Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Wto 18 Lut, 2020
Jaki kompakt
Autor Wiadomość
pdz 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Wto 08 Sty, 2019   

Ok, słuchajcie, jak to jest z tym syfem, LX100 ciągnie, gdzieś widziałem info w necie, że na targach ktoś z Panasonic powiedział, że w LX100 II dodali jakąś uszczelkę.
Gdyby nie ten feler to wziąłbym LX100 II ale nie ma pewności , czy ktoś z Forumowiczów ma ten model i może potwierdzić czy jest ok ?
Chciałem mieć coś wygodnego, podręcznego i fotki sensownej jakości, w przeciwnym razie skłaniam się ku RX100 V lub jednak lutrzanka.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 08 Sty, 2019   

LX100 II jest na tyle nowy, że nikt jeszcze nie miał problemów. To czy on łapie kurz wyjdzie za jakieś 2 lata.
 
 
pdz 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Wto 08 Sty, 2019   

Aaaa , myślałem, że to jakiś większy problem i wychodzi wcześnie, powiedzmy po 1-2 miesiącach.
Dzięki za info.
Mam zatem dylemat , lutro, bezlustro - spore gabaryty, czy LX100 II , RX100 V ale to muszę iść, dotknąć, zdecydować.
 
 
SkOs 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Wto 08 Sty, 2019   

Dużo komentarzy jest o LX100, że dużo syfu łapie...
Pytanie czy jest aż taka tragedia?
 
 
olamek 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pią 18 Sty, 2019   

do 1000 jest spoko
 
 
backpacking
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Kwi, 2019   

Witam Forumowiczów Pomocników!
Liczę na waszą wiedzę oraz praktykę. Po ponad 10 latach użytkowania aparatu Canon PowerShot A720 IS nadzszedł czas na zmianę. Z aparatu i szczególnie z jakosci zdjęć byłem bardzo zadowolony, ale mój canon przestał działać.... :sad:

Proszę Was o pomoc w wyborze nowego aparatu. Bardzo dużo podróżuję więc w grę wchodzi aparat który mozna schować do kieszeni.
Mile widziane:
- cena od 800zł do 1800 (plus/minus)
- bardzo dobrej jakosci zdjęcia za sprzęt w tej cenie ( żeby nie były gorsze zdjęcia od poprzednika)
- preselekcja czasu naświetlania (czasami zdarza się robic zdjęcia nocą na statywie)
- zoom od 10x (ale nie konieczny)

Początkowo myślałem o Canonie POWERSHOT SX720 HS, bo jest tani, ale nie ma ustawien P/A/S/M.
Może coś innego ewentualnie innej marki?
Za pomoc z góry dziekuję.
 
 
MatrixSTR 
Uczestnik



Pomógł: 4 razy
Posty: 96
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2019   

backpacking napisał/a:
Początkowo myślałem o Canonie POWERSHOT SX720 HS, bo jest tani, ale nie ma ustawien P/A/S/M

Z tego co widzę to ma ustawienia PASM ;) Chyba że o inny model chodziło
 
 
backpacking
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Kwi, 2019   

przepraszam, chodziło mi o zwykłego canona sx 620hs. On nie ma PASM...

Chyba bedę musiał zrezygnować z wiekszego zoomu i może coś na wzór canona G7X lub G9X. Cena oczywiści wieksza niż zakładałem, ale może taki aparat bedzie na lata...
Chwilę bawiłem się takim cackiem w sklepie i nie jest zły. Nie wiem tylko czy warto dać tyle kasy.
Proponowali mi jakiegoś Sony 100 ale cena z kosmosu...
 
 
MatrixSTR 
Uczestnik



Pomógł: 4 razy
Posty: 96
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2019   

Na pewno będą lepsze od 620. Mają większą matrycę i jaśniejszy obiektyw. Lepiej poświęcić większy zoom i kupić coś z minimum 1" i obiektywem nie ciemniejszym niż f2. Inaczej jakość zdjęć może być nawet gorsza niż z nowszych telefonów ;)
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2019   

Sony RX-100 w wersji I i II mieszczą się w budżecie i są OK, oczywiście zoom niewielki...
 
 
firemantom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Sie, 2019   

Temat troche stary ale jak najbardziej pasuje pod moje pytanie. Biorąc pod uwagę, że zależy mi na małym aparacie z zoomem, dobra jakość zdjęć i filmów w 4k, to co będzie najlepsze? Mam kilka typów i nie wiem w co uderzać:
1. Canon Powershot SX740HS - chyba kiepsko wypada w testach. zaleta to poteżny zoom ale nie zależy mi aż na takim.
2. Panasonic Lumix TZ100
3. Lumix LX 100 (ponoć łapie syf)
4. Panasonic Lumix TZ95
5. Sony HX99

Dwa ostatnie to chyba najwięksi faworyci w tym gronie. Może ktoś z Was miał z nimi do czynienia i coś podpowie? Pozdrawiam.
 
 
DewREW 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Czw 12 Wrz, 2019   

Jaki aparat kompaktowy możecie polecić który ma:

- wizjer
- jasny obiektyw
- średni lub dobry zoom
- b. dobrą matrycę

ewentualnie:
- posiada lampę
- wifi
- gibany ekran


Obecnie posiadam Lumix LF-1 i chciałbym go zmienić na lepszy model.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pią 13 Wrz, 2019   

Naturalnym wyborem wydają się TZ100 lub TZ200. A jeśli zoom nie taki istotny to LX100.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1075
Wysłany: Pią 13 Wrz, 2019   

backpacking napisał/a:
Chyba bedę musiał zrezygnować z wiekszego zoomu

Niekoniecznie. Jeżeli duży zoom jest ważny, to radzę coś takiego:
https://www.ceneo.pl/39090616
albo nowszy:
https://www.ceneo.pl/43864606
Wersję HX50V kupiłem córce i oceniam go bardzo dobrze, jak na tą klasę cenową, ma się rozumieć.
 
 
DewREW 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Sob 14 Wrz, 2019   

TomPL2 napisał/a:
Naturalnym wyborem wydają się TZ100 lub TZ200. A jeśli zoom nie taki istotny to LX100.


tz100 ma swiatłosiłę f/2.8-5.9 , tz200 jescze gorzej bo f/3.3-6.4

a stary lf-1 f/2.0-5.9 ech.

lx15 bylby ideałem ale.. nie ma wizjera :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15