Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Bezlusterkowiec APS-C do filmowania i zdjec w słabym oświetl
Autor Wiadomość
superjachu 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pią 05 Lip, 2019   Bezlusterkowiec APS-C do filmowania i zdjec w słabym oświetl

Dzień dobry
Proszę o pomoc w wyborze korpusu z klatką aps-c do dość specyficznej pracy.
Korpus będzie wykorzystywany do filmowania i nagrywania (archiwizowania) przedniej części oka po podłączeniu do biomikroskopu (lampy szczelinowej) czyli czegoś takiego https://www.youtube.com/watch?v=OvIi-NVh-Gk

Body ma być bezpośrednio podpięte do układu optycznego biomikroskopu, teoretycznie w urządzeniu (lampie szczelinowej) mam bagnet nikona (ale nie ma tam ani AF ani żadnej przesłony) więc myślę że prosty adapter (który pozwala na ostrzenie na nieskończoność) umożliwi podłączanie innych korpusów w formacie APS-c bez straty żadnej funkcjonalności.

Filmy i zdjęcia które będę kręcił będą często mocno różniły się oświetleniem (jasnością, jak i sposobem tego oświetlenia). Lampa szczelinowa to w dużym skrócie obiektyw makro (a w zasadzie komplet obiektywów, bo mamy kilka powiększeń: 6x 10x 16x, 25x 40x), dodatkowo w zależności od potrzeb sterujemy wiązką oświetlająca. Czasami światłem rozproszonym oświetlamy całe oko, czasami oświetlamy bardzo wąską szczeliną tylko niewielką cześć rogówki. Powoduje to że często trzeba kompletnie zmieniać parametry (ISO i czas migawki)
Proszę spojrzeć na takie filmy
od 2.40s https://www.youtube.com/watch?v=xdbSmXnio1Q
oraz https://www.youtube.com/watch?v=gN9MCP2BQ3w

Chciałbym korpus bezusterkowy, w którym:
1.podczas nagrywana można manualnie oraz automatycznie parametry (ISO oraz migawki)
2. możliwość łatwego wyboru punktu punktowego pomiaru światła podczas nagrywania
3. pogląd na żywa na zewnętrznym monitor, ale przez USB i komputer, bo to nie jedyne moje urządzenie do obrazowania i konieczność przełączania na monitorze wejścia, będzie bardziej kłopotliwe niż przełączenia z poziomu komputera, ale z konieczności może być obraz po np. po HDMI
4. rozdzielczość fullHD jest dla mnie wystarczające, bardziej interesują mnie użyteczne możliwie wysokie ISO (ale szumy aż tak bardzo mi nie przeszkadzaj bo filmy są głownie celem dokumentacji)
5. sprawność AF kompletnie mnie nie interesuje,ale zebra do pokazania ostrości mogła by być fajna, fajny byłby dotykowy ekran który pozwalałby na ustawiania punktu pomiaru światła (nie ostrości)
6. jako miły dodatek wifi do przegrywania nagranych filmu i zdjęć), zasilanie po usb (choć mogę bawić się w zapasowe baterie), tryb Tryb Slow Motion tez by sie czasem przydał
7 stabilizacja, samo urządzenie jest raczej stabilne i nie drga, natomiast przy dużych powiększeniach (na przedstawionych filmach są tylko małe rzędy 6-10x) wszystko mocno skacze bo pacjent się jednak nieco porusza, nie wiem czy stabilizacja to realnie zmieni?
8. przegrzewanie podczas nagrywanie nie ma znaczenia, bo filmować będę po kilka sekund, max 2min. i raczej żadko
9 oddawanie barw też nieistotne, jakość wizjera bez znaczenia
10. budżet, im mniej tym lepiej, to urządzenie do pracy wiec jeśli trzeba to dołożę, ale wydanie większej kwoty nie zrobi mi przyjemności (jak np. kupowanie sprzętu fotograficznego dla użytku domowego) ), w miarę możliwości korpus w kwocie od 2500 do 5000PLN

Podłączałem korpus znajomego sony A7IIS i wydawało się wszytko ok (ale maiłem go podpiętego tylko krótką chwilę) no i to FF, a ja szukam DX (wiem ze da się przełączyć na DX, ale myślę ze APS-C, przy podobnej funkcjonalności będzie tańszy)

Czy korpus A6300 da podobna jakość filmowania? Czy A6500 realnie lepszy, patrząc pod moim kontem (jakość matrycy, sterowanie podczas nagrywania ISO i migawka). Na plus zapewne dotykowy ekran... Może jakiś inny system?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Czw 11 Lip, 2019   

Prawdopodobnie każdy z tych sony da radę. nowszy 6400 ogólnie jest lepszy do filmowania, 6500 ma stabilizację w body, co jak pisałeś nie jest Ci potrzebne.
podgląd nagrywania video przez usb? nie ma. Nagrywanie możesz realizować przez hdmi zewnętrzną nagrywarką np. firmy atomos, lub realizować w komputerze kartą nagrywającą video w komputerze na złączu PCI, złącze hdmi jest jednak typu micro, kup dobry kabel który za chwile sie nie złamie przy złączu (kup 2), chociaż do tak krótkich nagrań to może wystarczy jednak nagrywanie w aparacie i uruchamianie tej funkcji za pomocą pilota.
Realizowanie wymagania 2 - nie ma możliwości wyboru punktu jak w AF, korekcję światła za to zrobisz pokrętłem ekspozycji, rezultat podobny.
Przegrywanie filmów jeśli po wifi, to efektywniej możesz zrealizować kupując kartę typu SD z wifi, jak toshiba flashair w04.
Przy zasilaniu aparatu przez usb, nie działa filmowanie, ale to obejdziesz kupując zewnętrzny zasilacz Sony ACPW20 lub podobny adapter.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14