Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Obiektywy portretowe Pentaxa
Autor Wiadomość
krewzszafy 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 491
Wysłany: Nie 03 Sie, 2008   Obiektywy portretowe Pentaxa

samp, jak ja oglądam zdjęcia z 43 to mam wrażenie że jestem obecny na zdjęciu :razz: jak narazie żaden inny obiektyw nie zrobił na mnie tak pozytywnego wrażenia, zdjęcia są tak przyjemne w odbiorze że nie chce się przestać na nie patrzeć :grin: oglądałem portrety z k100 i 43, zupełnie co innego niż fa50/1.4 ten obiektyw ma coś niespotykanego w sobie czego nie mają inne, tak uważam :razz: nawet zaryzykuję stwierdzenie że 43 bardziej się do portretu nadaje niż 77 ale to moje takie obserwacje :shock:

//Posty wydzielone z tematu "Koncertu życzeń" - goltar
Ostatnio zmieniony przez goltar Pon 04 Sie, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






krewzszafy 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 491
Wysłany: Nie 03 Sie, 2008   

jaad75 napisał/a:
Faktycznie, ryzykowne stwierdzenie...

może dlatego tak mi się wydaje bo nie widziałem dobrych portretów z 77, ale jak przeglądam fotki z tych limitedów to najbardziej mi właśnie podchodzą z 43, cholercia sprzedam k100, kupię analoga i 43 :mrgreen:
 
 
samp
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Nie 03 Sie, 2008   

jaad75 napisał/a:
FA*85/1.4?

jaad75, nie no, bez przesady, nie wymagałbym od Redakcji polowania na ten kwiat jednej nocy, wiesz przecież dobrze... :razz:

(BTW, DA* 50-135 to też super profi-portretówa, poważnie przyglądałem się ostatnio zdjęciom owego - przecudna plastyka, kolory - to jest obiektyw wprost stworzony do pracy w studio, z modelem)

krewzszafy napisał/a:
nie widziałem dobrych portretów z 77

Oj, to mało widziałeś... :roll:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 03 Sie, 2008   

krewzszafy napisał/a:
cholercia sprzedam k100, kupię analoga i 43 :mrgreen:

Wtedy portrety będą jeszcze bardziej ryzykowne... :razz:
 
 
nazgul 
Entuzjasta
Leń



Posty: 514
Skąd: 127.0.0.1 Warszawa
Wysłany: Nie 03 Sie, 2008   

jaad75 napisał/a:
krewzszafy napisał/a:
cholercia sprzedam k100, kupię analoga i 43 :mrgreen:

Wtedy portrety będą jeszcze bardziej ryzykowne... :razz:


Ale za to na standard jak znalazł. Żeby jeszcze tak nie mydlił na pelnej dziurze...

Polecam test na photozone.de
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 04 Sie, 2008   

nazgul napisał/a:
Ale za to na standard jak znalazł. Żeby jeszcze tak nie mydlił na pelnej dziurze...

Wcale tak strasznie nie mydli. Na pewno mniej, niż przymknięta FA50/1.4... :smile:
 
 
krewzszafy 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 491
Wysłany: Pon 04 Sie, 2008   

jaad75 napisał/a:
Wtedy portrety będą jeszcze bardziej ryzykowne...

no nie wiem, portret można zrobić zarówno na 35 jak i 100mm :wink: portret to przecież nie tylko twarz i ramiona.
jak nazgul pisze że standart, i ja tak uważam. wydaje mi się że gdybym miał 43 to niczego więcej mi nie trzeba, na syfrze ok 65mm, w analogu fajnie, szerzej=większe pole manewru w pomieszczeniach.
gdzieś na fotopolis czytałem jak mike johnston go chwali a facet przecież wie co mówi, zresztą na zdjęciach widać :razz:

[ Dodano: Pon 04 Sie, 2008 13:37 ]
nazgul napisał/a:
Żeby jeszcze tak nie mydlił na pelnej dziurze

ale z was brudasy, mydła się boicie :mrgreen: (żarcik) :razz:
nazgul miałem M50/1.7 i w pełni otwarty zupełnie przyjazny na cyfrze, ja tam z lupą zdjęć nie oglądam :???:
 
 
nazgul 
Entuzjasta
Leń



Posty: 514
Skąd: 127.0.0.1 Warszawa
Wysłany: Pon 04 Sie, 2008   

jaad75 napisał/a:
nazgul napisał/a:
Ale za to na standard jak znalazł. Żeby jeszcze tak nie mydlił na pelnej dziurze...

Wcale tak strasznie nie mydli. Na pewno mniej, niż przymknięta FA50/1.4... :smile:


@ f1,4

http://farm4.static.flick...69e9b498d_b.jpg

(sam link bo duże)

@ f2



8)
 
 
krewzszafy 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 491
Wysłany: Pon 04 Sie, 2008   

http://flickr.com/photos/...811549/sizes/o/
http://flickr.com/photos/hpj7173/68584878/sizes/l/
może jestem nienormalny ale te zdjęcia nie wyglądają przeciętnie jak dla mnie
 
 
nazgul 
Entuzjasta
Leń



Posty: 514
Skąd: 127.0.0.1 Warszawa
Wysłany: Pon 04 Sie, 2008   

krewzszafy napisał/a:
http://flickr.com/photos/hpj7173/104811549/sizes/o/
http://flickr.com/photos/hpj7173/68584878/sizes/l/
może jestem nienormalny ale te zdjęcia nie wyglądają przeciętnie jak dla mnie


Nie dziwię się. Dobry fachowiec musiał je obrabiać... A to drugie w ogóle nie ma exifa...



I dla kontrastu:



A po sample z 43 ltd na pełnej dziurze odsyłam na photozone.de
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 04 Sie, 2008   

nazgul napisał/a:
Nie dziwię się. Dobry fachowiec musiał je obrabiać... A to drugie w ogóle nie ma exifa...

Że ma zapis CS2? Przecież wystarczy zdjęcie zmniejszyć w PS, by dostać taki wpis. To akurat jest masakrycznie przeostrzone, co widać np. po tym, co stało się z bokeh. Zresztą dziwnie i nieprzewidywalnie zachowujące się bokeh, to chyba jedyny problem tego szkła... FA50/1.4 jest znacznie bardziej przewidywalne...:smile:
nazgul napisał/a:
A po sample z 43 ltd na pełnej dziurze odsyłam na photozone.de

Nie muszę ogladać sampli z Photozone. Mam to szkło.
krewzszafy napisał/a:
no nie wiem, portret można zrobić zarówno na 35 jak i 100mm :wink: portret to przecież nie tylko twarz i ramiona.
jak nazgul pisze że standart, i ja tak uważam. wydaje mi się że gdybym miał 43 to niczego więcej mi nie trzeba, na syfrze ok 65mm, w analogu fajnie, szerzej=większe pole manewru w pomieszczeniach...

Nie no, pewnie, że można. Można też cropować klasyczne portretowe kadry z szerszych ujęć, zwłaszcza przy tak ostrych szkłach - tutaj pokazywałem takie właśnie portrety z 31Ltd i 43Ltd:
http://forum.optyczne.pl/...der=asc&start=0
 
 
samp
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

O, jak fajnie i mądrze, że ten wątek został wydzielony!

Ja dzisiaj wreszcie dorwałem SMC-DA* 50-135 f/2.8.
Tak jak pisałem - wydaje mi się, że jest to fantastyczny obiektyw, na pewno bardzo mocno niedoceniony w Polsce (choćby w porównaniu z recenzjami, jakie zbiera wśród użytkowników za granicą).

Na razie nie robiłem nim portretów - dzisiaj trochę kwiatków w Łazienkach i przyznam, że szkiełko rysuje fenomenalnie. Dodatkowo pięknie oddaje kolory i relacje między nimi.

A co najciekawsze - męczyłem się dziś dobre pół godziny robiąc foty pod zachodzące Słońce, żeby uzyskać podobne efekty z odblaskami, jak w teście na portalu - nie ma o tym mowy! Owszem, pojawiają się nieznaczne flary, ale bardzo drobne, punktowe, przy 50mm i maleją wraz ze wzrostem ogniskowej. Nie wiem o co chodzi - być może radykalnie poprawiono tę przypadłość.

Szersze "portrety" z SMC-FA 31mm Ltd wychodzą wybornie - to szkło dzięki papierowej GO od razu wchodzi w piękny, kremowy bokeh. Zwróćcie uwagę, jak ładnie rozmywa punkty świetlne, znajdujące się w rozmytym tle - to jest coś takiego jak muśnięcie pędzlem z akwarelką na wilgotnym papierze - ach, naprawdę trudno to opisywać... :lol:

Warto przyjrzeć się tym szkłom, nawet nie przez pryzmat tabelek z rozdzielczościami i wykresów dystorsji - tylko odczuć je tak "po ludzku" - to naprawdę kawał szlachetnej optyki.

[ Dodano: Wto 05 Sie, 2008 01:54 ]
BTW, SMC-DA* 50-135 z Łazienek:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15