Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
A gdzie jest Nikon D5700?
Autor Wiadomość
GreDi_PL 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pon 10 Cze, 2019   A gdzie jest Nikon D5700?

Jeszcze jakiś czas temu myślałem, że nie ma miejsca na rynku dla D5700. Ale widząc cenę bezlusterkowców a zwłaszcza ceny obiektywów. To muszę przyznać że zdecydowanie jest tutaj miejsce dla D5700 z EXPEED 5 i możliwością nagrywania 4k. A przynajmniej w Polsce by się sprzedawał.

A patrząc na daty...
d5200 2012-11-06
d5300 2013-10-17
d5500 2015-01-06
d5600 2016-11-10

Jak w mordę strzelił, 2019 to nawet lekko spóźniony. Jakieś przecieki, gdzieś czytałem, że miałby się pojawić przed wakacjami... ale obecnie cisza. No chyba że coś przegapiłem.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 11 Cze, 2019   

Musimy się przyzwyczaić , że lustrzanek będzie mniej. Teraz para idzie w bezlustra.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 11 Cze, 2019   

A jak ktoś nie chce bezlustra to pozostaje mu Pentax lub smartfon.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 11 Cze, 2019   

Bez przesady. Myślę, że jakieś lustrzankowe premiery do Canona i Nikona jeszcze nas czekają.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 11 Cze, 2019   

Apokaliptyczne wizje :lol:

Tak jakby Pentax miał jakieś nowe modele w ofercie:

Pentax K-70 -data premiery: 2016-06-09
Pentax KP -data premiery: 2017-01-26
 
 
GreDi_PL 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pią 14 Cze, 2019   

https://camerasize.com/compact/#793,656.88,703.359,693.504,823.23,ha,t

Patrząc na to wszystko z góry. Dodatkowo porównując wagę i cenę, to umacniam się w przekonaniu, że świat ślepo zapędził się w bezlusterkowce.
Tym bardziej widzę miejsce na kolejne amatorskie lustrzanki.

Trafiają do mnie argumenty, że w bezlusterkowcach nie ma back fokus i front fokus, że widzi się na ekranie dokładnie to co zostanie zarejestrowane.

Ale:
- czas pracy na baterii
- cena zarówno samego body jak i szkieł
- dostępność akcesoriów
- nasycenie rynku wtórnego

No nie wiem... czy to przemawia przemienienie polactwo / cebulactwo, czy pragmatyzm. Ale chyba nie pobiegnę za modą. To już większy sens widzę zakup aparatu kompaktowego "premium". Ten tandem wbudowanego obiektywu z obiektywem z 1' matrycą (i większą), potrafią dać obrazek zadowalającej jakości nawet przy niskim naświetleniu (lx100 i mk2).
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Cze, 2019   

Moda? Raczej była 10-15 lat temu na cyfrowe lustrzanki. Amatorskie lustro APS-C to była jedyna opcja, żeby mieć aparat o dużych możliwościach. Nie było (niemal) zaawansowanych kompaktów z dużymi matrycami, nie było bezluster, aparaty w telefonach raczkowały. Jak ktoś chciał coś więcej niż prosty kompakt z małą matrycą, to nie było wyboru.

Lustra wymagały okiełznania, a wiele osób nie miało do tego chęci czy predyspozycji. No ale była moda, ludzie tłumnie kupowali, a potem byli rozczarowani efektami. Jak już pojawiły się bezlustra, to kupowali je raczej bardziej świadomi użytkownicy, którzy wiedzieli, że dostaną spore możliwości w aparacie, który nie jest lustrzanką, co wymagało pójścia wbrew modzie. Mówię oczywiście cały czas o segmencie amatorskim.

Co do luster APS-C to ja po nich płakać nie będę, bo dla mnie od zawsze była to chybiony konstrukcyjnie pomysł z uwagi na zachowanie dużej odległości bagnetowej ze starych mocowań, przy jednoczesnym zmniejszeniu matrycy. Duże wymiary, kiepskie wizjery (nie mówię tylko o lustrzanych, ale i pryzmatycznych) i jeszcze niewielki wybór optyki kryjącej koło obrazowe jaki potrzeba, a nie większe.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 14 Cze, 2019   

TS napisał/a:
i jeszcze niewielki wybór optyki kryjącej koło obrazowe jaki potrzeba, a nie większe.


Jest wręcz odwrotnie.
Do bezlusterkowców, mimo że się już na rynku zadomowiły, wciąż nie ma niedrogich zoomów.

Przykłady cen:

Standardowe jasne zoomy https://www.bhphotovideo....REG_1110879-REG

Standardowe średnio jasne zoomy https://link.do/4BNgr

Szerokokątne jasne zoomy https://www.bhphotovideo....REG_1031586-REG

Szerokokątne średnio jasne zoomy
-do lustrzanek https://www.bhphotovideo....REG_1317274-REG
-do bezlusterkowców https://www.bhphotovideo....REG_1021608-REG

Szerokokątne ciemne zoomy https://www.bhphotovideo....-REG_674724-REG


A początkujący amatorzy to są raczej zainteresowani zoomami a nie obiektywami stałoogniskowymi.
Ostatnio zmieniony przez PDamian Pią 14 Cze, 2019, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Cze, 2019   

Jak ja patrzę na powyższe zestawienie z camerasize, to widzę coś przeciwnego... Lustrzane zastawy są trochę większe i oferują dużo mniej. Zauważmy na przekład, że obiektyw Fuji jest działkę jaśniejszy, ze wszystkie bezlustra mają po dwa pokrętła do wygodnej pracy w trybie manualny, że mają generalnie lepszy dostęp do funkcji poprzez przyciski, że mają wizjery pozwalające na manualne ostrzenie. Nic więc dziwnego, że lepszy aparat jest droższy.

Kompakt pomijam, bo to jest niewymienna optyka, wiadomo że będzie mniejszy niż aparat z wymienną optyką i analogicznym szkłem, ale tracimy na uniwersalności.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Cze, 2019   

@PDamian, ja nie mówilem o cenach. Tak, do bezluster zoomy zwykle są droższe. Ale są. Natomiast do luster APS-C znajdziesz niewiele (w porównaniu do bezluster) stałek z zakresu 24-150 mm ekwiwalentu. I marne szanse, ze sie pojawia.

Nie przesadzajmy też z różnicami paru stów w cenie. To kilka obiadów w knajpie, kilkanaście wyjść do kina czy teatru, więc jak ktoś ma dość drogie hobby, jakim jest fotografia, to bez problemu może poświęcić takie wydatki konsumpcyjne na rzecz dobra trwałego, które posłuży mu może i 10 lat. Kurczę, jak widzę 20-latkow z topowymi smartfonami za 3 tyś (mi tyle szkoda, to co dla mnie ważne dostanę za 1 tyś zl), to naprawdę zaczynam wątpić w ta biedę amatora fotografii.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pią 14 Cze, 2019   

PDamian napisał/a:
Apokaliptyczne wizje :lol:

Tak jakby Pentax miał jakieś nowe modele w ofercie:

Pentax K-70 -data premiery: 2016-06-09
Pentax KP -data premiery: 2017-01-26

Pentax jak miał wypuścić K1 to ciągle przesuwał premierę. W przypadku KP i K70 po prostu zapomniał przesunąć, stąd brak nowych modeli w 2019r.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 15 Cze, 2019   

Logiczne.
Że też ja na to wcześniej nie wpadłem.

No to jeszcze uśmiech głupka: :grin:
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 15 Cze, 2019   

PDamian, chyba nie sądziłeś, że najmniejsza z liczących się firm produkujących lustrzanki będzie cały czas bez chwili przerwy wypuszczać nowy model lustrzanki nie rzadziej niż co pół roku?
Pentax KS-2 - data premiery: 2015-02-09
Pentax K-3 II - data premiery: 2015-03-23
Pentax K-70 - data premiery: 2016-06-09
Pentax K-1 - data premiery:2016-02-16
Pentax KP - data premiery: 2017-01-26
Pentax K-1 II - data premiery 2018-02-22
Chociaż widać, że coraz mniej nowych modeli. Chyba jest to ogólny trend, sprzedaje się coraz mniej aparatów, nie ma funduszy na rozwój.
P.S.
Masz ładny uśmiech.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 16 Cze, 2019   

@TS
TS napisał/a:
Nie przesadzajmy też z różnicami paru stów w cenie.

Różnice w zalinkowanych to od 300 do 800$ na sztuce.

No i nie ma bezlusterkowych takich cudów https://www.bhphotovideo....rt&N=4288584247

poza https://www.bhphotovideo....REG_1433713-REG ...
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Nie 16 Cze, 2019   

Kupujesz najnowsze cudo techniki: Canon RF, do tego super obiektyw za 15 000 zł Canon RF 28-70mm f/2L USM i nie masz tego co jest nawet w najtańszym sprzęcie budżetowym - stabilizacja.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15