Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
szukam porady w sprawie kupna mikroskopu
Autor Wiadomość
Dobrosław9992 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Czw 14 Lut, 2019   szukam porady w sprawie kupna mikroskopu

szukam możliwie najtańszego mikroskopu do oglądania pod nim struktury roślin , do tego przydał by sie jakiś sprzęt który pozwalał by zrobić w miarę dobrej jakości zdjęcie , liczę że na tym forum jest ktoś kto sie trochę na tym zna i mógł by mi pomóc jestem całkiem zielony w tym temacie a nie chciał bym zaczynać od błędu , dzięki za pomoc
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Pią 15 Lut, 2019   

Sprawa absolutnie kluczowa: czy chcesz oglądać powierzchnię (np. liścia itp.) czy struktury wewnętrzne, a więc przekroje.
W pierwszym przypadku mikroskop w świetle odbitym (z zasady stereoskopowy, tzw. binokular), dający na ogół stosunkowo niewielkie powiększenia. W drugim mikroskop w świetle przechodzącym, ze stolikiem na szkiełka. Osobną sprawą jest robienie zdjęć. Mogę się mylić, ale chyba na ogół za te same pieniądze łatwiej coś podłączyć do mikroskopu ze stolikiem, niż do binokularu (te ostatnie z taką opcja są chyba wyraźnie droższe).
Jest jeszcze opcja 3, to znaczy tzw. mikroskop cyfrowy. To po prostu rodzaj kamery zintegrowanej z obiektywem mikroskopowym. W jakim typie oświetlenia będzie pracować, to już kwestia drugorzędna. Nie znam dobrze tego akurat tematu, ale chyba te zestawy są uniwersalne pod tym kątem. Co do możliwości optycznych, to chyba jest to odpowiednik taniego binokularu, ale nie miałem z nimi do czynienia w praktyce, więc sprawdzaj moje słowa mocno.
Aha, warto wspomnieć, że niektóre binokulary maja możliwość pracy także w świetle przechodzącym, co w Twoim przypadku może być b. cenne. Zakres powiększeń dużo mniejszy niż w mikroskopie stolikowym, ale wszystko zależy od tego co i w jakiej skali chcesz oglądać. Trzeba też pamiętać, że poza przypadkiem preparatów de facto mikrobiologicznych (które oglądasz w kropelce na szkiełku), wykorzystanie pełnych możliwości mikroskopu w świetle przechodzącym wymaga na niektórych preparatach (tkanki roślinne, struktury wewnętrzne) dość zaawansowanych metod preparatycznych (utrwalanie, zatapianie, mikrotomia). Dla amatora raczej niedostępnych, przynajmniej w poważnym zakresie.
Zatem:
1) Określ dokładniej/ b. szczegółowo co i jak chcesz oglądać.
2) przejrzyj oferty firm z tanimi mikroskopami; na szybko przychodzi mi Delta Optical oraz PZO. Jedni i drudzy mają chińszczyznę, ale niektóre modele całkiem przyzwoite. Chińskie binokulary z PZO bodajże widziałem nawet u siebie w pracy.
Jak ktoś zna jeszcze jakieś fajne źródło taniego sprzętu, niech dorzuci.
3) Pkt. 1) - reaktywacja, czyli przekaż wnioski ludziom z tychże firm. Może natrafisz na kompetentnego doradcę. W sensie doboru kategorii sprzętu optymalnie dla Twoich potrzeb.
Pozdrawiam
-J.
 
 
Dobrosław9992 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pią 15 Lut, 2019   

Chodzi mi o przekroje żebym mógł zobaczyć strukturę wewnątrz, np przekrajam ogórek na pół i sobie oglądam jak wygląda w środku
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15