Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
uzupełnienie nad wodę
Autor Wiadomość
pawelt 
Bywalec


Posty: 169
Wysłany: Wto 02 Kwi, 2019   

dzięki Panowie za dotychczasową pomoc, złożyłem dziś zamówienia, czwartek - piątek dotrą przesyłki
po "testach" dam znać co zobaczyłem :roll: i czy to koniec mojej męki z wyborem :mrgreen:

tak z innej beczki, czy osoba nosząca okulary będzie widziała dobrze przez lornetkę tylko w okularach, czy jak zdejmie okulary to da radę tak ustawić by było ostro również bez?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 02 Kwi, 2019   

Wszystko zależy od rodzaju i skali wady wzroku. Jeżeli w grę wchodzą tylko plusy i minusy lornetka to zniweluje poprzez regulację. Nawet jeżeli są różne skale wady w obu oczach.

Gorzej jeżeli wadą jest astygmatyzm (szkła do tych okularów nazywa się cylindrycznymi) - o ile jest powyżej 1 - 1,5 to niestety obserwacje trzeba prowadzić w okularach. :cry:
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 02 Kwi, 2019   

Jezeli nie masz astygmatyzmu i duzej wady to mozesz patrzec bez okularow. Przy duzych "minusach" moze pojawic sie problem z wyostrzeniem na nieskonczonosc.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Wto 02 Kwi, 2019   

Pawelt co zamówiłeś?

PS. Zdaniem okulisty mam podobno minimalny astygmatyzm i często mam problem z ustawieniem ostrości w punkt...Czy to wina owej wady czy lornetek nie wiem na pewno ale skłaniam się do oczu bo w różnych lornetkach dzieje się bardzo podobnie.
Do okularów potrzebny jest większy ER (Eye relief).
 
 
pawelt 
Bywalec


Posty: 169
Wysłany: Sro 03 Kwi, 2019   

Abs, w szranki staną DO, Pentax, Kowa, Vortex, Carl Zeiss i coś tam jeszcze :oops:
 
 
pawelt 
Bywalec


Posty: 169
Wysłany: Pią 05 Kwi, 2019   

dwa dni patrzenia szybko minęły, kilka moich luźnych i czysto subiektywnych spostrzeżeń
Delta Optical Chase 8x42 ED
sporo trzeba się nakręcić śrubą miedzy skrajnymi ustawieniami, mimo to w codziennym użytkowaniu jest bardzo wygodna, spokojnie można nadążyć za lecącym ptakiem. Deszczochron fajny choć lubi sam spaść, zaślepki ok. Pokrowiec "piankowy" pełen wypas choć osobiście wolę tradycyjny. Pasek neoprenowy wygodny. Gumy mało miękkie, na moje oko bardzo OK. AC ciut lepiej niż w Pentax -e. Odwzorowanie bieli - zdecydowanie ocieplenie - miłe dla oka - czy to dobrze? Fajnie regulowane muszle oczne. Dziwna choć ciężko mi to opisać nieostrość brzegowa, nie chodzi o to, że jest, tylko jest jakaś taka prążkowana. Po pierwszym zerknięciu uśmiech na twarzy, niestety im dłużej zerkałem przez pozostałe lornetki tym rzadziej po nią sięgałem - choć całkiem przyjemna nie jest nam po drodze.
Pentax DCF BR 9x42
Pokrowiec "szmaciany" dla mnie fajny taki jak lubię, pasek parciany wąski - porażka. Gumy fajne grube, przylegają na styk. Zaślepki fajne choć trzeba wprawy przy zdejmowaniu, deszczochron beznadziejny, gdybym nie widział na jakieś wideo-recenzji byłbym przekonany, że nie od tego modelu. Fajny mostek wygodnie się trzyma, mz trochę luźno pracuje. Muszle ok. Po pierwszym zerknięcie spore rozczarowanie, śruba ciężko pracowała i nierówno. Z czasem śruba zaczęła pracować z należytym oporem, drobne "nierówności" pozostały, myślę że z czasem mogłoby być wszystko jak należy. Miałem "kłopot" z ustawieniem rozstawu, po "dopasowaniu się" nawet przypadliśmy sobie do gustu. Gdybym wybierał pomiędzy Penatx -em a DO zostawił bym Pentax -a
Vortex Viper HD 10x42
Tak w skrócie - zaiskrzyło między nami od pierwszego zerknięcia i tak na razie pozostało.
Miałem jeszcze możliwość popatrzeć prze Carl Zeiss Conquest HD 10x42 - pożyczonej i oczywiście przez posiadaną Kowa BD 8x32 XD Prominar
Gdybym nie posiadał lornetki i mógłbym wybrać którąś z ww bez wahania byłaby to Kowa :grin: Po tym 'teście" stwierdziłem, że mam zaje....tą lornetkę - mała, zgrabna, ostra, śruba miodzio, bdb zatyczki, brzmi to trochę jak wypowiedź przedszkolaka który chwali się, że to co ma jest najlepsze :razz:
Co dalej? Zeiss odpada - cena, z pozostałych na razie zostaje Vortex, choć mocno przekracza budżet (w przyszłym roku mam okrągłe urodziny może zaszaleć? - trzeba to sobie jakoś uzasadnić :mrgreen: )
Z tyłu głowy ciągle czai się jednak Kowa BD 8x42 XD Prominar - warto o niej myśleć? Co "zyskam/stracę" w porównaniu do Vortex Viper HD 10x42?
Odnoszę wrażenie jakby przez powiększenie 8 lepiej mi się patrzyło, z drugiej strony dwie prawie takie same lornetki?
Mam nadzieję, że da się to jakoś przeczytać
 
 
pawelt 
Bywalec


Posty: 169
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2019   

tak jeszcze z inne beczki by nie zakładać nowego wątku, czy ktoś z kolegów używał "przystawki" do telefonu by zrobić zdjęcie przez lornetkę? sprawdza się?
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2019   

To się nazywa promocja :wink: , ciekawe co ta lornetka warta?
https://www.photospeciali...-op-10x32-dh-ii
Chciałem ją obejrzeć bliżej i trafiłem na filmik z przystawką. Ciekawy gadżet :wink:
https://m.youtube.com/watch?v=60Nm_bWeu3Q
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2019   

Kowa bd 8x42 to bardzo fajna lornetka, używam jej z niekłamaną przyjemnością, piękny,bardzo ostry, naturalny obraz w centrum ale jak się ma 8x32 czy ma to sens? To może lepiej 10x42, a lbo 10/12x56?
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2019   

Najciemniej po latarnią. Nawet w promocji srednio atrakcyjna.
https://www.optyczne.pl/2...OP_8x32_DH.html
 
 
pawelt 
Bywalec


Posty: 169
Wysłany: Nie 14 Kwi, 2019   

ponidziak, dzięki za info, Vortex zostaje, wpadłem jeszcze na taki adapter - może ktoś wie gdzie można dostać "adapter" w ten deseń?
 
 
smyk 
Uczestnik


Posty: 62
Wysłany: Sro 01 Maj, 2019   

@pawelt

Snapzoom jest dość drogi i chyba dedykowany do iPhonów. Natomiast tanich złączek tego typu znajdziesz Waść mnóstwo, np. tutaj:

https://teleskopy.pl/akcesoria-cat-55_103.html

Tyle, że najpierw, zwłaszcza jeśli masz telefon inny niż iPhone potestuj sobie fotografowanie smartfonem przyłożonym do okularu "z ręki" (lornetka musi być na statywie) i sprawdź, w jakiej odległości od okularu aparat "złapie" ostrość a jednocześnie obraz wypełni "kadr". Jak widać w powyższym linku nie każdy adapter pozwoli na regulację odległości telefonu od okularu (Snapzoom też chyba nie pozwala), a co za tym idzie, obraz po przyłożeniu smartfona do okularu może okazać się np. małą "kropką" na ekranie (tak mam w mikroskopie). Dodatkowym problemem jest wybór miejsca przymocownia adaptera, zwłaszcza jesli wisi tylko na jednym tubusie. Obawiałbym się np. zakładać adapter na plastikową muszlę okular, żeby przy dokręcaniu śruby przypadkiem nie pękła.

Osobiście kiedyś zanabyłem drogą kupna taki (albo bardzo zbliżony) adapter, nota bene bardzo solidnie zrobiony:

https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=55_103&products_id=3787&lunety=Adapter%20do%20smartfon%20w%20Solomark%20Smartphone%20Adapter%20metalowy

i w przypadku kilku moich telefonów z Androidem okazał się kiepskim wyborem, właśnie ze względu na brak możliwości regulacji odległości telefonu od okularu (planowałem go wykorzystywać do zdjęć z mikroskopu, jeśli akurat pracuję na takim, który nie ma zamontowanego dedykowanego aparatu). Soczewka aparatu w telefonie po zamocowaniu w tym adapterze jest niemal zawsze za blisko soczewki okularu i obraz zajmuje max 5% kadru. Zoomowanie cyfrowe w telefonie za bardzo degraduje obraz, jedynym sensownym rozwiązaniem okazało się odsunięcie telefonu o kilka mm od okularu.

W moim przypadku najbardziej sensownym adapterem okazał się Baader Microstage (trzeba jeszcze dokupić najprostszy uchwyt do smartfona za kilka pln), pozwalający na swobodną regulację położenia smartfona w trzech płaszczyznach:

https://www.baader-planet...ra-adapter.html

Tyle, że to już spory koszt, samo mocowanie smartfona do mikroskopu (czy tym bardziej lornetki) i ustawienie sprzętów współosiowo trwa sporą chwilę i wymaga niejakiej wprawy, więc w praktyce nieczęsto się chce człowiek z tym szamotać.

Ukłony,
 
 
pawelt 
Bywalec


Posty: 169
Wysłany: Sob 04 Maj, 2019   

smyk, dzięki za słowo, podjąłem kilka prób zdjęć telefon plus lornetka z ręki i niestety bardzo słabo się to sprawdza. smyk czy Twoim zdaniem jestem w stanie któryś z tych zestawów założyć/zmontować tak by w pół minuty od podjęcia decyzji zrobić zdjęcie?
Na chwilę obecną zastanawiam się nad PowerShot sx700 i tu mam pytanka:
czy jest on na tyle kieszonkowy by zmieścić się do kieszeni w spodniach?
przyjąłem, że zdjęcie z niego będzie lepszej jakości niż telefon plus lornetka, czy słusznie?
jak jego zoom ma się do lornetki 10x?
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sob 04 Maj, 2019   

PowerShot sx700 to fajny aparacik. Wprawdzie nie jest tak poręczny i kieszonkowy jak smartfon, ale też zbytnio nie ciąży.
Zdjęcie z zoomem będzie NA PEWNO lepszej jakości niż z zestawu smatrfon+lornetka (pod warunkiem solidnego podparcia: statyw itp.) Zresztą będzie on robił ogólnie lepsze zdjęcia niż telefon, nawet bez zoomu.
Co do powiększenia: 10 to 10, obojętnie w czym. Oczywiście znaczenie ma też wielkość matrycy w aparacie.
 
 
pawelt 
Bywalec


Posty: 169
Wysłany: Sob 04 Maj, 2019   

Maciek napisał/a:

Co do powiększenia: 10 to 10, obojętnie w czym.

chodzi mi oto jak ma się "wielkość" obrazu widzianego przez lornetkę 10x do obrazu widzianego w aparacie np na ogniskowej 500mm (dla małego obrazka)?
da się to jakoś porównać/przeliczyć?
co do aparatu to może macie jakieś inne propozycje zoom -a do kieszeni z dobrą stabilizacją - zdjęcia będą tylko z ręki (zdjęcia czysto dokumentacyjne, by dało się rozpoznać gatunek ptaka)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15