogo istotne. W przypadku reportażu może być przepaść ze względu na AF. Jakość obrazowania będzie zbliżona (choć D500 lepszy), popatrz na testy.

jarecki_jg napisał/a:
Jeśli chodzi o specyfikację D300 vs D7500 i pkt AF to widzę, że jest to to samo.

Mówisz pewnie o ilości punktów, ale „komputerki” i algorytmy przez lata Nikon zapewne ulepszał.

jarecki_jg napisał/a:
Nie wiem czy w D7500 nie przeszkadzał by mi mały wyświetlacz monochromatyczny, bowiem przyzwyczaiłem sie do tego z D300

Ja uważam, że właśnie te przyzwyczajenia i detale ergonomiczne mogą być dla Ciebie najistotniejsze, bo cyferki w tabelkach z osiągami – dla tak dobrych korpusów jakimi są zarówno D7500 jak i D500) to nie jest coś, co tak mocno przekłada się na przyjemność użytkowania, a pewnie właśnie o tę przyjemność Ci chodzi. Widzisz, to jest chyba właśnie to okrojenie, o którym wspominałem – wcześniejsze modele seriii D7xxx miały np. większy górny ekran i więcej informacji.

Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy te różnice ergonomiczne są warte takiej różnicy w cenie. Moim zdaniem spokojnie przyzwyczaisz się do nieco gorszej ergonomii, bo to i tak jest bardzo fajny aparat. Z drugiej strony jak masz potem całe lata żałować… 
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

jarecki_jg napisał/a:
Rożnica miedzy D7500 vs D500 wynosi ponad 4k PLN !!!

jarecki_jg napisał/a:
Reasumując 10 lat bezproblemowego użytkowania D300 tj. ponad 136 tys. pstryków i 3 wymiany gum jakoś nie powodowały konieczności oglądania się za czymś innym bowiem chyba przed D500 nie było alternatywy w DX wobec D300 i nie miałem tez na to za bardzo ciśnienia i czasu.


jarecki_jg, skoro nie ma alternatywy w DX wobec D500 to co znaczą te ponad 4kPLN :???:
Tym bardziej wobec potencjalnej możliwości następnych 10 lat bezproblemowego użytkowania :?:
Ryzykujesz, że przez 10 lat będziesz wracał myślami do tego czy jednak nie należało kupić d500 :smile:
IMO warto wydać taką kwotę za najlepsze i najbardziej niezawodne body DX i spokój ducha na lata :mrgreen:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018   

jarecki_jg napisał/a:
Jeszcze raz powiem, aczkolwiek może się mylę wydaje mi się (może to już przeszłość), ze aparaty z zielonym trybem to takie amatorskie.

No cóż - w żadnym Pentaxie go nie ma - chyba że za niego uznasz zielone literki w napisie AUTO... KS2 ma go na niebiesko... Czyli wszystkie są bardziej pro? :wink:
A poważnie - faktycznie - wszystkie tryby amatorskie umieszczono pod jedną pozycją Scene - i ten aparacik pod napisem auto - wygląda rzeczywiście mało profesjonalnie. I ogranicza tryby użytkownika do tylko 2 , podczas gdy wszystkie Pentaxy mają co najmniej 3...
W D500 wygląda to tradycyjnie - jak we wszystkich lustrzankach "pro" nikona - więc jeśli jesteś przyzwyczajony do takiego rozwiązania - to dla własnej wygody należało by brać ten model. Zwłaszcza jeśli ma służyć następne kilka lat...
 
 
sim86 
Nowy


Posty: 9
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 06 Lis, 2018   

Witam, czytalem wlasnie Wasze wypowiedzi i jako osoba ktora stoi przed podobnym problemem co kolega zakladajacy watek nie znalazlem u Was jakis podpowiedzi od bardziej doswiadczonych kolegow..
MOze przypadkiem jest tu kolega jarecki_jg ktory napisze co wkoncu kupil i dlaczego, bedzie to na pewno dla mnie pomocne.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Lis, 2018   

Są osoby które zawsze używały nikonów serii jednocyfrowej miały D3 , D4... i za nic ie zmienią na D750... Tak samo z D500 i D7500... Zresztą proporcje cenowe są też podobne... :wink:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 12 Lis, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
Są osoby które zawsze używały nikonów serii jednocyfrowej miały D3 , D4... i za nic ie zmienią na D750...

Ale jak poczytać komentarze na stronie głównej, to można się dowiedzieć, że osoby posiadające D5 chętnie korzystają też z D850 przy wysokich czułościach i potrzebie mocnego kadrowania zdjęć sportowych. Częstotliwość wychodzenia korpusów jednocyfrowych w przypadki Nikona i Canona jest jednak znacznie rzadsza niż innych modeli, D850 pod pewnymi względami po prostu przegonił D5, jako że jest nowszy. Nic nie należy traktować aksjomatycznie i dogmatycznie, technika się ciągle zmienia.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Lis, 2018   

komor napisał/a:
ożna się dowiedzieć, że osoby posiadające D5 chętnie korzystają też z D850 przy wysokich czułościach

Tyle że D850 to "odrobinę" inny aparat niż D750 - nieprawdaż? "Ciutkę" inna klasa? :lol: Poza tym inna też sytuacja - ktoś po prostu MA OBA aparaty.
 
 
zet-zet
Nowy


Posty: 1
Skąd: pomorskie
Wysłany: Nie 25 Lis, 2018   

sim86 napisał/a:
Witam, czytalem wlasnie Wasze wypowiedzi i jako osoba ktora stoi przed podobnym problemem co kolega zakladajacy watek nie znalazlem u Was jakis podpowiedzi od bardziej doswiadczonych kolegow..
MOze przypadkiem jest tu kolega jarecki_jg ktory napisze co wkoncu kupil i dlaczego, bedzie to na pewno dla mnie pomocne.

Kilka miesięcy temu miałem trochę podobny dylemat, z tym, że po chyba 7 latach użytkowania D90 w zasadzie bez zastrzeżeń do funkcjonowania, postanowiłem przesiąść się na coś lepszego, nowszego. Dodam, że aparat cały czas miał podpięty grip - mimo że mam drobne ręce, lubię korpus pewnie leżący w dłoniach, zwłaszcza gdy używam dłuższych czasów ogniskowych. W sklepie wziąłem do ręki D7500 i bez gripa - niezbyt wygodnie. Wziąłem D500 i ... TO JEST TO!!! Podkreślam - bez gripa! Pozostawała istotna sprawa różnicy w cenie, ale po deklaracji członka rodziny, że w razie konieczności wspomoże wybór padł na D500.
Inne spostrzeżenia: -Wszystkie guziki w zasięgu palców, wiele ustawień, których nie było w D90, ilość pól AF (to akurat mi specjalnie nie imponuje), jego celność i czułość - działa prawie po ciemku! Jeśli dodać do tego szybkostrzelność 10 kl/sek i pojemność bufora to trzeba więcej? Najlepsze jednak zostawiłem sobie na koniec - to matryca. Jeśli napiszę, że "przyzwoite" zdjęcia -jpg prosto z aparatu - daje się robić na ISO 8000 powinno chyba wystarczyć.
Drobnym minusem jest brak wbudowanej lampy - moja zasada lepiej zrobić zdjęcie kiepskie, niż nie zrobić wcale.
Potencjalnych kupujących pragnę jednak uprzedzić, by w kosztorysie dorzucili ok 1000 zł na kartu pamięci.
Aparat wart jest ceny, choć na nim nie zarabiam. Od chwili zakupu cena spadła o prawie tysiąc, karty pamięci też są tańsze.
 
 
pdz 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Nie 25 Lis, 2018   

Początkowo rozważałem kupno kompaktu, FZ300, później coś z 1" matrycą FZ1000/2000, w końcu RX10 i cena poszła tak wysoko, że rozważam lustrzankę.
Jeśli lustrzanka to D7500 lub D500, różnica w cenie rzekłbym kolosalna , w tabelkach (dpreview) nie aż tak wielka ale punkty AF to 51 vs 153 , więc AF nie jest taki sam, plus parę innych jak LCD, wizjer , zdjęcia seryjne, bateria ale czy jest to różnica warta tej kasy , dodając do tego fotografowanie czysto amatorskie , nie zarobkowe ?
To było parę lat temu i nie pamiętam ale D80 miałem z gripem czy D50 także, tego nie pamiętam, odpowiadały mi oba, głowy nie dam, D50 chyba zmieniłem ze względu na wizjer pod makro, jednak nie miałem w ręku innych, czytaj wyższych modeli.
Przejrzałem fotki z 5 kompaktów jakie miałem i 2 lustrzanek, różnicę widać na plus dla lustrzanek, jednak z drugiej strony gabaryty i waga zniechęcają, stąd to RX10 tak chwalone i tańsze Lumixy ... za dużo tego ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14