Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Wujek_Pstrykacz
Sro 01 Sty, 2020
FOTOGRAFIA PTAKÓW 2019
Autor Wiadomość
infocyk 
Optyczny
7DII+C300+T150-600



Pomógł: 4 razy
Posty: 2001
Skąd: Kociewie (pomorskie)
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2019   

ophiuchus, 31 - wiosna w czystej postaci :smile: .

TomPL2, ładnie zrobione.

2019_017_0969-2.jpg
39. Kormoran i to spojrzenie.
Plik ściągnięto 5027 raz(y) 502,65 KB

2019_018_1397-3.jpg
40. Perkoz dwuczuby - dzisiaj.
Plik ściągnięto 5027 raz(y) 414,56 KB

2019_019_0289-2.jpg
41. Mewa śmieszka - tak ekstremalnie.
Plik ściągnięto 5027 raz(y) 382,04 KB

2019_020_0805-3.jpg
42. Jak tu bez boćka cieszyć się wiosną.
Plik ściągnięto 5027 raz(y) 600,3 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2267
Skąd: Zamość
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2019   

Chyba muszę sobie dokupić korpus APS-C, bo jednak 400 mm na pełnej klatce to trochę za szeroko. Infocyk, jak zwykle miodzio.
 
 
smokacz 
Maniak
R7&400/5.6



Posty: 911
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2019   

infocyk, nie ma to jak mieć jakąś wodę pod ręką, zawsze się coś ciekawego napatoczy.
43

44
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2267
Skąd: Zamość
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2019   

Smokacz, nie marudź. Fajne foty i fajne gatunki. Nie każdy musi mieć gniazdo orła przedniego 200m od domu ;) . Odkąd mam przyzwoitszą lornetkę nagle zacząłem dostrzegać tabuny ciekawych gatunków ptaków dookoła swojego domu. Wprawdzie większość z nich jest wielkości wróbla, lub niewiele większe, ale ile radochy z podglądania. Gdyby jeszcze tak nie uciekały, jak chcę im zrobić zdjęcie :roll: .
 
 
smokacz 
Maniak
R7&400/5.6



Posty: 911
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2019   

ophiuchus, ale czasami by się przydało jakie egzotyczne gniazdo. Byłoby ciekawie i wyzwanie byłoby większe :grin: A tak człowiek w rutynę popada i go zniechęcenie łapie :wink:
45
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2019   

Parę dni nie zaglądałem, a tu się pogrom kotów szykuje. :roll:
Cieszcie się ze zdolności łowieckich kotów, szanujcie je i chwalcie za każdego, złapanego ptaszka, bo Was szczury i myszy zjedzą. A ptaszek, to jedzenie dla kota, tak jak każda kura, kaczka, gęś albo bażant, czy też kuropatwa (że o łyskach nie wspomnę). Po co zostały wynalezione ptaszki? Czego by kot nie jadł, na pewno nie będzie to sałata :neutral:
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2019   

Nie masz racji co do kotów i ptaszków, bo równowaga w przyrodzie jest sztucznie zachwiana, jest za dużo kotów a za mało ptaszków. Na co drugiej działce jest kot albo dwa, na mojej regularnie widuję 3-4 obce koty mimo psa - w życiu takie zagęszczenie drapieżników nie utrzymałoby się w naturze. W dodatku ptaszki muszą gniazdować gdzie popadnie bo mają poniszczone siedliska, więc często są na przegranej pozycji bo nie mogą odpowiednio ukryć gniazda. Kot jest bezwzględnym zabójcą to znaczy instynkt każe mu polować zawsze. Mam cztery dożywione koty i każdy z nich polowałby, gdyby tylko wychodziły na działkę, tak jak to było, zanim zamknąłem je w mamrze :) . Niestety jest to problem w miastach ale także na polach, gdzie koty wykańczają populacje ptaków lęgnących się na ziemi.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2019   

No to ludzie do ukarania - najpierw ci, co mają cztery koty w jednym mieszkaniu :???:
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2019   

Tak jest, karać, najlepiej na gardle, to by załatwiło przy okazji kwestię przeludnienia :) . A nic tak nie szkodzi przyrodzie jak człowiek, zwłaszcza w masie. Bez człowieka większość kotów zdechnie i zapanuje równowaga :) .
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw 25 Kwi, 2019   

Kot to wróg, szczególnie w mieście, bezpańskie koty, zdziczałe. A w moich okolicach wycięto około 80% gęstych krzaków, także niewiele ptaków w tym roku wyprowadzi lęgi. Były już takie lata, że wróbla się nie uświadczyło, co znowu wróci.
Maziek, dobra wiatrówka i po kotach na Twojej posesji :razz:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 25 Kwi, 2019   

Wyjazd na Święta Wielkanocne z D7000 i Sigmą 60-600 mm.

wrobel.JPG
Nr 46
Plik ściągnięto 4857 raz(y) 227,68 KB

kosica.JPG
Nr 47
Plik ściągnięto 4857 raz(y) 215,58 KB

kos_mlody2.JPG
Nr 48
Plik ściągnięto 4857 raz(y) 251,69 KB

kos_mlody.JPG
Nr 49
Plik ściągnięto 4857 raz(y) 356,23 KB

kapturka.JPG
Nr 50
Plik ściągnięto 4857 raz(y) 236,13 KB

 
 
smokacz 
Maniak
R7&400/5.6



Posty: 911
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 25 Kwi, 2019   

Arek, całkiem ładna ta Sigma :wink:
51 szukam tego kota z ogródka...

52 ... a tu się schował, no to teraz sobie pogadamy :wink:
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2267
Skąd: Zamość
Wysłany: Czw 25 Kwi, 2019   

Nie mam z czym startować :o ale niech tam. Przy okazji aż się dzisiaj wzruszyłem, gdy spotkałem parkę kuropatw. Pewnie biedaki długo się nie utrzymają, ale jeszcze przynajmniej próbują.

IMG_7467-2.jpg
53.
Plik ściągnięto 4833 raz(y) 676,5 KB

IMG_7448.jpg
54.
Plik ściągnięto 4833 raz(y) 535,21 KB

 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Czw 25 Kwi, 2019   

Wujek_Pstrykacz,
Patrz, jak to pozory mylą. Patrząc na Twoją podobiznę można pomyśleć, jaki to miły, dobroduszny wujek :shock: :neutral:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 26 Kwi, 2019   

T.B. nie mylą, jestem dobrym, dobrodusznym wujkiem, ale widzę pewne zachwiania nierównowagi w przyrodzie. :neutral:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,65 sekundy. Zapytań do SQL: 28