Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka ze zmiennym zoom
Autor Wiadomość
naitsyrk85 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2019   Lornetka ze zmiennym zoom

Chciałbym zakupić lornetkę ze zmiennym zoom, zalezy mi na dużym powiększeniu .

Jaką lornetkę jesteście w stanie polecieć? w jakiejś przyzwoitej cenie ?

Lornetka głownie bezie wykorzystywana na wycieczkach krajobrazowych i do obserwacji zwierząt


Przeglądałem juz troszkę strony i allegro- ale boję się żeby nie nadziać sie na jakieś "gówno"- Chyba, że macie jakieś ciekawsze propozycje w dobrej cenie?


Cytat:
Lornetka BRAUN zoom 10-30x60
ne techniczne:
Producent - BRAUN PHOTOTECHNIK
Powiększenie - 10-30x
Średnica obiektywu - 60mm
Źrenica wyjściowa - 5,8mm
Pryzmat - Porro BK7
Kąt obrazu - 4,5°
Pole widzenia na 1000m - 62m/34m
Światło - 4.06/1933
Liczba zmierzchowa 24,5/42,4
Zakres ostrości - od 15m do nieskończoności




Cytat:

Lornetka Delta Optical Discovery 10-22x50 (zoom)

Symbol u dostawcy: DO-1204
Nazwa serii lornetkowej producenta: Discovery
Wyposażenie: materiał do czyszczenia optyki, pasek do pokrowca lornetkowego, pasek lornetkowy, pokrowiec lornetkowy, zakrywki okularowe, zakrywki obiektywowe
Powiększenie: 10 - 22 x
Średnica soczewki obiektywu: 50 mm
Materiał soczewki obiektywu: szkło
Powłoki przeciwodbiciowe soczewek: MC
Sprawność zmierzchowa: 22,4 - 33,2
Jasność względna: 5,3 - 25,0
Średnica źrenicy wyjściowej: 2,3 - 5,0 mm
Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu: przy pow. 10x: 19 mm
Kątowe pole widzenia: przy pow. 10x: 3,8
Liniowe pole widzenia na 1000 m: przy pow. 10x: 66 m
Regulacja ostrości: zewnętrzna centralna
Minimalna odległość ustawiania ostrości: przy pow. 10x: 8 m
Regulacja rozstawu okularów: 56 - 72 mm
Korekcja dioptrażu: -4/+8
Typ pryzmatu: Porro
Materiał pryzmatu: szkło BK7
Powłoki fazowe pryzmatu dachowego: nie dotyczy
Warstwy odbiciowe pryzmatu dachowego: nie dotyczy
Wodoszczelność: tak (IPX1)
Wypełnienie obudowy azotem: nie
Mocowanie na statywie: adapter 1/4"
Wymiary (dł. x szer. x wys.): 178 x 195 x 65 mm
Masa własna: 894 g
Okres gwarancji: 24 mie





Cytat:
LORNETKA KANDAR 10-80x90 ZOOM

Powiększenie: 10x-80x
Średnica obiektywów [mm]: 75
Pole widzenia liniowe (10x): 62m/1000m
Pole widzenia kątowe (10x): 3,6°
Układ pryzmatów: Porro
Szkło optyczne: BK7
Powłoki antyrefleksyjne: Multi-Coated
Szerokość [cm]: 21,0
Wysokość [cm]: 24,0
Waga [g]: 1200
Regulacja dioptrii: W prawym okularze
Mocowanie statywowe: Tak 1/4"


Cytat:
Lornetka Blackfire Magna Zoom 10-30x50
Dane techniczne

Powiększenie: 10-30x
Średnica obiektywu: 50 mm
Pole widzenia m/1000m: 10x – 50; 30x – 33
Źrenica wyjściowa (mm): od 5 do 1,5
Układ pryzmatów: Porro
Szkła: Wielowarstwowa powłoka
Fokus: centralny – zintegrowany regulator ostrości dla obu okularów
Waga: 680 g


Cytat:
LORNETKA COMET zoom 10-24x50 SZKLANA OPTYKA
Dane techniczne:

producent: Comet
model: 10-24x50 DPSi
powiększenie: 10-24x
średnica obiektywu: 50 mm
pole widzenia ok 150m/1000m
waga zestawu ok. 1200 gram.
szklana optyka zapewniająca doskonałą ostrość obrazu.


Cytat:

Lornetka Barska Gladiator Zoom 10-30x50 ta najdroższa
Specyfikacja

Close Focus (ft/m) - 26/8
Odstęp źrenicy wyjściowej - 15 mm
Soczewka obiektywu -50 mm
Źrenica wyjściowa- 5 mm
Pole widzenia (ft@1000yds/m@1000m) - 195/65@10x
Dioptria- Prawe oko
Powłoka optyczna -Rubinowa, wielowarstwowa
Kompatybilna ze statywem - Tak
Masa produktu - 31.75 oz. / 900,09 g
Wykończenie - Matowe / czerń
Akcesoria w zestawie : Przenośne etui, osłony obiektywu, pasek na szyję, ściereczka do wycierania soczewki.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2019   

Rozwieje Twoje wątpliwośći

ZAPOMNIJ o lornetce z zoomem. Lornetki z zoomem w cudowny sposób łączą wszystkie możliwe wady:
- małe pole widzenia
- słaba ostrość na brzegu
- mizerna transmisja
- delikatność mechaniczna
Poza tym twoje propozycje, może poza Delta Optical to tak naprawdę "atrapy lornetek", bliscy krewniacy Chochli Stalowej. (wpisz w wyszukiwarkę optyczne.pl)
Podsumowując lornetka z zoomem to najlepszy sposób by z zniechęcić się do obserwacji lornetkowych.

Napisz do czego potrzebujesz lornetę i jaki masz budżet a na pewno coś rozsądnego doradzimy.
Do przyrody i zwierząt jeśli kupisz rozsądną 10x42, będziesz baaaardzo zadowolony.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2019   

Lornetki z "zoomem", które można polecić to Leica Duovid. Sprawdź ceny :)
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2019   

Zoom mimo iż pomysł wydaje się fajny jest ciągle chybionym rozwiązaniem. Są one słabe optycznie. Po co w takiej lornetce powiększenie np. 8x skoro w praktyce nie jest użyteczne. Im większe powiększenie tym rozdzielczość jest gorsza. Z tanich zoomów podobał mi się kiedyś Olympus. Za pierwszym razem zrobił na mnie dobre wrażenie ale z czasem dostrzegłem wady. Dziś bym nie kupił. Leica pokazuje, że sensowny zoom kosztuje krocie. Chcesz duże powiększenie za rozsądne pieniądze to kup Nikona Aculona 16x50 lub lunetę. Jeśli uznasz, że lepsza byłaby lornetka uniwersalna o dużym powiększeniu to masz pomysł Goornika, do którego ja bym tutaj się skłaniał.
 
 
jacek struski 
Bywalec


Posty: 120
Wysłany: Nie 28 Kwi, 2019   

Mam lornetkę z zoomem fakt ma małe pole ale mnie to nie przeszkadza lubię ją używać mam też lornetkę 10x43 i nie ma między nimi takiej przepaści jak niektórzy piszą. Cenowo są porównywalne.Tylko ceny są większe.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Nie 28 Kwi, 2019   

Z przedstawionych propozycji wybrałbym deltę Discovery. Firma ma serwis który jest w stanie naprawić lornetkę, choć trochę ( parę tygodni ) to trwa. Sam model prezentuje się przyzwoicie, zwłaszcza w tej cenie.
Wady lornetek ze zmiennym powiększeniem goornik i abs wymienili. Zalety są takie ze w bardzo niskiej cenie będziesz miał sprzęt ktorym się pobawisz, zapoznasz z powiekszenieami, wadami optycznymi, mechanicznymi i zaprocentuje to przy kupnie kolejnej lornetki, juz w wyższej cenie i ze starym powiekszeniem :wink:
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 28 Kwi, 2019   

jacek struski napisał/a:
Mam lornetkę z zoomem fakt ma małe pole ale mnie to nie przeszkadza lubię ją używać mam też lornetkę 10x43 i nie ma między nimi takiej przepaści jak niektórzy piszą. Cenowo są porównywalne.Tylko ceny są większe.

To musisz mieć baaaardzo słabą 10x43.....
 
 
smyk 
Uczestnik


Posty: 62
Wysłany: Nie 28 Kwi, 2019   

@Arek @Abs

Ależ nie tylko Leica. Ośmielę się przypomnieć czwarty akapit od końca z podsumowania testu:

https://www.optyczne.pl/9..._8-15x35_B.html

Nowy egzemplarz zoomu Eschenbacha cenowo wypada bodaj co najmniej dwukrotnie taniej niż używany Duovid, ale to i tak niestety zapewne w okolicach 2000-3000 pln, więc nie wiem czy leży w zasięgu @naitsyrk85.

Ukłony,
 
 
jacek struski 
Bywalec


Posty: 120
Wysłany: Pon 29 Kwi, 2019   

Goornik mam buschnela elite 10x43 a zoom to eschenbach farlux 8-15x35 i w dzień nie widzę rużnicy natym samym powiększeniu.Obie posiadam kilka lat tak że miałem czas na porównanie.Jest jeszcze Minox8-14x40 i był na olx za 800zł używany a obraz fajny osobiście sprawdzałem
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 29 Kwi, 2019   

Ale ten farlux to jeden z niewielu wyjątków potwierdzających regułę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14