Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcia lornetek - w klimacie ART
Autor Wiadomość
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 21 Lis, 2018   

Templariusze też wierzyli... tylko co to oznacza dzisiaj?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sro 21 Lis, 2018   

TomPL2 napisał/a:
Templariusze też wierzyli... tylko co to oznacza dzisiaj?



Święty Graal, to tylko dwa słowa, i wiele znaczeń.
Wszystko jest umowne, w zależności, co akurat teraz pasuje do naszych potrzeb.

Co chcesz, żeby oznaczało dla Ciebie ?
Dla mnie, to może być np. to:

święty graal.JPG
Plik ściągnięto 4170 raz(y) 327,92 KB

 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sro 21 Lis, 2018   

Warto też zauważyć, że językowo jest bardzo blisko od ŚWIĘTY Graal do ŚWIETNY Graal.

Ale do Świetny Grat niestety także..
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 21 Lis, 2018   

A to już oksymoron. Swoją drogą ładna nazwa lornetki :wink:
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sro 21 Lis, 2018   

Szanowni Państwo,

bardzo przepraszam za pomyłkę....

TO jest mój święty graat... :cool:

Holly Graat.JPG
Plik ściągnięto 4102 raz(y) 346,14 KB

Ostatnio zmieniony przez 3mnich Sro 21 Lis, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 21 Lis, 2018   

3mnich napisał/a:

Święty Graal, to tylko dwa słowa, i wiele znaczeń.
Wszystko jest umowne, w zależności, co akurat teraz pasuje do naszych potrzeb.
Co chcesz, żeby oznaczało dla Ciebie ?

Problem w tym (czy to jest mój problem?), że nie mam pojęcia...
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pią 23 Lis, 2018   

Drodzy Koledzy,
czas podnieść kurtynę, bohaterką zagadki z 19-go listopada jest....
Rozpocznę fragmentem piosenki: "dzisiaj, w mojej głowie - cisza, a wszędzie wokół, święty spokój".
Tak, to jest Cisza.
Jeśli istniało coś przed Wielkim Wybuchem, była to Cisza, jeśli pozostanie coś po wygaśnięciu ostatniej gwiazdy, to będzie Cisza.
Wychowałem się na prowincji, z dala od cywilizacji i odkąd sięgam pamięcią, zawsze towarzyszyła mi Cisza w różnych momentach życia, ale najbardziej była namacalna, kiedy przebywałem sam wśród darów natury, z dala od ludzkiego zgiełku. Ta Cisza przenikała wszystko, łącznie za mną.
Kiedy dorastając wpadłem w wir burzy hormonalnej, zdałem sobie sprawę, że ją utraciłem. Dopiero wtedy gdy odeszła, zrozumiałem, co utraciłem.
Tak naprawdę to nie odeszła - teraz wiem o tym - ale mój hałaśliwy umysł skutecznie ją zagłuszał, stwarzając pozory, że jej nie ma.
Ten chaos trwał kilkanaście lat, doprowadzając moje życie do dosłownej ruiny. Podjąłem decyzję o odzyskaniu tego co utraciłem, ponieważ tylko wtedy, gdy Cisza była przy mnie, czułem się jak w domu, niezależnie od sytuacji życiowej.
Nic, co zdobyłem w świecie, czy to były pieniądze, nowe pasje, czy nawet założenie rodziny, nie było w stanie skompensować braku tej Ciszy w mion sercu. To było życie w małym piekle, pełnym umysłowego hałasu, związanego z oczekiwaniami, nadziejami, rozczarowaniami bez końca...
Musiałem wybrać, albo moje życie się zmieni, albo umrę, bo takie życie, życie pełne bólu, nie ma sensu.
Jak to bywa w takich ludzkich sytuacjach, Życie przychodzi z pomocą, i pojawiają się okoliczności, właściwi ludzie, książki, i pomału, drobnymi kroczkami, zaczyna pojawiać się nadzieja na zmianę. Czego? Tego jeszcze nie wiedziałem, ale każda zmiana byłaby dobra.
Całe lata poszukiwań, nowej wiedzy, przemyśleń, doświadczeń doprowadziło mnie do punktu, w którym znów zacząłem się czuć dobrze w swoim ciele. Tak naprawdę to były ponad dwie dekady orki na ugorze, bo jak napisałem kiedyś, nasza cywilizacja nie sprzyja zjawisku Ciszy, a raczej jest nastawiona przeciw niej...
A przecież trzeba obracać się w tłumie ludzkich spraw, żeby zapewnić rodzinie i własne utrzymanie.
Tak wielu poszukuje, a tak niewielu znajduje... Dlaczego? Szukają w niewłaściwych miejscach....
Odzyskanie tej Ciszy było powrotem do utraconego raju, i nie małą rolę w tej drodze odegrały lornetki.
Dla mnie osobiście, patrzenie przez lornetkę jest treningiem samym w sobie. Nie tyle chodzi o to, żeby coś zobaczyć, ale o to, żeby patrzeć...
Patrzeć i słuchać i tylko to. To wystarczy. Kiedy na przykład słuchasz pięknej kojącej muzyki, nie myślisz, nie analizujesz, tylko poddajesz się temu i wtedy pojawia się Cisza. Możesz stać na Marszałkowskiej w godzinie szczytu i słyszeć Ciszę.
Z Ciszy się wszystko wyłania i do Ciszy wszystko powraca. Kiedy masz Ciszę w głowie, słyszysz ją też wokół. Jeśli w twojej głowie piętrzą się myśli , oczekiwania, to za nimi pojawiają się emocje, stosownie do rodzaju tych myśli, i o Ciszy możesz sobie wtedy pomarzyć, ale tylko pomarzyć.
Jakiś naukowiec obliczył, że przeciętny człowiek ma w swojej głowie około 60 tys. myśli dziennie. Ok, kiedy pracujemy, załatwimy różne sprawy, bez myślenia daleko byśmy nie zaszli. Ale kiedy jesteś w lesie, czy masz czas wolny, zaryzykuj powstrzymanie myślenia, i zobacz co się wydarzy... Nie bój się, nie znikniesz... Kartezjusz był w małym błędzie mówiąc: "myślę, więc jestem".
Mogę się obejść bez myślenia, ale nie odwrotnie.
99% populacji to nałogowi myśliciele, wciąż wałkują swoje mózgi, przeważnie brodząc w przeszłości, lub przyszłości. A prawdziwe życie, które jest ZAWSZE TERAZ, pozostaje zaniedbane, niezauważone...
Wracając do naszej lornetkowej zabawy, spróbujecie takie małe ćwiczenie. Zakładam, że większość z Was wie o czym mówię, ale nie zaprząta sobie tym specjalnie głowy... Kiedy patrzycie przez lornetkę, skupcie świadomość na tym co jest, co widzicie, słyszycie, bez oceniania, nazywania. Zostawcie w tym czasie wszystko, dosłownie wszystko. Tylko czynność samego patrzenia. Jak coś się pojawia, pozwólcie, żeby było, bez walki z własnym umysłem. Myśli będą przychodzić i odchodzić, pozwólcie na to, ale NIE podążajcie za nimi. Czujcie własne ciało, bicie serca, oddech, to też pomoże utrzymać się w teraz.
Jeśli uda Wam się wytrzymać w takim stanie 10-15 minut, zaczniecie odczuwać inny stan obecności, dużo przyjemniejszy, bardziej błogi. Coś jak moment przed zaśnięciem, tylko wszystko w stanie pełnej obecności i czujności. Jeśli złapiecie o co chodzi w tym, to pozostaje tylko praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Praktyka oczyszczania umysłu z niepotrzebnych śmieci, które zbieraliśmy całe życie. Jak na ironię, większość z nich to "prezenty" od innych ludzi, które nam ciążą.
Ta praktyka okazała się skuteczna dla mnie, i chyba to jest najgłębsze uzasadnienie, dlaczego tak bardzo wciągnęła mnie ta pasja.
Kończąc, kiedy zaczniecie doświadczać tej Ciszy, której zawsze towarzyszy Zatrzymanie - o którym pisałem wcześniej - Wasze życie zmieni się.
Kiedy jest Cisza, a ona zawsze jest, niepotrzebny jest już alkohol, telewizor i mistrzostwa świata w piłce nożnej, kończy się udręka z pracoholizmem, powraca utracone zdrowie, wrogowie stają się przyjaciółmi, zaczynasz lubić i szanować samego siebie.
Kiedy Twój świat wewnętrzny poukłada się w harmonię, świat zewnętrzny również taki się stanie. Masz na to moje słowo...

To jest mój ostatni wpis w tym roku, pozostawiam Was moi Drodzy na jakiś czas.

Jeśli ktoś ma potrzebę bardziej zagłębić się w temat Ciszy - Zatrzymania, sugeruje tematykę ZEN i Pana dr Aleksandra, który jest jedną z najbardziej kompetentnych osób w temacie, poniżej link:

https://www.youtube.com/user/EuphoniaORO/videos

Życzę Wam wszystkim, abyście czuli spełnienie i satysfakcję z tego co robicie, w wewnątrz byli spokojni

cisza.JPG
Plik ściągnięto 4008 raz(y) 192,28 KB

 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Pią 23 Lis, 2018   

Dzięki za życzenia mnich. Wszystkiego dobrego.
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Nie 30 Gru, 2018   

Oby nadchodzący rok obfitował w takie wspaniałe okazje obserwacyjne, czego Wam i sobie życzę!

NH in action.JPG
Plik ściągnięto 3749 raz(y) 174,15 KB

 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Pią 05 Kwi, 2019   

Może warto odświeżyć ten zacny wątek?

Trio.jpg
Plik ściągnięto 3196 raz(y) 205,56 KB

 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 05 Kwi, 2019   

Brakuje mnicha :( , obiecał że wróci . Jeden z nielicznych ludzi od których można się jeszcze czegoś nauczyć .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 05 Kwi, 2019   

A zdjęcia bardzo fajne , panorama super , lornetki pierwsza klasa :) .
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Sob 06 Kwi, 2019   

Dokładnie, czekamy na Mnicha!
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Sob 06 Kwi, 2019   

Patrząc na 8x56 do turystyki - dlaczego nie myślę :smile:
Obraz ma cieszyć, a dyskomfort (o ile jakiś powstaje) podczas transportu lornetki jest niwelowany dzięki radości z samego sprzętu.
ciekaw jestem Was - drodzy forumowicze jakich wy używacie lornetek na wyjazdach, wypadach za miasto itp.. Utarło się, że lornetka musi być wielce kompaktowa i dobra optycznie (jeśli można by było to połączyć...), a przecież wcale nie musi. Sprzęty takie jak 42mm też mogą całkiem ładnie się zachować, jak widać nawet 8x56.

bewithed - SZACUN :wink:
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Nie 07 Kwi, 2019   

No cóż, znalezienie dobrej (dla siebie) kompaktowej lornetki stanowi poważne wyzwanie. Moim zdaniem znacznie większe, niż w świecie lornetek dużych (>42 mm). Patrzyłem ostatnio przez Victory 8x25, czyli chyba najlepszą dostępną obecnie małą (<30mm) lornetkę i to była po prostu tragedia (jasność, ergonomia, muszle oczne, itd.) w stosunku do dobrej lornetki 8x32 (EL).

W zeszłym roku kupiłem Nikona MHG 8x30 i jak wiadomo ta lornetka jest promowana jako idealny kompakt, ale niestety ma sporo wad. EL 8x32 po prostu go miażdży i to pod każdym względem. Co z tego, że MHG jest niby znacznie lżejszy, skoro w rękach lżejsze wydaje się EL? O optyce nawet nie wspomnę...

Nie zmienia to jednak faktu, że na wycieczki mocno terenowe, leśne i w szczególności na dni krótkie i z gorszymi warunkami oświetleniowymi (czyli w Polsce 3/4 roku) NH 8x56 pozostaje absolutnie niezastąpiony :) ! Porównując EL 8x32, NH 8x56 i Meostara 12x50 HD, gdybym musiał się ograniczyć tylko do jednej z nich, to byłby to na pewno NH...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,47 sekundy. Zapytań do SQL: 21