Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Ach, ta siódemka...
Autor Wiadomość
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pon 10 Cze, 2019   Ach, ta siódemka...

Drodzy Państwo.

Otóż, od dłuższego czasu sen z powiek spędza mi lornetka o powiększeniu 7x, średnicy obiektywu 42 mm. Precyzując - podłużna, w karbowanej gumie, z pewnym już bagażem doświadczeń, niejedno już widziała :wink:
Zeiss Dialyt 7x42.
Zdania na jej temat są z góry pozytywne, rzadko można znaleźć coś negatywnego, wręcz jest to ewenement. Pytanie mam czy optycznie jest w stanie dorównać obecnym wyrobom, typu Meopta (chyba jedyna pozycja, która może próbować stawać w szranki z Dialyt'em)?
Marzy mi się osiągnięcie 'optycznej nirwany' poprzez zdobycie lornetki do wszystkiego (sic!).
Od świtu do nocy włącznie. Poważnie zastanawiam się nad Dialyt'em. Powiększenie nie to co choćby 8x, ale jeśli pole, jasność i ostrość są takie jak deklarują ich posiadacze i użytkownicy to chyba warto. Mechanicznie pewnie obecnie niedościgniona przez obecne produkty i serwis Zeiss też nie odmawia przeglądu czy nie podejmuje się wymian części. Tylko wciąż nurtuje mnie pytanie - czy ona rzeczywiście nie odbiega jakością obrazu od współczesnych lornetek?
Ktoś już 'macał' takiego Dialyt'a?

PS.
Panie Marcinie, Pan może nie czuć obowiązku udzielania odpowiedzi i wplątywania się w ponowne tłumaczenie jednakże nie zabraniam tego. :wink:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Pon 10 Cze, 2019   

Jest jeszcze Swarovski Habicht 7x42. Też fajna lornetka. Do kupienia nowa. Zawsze jest gwarancja, możliwość odesłania jakby nie leżała. Mi Meopta 7x42 smakuje, jednak zauważyłem, że na dzienne obserwacje zabieram Nikona EII 8x30EII.
Pozdr. Ch.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 10 Cze, 2019   

Jest jeszcze Nikon EDG 7x42, Leica Trinovid, Meostar o tym samych parametrach.
Patrzyłem przez każdą z nich - ze zrozumiałych względów prywatnie mógłbym mieć Nikona w baaaardzo dobrej cenie, kupiłjem jednak Dialyta.....
Jeszcze coś mam wyjaśnić?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 10 Cze, 2019   

Jest jeszcze używany Zeiss Victory 7x42 FL. Też zacna, ale wyjdzie drożej niż Dialyt. No i klasa sama w sobie czyli Night Owl 7x45.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pon 10 Cze, 2019   

Seria Night Owl to ciekawa sprawa, choć lornetka... co tu dużo mówić, estetycznie nie wygląda najlepiej. Taka pękata i ta trywialna guma. Choć mało o niej słyszałem w kwestii optyki.
Czy można prosić o pochylenie się nad nią?

Panie goornik - dziękuję za ponowne ambitne podejście do tematu 😁
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 11 Cze, 2019   

3mnich miał Night Owla 7x45. Tutaj nie ma co pisać - w tej serii Zeiss włożył wszystko co miał najlepsze w tamtych latach.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Wto 11 Cze, 2019   

NoVik napisał/a:

Panie goornik - dziękuję za ponowne ambitne podejście do tematu 😁

Niedługo minie pół roku Twoich rozterek, na rocznicę kupię Ci tort :D
....a tymczasem niezapomniane chwile do lornetkowych obserwacji bezpowrotnie mijają.
A w czwartek wystawiam na ebayu Carla Zeissa 7x40 NVA (dach)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14