Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lumix TZ10 vs. Samsung Galaxy (S5)
Autor Wiadomość
Optia 
Uczestnik


Posty: 64
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 25 Gru, 2018   Lumix TZ10 vs. Samsung Galaxy (S5)

Posiadam Lumixa TZ10-tkę i Samsunga Galaxy S5.

O ile aparat w telefonie zawsze traktowałem jako dodatek, tak coraz częściej robiąc zdjęcia przede wszystkim bez lampy, z ręki, przy słabym oświetleniu Samsungowskie zdjęcia wychodzą bardziej nasycone światłem, z większą stablilizacją = po prostu lepsze.

Czyżby to już schyłek aparatów kompaktowych na rzecz tych w telefonach? Warto inwestować w kolejne Lumixy (Upodobałem sobie TZ) a może coś innego lub może po prostu się mylę?

Załączam dwa zbliżenia zdjęć - jedno z TZ10 drugie S5. Które wg Was jest które i które lepsze?

Y.JPG
Plik ściągnięto 7520 raz(y) 67,72 KB

X.jpg
Porównanie zdjęć:
Plik ściągnięto 7520 raz(y) 97,15 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MatrixSTR 
Uczestnik



Pomógł: 4 razy
Posty: 96
Wysłany: Sro 26 Gru, 2018   

Jakość matryc w tańszych kompaktach i telefonach jest dość zbliżona. Jednak kupno kompaktu dalej ma sens gdy potrzebujemy zoomu. W innych przypadku smartfon może okazać się lepszy, zwłaszcza w pomieszczeniach.
 
 
Optia 
Uczestnik


Posty: 64
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 26 Gru, 2018   

Zoom w Samsungu oczywiście odpada ale w Lumixie też nie daje satysfakcji - szarość obrazu - jednym słowem widac że to zoom.
 
 
MatrixSTR 
Uczestnik



Pomógł: 4 razy
Posty: 96
Wysłany: Sro 26 Gru, 2018   

Jak chcesz lepszą jakość szukaj czegoś z matrycą minimum 1". Dodatkowo trzeba też wziąć pod uwagę jasność obiektywu. Z tego co na szybko sprawdziłem trzeba za taki kompakt dać z 1,5 tyś
 
 
Optia 
Uczestnik


Posty: 64
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 27 Gru, 2018   

Lumix TZ 10 swego czasu kosztował ponad 1000 zł tylko czy teraz byłby sens skoro za chwilę Samsung Galaxy S10 ma stworzyć potwora fotograficznego?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 27 Gru, 2018   

Optia, każdy następny dobry smartfon jest lepszy pod wieloma względami (fotograficznymi), ale podstawowe ograniczenia zostaną – brak zooma i mała matryca, która jest problematyczna w słabym oświetleniu. Producenci telefonów bardzo mocno rozwinęli technologię obrazowania, sztucznej inteligencji, obróbki sygnału itd., ale cele, które chcą osiągnąć, są troszeczkę inne niż tradycyjni producenci fotograficzni. Jeżeli chcesz bezproblemowo robić wakacyjne itd., to dobry smartfon powinien być dobrym wyborem. Jeśli zależy Ci na czymś więcej (hobby foto), to dobry kompakt będzie lepszy. Z tym że dobry kompakt kosztuje obecnie niestety sporo więcej niż 1000 zł.
 
 
Optia 
Uczestnik


Posty: 64
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 27 Gru, 2018   

Wiem że producenci smartfonów opanowali dosyć dobrze obróbkę tzn np wygłuszanie szumów i niby to sztuczne ale daje już coraz częściej lepsze efekty niż dobre kompakty. Sztucznie ale efekt końcowy lepszy

Wiem że producenci aparatów fotograficznych idą nieco inną droga ale co z tego skoro odwzorowywanie na przykład większej ilości detali wiąże się z szumami większymi niż na zdjęciu ze smartfona.

Robię zdjęcia nie tylko wakacyjne. Zazwyczaj nie używam smartfona ale czasem porównując tak jak np: powyżej zamieszczone przeze mnie zdjęcie (wycinek) jestem w szoku. Kompakt powinien bic na głowe smartfon a tymczasem... Smutne bo wiele osób / w tym ja przez dobrych kilka lat nie brało nawet pod uwage robienia zdjęć telefonem a tutaj proszę...
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Gru, 2018   

Optia napisał/a:
Kompakt powinien bic na głowe smartfon a tymczasem...

To za duże uproszczenie. To tak jakby w kiepskich warunkach oświetleniowych zrobić zdjęcie jakąkolwiek lustrzanką APS-C z kitowym zoomem, a potem jakimś lepszym kompaktem z jasnym szkłem, np. Fuji X-100 i pytać jaki jest sens lustrzanki, skoro z kompaktu jest lepsza jakość (bo będzie lepsza)... Tutaj masz telefon kilka lat młodszy niż ten Panas i do tego z jaśniejszym obiektywem, więc co się dziwić. A próbowałeś porównać zdjęcia z maksymalnie wyciągniętym zoomem z tego aparatu i odpowiednio wykadrowane z Samsunga? Obstawiam, że Samsung nie ma żadnych szans - i to właśnie będzie jeden z plusów aparatu nad telefonem.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Gru, 2018   

A co do zdjęć, to Y bardziej mi się podoba (nie jest tak mocno odszumione), z którego to ;) ?
 
 
Optia 
Uczestnik


Posty: 64
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 28 Gru, 2018   

Zdjęcie Y to Lumix. Szczerze to widzę co prawda w nim więcej szczegółów ale uzyskanych chyba trochę na siłę bo z szumami. Zdjęcie X jest łagodniejsze.

Co do zoomu samsung nie ma szans ale siłą rzeczy nie ma obiektywu.

Piszesz że Lumix jest starszy. Chcesz mi przez to napisać że starsze kompakty choć nie tak stare przestają się liczyć bo wchodzą coraz to lepsze smartfony? W takim razie za chwilę kompakty nie będą miały sensu. ? / co wiecej używałem już nowszych kompaktów i zdjęcia wychodzą gorzej niż na tej tutaj Tz10 ale jeśli ona już powoli nie daje rady to czy kompakty mają sens?

Wkrótce zamierzam przesiąść się znów na jakiś nowszy kompakt ale skoro różnice są tak małe względem smartofnów.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pią 28 Gru, 2018   

Optia napisał/a:
...czy kompakty mają sens?...
Pewnie wiele osób się ze mną nie zgodzi, ale wszystko zmierza do smartfonów, później długo nic i aparatów pełnoklatkowych. I tu nie widzę różnicy czy to będą lustrzanki czy bezlusterkowce. Z konkretnymi obiektywami (za takie uważam np.: 24-70 f/2,8 i 70-200 f/2,8) będzie to "cegła".
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Gru, 2018   

Optia, jakich nowszych kompaktów uzywales, że zdjęcia były gorsze niż z TZ10?

Kompakty też są różne, skoro zależy Ci na jakości w kiepskim świetle to seria Travel Zoomow Panasonika czy inne aparaty z klasy podróżniczej (mały aparat, duży zoom - czyli mała matryca i ciemny obiektyw) jest najgorszym mozliwym wyborem :) . Jak ma być kieszonkowe, to wez coś z większą matryca, minimum ten 1'', z małym zoomem około 3-5x, ale jasnym obiektywem, powiedzmy te f/2 na szerokim koncu. I żaden smartfon nie da podobnej jakości.

Nie wiem co ma mieć S10, ale będzie kosztował tyle, że kupisz taki właśnie kompakt i przyzwoity smartfon, np. ja ostatnio kupiłem za tysiaka Samsunga A5 2017, bo jak dla mnie niestotnie różni się od flagowcow, np S8...
 
 
MatrixSTR 
Uczestnik



Pomógł: 4 razy
Posty: 96
Wysłany: Sob 29 Gru, 2018   

Wszystko zależy od zastosowań, ogólnie obecne smartfony robią ładniejsze zdjęcia od tanich kompaktów, jednak mimo wszystko aparaty dają większe możliwości. Na przykład zoom i mniej sztuczne zdjęcia. Nawet biorąc pod uwagę Twoje wycinki to jedni wolą ładniejsze zdjęcie z S5, a dla innych lepsze będą bardziej szczegółowe (chociaż zaszumione) zdjęcie z TZ10. Sam przeżyłem szok gdy po kupnie telefonu z lepszym aparatem okazało się że mój "megazoom" okazał się gorszy w wielu sytuacjach, gdzie wcześniej nie narzekałem na jakość zdjęć z niego, ale i tak używałem go często do takich zdjęć do których telefony nie będą się na pewno nadawać przez najbliższe kilka lat :smile:
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sob 29 Gru, 2018   

Optia napisał/a:

Piszesz że Lumix jest starszy. Chcesz mi przez to napisać że starsze kompakty choć nie tak stare przestają się liczyć bo wchodzą coraz to lepsze smartfony?

Dokładnie tak, technologia idzie do przodu a TZ10 to dzisiaj zabytek!
Kompakty nadal mają sens zarówno pod kątem jakości jaki zoomu, ale trzeba patrzeć na modele w miarę współczesne :)
 
 
Optia 
Uczestnik


Posty: 64
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 30 Gru, 2018   

TS: Używałem np: wyższych TZ-ek Lumixa, Olympusa (Choć te odpadły dosyć szybko) - Wszystko oczywiście kompakty.

TomPL2: To nie tak że kompaktem nie zrobię lepszych zdjęć niż smartfonem. Robię, co więcej - zazwyczaj w 95% ale i tak dziwi mnie to że zostaje 5%! Wg mnie fotografia, nawet jej amatorski ułamek to aparat a nie telefon. Czy TZ10 to zabytek? - Nie wiem - nie używałem wszystkiego co potem zdarzyło się na rynku. W czasach gdy go testowałem po raz pierwszy (ok 2010) i znów kilka lat później (około 2013) w kompaktach to było coś! Pewnie że była jeszcze seria G ale to już poważniejsze pieniądze i brak kompromisu odnośnie ceny a jakości.

PS: Zauważyłem że smartfony wygrywają mniejszymi ustawianiami przysłony
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 18