Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon EDG -- nakładki na muszle okularowe
Autor Wiadomość
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Wto 14 Maj, 2019   Nikon EDG -- nakładki na muszle okularowe

Pytanie chyba głównie do Goornika, ale oczywiście może ktoś jeszcze będzie w temacie?

Otóż zastanawiam się, czy nakładki (osłonki boczne) na muszle okularowe dodawane w zestawie z Nikonem EDG pasowałyby na Swarovskiego EL?

Na EL mam obecnie założone oficjalne nakładki Swarovskiego, ale:
1. tworzywo to jest dość twarde i niewygodne
2. Co gorsza materiał ten, w ilościach wprost niewyobrażalnych, przyciąga wszelkie drobinki i brud. Efekt ten nie dotyczy żadnego innego materiału na EL, stąd te nakładki jako akcesorium mocno psują całościowy efekt i są po prostu denerwujące.

Dlatego, jeśli ktoś posiada EDG i nie używa w/w nakładek, to chętnie spróbowałbym zamontować ja na mojej EL i w razie sukcesu odkupił. A może są one również dostępne w jakiś sposób oddzielnie do zamówienia? Może też, polecacie jeszcze jakieś inne rozwiązanie?

el_in_buda_719.jpg
Plik ściągnięto 4291 raz(y) 144,8 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 14 Maj, 2019   

Rozpatrywanie Twojego problemu na zasadzie czy pasuje coś od innej lornetki to ślepa uliczka. Liczy się bowiem średnica muszli a z doświadczenia wiem, że co firma to ma po swojemu.

Tak więc próbuj szukać coś o odpowiedniej średnicy - dla przykładu https://www.optics4birdin...ps-for-slc.html lub coś z ali https://pl.aliexpress.com/item/One-Pair-Binoculars-Rubber-Eye-Cups-Eye-Guards-Caps-Inner-Diameter-40-mm-for-Microscope-Eyepiece/32829074434.html
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Wto 14 Maj, 2019   

EL ma właśnie około 40 mm (nie mam pod ręką suwmiarki). Jeśli EDG również, to jednak chętnie bym spróbował, bo te nakładki wydają się świetne. Jeśli nikt posiadający EDG nie będzie skory do ich pożyczenia i potem ewentualnej sprzedaży lub nie będą nigdzie osiągalne jako osobne akcesorium, to poszukam czegoś innego.
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1023
Skąd: Francja
Wysłany: Sro 15 Maj, 2019   

Ja czasami używam nakładek eyeshield tej marki:
https://fieldopticsresearch.rainadmin.com/shop/EyeShield-Winged-Eye-Cups.htm
Też łapia kurz, ale nie bardziej niż same muszle oczne. Łatwośc założenia taka sama jak skwarka, U mnie są założone na zapasowych muszlach ocznych, więc wymiana to kilka sekund Przewaga taka ze można je wywinąć ( ja używam z normalnym deszczochronem) są dłuższe również oraz miękkie.
Mniejszej wersji używam z pocket cl, większej z EL

AAA Baader Planetarium ma chyba też nakładki na okulary
 
 
adaher 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 729
Skąd: Śrem
Wysłany: Sro 15 Maj, 2019   

Witam. A może coś takiego udało by się dopasować, z moim ultravidem sprawdza się genialnie!

https://www.lanius-books....shield-standard

Ja konsultowałem to w Lanius Books. Te nakładki teoretycznie zakłada się na same muszle, ale to nie działało za dobrze, natomiast udało mi się je przeciągnąć poniżej i jest świetnie. tyle, że musiałem je lekko przyciąć do własnego ustawienia pozycji muszli. Te moje też trochę łapią brud, ale nic to przy komforcie jaki dzięki nim uzyskałem...!:)
Zadzwoń do Laniusa on Ci wszystko powie:)

Pozdrawiam

ps Sam jestem ciekaw bo czasem myślę/marzę o EL-ce...:)

Osłonki FIELDOPTICS Eyeshield STANDARD.jpg
Plik ściągnięto 4173 raz(y) 100,64 KB

 
 
adaher 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 729
Skąd: Śrem
Wysłany: Sro 15 Maj, 2019   

Nie zauważyłem wpisu Kimka...
Ale może właścicielom Leiki się przyda:)
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Sro 15 Maj, 2019   

kimek27, adaher,

Te Eyeshieldy rzeczywiście wyglądają obiecująco. Zamówię w Laniusie i dam znać, co z tego wyszło.
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1023
Skąd: Francja
Wysłany: Sro 15 Maj, 2019   

moge wysłać zdjęcia, napisz na priv
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sro 15 Maj, 2019   

Kątowe muszle do EDG są normalnie osiągalne w handlu, jak każde inne akcesorium. Każdy dystrybutor powinien być w stanie to zamówić i sprowadzić.
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Sro 15 Maj, 2019   

goornik, dziękuję za odpowiedź, a czy muszle w EDG również mają średnicę 40 mm?
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1023
Skąd: Francja
Wysłany: Sro 15 Maj, 2019   

Pewnie z 500 PLN bedzie kosztować para z deklami :D
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Czw 16 Maj, 2019   

bewithed napisał/a:
goornik, dziękuję za odpowiedź, a czy muszle w EDG również mają średnicę 40 mm?

Zobaczę czy jeszcze takie mam i zmierzę
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 16 Maj, 2019   

Bewithed skoro szukasz nakładek o średnicy 40 mm to rzuć Waćpan okiem na cuś takiego:

https://www.ebay.com/itm/...ekAAOSwrN9aztPT

cena niewielka więc ryzyko również. Jeżeli się sprawdzą to można się zaopatrzeć w większą ilość i nie martwić w razie zużycia.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Czw 16 Maj, 2019   

Kocie, to tak jakby założyć gumofilec na stópkę księżniczki :wink:
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Czw 16 Maj, 2019   

ponidziak napisał/a:
to tak jakby założyć gumofilec na stópkę księżniczki :wink:


Jak już pisałem, oryginalne nakładki Swarka również niczym pozytywnym się nie wyróżniły...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 18