Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Docter 8x56 ED/OH & Docter 8x58 B/CF
Autor Wiadomość
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 12 Mar, 2019   

Arek napisał/a:
Masz specjalny wątek do opisów wzrokowej oceny ostrości i kontrastu w pojedynkach 1 do 1, zarówno tych bezpośrednich jak i korespondencyjnych. Ja się w to nie bawię.


Skoro nie porównujesz ich wzrokowo (pod względem oceny ostrości i kontrastu) a dokonujesz porównania jak Sam twierdzisz kilka postów wyżej to znaczy że to porównanie według testowej tabelki. Takie oczywiście też można zrobić tylko to pół prawdy i w praktyce może okazać się nic nie warte.

Ps. Arek nie strasz mnie banem bo za stary jestem na taką dziecinadę. Jak chcesz to go dawaj śmiało, płakać z tego powodu na pewno nie będę. Najwyżej oleję to forum jak Kivirovi i Marlut nic na tym nie tracąc skoro i tak od dawna idę swoją lornetkową drogą. Zbanowany na pewno nie podzielę się wiedzą o wyrobach pewnej ciekawej firmy nieobecnej na naszym rynku.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 12 Mar, 2019   

kot Sylvester napisał/a:
dokonujesz porównania jak Sam twierdzisz kilka postów wyżej to znaczy że to porównanie według testowej tabelki. Takie oczywiście też można zrobić tylko to pół prawdy i w praktyce może okazać się nic nie warte.


Nie wiesz o czym piszesz. Nie po raz pierwszy zresztą.

Marlut nie olał tego forum tylko dostał bana, właśnie za takie zaśmiecanie wątków jakie Ty od pewnego czasu zaczynasz uprawiać. Przyjmij do wiadomości, że nie będę testował lornetek tak jak Ty czy Marlut chcecie, tylko tak jak ja chcę i uważam za stosowne oraz właściwe to robić. Nie jestem w stanie wprowadzić wszystkich zmian i sugestii jakimi zasypują mnie Czytelnicy, bo z częścią z nich się nie zgadzam, część jest technicznie lub logistycznie trudna do wykonania, a jeszcze inne są ekonomicznie nieopłacalne.
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 357
Wysłany: Sro 13 Mar, 2019   

wszystko pięknie... ale ja gdyby mi ktoś proponował lornetkę z wyższej półki na testy to bym "dołożył" i ją przetestował :)
chociażby z tego powodu ,ze zajmuje owa 1sze miejsce wśród 56mm i tak właściwe to nie wiadomo dlaczego :shock: bo sadzać po komentarzach to nie wszystko jest na najwyższym poziomie...

Dobra, nie da rady to trudno. :neutral:




T
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 13 Mar, 2019   

TRYTON7 napisał/a:
wszystko pięknie... ale ja gdyby mi ktoś proponował lornetkę z wyższej półki na testy to bym "dołożył" i ją przetestował


Ale ja wciąż mam sporo lornetek z wyższej półki do przetestowania, od dystrybutorów, którzy bez problemów taką lornetkę dostarczą.
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 357
Wysłany: Sro 13 Mar, 2019   

no to szkoda ,ze nie wiemy nic o jej sprawności...

Dzisiaj dzwoniłem do x sklepu ,który posiada obie dachówki Doctera ,sprzedawca powiedział mi ,ze ludzie biorą ED gł. z powodu różnicy w ciężarze, ED jest lżejsza.

Sprzedawca porównywał obie lornetki ale ostatecznie stwierdził ,ze wybrałby by większą która jest zdecydowanie jaśniejsza. :neutral:

Potwierdził również moje obawy ze Nobilem dawała najjaśniejszy obraz o podobnej ostrości na osi optycznej ale owej nie można było schować w kieszeni płaszcza. :cool:




T
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 13 Mar, 2019   

Seria Nobilem była naprawdę świetna.
 
 
AdrianX 
Nowy


Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 14 Mar, 2019   

Nie rozumiem polityki firmy, że zrezygnowała z serii Nobilem...
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 357
Wysłany: Czw 14 Mar, 2019   

to jest lornetka myśliwska a wiec należało coś zmienic ... zmniejszyć jej wymiary,etc.
Nobilem była/jest kolosem i jak niesiesz pukawkę, etc. to naprawdę nie chcesz jeszcze kowadła na szyi mimo tak świetnej sprawności optycznej,dodatkowo pamiętaj ze myśliwi bardzo szybko "niszczą" lornetki z wiadomych powodów :) /np.chowając się za drzewem nie sposób nie przywalić nią w konar gdy stroimy celownik/ a wiec jeśli by była ona ze złota to za 2-3 lata i tak ją wymienią.

Myśliwi to ludzie którzy maja kasę i zawsze mogą wydać kasę: 2 czy 3x większa i kupić Swarka, który już dogoni jakością Nobilem a wiec Docter Analytic musiał coś zmienić bo z czegoś musi żyć...

Ja osobiście wolałbym kupić dobre używane Nobilem niż nowe ED tej samej firmy gdyż udało im się zrobić nieprawdopodobną jakości optyki za bardzo przystępną cenę .



T

PS

Ktora lornetka o dowolnych parametrach i cenie ma przepustowość na poziome 99% ? :mrgreen:
 
 
AdrianX 
Nowy


Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 14 Mar, 2019   

Można robić nowe modele lornetek, ale żeby nie były słabsze od poprzednich. Coś docter słabo na tych dachówkach wychodzi ponieważ nawet jego strona internetowa jest niedostępna.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 16 Mar, 2019   

Arek napisał/a:
Marlut nie olał tego forum tylko dostał bana, właśnie za takie zaśmiecanie wątków jakie Ty od pewnego czasu zaczynasz uprawiać. Przyjmij do wiadomości, że nie będę testował lornetek tak jak Ty czy Marlut chcecie, tylko tak jak ja chcę i uważam za stosowne oraz właściwe to robić.


Ban Marluta dawno minął a On nie wrócił bo olał. Nazywajmy rzeczy po imieniu i nie bójmy się spojrzeć prawdzie w oczy.
Testuj sobie Waćpan jak tylko chcesz, na pewno już nigdy żadnych uwag (choć mam ich sporo) w tej kwestii z mojej strony nie będzie. Mam jednak nadzieję że Zdajesz sobie sprawę z oczywistego i bezdyskusyjnego faktu iż idealne testy nie istnieją i tych na Optycznych też to dotyczy. No chyba że Jesteś tak głęboko przekonany o swojej nieomylności że tej prostej prawdy nie akceptujesz.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 16 Mar, 2019   

Zawsze podkreślałem, że idealne testy, a w szczególności idealne kryteria testowe i ich waga oraz punktacja nie istnieją. Nasze testy mają swoje wady - jestem ich świadom. W większości przypadków nie są to jednak te wady, o których pisałeś Ty czy Marlut.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 16 Mar, 2019   

Uważam że testy są na 5 , nie mam żadnych zastrzeżeń . Do pełni szczęścia brakuje mi opinii kogoś neutralnego ( bez skrzywienia zawodowego ) , na temat testowanej lornetki . Przy testowaniu lornetki np. za 2 tyś zł , dać komuś do porównania tańszą i droższą opcję o identycznych parametrach np. 8x42 . Takie subiektywne odczucia czasami więcej dają niż gołe cyferki .
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 16 Mar, 2019   

Po to są opinie i forum oraz zloty. Wszystkich zachęcam do własnych testów i dzielenia się wynikami.
 
 
jacek struski 
Bywalec


Posty: 120
Wysłany: Sob 16 Mar, 2019   

A ja proszę żeby poprawić błędy przy teście eschenbacha farlux 8x15-35 i nie mogę się do prośić .
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 17 Mar, 2019   

jacek struski, a ja już wyjaśniałem Ci dlaczego tego nie zrobię.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14