Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcia lornetek - w klimacie ART
Autor Wiadomość
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pią 14 Cze, 2019   

TomPL2
Ciekawa historia, Czesi potrafią zaskakiwać. Byłem pod wrażeniem, kiedy przeczytałem, że właśnie Czesi czytają najwięcej książek rocznie na jednego mieszkańca na świecie!
Jednocześnie dziwi mnie fakt, że tak niewielu ludzi doszło do przekonania, że życie zgodne z własnym sumieniem ( zakładam, ze każdy je ma ), daje prawdziwą wolność i spokój ducha.
Na razie jest ogromny popyt na "atrakcje" różnego rodzaju. Panuje powszechne przekonanie, że kolejne przeżycie czegoś wzniosłego przyniesie spełnienie - to upragnione, ostateczne....
Einstein miał rację wypowiadając się o ludzkiej głupocie.
Wyobraźnia ciągle zwycięża własne doświadczenie... cykl ten się powtarza i powtarza, bez końca...
Czy można przypuszczać, że najpotężniejszy człowiek na tej planecie przeżywa permanentne spełnienie ?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 14 Cze, 2019   

Interesujące spostrzeżenia , jest szansa na ciekawą dyskusję i ładne zdjęcia . Piszcie dalej ...
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Pią 14 Cze, 2019   

Też mam wrażenie, że kolory z wiekiem stają się intensywniejsze. Tylko nie jest to może kwestia oczu, ale mózgu który zaczyna znowu te kolory dostrzegać. Chociaż 30 lat temu liście na drzewach były na pewno takie same to jednak teraz wydają mi się bardziej zielone, bardziej nasycone. A majowa zieleń jest po prostu przecudowna. A kolory obiektywów lornetek to dzieło sztuki samo w sobie.
A co do braci Czechów to zdecydowanie warto przyglądać im się bliżej. Wiele można się od nich nauczyć. Chyba nasz stosunek do nich jako nieco śmiesznego narodu został wykreowany nieprzypadkowo - żebyśmy czasami patrząc na nich nie stracili naszego warcholskiego charakteru co wielu jest na rękę (to taka myśl z gatunku teorii spiskowych :wink: ).
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Nie 23 Cze, 2019   

"Jesteśmy na wczasach, w tych góralskich lasach..." - Wojciech Młynarski

Słowo na niedzielę: niech MOC będzie z Wami wszystkimi :cool:

Ptaszek na palu.jpg
Plik ściągnięto 3912 raz(y) 369,51 KB

Pod kolor.jpg
Plik ściągnięto 3912 raz(y) 529,53 KB

 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Nie 23 Cze, 2019   

Nie samą obserwacją człowiek żyje. Czasem warto też czegoś posłuchać, ideałem było by łączyć pasje - ale w przypadku optyki i audio jest to raczej trudne do wykonania :sad:

IMG_2323.jpg
Plik ściągnięto 3859 raz(y) 61,94 KB

 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Wto 06 Sie, 2019   

Zlot w Gniewie zakończony, dobre wspomnienia, trochę mało sprzętu obserwacyjnego, ale udało się wyłowić ( z tej podaży ) coś ciekawego.
Nie zwracałem uwagi wcześniej na tę serię lornetek ( Delta Optical Chase ) ze względu na cenę, a to był błąd...
Generalnie wyznaję zasadę, że jak coś jest tanie, nie może być dobre. A jednak...
Spędziłem trochę czasu przy oknie z pięknym widokiem na Wisłę i okolice, bawiąc się modelem 8x42.
Im dłużej trwała zabawa, tym mój zmysł poznawczy był coraz bardziej podekscytowany.
Po dwóch dniach, miałem wrażenie, że mam w ręku nie Deltę za 1000 zł, ale Swarka SLC za sześć tysięcy złotych. Oczywiście, materiały i uczucie trzymania w dłoni, nie ta półka, ale obraz był znacząco przekonywujący. Znam bardzo dobrze model SLC 8x42, jeden z moich faworytów, i muszę przyznać, że jakość obserwacji w połączeniu z lekkością, była na wysokim poziomie.
Powłoki srebrne, które są częścią technologi w Chasie, powodują lekkie ocieplenie obrazu w stronę jasno żółtego odcienia, ale to powoduje ogólnie mocniejsze nasycenie barw od zielonych po czerwone, przy zachowaniu ogólnej harmonii kolorów. Nawet kolor błękitu nieba był całkiem zadowalający.
Ogólna "czystość" obrazu, nie była znacząco odbiegająca od lornetek z segmentu Alpha. Pole widzenia i znakomity ( jak na dach ) efekt 3D był na plus.
Nie wiem, czy jakość wykonania optyki w tej serii jest na tyle powtarzalna, że jest regułą, czy po prostu miałem szczęście trafić na taki egzemplarz...
Po powrocie do Warszawy, postanowiłem złożyć wizytę w sklepie Delta Optical, gdzie były do wglądu modele 12x50 - niedostępne w Gniewie.
Od dłuższego już czasu szukałem 12x50, która była by dobra optycznie, ładnie zaprojektowana i bardzo kompaktowa.
Wybrałem jeden z trzech dostępnych egzemplarzy i resztę badań nad tą materią dokończyłem w domu.
Cholera, jestem pod wrażeniem !
Oczywiście nic nie jest bez wad, spore bliki świetlne na punktowych ostrych światłach nocnych, oraz z racji wagi, trudna do utrzymania stabilizacja. Trzeba usiąść w fotelu i łokcie oprzeć o poręcze i jest stabilnie.
Za to praca pod słońce bije mojego SV x32 !
Obserwacja jasnego księżyca znakomita, gwiazdy punktowe. Te szkła ED rzeczywiście są nie od parady.
Nie wiem czy można znaleźć na rynku bardziej kompaktowe 50-ki dachowe. Chase jest wielkości SV x42

Napis POLAND na pokrętle ostrości, to chyba drugi taki przypadek po ostatniej produkcji PZO.

_1040328.JPG
Plik ściągnięto 3612 raz(y) 347,5 KB

_1040302.JPG
Plik ściągnięto 3612 raz(y) 269,69 KB

 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 09 Wrz, 2019   

Gdzieś u wybrzeży Capri

mFX303966.jpg
Plik ściągnięto 3386 raz(y) 248,93 KB

 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Sob 05 Paź, 2019   

Już niedługo znów będzie można tak sobie usiąść zimą w górach z dobrym amerykańskim bimbrem i wspaniałą lornetką...

NH stillhouse.jpg
Plik ściągnięto 3184 raz(y) 126,08 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 07 Paź, 2019   

Coś dla NoVika :)

tri1.JPG
Plik ściągnięto 3117 raz(y) 104 KB

tri2.JPG
Plik ściągnięto 3117 raz(y) 95,16 KB

 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 613
Wysłany: Pon 07 Paź, 2019   

Czerwona Leica śliczna jak z bajki. Arek mam pytanie jak optycznie wygląda konfrontacja conguest -leica BN.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pon 07 Paź, 2019   

TA Leica jest przecudna...! :oops:
Dziękuję Arek :wink:

PS.
Po co Panu dwie o tych samych parametrach, Leice bym odsprzedał. W ogóle ona jakaś... odmienna... :mrgreen:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 08 Paź, 2019   

Santre, Zeiss ma trochę większe pole i trochę lepiej skorygowane. Oddaje też kolory trochę bardziej naturalnie. Leica za to lepiej leży mi przy oku i w rękach. Patrzenie przez nią to czysta przyjemność.
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Wto 08 Paź, 2019   

Arek napisał/a:
Santre, Zeiss ma trochę większe pole i trochę lepiej skorygowane. Oddaje też kolory trochę bardziej naturalnie. Leica za to lepiej leży mi przy oku i w rękach. Patrzenie przez nią to czysta przyjemność.



Tak, przy tak ładnie wyprofilowanych muszlach, ta czerwona pani musi fantastycznie pasować do oka....
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Wto 08 Paź, 2019   

Proszę państwo, oto trio:
Leży Ojciec, Syn i Stryjo

3xleica.jpg
Plik ściągnięto 2984 raz(y) 191,98 KB

 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pon 18 Lis, 2019   

Troszkę ekstrawagancji...

Diamentowe Porro.JPG
Plik ściągnięto 2636 raz(y) 391,16 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,75 sekundy. Zapytań do SQL: 27