Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Fujifilm X-T20+18-55mm kontra Fujifilm X-T30+18-55mm (18-45)
Autor Wiadomość
ZDZICHOOO 
Bywalec
ZDZICHOOO


Posty: 126
Wysłany: Nie 23 Cze, 2019   Fujifilm X-T20+18-55mm kontra Fujifilm X-T30+18-55mm (18-45)

Witam
Jestem zainteresowany zakupem jednym z wyżej wymienionych aparatem.
Problem z tym że nie mogę podjąć ostatecznej decyzji i dokonać wyboru.
Aparat będzie służył do wykonywania zdjęć typu rodzinnego (portrety osób), imprez, ulic, krajobrazu. Chodzi nie tylko o wybór body lecz także obiektywu. Czy lepiej kupić body z obiektywem XF18-55 czy XF18-45 a może jeszcze inny obiektyw. I czy warto dopłacać do obiektywu XF18-55 a może by wystarczył 18-45.
Może ktoś już posiada wyżej wymienione modele i mógłby podzielić się z wiedzą jak się z sprawdzają w praktyce.
Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Pon 24 Cze, 2019   

Nie ma takiego obiektywu, jak XF18-45. Zapewne chodziło Ci o XC15-45.

Jeśli tak, to ja bym zdecydowanie wolał 18-55 i to z dwóch powodów:
- Po pierwsze jest sporo jaśniejszy (lepiej sprawdzi się w słabym oświetleniu i przy portretach)
- Po drugie 15-45 ma zoom sterowany silnikiem, czego wybitnie nie lubię, bo jest to mechanizm dużo wolniejszy od mechanicznego pierścienia.

Zaletami 15-45 będą mniejsze rozmiary i szerszy maksymalny kąt widzenia (przydatne przy architekturze i krajobrazach), ale moim zdaniem nie przeważają one powyższych wad. Jakości obrazu XC15-45 nie znam, ale nie spodziewam się, żeby najtańszy obiektyw podstawowy dorównywał naprawdę niezłemu XF18-55. Ogólnie moim zdaniem różnica w cenie w tym przypadku jest uzasadniona.

Co do wyboru aparatu: X-T30 jest względnie nowy i ma to wpływ na cenę. Nowa matryca o odrobinę większej rozdzielczości, szybsze odświeżanie wizjera, udoskonalony AF, lepsza jakość wideo itp. Jakość obrazu przy zdjęciach będzie podobna, ergonomia też.
Czy warto dopłacać? Nie wiem. Jeśli tak, to zdecydowanie nie kosztem obiektywu (moim zdaniem oczywiście) - on ma dużo większy wpływ na uzyskiwane zdjęcia.
 
 
GreDi_PL 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pon 24 Cze, 2019   

Podłączę się pod wątek ponieważ przez chwilę chciałem kupić właśnie X-T20 + XF 18-55 mm f/2.8-4 OIS (KIT). Bardzo mi się podoba F4 na końcu.
http://pliki.optyczne.pl/...18-55_fot02.JPG
http://pliki.optyczne.pl/...18-55_fot04.JPG
TEST: https://www.optyczne.pl/2...Wst%C4%99p.html

Do tego zestawu (pewnie w późniejszym terminie), planowałem dokupić jakieś szerokie i jasne szkło do robienia zdjęć z imprez domowych.
Fujinon XF 23 mm f/2 R WR - TEST https://www.optyczne.pl/i...ywu&test_ob=408

I dodatkowo jakiś tele, aby móc zrobić zdjęcie dziecka (1,40m) na scenie z ~15m, potrzebuję coś ~150-200mm
I w tym momencie odpadłem. Nie zdecydowałem się na wejście w system Fujifilm, bo:
- arkusz kalkulacyjny pokazał że to jest najdroższy system obecnie na rynku o około 30% względem konkurencji (przy zsumowaniu wszystkich rzeczy, które chciałem kupić prędzej czy później)
- Bezlusterkowce, wcale nie są takie lekkie zwłaszcza z obiektywem kapkę większym, środek ciężkości jest bardzo niekorzystny i ręce się męczą.
https://camerasize.com/compact/#793,656.88,703.706,703.359,715.640,693.504,708.640,ha,t - tutaj porównanie wielkości i wag z góry, starałem się wybierać jak najbardziej identyczne obiektywy.
Dlatego Ci którzy trochę ponoszą X-Tx0, dokupują poniższe gripy...
https://www.amazon.com.au...n/dp/B078991CVP - bo po prostu jest niewygodnie i palce odpadają, SONY dostrzegło to problem, środka ciężkości w bezlustrkowcach i robi wyłupiasty grip.

Jeżeli masz przewidziane "szekle" na najdroższy system na rynku, to powinieneś iść w X-T20 + XF 18-55 mm f/2.8-4 OIS + Fujinon XF 23 mm f/2 R WR, Co gorsze system Fuji X, praktycznie nie ma żadnego zastępnika (chodzi mi o obiektywy firm trzecich), co ma miejsce u SONY i w DSLR u CANON'a i NIKON'a.

Żeby nikt nie miał złudzeń... ja jestem totalnym amatorem z arkuszem kalkulacyjnym, który wypalił kilkadziesiąt godzin, na czytanie artykułów i oglądanie review na YT. Bo też chcę sobie kupić coś do robienia zdjęć rodziny, w domu, na wycieczkach, czy na występach (gdzie dzieci są na scenie). Wszystko co tu opisałem jest moją własną subiektywną opinią. Zachęcam wszystkich do krytyki, bo mam 0 doświadczenie ;-)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 24 Cze, 2019   

Teraz u nikogo nie jest tanio. Zerknij na ceny nowych szkieł do nowych bezluster Canona, Nikona i Sony.
Tak więc w bezlustrach FF taniej na pewno nie będzie.

Sony APS-C to już trochę martwy system, bo Sony pełną parę włożyło w FF.
Lustrzanki APS-C podobnie - to już nie będzie rozwijany system, a raczej zwijany.

Realną konkurencją do Fuji jest więc Mikro 4/3. Ale tam nie wszystkim odpowiada rozmiar matrycy.

Ale masz rację, że rozważając zakup nie należy patrzeć tylko na pierwszy rzut, ale na całość planowanych wydatków i wtedy porównywać.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 24 Cze, 2019   

Aha... Fuji często robi cashbacki lub promocje w stylu obiektyw za 1 zł, jak kupisz dwa inne elementy.
Wtedy zakupy kalkulują się znacznie bardziej. Pamiętam, że kupując X-E1 + 18-55 mm właśnie za owe 1zł dostałem XF 1,4/35.
 
 
ZDZICHOOO 
Bywalec
ZDZICHOOO


Posty: 126
Wysłany: Pon 24 Cze, 2019   

Dzięki za odpowiedzi.
To w takim razie co kupić jeśli nie Fuji X-20 (30) to w zamian jaki bezlusterkowiec w podobnej cenie np. Sony A6400, Canon M5, Olympus OM-D E-M10 Mark III (tutaj mnie przeraża rozdzielczość 16Mpix). Zależy mi żeby wykonać zdjęcia osobą w ruchu np. taniec.
Czy dać sobie spokój i wyprać lustrzankę Nikona D7200 18-140 VR obecnie cena to 3900 (tak tanio to jeszcze nie było) lub Pentax K-70.
Proszę o poradę. Wiem że nie ma rzeczy idealnych ale muszę coś wybrać , mam już tylko miesiąc czasu.
Pozdrawiam
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 24 Cze, 2019   

ZDZICHOOO napisał/a:
Zależy mi żeby wykonać zdjęcia osobą w ruchu np. taniec.


No to klops. Bo tutaj potrzebujesz naprawdę dobrego sprzętu i żaden z wymienionych nie jest odpowiedni.
Jeśli Nikon D7200 to nie z budżetowym i amatorskim 18-140 mm.

Z tego o czym piszemy to XT-30, ale nie z kitowym 15-45 mm, ale właśnie z droższym, jaśniejszym i lepszym 18-55. Ewentualnie Olympus ale z 12-40 mm f/2.8.
 
 
GreDi_PL 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Wto 25 Cze, 2019   

Arek napisał/a:
Teraz u nikogo nie jest tanio. Zerknij na ceny nowych szkieł do nowych bezluster Canona, Nikona i Sony.
Tak więc w bezlustrach FF taniej na pewno nie będzie.

Sony APS-C to już trochę martwy system, bo Sony pełną parę włożyło w FF.
Lustrzanki APS-C podobnie - to już nie będzie rozwijany system, a raczej zwijany.


Widzę co dzieje się na YT i portalach takich ogólnych TECH nie koniecznie specjalizujących się w foto. Producenci stają na głowie, aby dostarczać im swoje nowe zabawki aby w tekście padało 10 razy na akapit słowo "bezlusterkowiec". Influencerzy-fotografowie próbują udowadniać profesjonalistom ze swojej dziedziny i przypadkowemu widzowi, że systemy bezlusterkowe dostarczą nową jakość.
A mam wrażenie że rynek DSLR, zbliżył się do granic opłacalności. Na sprzedaży DSLR jest za mały urobek. Bezlusterkowce spadły z nieba i ceny za sprzęt można zresetować.

System APS-C jest kompletny, tak przynajmniej mi się zdaje. Nie wiem jak wygląda to w innych krajach, ale w PL widzę, że turyści albo strzelają zdjęcia z telefonów albo z DSLR, Możliwe, że te aparaty co ludzie noszą nie są z tego roku ;-) Tylko wokół warszawy widzę czasami Sony albo Olympusa.

Na allegro jak posortuje się w dziale aparaty po sprzedanych produktach to top:
#1 SONY DSC-W800
#2 Nikon D5300
#3 NIKON Coolpix A10
#4 NIKON COOLPIX P900
#5 CANON EOS 4000D
#6 NIKON D3500
Dalej już mocno rozsmarowane trudno wytypować. Tylko że allegro jest dosyć specyficzny rynek. Tam mam wrażenie schodzi każdy syf w dużych ilościach, ważne aby było tanio. A sklepy internetowe oszukują statystyki. U nich bestseler to ten, na którym najwięcej zarabiają i/lub mają go najwięcej na stanie.

Ale co do rozwojów DSLR z APS-C, to Canon pompuję kasę w puszki 200d czy 250d to są świeże bułeczki. Na 250d to jeszcze kurz nie usiadł na matrycach ;-) Ten rynek będzie jeszcze długo będzie umierał, zanim fala amatorów pójdzie w bezlusterkowce.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 25 Cze, 2019   

OK. Ale w DSLR zamiennik zestawu XT30/XT20 + 18-55 mm + 2/23 znajdziesz z trudem i żeby było taniej, to tylko w oparciu o szkła niefirmowe.

Nie ulega wątpliwości, że system DSLR jest kompletny, ale w szczególności w APSC nie było tam ostatnio dużo premier i nowości najwyższej jakości. Ponieważ para producentów idzie w bezlustra, tam pojawiają się rozwiązania, których trudno szukać w lustrzankach APS-C.

Żeby nie być gołosłownym, na swój ostatni wyjazd na Islandię zabierałem bezlustra Fuji a do nich takie szkła jak Samyangi 2/12 i fish 2.8/8 oraz Laowa 2.8/9 - małe, lekkie, zgrabne, szerokie, tanie i cholernie ostre. Uzupełniłem to Samyangiem 1.2/35 . Znajdź mi taki zestaw o podobnych cechach do lustrzanek APSC.
 
 
GreDi_PL 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Wto 25 Cze, 2019   

Arek napisał/a:
Znajdź mi taki zestaw o podobnych cechach do lustrzanek APSC.

Szach mat, ¯\_(ツ)_/¯
I dziękuję, za poświęcony czas!
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 25 Cze, 2019   

I żeby nie być gołosłownym kilka zdjęć z Fuji i tych obiektywów.

pokaz230_1000.jpg
Plik ściągnięto 7588 raz(y) 288,12 KB

pokaz165_1000.jpg
Plik ściągnięto 7588 raz(y) 262,84 KB

pokaz030_1000.jpg
Plik ściągnięto 7588 raz(y) 252,66 KB

pokaz020_1000.jpg
Plik ściągnięto 7588 raz(y) 462,44 KB

zorza45_1000.jpg
Plik ściągnięto 7588 raz(y) 201,55 KB

pokaz090_1000.jpg
Plik ściągnięto 7588 raz(y) 164,17 KB

pokaz135_1000.jpg
Plik ściągnięto 7588 raz(y) 334,14 KB

pokaz035_1000.jpg
Plik ściągnięto 7588 raz(y) 262,82 KB

pokaz030_1000.jpg
Plik ściągnięto 7588 raz(y) 234,05 KB

 
 
GreDi_PL 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Wto 25 Cze, 2019   

Targałeś ze sobą statyw (po zdjęciach wynika że tak, trochę pytanie bardziej o jaki i ile ważył) ?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 25 Cze, 2019   

Targałeś to za mocno powiedziane :) Mam zgrabnego węglowego SILKA z kulową głowicą Gitzo - całość waży 1.2 kg.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1075
Wysłany: Wto 25 Cze, 2019   

Arek napisał/a:
I żeby nie być gołosłownym kilka zdjęć z Fuji

Oj, Arek, dałeś czadu! Nawiązując do wątku, który przed chwilą założyłem w dziale "Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego" zaczynam się zastanawiać, czy nie potraktować tej sytuacji z zatopionym Fuji X-S1 do pozbycia się też systemu Sony DSLR i wejścia w jakiś system bezlusterkowy z dobrym obiektywem, np. właśnie któryś Fuji albo Olympus?
Na kompakta mógłbym wydać +/- 3 tys. Gdybym do tego sprzedał obiektywy od Sony: CZ 16-80 i Sony 70-400 mm f/4-5.6 G SSM oraz lampę błyskową HVL-F43AM, to może na początek by wystarczyło? :roll:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 25 Cze, 2019   

Nawet prostym Olkiem E-M10 II można zrobić fajne fotki. Więc warto rozważyć, bo tam jest mały, zgrabny 9-18 mm - idealny na wyjazdy. Teraz w dobrej cenie w dual-kicie:
https://camfoto.pl/produkt/olympus-e-m10-ii-srebrny-14-42mm-ii-r-40-150mm-filtry-uv-gratisy-kurier-0zl/

Zestaw Fuji X-T20 + 18-55 mm to też coś fajnego na start.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,53 sekundy. Zapytań do SQL: 25