Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Doradź Panie Co kupować
Autor Wiadomość
bamb 
Nowy


Posty: 3
Skąd: krakow
Wysłany: Pią 29 Mar, 2019   Doradź Panie Co kupować

Witam serdecznie forumowiczów.
Od paru tygodni szukam wszędzie opinii na temat aparatów i akcesoriów.
Jestem trochę zmieszany gdyż co jakiś blog, forum to inna opinia (jakby to wszytko było sponsorowane)
Ja szukam uczciwej i rzetelnej opinii i mam nadzieje, że ktoś mi pomoże na tym forum które poleciło mi parę osób interesujących się fotografia ale jedynie amatorsko.

Potrzebuje kupić od zera wszystko potrzebne do fotografii ŚLUBNEJ (Kościół, Sala, Plener).

Posiadam trochę pieniędzy ale żeby nie sugerować proszę serdecznie o zestawy z przedziałów:

-5 tys
-7 tys
-10 tys
-najlepsza cena do jakości
-unlimited ale z rozwagą

Oczywiście +- kilkaset złotych

Bardzo proszę o swoją opinie i zdanie jaki zestaw byłby najbardziej odpowiedni. Przede wszystkim zależy mi na opiniach ludzi i co sądzą o aktualnym rynku. Posiadam własnych faworytów ale bardzo mi zależy na profesjonalnej opinii.

Dziękuję serdecznie z góry.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 29 Mar, 2019   

Różne opinie wynikają z różnych potrzeb i gustów oraz z tego, że w dzisiejszych czasach sprzęt kilku producentów jest wysokiej jakości i konkurencja idzie łeb w łeb. Gdyby był tylko jeden słuszny i najlepszy sprzęt, prawie wszyscy polecaliby to samo.

U ślubniaków wołami roboczymi są dobrej klasy pełne klatki Canona i Nikona - głównie Canon 5D Mk III i Mk IV oraz Nikon D750 i D810/D850. Do tego 24-70 f/2.8 i pewnie jakieś 1.4/35 plus akcesoria (lampa itp.). Problem w tym, że nawet 10 tys Ci na to nie starczy więc musisz szukać kompromisów. Pytanie na jakie jesteś się w stanie zdecydować, czy wolisz nowe, czy akceptujesz używki itp. itp. Wariantów jest mnóstwo.
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Pią 29 Mar, 2019   

Dopisz jeszcze jedno zero. Zakładając ocz. że masz jakąś wprawę w robieniu zdjęć.
 
 
bamb 
Nowy


Posty: 3
Skąd: krakow
Wysłany: Pią 29 Mar, 2019   

Wprawa w robieniu zdjęć jest tylko jakimiś aparatami komercyjnymi. I strasznie muszę się namęczyć zrobić zdjęcie, a później je jeszcze obrabiać.

Dlatego stwierdziłem, że muszę wreszcie kupić sprzęt profesjonalny.

Tak naprawdę może i być 20k zł. Dałem niskie widełki żeby nie przepłacić. Ale już 3 fotografów poleciło mi Sony a7III ale kosztuje 8,5tys zl. I szukam jakies tanszej alternatywy wiec napisałem na forum by możne ktoś doradził zamknąć się chodziarz ze wszystkim w 10k zł.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

Jeżeli chcesz profesjonalnie w sensie zawodowo robić zdjęcia ślubne to musisz wiedzieć, że zdjęć ślubnych nie da się powtórzyć. Dlatego niezbędny jest sprzęt zapasowy i umiejętności. Za radą Arka celował bym w sprzęt sprawdzony bo powszechnie przez takich fotografów stosowany a nie eksperymentował bo taniej. Jako obiektywy podstawowe polecił bym 24-70 f/2,8 i 70-200 f/2,8. Do tego obiektyw i korpus zapasowy i tu może być coś tańszego np. w przypadku Canona: 6D i 24-105 f/4,0.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

Taki plan minimum dla mnie:

Nikon D750 - 5900 zł
Tamron 24-70 mm f/2.8 G2 - 4600 zł
Sigma A 1.4/35 - 3200 zł ewentualnie Tamron 70-210 f/4 za 2700 zł (w zależności jaki tym foto preferujesz)
lampa, karty, zapasowe aku

Lepiej byłoby mieć 24-70 mm f/2.8, 70-200 mm f/2.8 i 1.4/35 ale będzie drożej.

Jak wejdziesz w szkła firmowe cena będzie dużo wyższa.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

Nie wiem po co kupować 1,4/35 zwłaszcza, że ma to być plan minimum? Zamiast 70-200 f/2,8 może być jakaś dłuższa stałka np. 85 f/1,4 lub 85 f/1,8 Tamrona. Ale zoom wiadomo jest bardziej uniwersalny i warto dysponować czymś dłuższym niż 85 mm. Oczywiście "zamiast" jest dla wersji planu minimum.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

Rok temu pomagałem znajomym wybierać fotografa po portfolio.
Najfajniejsze zdjęcia, jak się potem okazało, robił koleś z aps-c.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

Negatyw, kwestia gustu. Dobry fotograf takim 1.4/35 całe wesele zrobi.

PDamian, zgadza się. Fotograf to podstawa. Można próbować z Fuji, ale tam nie ma zamienników szkieł więc wyjdzie drogo, bo trzeba wchodzić w firmowe 16-55 f/2.8 i 50-140 f/2.8. Wydatek tylko na te szkiełka to 11 tys zł. Z korpusem będzie około 15000 zł. Za zestaw Nikon D750 plus Tamrony 24-70 i 70-210 mm zapłacisz 2000 zł mniej, a jednak będzie bardziej funkcjonalny, bo da mniejszą GO.

Z drugiej strony można walczyć z D500/D7500 i tam dokładać Sigmy 18-35 mm f/1.8 i 50-150 f/2.8. Też będzie fajnie.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

Miał: D7100, D7200, Sigmę 17-50, 85/1.8 i (chyba) 24/1.8.
Na plenerze to nie wiem.

D7200 z dwoma slotami może nawet lepszy od D7500 -z jednym. No i tańszy.

Jak widzę:
D7200 z S 17-50: 4000 zł
D7200: 2800
85/1.8: 2100
24/1.8: 3200
czyli z 12 tys. Nowe, bez lamp ...ale dwa korpusy.

Ceny stąd https://www.fotoplus.pl/o...medium=referral
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

Arek napisał/a:
Negatyw, kwestia gustu. Dobry fotograf takim 1.4/35 całe wesele zrobi...
Jak całe wesele 1,4/35 zrobi to po co te pozostałe obiektywy dla wersji minimum? Zoom 24-70 zawiera w sobie 35 mm, więc dla opcji minimum będzie to niepotrzebny dubel.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

...
Sigma 18-35/1.8 kosztuje tylko 3000

Szkoda że 50-100/1.8 taka droga.
Choć na amazonie https://www.amazon.de/gp/...8&condition=new
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

Cytat:
Jak całe wesele 1,4/35 zrobi to po co te pozostałe obiektywy dla wersji minimum? Zoom 24-70 zawiera w sobie 35 mm, więc dla opcji minimum będzie to niepotrzebny dubel.


To, że można całe wesele zrobić 1.4/35, nie oznacza, że zakres 24-70 mm się nie przydaje. A 24-70 mm zawiera 35 mm ale ze światłem f/2.8. Różnicę pomiędzy f/1.4 i f/2.8, jak zakładam, rozumiesz? ;)
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

Napiszę, że nie tylko się da, ale część fotografów ślubnych tak robi, że całe wesele jednym obiektywem 24-105 mm f/4,0. Oczywiście z korpusem FF. Jest to też opcja minimum, którą można rozważyć. Jak w przypadku korpusów FF otwór względny obiektywu 1:4 jest wystarczający to można napisać, że 2,8 jest wystarczające z nawiązką a 1,4 to już przerost opcji minimum. Sigma A 35 mm f/1,4 to cena ponad 3 tys. zł.
 
 
bamb 
Nowy


Posty: 3
Skąd: krakow
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

Wybrałem Sony a7iii na body.
Czyli może ktoś podsumować jaki wreszcie obiektyw?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15