Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat z obiektywem za 7000 zł
Autor Wiadomość
BBoder 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Czw 20 Gru, 2018   Aparat z obiektywem za 7000 zł

Witam, mam dylemat jaki aparat z obiektywem szerokokątnym kupić:
Sony A7II, Fuji T2, Panasonic GX8 lub Olympus M5II Lub wariant II Panasonic G9 + stałka, Fuji H1 + stałka, Olympus XH1 + stałka. Chcę fotografować krajobrazy i architekturę wnętrz. W tej chwili najbardziej mnie korci Fuji T2, ale brak stabilizacji w korpusie zniechęca. Jak często są promocje w/w aparatach – zamierzam kupować 01.06.2019 roku. Jeszcze jedno pytanie, czy obiektyw F4 w pełnej klatce jest odpowiednikiem 2,8 w APs i 1,8 w miro 3\4.
Miesiąc temu byłem zdecydowany na kompakt Lumixa LX 100II, ale zależy mi na bardzo dobrej jakości zdjęć w jpg, a z tego co czytałem nie bardzo jest się czym zachwycać.
Pozdrawiam i liczę na pomoc co do wyboru aparatu i obiektywu.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Kerebron 
Bywalec
The Beholder



Pomógł: 6 razy
Posty: 117
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 20 Gru, 2018   Re: Aparat z obiektywem za 7000 zł

BBoder napisał/a:
Chcę fotografować krajobrazy i architekturę wnętrz. W tej chwili najbardziej mnie korci Fuji T2, ale brak stabilizacji w korpusie zniechęca.

Do czego Ci stabilizacja w fotografii architektury i krajobrazu? X-T2 lub X-T3 to bardzo dobry wybór, IMO.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 20 Gru, 2018   

BBoder napisał/a:
czy obiektyw F4 w pełnej klatce jest odpowiednikiem 2,8 w APs i 1,8 w miro 3\4.


Jest odpowiednikiem f/2.8 w aps -c i f/2.0 w m4/3.

BBoder napisał/a:
zależy mi na bardzo dobrej jakości zdjęć w jpg

Bez sensu.
Możesz ściągnąć gotowe presty i wołać rawy w sposób najbardziej ci odpowiadający.

BBoder napisał/a:
W tej chwili najbardziej mnie korci Fuji T2

Ale wyższe Fuji mają rozmydlającą matrycę X-Trans.
Więcej szczegółu masz w np. Sony A 6300/6500. -W krajobrazie to się liczy.

BBoder napisał/a:
Olympus M5II Lub wariant II Panasonic G9

-W m4/3 słabo z obiektywami ultraszerokokatnymi [w twoim budżecie].

Podobnie w Fuji.


W ~marca będą pewnie znów promocje:
Sony 10-18mm E-mount lens for 609 Euro https://www.sonyalpharumo...amazon-germany/
Sony A6300 for 699 [Euro] https://www.sonyalpharumo...nd-accessories/

Przy takiej cenie zooma Sony 10-18mm f/4 zakup niewiele szerszego stałoogniskowego Laowa 9mm f/2.8 jest bez sensu https://www.ceneo.pl/65537477
 
 
BBoder 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Pią 21 Gru, 2018   Aparat z obiektywem za 7000 zł

Witam!

Dziękuję wszystkim za ciekawe wypowiedzi, związku z czym mam jeszcze kilka pytań.
Do czego Ci stabilizacja w fotografii architektury i krajobrazu? X-T2 lub X-T3 to bardzo dobry wybór, IMO.
Raz w roku podróżuję przez 16 dni i zdarza się że robię zdjęcia z samochodu terenowego, a nieraz jestem po paru drinkach (jak to na wakacjach). Dlatego wydaje mi się, że ze stabilizacja by się przydała. Do tej pory robiłem zdjęcia kompaktem LX7 i wszystkie wychodziło ostre, ale kolorystyka mnie nie zadawalała.
Możesz ściągnąć gotowe presty i wołać rawy w sposób najbardziej ci odpowiadający.
Nigdy nie obrabiałem zdjęć w rawach (nie wiem co to są presty), do tej pory zdjęcia obrabiałem w Gimpie i NIK Collection co jamowało mi 4 minuty. ( z swoich podróży przywożę około 2000 zdjęć – wybieram 200 najładniejszych i następnie robię kronikę w Cewe fotoksiążka.
Ale wyższe Fuji mają rozmydlającą matrycę X-Trans.
Nie bardzo rozumiem, czy w T2 i T3 brak ostrości. O tych aparatach myślałem, ze względu na super jpg. Dzięki czemu nie musiałbym obrabiać w rawach.
Więcej szczegółu masz w np. Sony A 6300/6500. -W krajobrazie to się liczy.
O Sony A6500, też myślałem – jaki obiektyw szerokokątny i jaki kitowy zoom.
W m4/3 słabo z obiektywami ultraszerokokatnymi [w twoim budżecie].
Myślałem o GX8 cena 3700 zł ( w czerwcu podejrzewam 3200) + superszerokokątny Samyang 7.5mm f/3.5 (lub Laowa 7,5 mm) + kit 40-150
Mój idealny aparat to:, waga, uszczelnienie i stabilizacja z Olympusa M5II, kolorystyka z Fuji, matryca APS lub pełna klatka. Całość do 1kg – matryca + obiektyw)
Obiektywy szerokokątny do krajobrazów i architektury (z dobrym światłem – nie chcę robić zdjęć ze statywu) + kit np. 50 – 200 mm. Zakładam, że do 1.06.2019 sprzęt potanieje. Filmować aparatem nie zamierzam
A7II podoba mi się za pełną klatkę i dobrą jakość zdjęć, ale czy nie jest już za stary.
Fuji T2 – brak stabilizacji – super jpg i matryca APS
Olympus M5II i Gx8 dużo atrakcji, ale matryca może zbyt mała.
Nic nie mogę powiedzieć o A5600.
A może kupić kompakt Lx 100 II za 3800 i zostanie mi 3200 na nowy kompakt za 4 lata.
Ps. Czy więcej czytam o aparatach i obiektywach, tym bardziej jestem głupi.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 22 Gru, 2018   

Ciekawe porady:
PDamian napisał/a:
...
BBoder napisał/a:
zależy mi na bardzo dobrej jakości zdjęć w jpg

Bez sensu.
...

Kerebron napisał/a:
BBoder napisał/a:
Chcę fotografować krajobrazy i architekturę wnętrz. W tej chwili najbardziej mnie korci Fuji T2, ale brak stabilizacji w korpusie zniechęca.

Do czego Ci stabilizacja w fotografii architektury i krajobrazu? X-T2 lub X-T3 to bardzo dobry wybór, IMO.


Jeszcze brakuje porady: po co Ci aparat do zdjęć architektury? Możesz kupić widokówkę.
Śmieszą mnie takie porady, że dobrej jakości zdjęcie w .jpg jest bez sensu lub takie, że stabilizacja nie jest potrzebna. Ja mam włączoną stabilizację praktycznie na stałe. Daje mi to 3 EV więcej w przypadku długich czasów naświetlania, więc będzie to to też architektura. Może gdy robimy zdjęcia, które mają zamrozić szybki ruch stabilizacja nie jest potrzebna (bo stosujemy krótkie czasy naświetlania), ale włączona stabilizacja w niczym nie przeszkadza. Wyłączam stabilizację tylko wtedy jak robię zdjęcia ze statywu, czyli prawie nigdy.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 22 Gru, 2018   

BBoder, jak chcesz mieć wysokiej jakości .jpg + dobrą stabilizację za cenę Fuji X-T2 to z wymienionych proponuję Sony A 7 II. Tylko to jest pełna klatka. Niektóre obiektywy będą wyraźnie droższe.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 22 Gru, 2018   

Negatyw napisał/a:
Niektóre obiektywy będą wyraźnie droższe.

...i większe, i cięższe.

Choć https://www.ceneo.pl/52408488
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1075
Wysłany: Sob 22 Gru, 2018   

Znaczy się, wszystko idzie w stronę pełnego PROFI: duże, ciężkie i drogie!
 
 
BBoder 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Nie 23 Gru, 2018   

Witam!
Jeśli Fuji T2 to jakie obiektywy ze stabilizacją. (szeroki kąt + teleobiektyw kitowy lub 2 stałki cena 2 obiektywów do 4 tys.
Jeśli Sony A7II to jakie obiektywy ze stabilizacją. (szeroki kąt + teleobiektyw kitowy lub 2 stałki cena 2 obiektywów do 4 tys.
Lumix GX 8- to jakie obiektywy (szeroki kąt + teleobiektyw kitowy lub 2 stałki cena 2 obiektywów do 4 tys.
SonyAlfa 6500 to jakie obiektywy (szeroki kąt + teleobiektyw kitowy lub 2 stałki cena 2 obiektywów do 4 tys.
Czy stabilizacja w obiektywie pozwoli mi robić zdjęcia z samochodu i w pomieszczeniach na jak długim czasie.
Na tą chwilę to moi faworyci.
Jeszcze jedna prośba, czy ktoś zna strony internetowe, gdzie mógłbym się dowiedzieć od fachowców coś więcej (niż poradniki Cewe Fotoksiąki) na temat projektowania albumów fotograficznych ( np. jakie tło, rozkład zdjęć, czcionka, format albumu, czy może być na jednej stronie białe tło a na drugiej czarne). Jak już wcześniej pisałem, co roku robię album z moich wypraw wakacyjnych.
Ps.
Życzę wszystkim sympatykom forum zdrowych i pogodnych świąt. Aby Waszych zdjęciach w Nowym Roku można byłoby poczuć magię.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Nie 23 Gru, 2018   

Do A7II obiektywy mogą być bez stabilizacji bo stabilizacja jest w korpusie. Z obiektywami ciężko będzie się zmieścić do 4 tys. zł.
Sony FE 28-70 mm f/3.5-5.6 OSS - 1049 zł https://www.euro.com.pl/o...5-5-6-oss.bhtml
Z szerokokątnym może być problem bo jest mały wybór.
Ostatnio zmieniony przez Negatyw Nie 23 Gru, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 23 Gru, 2018   

Fuji X-T2+ 18-55mm: ~5500 zł + Laowa 9mm: 2300 zł
[Fujinon XF 10-24mm: ~3000 zł]

BBoder napisał/a:
Jeśli Sony A7II to jakie obiektywy ze stabilizacją.

[A7 II ma stabilizację w korpusie]

Sony A7II + 28-70mm: 5500 zł https://www.amazon.de/dp/...medium=referral + Samyang 14mm: 2700 zł
[Sony 16-35mm: ~5000 zł]

Panasonic GX9 + 12-60mm [f/3.5-5.6]: 3800 zł + Laowa 7.5mm: 2300 zł lub Olympus 9-18mm: 2100 zł
[Panasonic 8-18mm: 4800 zł]

Sony A6300 [ma stabilizację w korpusie] + 18-105mm: 5000 zł https://www.ceneo.pl/47392923 + Sony 10-18mm: 2600-3000 zł https://www.amazon.de/dp/...medium=referral
 
 
Barnie
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Gru, 2018   

Cytat:
Sony A6300 [ma stabilizację w korpusie]


A6300 nie ma stabilizacji w korpusie.
https://www.sony.com/elec.../specifications
Cytat:
Steadyshot Not supported (image stabilization supplied by lens)
 
 
delfin 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Czw 17 Sty, 2019   

Witam, jeśli panowie pozwolą to podłącze się do tematu, żeby nie tworzyć nowego.

Jestem zdecydowany wydać 5000-6000zł na body z lustrem, jestem amatorem, natomiast chcę tak dla samego siebie popróbować robić jakieś ambitniejsze zdjęcia. Będzie to głównie krajobraz, architektura miejska, ale też po prostu zdjęcia wakacyjne robione najbliższym, bardzo sporadycznie rajdy samochodowe,jak i zdjęcia nocne, także praca aparatu będzie raczej w statycznych warunkach. To co mnie interesuje, to raczej sama jakość obrazka w jpeg i raw, af nie musi być jakimś demonem prędkości, ale też chciałbym żeby nie był ślimakiem, taki przeciętniak wystarczy, wideo mnie nie interesuje. I teraz po wstępnej selekcji wyodrębniłem sobie dwa zestawy.
- a7 II + kit 28-70mm
- x-t20/ x-t2 + 18-55mm ( zależności czy się zmieszczę w cenie)

Uważacie że warto iść w któryś z tych zestawów czy polecilibyście coś innego?
 
 
forrest 
Rozmowny


Pomógł: 8 razy
Posty: 262
Skąd: Opole
Wysłany: Nie 03 Lut, 2019   

delfin,

jak chcesz body z lustrem, to nie te które wymieniłeś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15