Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup nowego aparatu cyfrowego
Autor Wiadomość
lukcio30 
Początkujący


Posty: 44
Wysłany: Nie 21 Kwi, 2019   Zakup nowego aparatu cyfrowego

Obecnie posiadam taki aparat cyfrowy: Canon PowerShot SX720 HS(niestety zmuszony jestem wymienić posiadany aparat cyfrowy na inny aparat cyfrowy). Chciałbym zakupić nowy aparat cyfrowy,który będzie posiadał:
    Dobry obiektyw o wielkości od 20 do 24 Mega Pixeli
    Zoom do 40x maksymalnie(większy zoom pozwoli przybliżać dalekie obiekty podczas robienia zdjęć i nagrywania filmów)
    Ekran o wielkości 3 cala,odchylany i dobrze widoczny nawet w słońcu podczas robienia zdjęć i nagrywania filmów
    Różne tryby fotografowania w tym dużo ciekawych trybów scenerii(czasem przyda się zrobić jakieś zdjęcie w wybranym trybie scenerii)
    Nagrywanie filmów w dowolnym trybie za pomocą przycisku na aparacie w jakości Full HD 60kl/s,a jak aparat będzie posiadał nagrywanie w 4K to będzie to fajnym dodatkiem
    Dobry mikrofon stereo,który dobrze nagrywa dźwięk podczas nagrywania filmów aparatem


Odnośnie zakupu nowego aparatu zaciekawił mnie taki aparat: Nikon Coolpix A900,który posiada to co powinien posiadać aparat cyfrowy odnośnie mojego zakupu,ale nie wiem czy ten aparat jest dobrym wyborem do zakupu,może zakupić aparat cyfrowy innej firmy.

Czy aparat Nikon Coolpix A900 jest warty zakupu(miałem już wcześniej dwa aparaty firmy Nikon),a może kupić jakiś inny nowy aparat cyfrowy: Nikon,Canon i Sony(tylko aparaty cyfrowe tych firm mnie interesują,a aparat ma być nowy,nie chcę żadnych używek) w cenie do 1600zł(to maksymalna kwota jaką mogę przeznaczyć na nowy aparat cyfrowy) posiadający to co podałem w poście?

Wesołych Świąt
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Nie 21 Kwi, 2019   

Dlaczego 'jesteś zmuszony wymienić'?
Nie spełnia już oczekiwań i chcesz coś lepszego? Popsuł się?

Pierwszy punkt:
lukcio30 napisał/a:
Dobry obiektyw o wielkości od 20 do 24 Mega Pixeli


Jest niemożliwy do spełnienia, bo w obiektywie pikseli nie ma.
Prawdopodobnie chodziło Ci nie o obiektyw, tylko o matrycę i nie o wielkość, tylko o rozdzielczość.
Moim zdaniem kryterium mało sensowne, bo przy małych matrycach w kompaktach i tak się takiej rozdzielczości nie wykorzystuje.

lukcio30 napisał/a:
Ekran o wielkości 3 cala,odchylany i dobrze widoczny nawet w słońcu podczas robienia zdjęć i nagrywania filmów

Tylko odchylany, czy obracany we wszystkie strony też może być?
Na dobrze widoczny obraz na ekranie w słońcu bym nie liczył. Tu niestety mało który aparat sobie radzi, lepiej korzystać z wizjera.

lukcio30 napisał/a:
Różne tryby fotografowania w tym dużo ciekawych trybów scenerii(czasem przyda się zrobić jakieś zdjęcie w wybranym trybie scenerii)

Jest w praktycznie każdym aparacie tak samo bezużyteczne (moim zdaniem). Niezłe efekty dają tryby symulacji filmu w Fuji, ale w tej cenie nie ma co szukać i wykluczyłeś też tę firmę (czemu?).

lukcio30 napisał/a:
Nagrywanie filmów w dowolnym trybie za pomocą przycisku na aparacie w jakości Full HD 60kl/s,a jak aparat będzie posiadał nagrywanie w 4K to będzie to fajnym dodatkiem

Będzie prawie we wszystkim. Z 4K różnie, ale też nie jest to obecnie egzotyka.

lukcio30 napisał/a:
Dobry mikrofon stereo,który dobrze nagrywa dźwięk podczas nagrywania filmów aparatem

Każdy by chciał, ale wbudowane mikrofony nigdy nie da naprawdę dobrego dźwięku.
Dużo lepszy będzie mikrofon zewnętrzny, ale trzeba mieć go do czego podpiąć.

Ogólnie aparat spełniający podane wymagania nie istnieje (chyba, że zupełnie inaczej definiujemy słowo 'dobrze'). Ja A900 bym nie kupił, bo matryca malutka, a obiektyw ciemny jak noc.

Ograniczanie się do 3 konkretnych firm uważam za bezsens.

Ogólnie jeśli ma to być sprzęt tej samej klasy, co poprzedni, to sprawa jest prosta: Nikon A900, Canon SX 730 HS lub 740HS, Sony HX90 - jeden z tych. Pójść do sklepu i wybrać ten, który najlepiej będzie leżał w ręce i najbardziej będzie pasowała ergonomia. Szału nie będzie i kolosalnych różnic między tymi modelami bym się nie spodziewał.

Jeśli ma być coś naprawdę lepszego, to potrzebne będą zmiany. Nie zostało podane kryterium masy i rozmiarów, więc celowałbym w Panasonica FZ300. Dużo jaśniejszy obiektyw, rozbudowane możliwości filmowania (silna strona Panasonica jako firmy), sporo ciekawych funkcji specjalnych (4K photo, post focus itp.). Do tego dobry wizjer, uszczelnienia i gniazdo zewnętrznego mikrofonu.

W skrócie: nie ma tak dobrze, trzeba szukać kompromisu.
 
 
lukcio30 
Początkujący


Posty: 44
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2019   

Odnośnie #1 posta i odnośnie zakupu nowego aparatu cyfrowego jestem jak pisałem zmuszony wymienić obecny aparat cyfrowy(uległ dość poważnemu uszkodzeniu) i kupić jakiś nowy aparat cyfrowy.
Co do tego co ma posiadać nowy aparat cyfrowy to aparat powinien posiadać
matrycę o rozdzielczości od 20 do 24 Mega Pixels(mój obecny aparat ma matrycę 20.3 Mega Pixels i przyznam się ,ze jako fotograf amator robię zdjęcia w 20Mega Pixels)
czytelny ekran 3 cala odchylany w górę i w dół jeśli będzie taka możliwość
nagrywanie filmów Full HD 1080p w 60kl/s,a jak będzie nagrywanie w 4K to jako miły dodatek
mikrofon stereo

Wstępnie jak pisałem w #1 poście zaciekawił mnie Nikon Coolpix A900,bo miałem już dwa aparaty tej firmy(dobrze mi się nimi amatorsko robiło zdjęcia i nagrywało filmy),a ten model posiada to co potrzebuję w nowym aparacie cyfrowym.
Odnośnie nowego aparatu wybrałem firmy Nikon,Canon i Sony,bo może w swojej ofercie posiadają aparaty które maja to co powinien posiadać nowy aparat cyfrowy.
Nie wiem już sam teraz czy kupć kolejny aparat cyfrowy Canon SX 730 lub 740HS,bo różnice między tymi aparatami to: SX730 ma te same parametry plus odchylany ekran,a SX740 HS nagrywa wideo w 4K i też ma odchylany ekran,a pozostałe parametry są takie same jak w moim obecnym aparacie i takie same jak w Canon SX730 HS
Teraz mam dylemat czy zakupić aparat Nikon Coolpix A900,Bo kolejnego aparatu Canon chyba nie kupię,czy szukać innego aparatu cyfrowego w cenie do 1600zł(to maksymalna cena jaką mogę przeznaczyć na nowy aparat cyfrowy)?
Liczę na pomoc forumowiczów
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2019   

Wyświetlacz odchylany tylko góra dół rozumiem, sam preferuję ten typ.

To, że robisz zdjęcia w takiej, a nie innej rozdzielczości nie ma znaczenia. Ja robię zdjęcia aparatami o rozdzielczości 10 i 12 megapikseli, a w większości przypadków i tak konwertuję to do 900x600, czyli 0,54 megapiksela.
Znaczenie ma co z tymi plikami robisz. Jeśli wyświetlasz wyłącznie na ekranie, to cokolwiek powyżej 10 megapikseli będzie wystarczało z zapasem, bo nawet 4K to mniejsza rozdzielczość.
Jeśli do druku, to większe rozdzielczości potrzebne są głównie do większych formatów i to w połączeniu z odpowiednim obiektywem. 20 megapikseli w aparacie z matrycą 1/2,3" uważam za pomyłkę i jest to wartość, która nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistej liczbie szczegółów, ale jak na kogoś działają liczby, to można.

Inne firmy też mogą mieć aparaty spełniające podane kryteria nie gorzej, niż 3 wymienione. Słaby argument.

Jeśli jeszcze nie czytałeś, to możesz zapoznać się z testem:
https://www.optyczne.pl/3...Wst%C4%99p.html

Na jego podstawie możesz dodać do puli Panasonica TZ90. Wygląda w tym gronie najsensowniej.

Ogólnie mam wrażenie, że tego Nikona już wybrałeś i tylko czekasz, aż ktoś Ci potwierdzi, że to dobra decyzja. Jeśli tak, to napiszę: gorszy od poprzedniego nie będzie i jeśli nie oczekujesz fajerwerków oraz wyraźnej poprawy jakości, to się nie rozczarujesz.
 
 
lukcio30 
Początkujący


Posty: 44
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2019   

Panasonic TZ90 jakoś mi nie pasuje,bo dobrze jakby aparat miał wysuwaną lampę błyskową,a ten model tego nie ma,bo lampę błyskową ma wbudowaną w przednią część aparatu,a dodatkowo noszę okulary na stałe,dlatego elektroniczny wizjer jest dla mnie zbędny(przy robieniu zdjęcia wole patrzeć na ekran aparatu).
Odnośnie zakupu aparatu cyfrowego to aparat Nikon Coolpix A900 jednie mnie zaciekawił z racji tego,że miałem już dwa aparaty cyfrowe firmy Nikon.Myślałem,że z nowych aparatów cyfrowych znajdę coś z Nikon,Sony lub innego producenta tylko nie Panasonic(niestety miałem styczność z aparatem Panasonic i nigdy więcej aparatów tej firmy) w cenie do 1600zł maksymalnie posiadający to co podałem w #3 poście.
Liczę na pomoc i podanie ciekawych modeli aparatów
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14