Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Noktowizory
Autor Wiadomość
R.Roobs 
Rozmowny



Posty: 251
Skąd: Bezdomny
Wysłany: Wto 05 Mar, 2019   

Kerebron napisał/a:
R.Roobs napisał/a:
Zasadniczo będzie służył do obserwacji który z sąsiadów skubie mi nocą winogron 😊 to jakieś max 80 metrów. Więc nie wiem czy warto szukać na siłe czegoś drogiego.

To nie prościej zainstalować zwykłą kamerkę przemysłową z doświetlaniem IR?
Albo fotopułapkę na zwierzęta. :razz:

...może okazać się że na szaber przychodzi jakaś fajna sąsiadka to chciałbym złapać ją na gorąco...uczynkiem :-P

Coś takiego znalazło się w moim zainteresowaniu - Pulsar EDGE GS 3,5X50 ...jakieś uwagi???
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






radn 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sro 20 Mar, 2019   

R.Roobs napisał/a:

Planuje zakup Noktowizora, przeznaczenie obserwacja w terenie, dobra widoczność sylwetek, naturalne warunki, minimum 4x..... zasięg nie mniej jak 50-70 metrów. Cena? zakładam do 3 tyś zł.


Generalnie nie trzeba wydawać aż 3 tysięcy na noktowizor aby spełnił zadanie o którym piszesz, czyli przyłapanie "szkodnika" z odległości około 50-80m.

Ogólnie z noktowizorów dostępnych do powszechnego użytku (bez specjalnego zezwolenia) dostępne są trzy kategorie:
1) Cyfrowe - to takie kamery przemysłowe na sterydach, w tej kategorii polecam popularnego NachtJaeger NH-1 (występujący też pod nazwą Night Hunter NH-1, ma optyczne zbliżenie x6), cena około tysiąca zł (klony nieco tańsze, ale chyba nie warto, bo można się naciąć na identyczny wygląd ale z gorszą matrycą CMOS). Do jakiejkolwiek sensownej pracy trzeba używać oświetlacza podczerwieni (wspomniany model ma go wbudowanego) - w praktyce spokojnie z odległości o jakich wspominasz da się zidentyfikować "szkodnika" i... dodatkowo go nagrać, bo noktowizor może rejestrować obraz na karcie pamięci. Podstawowe minusy są moim zdaniem dwa, pierwszy to ogromne zapotrzebowanie energetyczne (komplet czterech baterii AA wysysa w 2-3 godziny - tak więc zasilanie z powerbanku lub korzystanie z akumulatorów AA wskazane), drugi to nawet w księżycową noc przy braku sztucznego oświetlenia (czy to w podczerwieni czy na przykład lamp ulicznych) mało co w nim widać. Niemniej jednak z podświetlaczem podczerwieni (nawet tym wbudowanym) na bliskie odległości daje radę. Filmiki z jego pracy znajdziesz bez problemu (kręcone głównie przez myśliwych czy przez fanów nocnych zabaw ASG).
2) Noktowizory "analogowe" generacji II - bajka przy wykorzystaniu pasywnym szczątkowego oświetlenia ale... cenowo sensowne modele zaczynają się od 15-20 tysięcy w górę, więc nie będę się rozpisywał.
3) Noktowizory anagogowe generacji I+ - o ile klasyczna stara generacja pierwsza, to moim zdaniem strata kasy (obraz nieostry, zniekształcony, słabej rozdzielczości i "ciemny" nawet w świetle księżyca - praktycznie bez doświetlenia podczerwienią nie da się używać), o tyle niektóre modele generacji I+ już co nieco dają radę. Z tańszych modeli całkiem nieźle przy dużym szczątkowym oświetleniu (typu co najmniej 1/2 Księżyca gdy nie ma chmur) jak na swoją półkę cenową (około 1000zł) radzą sobie Yukony z przetwornikiem CF-Super - są wyraźnie ostrzejsze i mają mniej zniekształceń niż stare noktowizory generacji I a i czułość jest nieco lepsza niż starych GenI. Jeśli chcesz, to akurat mam pod ręką Yukona Exelon 3x50 (są też dostępne wersje z większym powiększeniem), to mogę dzisiaj wyskoczyć w teren i spróbować coś nagrać (nie mam do niego adaptera do aparatów fotograficznych, ale mogę spróbować nagrać komórką "z ręki") - sam ocenisz, czy obraz jest satysfakcjonujący.
Z droższych GenI+, to Armasight Spark CORE - czulszy niż wspomniany Yukon i obraz lepszy ale cenowo wyjdzie drożej (około 2800zł za sam noktowizor, który jest bazowo x1, więc jeszcze potrzebne będą nasadki przybliżające/powiększające).
Większość noktowizorów GenI+ ma też wbudowane oświetlacze podczerwieni (obydwa wymienione przeze mnie mają) ale trzeba mieć świadomość, że to są oświetlacze tzw. "bliskiej podczerwieni" (długość fali około 850) co oznacza, że ten oświetlacz słabo, ale jest jednak widoczny gołym okiem jako czerwone światło (sam oświetlacz gdy się na niego spojrzy, bo snopu światła gołym okiem nie widać).
Plus noktowizorów GenI+ nad cyfrowymi to znacznie dłuższy czas pracy na baterii (około 40-50 godzin na jednej baterii CR123 gdy się nie używa doświetlacza IR) i w niektórych modelach zauważalnie większa czułość w porównaniu z cyfrowymi. Minusy to stopniowa degradacja czułości w trakcie użytkowania (praktyczna żywotność od 1500 do 5000 godzin zależnie od producenta i warunków eksploatacji), większa wrażliwość na uszkodzenia mechaniczne (samo "serce" noktowizora jest szklane i dosyć delikatne) oraz absolutny brak tolerancji na silne światło (absolutnie nie do użytku w dzień czy w mocnym świetle bez zastosowania ochraniacza obiektywu /taki dekielek z małą dziurką/ a jak podczas obserwacji w nocy ktoś Ci przypadkiem zaświeci mocniejszą latarką lub reflektorem w obiektyw, to noktowizor może w znacznym stopniu utracić czułość lub ulec uszkodzeniu).

Ja bym na Twoim miejscu zainteresował się cyfrowym NH-1 - jest tani, prosty w obsłudze, z rejestratorem, ma dobrą rozdzielczość i jest powszechnie dostępny w wielu sklepach dla myśliwych czy miłośników ASG, więc można pójść do sklepu, "pomacać", sprawdzić czy rozdzielczość obrazu będzie dla Ciebie wystarczająca, no i... nie boi się światła dziennego.
 
 
milona 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 29 Maj, 2019   

Też podpinam się pod to pytanie. Zależy mi na kupnie, ponieważ zależy mi na obserwowaniu lasu w ciemnościach. Bardzo mnie to ciekawi i dlatego zastanawiam się nad kupnem jakiegoś aparatu lub właśnie lornetki.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1053
Skąd: Reda
Wysłany: Pią 31 Maj, 2019   

milona napisał/a:
Też podpinam się pod to pytanie...
To ja się podepnę pod odpowiedź. :grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14