Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Tani używany kompakt na jeden wyjazd
Autor Wiadomość
estor 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 13 Gru, 2018   Tani używany kompakt na jeden wyjazd

Witam, trafił mi się wyjazd służbowy do Tajlandii.
Na codzien nie korzystam z aparatu, używam telefonu do robienia zdjęć. Chcę kupić aparat na ten wyjazd.
Zdjęcia plaży, roślinności, jedzenie, jak to w Tajlandii.
Znalazłem kilka tanich kompaktów, pomożecie który wybrać?
Samsung WB350F cena 170zł niby dobre światło i duży zoom.

OLYMPUS STYLUS SH-60 220zl - mało opini.

Sony DSC-HX9V 250zl. Starszy model z dobrymi opiniami.
Sony hx20v 280zl

Panasonic tz57 320zl pytanie czy będzie 2 razy lepszy niż Samsung :) .

Głównie zdjęcia z auto oraz nagrania fullhd . Nastawienie, że aparat na jeden wyjazd.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Czw 13 Gru, 2018   

Obawiam się, że szczegółowej rady nikt Ci nie da. Nie z braku chęci pomocy, ale z braku danych. Mało kto z nas używa jeszcze takich aparatów. Z tej 5-tki to tylko jakiś starych testów bym poszukał i tym się bardziej kierował niż opiniami użytkowników, bo te są bardzo subiektywne, szczególnie (wręcz drastycznie) w tym segmencie sprzętu. Dla nowszych modeli z tego segmentu może być wręcz trudno znaleźc jakieś dokładne testy/ recenzje, ale próbuj.
Poza tym cechy, które już sam wytypowałeś, typu full hd, jaśniejszy obiektyw itp. Ja bym zwrócił też uwagę na ogólny wiek aparatu i rodzaj matrycy (te BSI są teoretycznie lepsze). Aha, i nie przesadzałbym z zoomem. Ale to pewnie wiesz.
Niestety, nie spodziewaj się jakości lepszej niż z (względnie nowego) telefonu. Jedyną istotną przewagą będzie zoom. Może się nawet okazać, że jeśli telefon ma jaśniejszy obiektyw, to przy słabym świetle będzie nim łatwiej zrobić zdjęcie. Ale tu trochę gdybam. W sumie cokolwiek z tego wybierzesz, efekt będzie dość podobny (co nie znaczy, że identyczny, vide te parametry obiektywu -jasność vs zakres zooma itp.)
2 ważne pytania:
-czy te aparaty które wybrałeś, to nówki z wyprzedaży czy używane?
-jaki jest limit budżetowy?
Jeśli to używki i możesz przekroczyć kwotę 300-400zł, to możesz dostać (patrzę na allegro) porównywalne wiekowo aparaty uważane kiedyś za całkiem fajne, np. Panasonic LF1 (2013), Nikon P7100 (2011). Większa matryca może tu być atutem, poza tym te aparaty były dość funkcjonalne, jako te z wyższej półki niż przeciętna. Ale sam musisz sprawdzić/zdecydować, czy przy Twoich kryteriach wyboru warto.
Pozdrawiam
-J.
 
 
estor 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 13 Gru, 2018   

Witam dzięki za odpowiedź . Jeśli idzie o telefon to mam jeden z lepszych bo p20 pro .ale chciałem coś co w razie w może mi spać obić się itp stąd pomysł na tani kompakt który wyjściowo kosztował 800-1000zl a teraz jest przeceniony .
W sumie to myślę glownie o lumix tz-57 lub Sony hx50 Sony wx350 używane w cenie 300-330 zł
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15