Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
czym zastąpić bardzo stareńki kompakt canon?
Autor Wiadomość
snork21 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Wto 28 Maj, 2019   czym zastąpić bardzo stareńki kompakt canon?

Szanowni Użytkownicy,
zastanawiałam się nad kupieniem D3500 głównie ze względu na bardzo niską cenę w promocjach, poużywaniem do przyszłego roku i przekazaniem tacie, ale po przeczytaniu komentarzy i recenzji okazało się to złym pomysłem. Czy są modele, jakie powinnam obejrzeć jako potencjalne przyszłe lustrzanki? Założenie: kiedyś wyrosnę z aparatu i przekażę tacie, a sobie naskładam na coś lepszego.
W tej chwili jeszcze mam kompakt A720, ale widać jego wiek i można się spodziewać, że niedługo zejdzie z przyczyn naturalnych. Poprzednio miałam ukochaną praktic'ę bx20 i to w zasadzie tyle. Kompakt jako następny odpada bo tanie nie mają manualnych a bardziej zaawansowane z manualnymi zdecydowanie gorsze od lustrzanek a cena zaczyna być zbliżona na tyle, że w zasadzie można dozbierać i kupić coś lepszego. Przejściowo myślałam o bezlusterkowcach ale możliwe, że wymiana obiektywu w razie potrzeby może być droższa niż w zbliżonej lustrzance. Albo byłam w drogich sklepach a do tego panowie sprzedawcy zobaczyli kobietę i prezentowali modele, których znający się na rzeczy mężczyzna nie wybierze, pojęcia nie mam.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pią 21 Cze, 2019   Re: czym zastąpić bardzo stareńki kompakt canon?

snork21 napisał/a:
...Założenie: kiedyś wyrosnę z aparatu i przekażę tacie, a sobie naskładam na coś lepszego...
Snork21, chyba nie jesteś starsza od własnego taty? Zakładasz, że gdy Ty wyrośniesz z aparatu to tata jeszcze nie wyrośnie?
 
 
snork21 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Pon 24 Cze, 2019   Re: czym zastąpić bardzo stareńki kompakt canon?

Negatyw napisał/a:
snork21 napisał/a:
...Założenie: kiedyś wyrosnę z aparatu i przekażę tacie, a sobie naskładam na coś lepszego...
Snork21, chyba nie jesteś starsza od własnego taty? Zakładasz, że gdy Ty wyrośniesz z aparatu to tata jeszcze nie wyrośnie?

Zdecydowanie nie jestem starsza od mojego taty. Za to on jest w takim wieku, że za kilka lat, jeśli dożyjemy, może zdecydować, że już mu więcej urządzeń z nowymi funkcjami nie potrzeba, bo nie chce mu się zmieniać przyzwyczajeń. W tym sensie on raczej z aparatu nie wyrośnie, a ja na razie nauczę się prostszego z mniejszą ilością przydatnych ułatwień i funkcji, a potem zdecyduję, że potrzeba coś innego. Może bardziej zaawansowany model lustrzanki (jeśli jeszcze będą na rynku modele nie dla wymagających profesjonalistów z odpowiednimi cenami) lub bezlusterkowca. Na razie na taki po doliczeniu obiektywu (-ów) mnie po prostu nie stać.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 24 Cze, 2019   

W dzisiejszych czasach trudno cokolwiek doradzić. D3500 jest tanim aparatem, ale wiadomo za tą cenę szału nie będzie. Trochę lepszy i droższy będzie D5600. Modne są bezlusterkowce, ale rzeczywiście jak zamierzasz kupić do bezlustra jakiś "konkretny" obiektyw to jest problem. Musisz zawęzić obszar poszukiwań. Nie ma jakiegoś jednego najlepszego aparatu, którego każdemu można polecić. Trzeba znaleźć aparat, z którego fotografujący będzie zadowolony.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Cze, 2019   

snork21 napisał/a:
miałam ukochaną praktic'ę bx20

W takim przypadku proponuję rozglądnąć się za tzw. pełną klatką - czyli cyfrowym małym obrazkiem - jesli faktycznie lubiłaś robić zdjęcia tym analogiem. Pentax K-1 lub K-1II - nawet używany, powinien zaspokoić twoje potrzeby na bardzo długo. A da ci tę samą plastykę zdjęć co analog i świetną rozdzielczość obrazu. Wiem co to przechodzenie z analoga na mniejszą klatkę APS-C i jakie trudności przy tym przejściu trzeba pokonać by utrzymać obrazki na podobnym poziomie. Więc jesli chcesz tę rafę ominąć - steruj na pełnoklatkowca. Sony też ma dość tanią wersję z dobrą rozdzielczością tyle że to bezlusterkowiec. Wiem że są tez u canona i nikona - ale żeby otrzymywać takie obrazki jak z K-1 - musiałabyś celować w nikona D-8x0 lub canona 5dmk III lub IV. Te najtańsze (d750/6D) niestety nieco odstają rozdzielczością - powiedzmy w kierunku dobrego APSC, ale jesli jakoś z analoga była wysrtarczająca - to i one się nadadzą. Tak więc wyborów masz sporo, kwestia poszperania. :cool:
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 25 Cze, 2019   

Pentax FF jest poza zasięgiem cenowym. Nowy K-1 Mark II + 24-70/2.8 to cena ponad 12 tys. zł. Starszy model K-1 z obiektywem pewnie będzie 2 tys. zł tańszy. Używany z obiektywem to nie wiem, ale pewnie i tak za drogo. Nawet nowy korpus APS-C Pentaxa z dobrym obiektywem będzie poza zasięgiem cenowym. Taki K-70 to cena ok. 2,4 tys. zł, do tego Sigma 17-50/2,8 za niecałe 1,5 tys. zł, razem 3,9 tys. zł, może 3,8 tys. zł. Najtańsza opcja to Pentax K-70 + 18-55/3,5-5,6 za ok. 2550 zł. Starsze, nie produkowane już modele APS-C Pentaxa: K-50, K-S1, K-S2 nie są dużo tańsze i nie mają tak dobrej matrycy jak K-70.
 
 
snork21 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Wto 25 Cze, 2019   

Formalnie rzecz biorąc powinnam się zmieścić do 4500 w tej chwili albo mogę dozbierać do listopada i kupić coś na urodziny, ale wtedy raczej skończą się cashbacki ograniczone czasowo. A bx20 jeszcze mam, siedzi w pudełku w szafie i ostatnie zaniesienie filmu kilka lat temu było zdecydowanie traumatyczne, dlatego musiałam odpuścić. Młody pan kwiczał ze śmiechu, zawołał kolegę i razem mi tłumaczyli, że jest coś takiego jak aparaty cyfrowe i po co jakiegoś starego śmiecia trzymam. Typowa sytuacja kiedy panowie zobaczyli kobietę i mogli się dowartościować, bo przecież baby nie mają pojęcia o urządzeniach bardziej skomplikowanych od pudełka zapałek. :sad:
A taki D7200 całkiem odpada? Nie jest dla amatorów, ale wszędzie go chwalą i w zeszłym tygodniu uprzejmy pan w fotojokerze pozwolił mi go potrzymać. Nie był włączony i oczywiście bez obiektywu, ale kurczę, jak jego się dobrze trzymało! I cena nie była tak zawrotna jak jeszcze w zeszłym roku, kiedy dochodziła nawet do 5000. Teraz był poniżej 3000.
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 26 Cze, 2019   

D7200 to bardzo fajna, uniwersalna puszka. Sam rozważam jej dokupienie jako drugiego korpusu do posiadanego już FF. Cały czas się jednak łamię, czy jednak nie D500, bo to głównie do dzikiej przyrody. Jednak używane w dobrym stanie chodzą już poniżej 2000 zł i te kilka tysięcy różnicy w cenie D7200 vs D500 jest znaczące.

D7500 nawet nie rozważam. Brak pomiaru światła z manualami dyskwalifikuje ten korpus w przedbiegach.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 26 Cze, 2019   

No D7200 to już inna liga niż np. D3500. Ergonomia spoko, dlatego wart polecenia. Jedyna wada to bardzo mały bufor. Koledze w foto samolotów to mocno przeszkadza. Ale do użytku na co dzień-super aparat.
 
 
snork21 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Sro 26 Cze, 2019   

I wtedy trafia mój piękny plan, dokładnie część z przekazaniem tacie aparatu po kupieniu następnego...
Nie wiem czy to jest naprawdę dobry pomysł. Pomijając różnicę w cenie, aparat ze mną jeździł po Pieninach i Beskidzie, a w zeszłym roku nawet raz nie wyskoczyłam na weekend do Szczawnicy czy Krynicy i teraz też się nie zanosi, czyli zostałoby zastosowanie "u cioci na imieninach". Szkoda taki zmarnować.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Cze, 2019   

Skoro masz się zmieścić w budżecie - proponuję rozejrzeć się za Pentax K-70 - całkiem dobrze się trzyma w ręce nawet dość sporej i porzuzwyczajonej do pełnej klatki (k-1) , mam taki korpus jako zapasowy. Można go "wyrwać" za ok 2 tysiące , później da się go przekazać ... może taka oferta ci spasuje : https://www.euro.com.pl/l...wr-czarny.bhtml
Do tego stałkę DA50/1,8... czy coś dłuższego.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Cze, 2019   

snork21 napisał/a:
bx20 jeszcze mam, siedzi w pudełku w szafie i ostatnie zaniesienie filmu kilka lat temu było zdecydowanie traumatyczne, dlatego musiałam odpuścić. Młody pan kwiczał ze śmiechu, zawołał kolegę i razem mi tłumaczyli, że jest coś takiego jak aparaty cyfrowe i po co jakiegoś starego śmiecia trzymam

Na idiotów nie zwracaj uwagi. Wiele osób robi nadal zdjęcia na kliszy , a wiele się uczy tak fotografii - i to jest najlepsza szkoła fotografowania - uczy selektywnego patrzenia i myślenia przed naciśnięciem spustu. Używaj - może się okazać ze najlepsze foty masz właśnie z analoga.
 
 
snork21 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Pią 28 Cze, 2019   

Andrzej.M. napisał/a:
snork21 napisał/a:
bx20 jeszcze mam, siedzi w pudełku w szafie i ostatnie zaniesienie filmu kilka lat temu było zdecydowanie traumatyczne, dlatego musiałam odpuścić. Młody pan kwiczał ze śmiechu, zawołał kolegę i razem mi tłumaczyli, że jest coś takiego jak aparaty cyfrowe i po co jakiegoś starego śmiecia trzymam

Na idiotów nie zwracaj uwagi. Wiele osób robi nadal zdjęcia na kliszy , a wiele się uczy tak fotografii - i to jest najlepsza szkoła fotografowania - uczy selektywnego patrzenia i myślenia przed naciśnięciem spustu. Używaj - może się okazać ze najlepsze foty masz właśnie z analoga.

Przy oddawaniu nic nie powiedziałam, bo mogło się skończyć zniszczeniem "przypadkowym" ale odbierając znowu co nieco wysłuchałam, bo pan się nakręcał. Wtedy to już mu oddałam naprawdę złośliwie. Coś w rodzaju "a, wie Pan, tyle obiektywów do cyfrowych lustrzanek jest jakości porównywalnej ze szkłem w żarówkach hipermarketowych, zwłaszcza te kitowe, a ja się przyzwyczaiłam do zeissa, po co się męczyć?!?" Oczywiście bezczelnie generalizowałam, ale mi naprawdę przeszkadzało nabijanie się kiedy nie do końca miał pojęcia z czego się nabija.
Na razie spróbuję odkurzyć aparat, dokupić baterie i do punktu kodaka po obojętnie jaki film, przynajmniej sprawdzę w jakim jest stanie po tylu latach w pudełku. Może być ciekawie.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1075
Wysłany: Nie 30 Cze, 2019   

snork21 napisał/a:
Formalnie rzecz biorąc powinnam się zmieścić do 4500 w tej chwili albo mogę dozbierać do listopada i kupić coś na urodziny

Mimo wszystko radziłbym się zastanowić nad tym: https://www.ceneo.pl/39046818
Ja wprawdzie mam cyfrową lustrzankę (Sony A700) i to z całkiem porządnymi obiektywami (70-400 G i CZ 16-80) ale od czasu, kiedy kupiłem to: https://www.optyczne.pl/i...p=dowolny&sort= to ten Fujik stał się moim podstawowym aparatem, dopóki 2 tyg temu nie wpadł mi do rzeki na spływie kajakowym. Myślę, że tej klasy kompakt spełni wszelkie Twoje oczekiwania, a jak zechcesz coś systemowego, to nie będziesz zobligowana przy wyborzy dowolnego systemu. I Tata też będzie zadowolony. :idea:
 
 
snork21 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Wto 30 Lip, 2019   

Mam problem egzystencjalny i bardzo proszę o szybką odpowiedź.
Były dostępne te D7200, które tak dobrze mi leżały w ręce w następujących wersjach:
body powystawowe okolice 3200-3300
body i obiektyw 18-140 powystawowy okolice 4100
body i obiektyw 18-105 2 sztuki, powystawowy i nowy okolice 3700

Mam do wyboru 2 wersje:
1. dać spokój, bo to nie aparat dla mnie, za to zbierać na średniej półki pełną klatkę, co może zająć do 2 lat i wtedy już na pewno będą sensowne ceny bezlusterkowych i potencjalnie większy wybór obiektywów czyli zamiast lustrzanki będzie bezlusterkowy?
2. odebrać zarezerwowany zestaw z 18-105 i zbierać na dobre szkła (czyli jakieś 2-3 lata przy moim obecnym stanie finansów), w tej wersji kitowy przeciętny mógłby być docelowo zastępczym przy wypadzie za miasto na 1 dzień lub w góry na weekend? Chodziłoby raczej o wagę przy zabraniu 1 niedużego plecaka niż o powalającą jakość zdjęć.

Mam rezerwację do 31.7. do 20.00 (sklep otwarty do 21).
Nie było zastawu/zaliczki tylko został przełożony na półkę z rezerwacjami i oznaczony naklejką z kodem kreskowym a ja dostałam odpowiednią karteczkę z kodem, żeby okazać jeśli się zdecyduję, a jak nie dojadę, rezerwacja przepadnie. W tej chwili mam na zestawy ale nie na lepszy obiektyw, czyli zbieram kto wie ile. Myślałam nad samym body i przenieść część finansów do świnki na obiektyw, ale powystawowy nawet wyglądający dobrze może być problematyczny. Sklepy mówią, że ideał a trafia się loteria.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14