Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Obiektyw dla Agenta Nieruchomości do Nikon D5100
Autor Wiadomość
agent123559 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2019   Obiektyw dla Agenta Nieruchomości do Nikon D5100

Dzień dobry wszystkim,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że już od tygodnia siedzę nad tym tematem i wybrałem już trzy opcję które według mnie spełniałyby moje oczekiwania. Jednocześnie chciałbym się poradzić Was co o tym sądzicie.

Szukam obiektywu szerokokątnego do aparatu Nikon D5100.
Obiektyw ma być głównie wykorzystany do robienia zdjęć we wnętrzu mieszkań oraz innych lokali.
Na obiektyw chciałbym wydać około 2000 zł.
Doświadczenie z fotografią to robienie zdjęć mieszkań. Zazwyczaj jest to łączenie zdjęć HDR. Zamykanie przysłony i parę zdjęć przy różnym czasie naświetlania.

Do tej pory wybrałem trzy modele ale nie jestem pewien czy Irixy są kompatybilne z nikonem d5100.

1. Sigma 10-20mm f/3,5 EX DC HSM (Nikon)
2. Irix 11mm f/4 Firefly (Nikon)
3. Irix 15mm f/2,4 Firefly

Czy moglibyście doradzić również w tym temacie jaki kupić statyw oraz lampę do tego zestawu ?
Na statyw chciałbym przeznaczyć około 300 zł i tyle samo na lampę.
Statyw taki wybrałem - Manfrotto Compact Action
Lampa - Yongnuo YN-560 III
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2019   

Irixy są kompatybilne z D5100. Z racji na kąt widzenia wybrałbym 11 mm zamiast 15 mm, bo różnica w polach widzenia na matrycy DX to 104.4 vs 86.8 stopnia. Sigma będzie za to najbardziej uniwersalna z racji na zmienną ogniskową.
 
 
agent123559 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2019   

Dziękuję za tak szybką odpowiedź. Też takie mam podejście do zmiennej ogniskowej, że może czasami lepiej jej użyć niż kadrować zdjęcie.

A jak myślisz, jeśli chodzi o jakość obiektywu ? Sigma vs irix ? To nie ma znaczenia, że Irix jest nowszy ?

A jeszcze jakieś inne modele do około 2000 zł są godne polecenie do D5100 ?


Jeśli chodzi o statyw i lampę to macie jakieś propozycje jeśli chodzi o fotografię wnętrz ?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2019   

Irix jest nowszy i przeznaczony na większy detektor, więc używając matrycy DX wycinasz z niego to co najlepsze.

Statyw taki jaki Ci odpowiada z dobrze znanych na naszym rynku firm chińskich np. Benro, Sirui, Genesis, Triopo itp. Np.:
https://foto-tip.pl/pl/statywy/162-statyw-triopo-mt-3232x8c.html


Do tego głowica - ja bym wziął Manfrotto 410 z mikroruchami, bo precyzyjnie można ustawić kadr.
 
 
agent123559 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2019   

Na statyw chciałbym wydać około 300 zł dlatego podałem taki model.

Jeśli chodzi o obiektyw to jeszcze przeczytałem, że dobrą opcją jest

Tokina AT-X 11-16 mm f/2.8 PRO DX II / Nikon

Tak reasumując już obiektywy.

Który Ty wybrałbyś Tokinę czy Sigmę Do 2000 zł jakbyś był na moim miejscu ?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2019   

Sigmę. Do wnętrz wolę szerszy kąt niż lepsze światło.
 
 
agent123559 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2019   

Dzięki, wybór pada na sigmę
 
 
agent123559 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2019   

A jeszcze chciałbym się doradzić odnośnie statywu. Jeden za około 300 zł a drugi za około 600 zł. Jeśli będzie mocny argument za tym za 600 zł dla moich preferencji to namówię właściciela biura żeby dołożyć.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 13 Kwi, 2019   

Zwykle wyższa cena to polepszenie stosunku udźwig do wagi statywu. Droższe są wykonane z włókien węglowych i mają lepszy udźwig.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14