Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka
Autor Wiadomość
tomking 
Uczestnik



Pomógł: 46 razy
Posty: 77
Skąd: Żarki-Letnisko
Wysłany: Czw 11 Lip, 2019   

Leica Ultravid 8x20 br dotarła dzisiaj do mnie.

Rozpakowałem i.... oczywiście jest w estetycznym pudełku. W środku papierki i gąbki oraz pokrowiec, a w nim lornetka. Pokrowiec po wyjęciu spory i od razu widać że nie dedykowany, bo musi obskoczyć pewnie inne modele, ale ma tę zaletę że jest z cordury i nie jest profilowany więc skrajnie można użyć do innych celów. W środku jest Leika, pasek i dwie nakładki. Nie wiadomo po co są, bo ledwo się trzymają na okularach, a z obiektywów spadają. WSTYD Leica! WSTYD! taka firma i takie gówno daje...
Oceniając na razie z wyglądu tę lornetkę to jest po prostu miniaturka! Takie małe są tylko teatralne :wink: Niesamowita lekkość i gabaryt. Wyprodukowana w Portugalii. Jeśli chodzi o wymagania turysty plecakowego to jest strzał w dychę. Estetyka wykonania imo przewyższa jednak Terrę. Spore zaskoczenie że to maleństwo bardzo dobrze się rozkłada i trzyma w dłoni. Operowanie ustawieniem ostrości jest również bez zastrzeżeń. Transport w plecaku, kieszeni czy zawieszonej na szyi będzie bezproblemowy. Jeśli się na nią zdecyduję, a jak poprzednio daję sobie sobotę i niedzielę na porównanie i testy to znajdę jakiś neoprenowy mały pokrowiec do trzymania w plecaku. To na razie tyle... Pewnie w poniedziałek dalsza relacja, ale z obserwacji. Jeśli macie jakieś wątpliwości pytania to śmiało :smile:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 11 Lip, 2019   

Ciekawa sprawa z tym pokrowcem. Powinien być spasowany. Oglądałem jakiś czas temu Trinovidy i wydaje mi się że pokrowce były na wymiar. Nie jest dobrze gdyby lorneka miała się w pokrowcu telepać. Czy na pokrowcu jest logo Leiki?
Ja kupiłem używaną 10x25 bez pokrowca oryginalnego. Z lornetki jestem bardzo zadowolony a jest ze mną 1,5 roku. Świetna na wyjazdy. Póki co mam pewny chwyt i powiększenie 10x nie stwarza mi problemu. Można wiedzieć gdzie kupiłeś swoją?
 
 
tomking 
Uczestnik



Pomógł: 46 razy
Posty: 77
Skąd: Żarki-Letnisko
Wysłany: Czw 11 Lip, 2019   

Wszystko oryginał z legalnego sklepu. Futerał ma logo jak powinien :smile:
To jest tak, że w tego typu pokrowcach gdy włożysz ściereczkę i lornetkę nie do końca złożoną to ona nie będzie się przemieszczać jak w takim twardym profilowanym od Zeissa. Ten po prostu jest trochę większy, ale nie to mi przeszkadza na „dzień dobry”... żenujące są te nakładki, dziadostwo jak u najtańszego chińczyka! :mad:
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Czw 11 Lip, 2019   

No ten futeral z cordury z klamerka jest duzy, za duzy. Polecam poszukac skorzanego od starszej wersji, jesli lornetke zatrzymasz .
Co do tych dekli/deszcochronu, maja one wady jak i zalety.
Wada, sa wieksze. Zaleta, dzieki temu swobodnie spadaja po pasku na swoje miejsce.
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 258
Skąd: Gdynia

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Czw 11 Lip, 2019   

Są dwie Leice Ultravid : Br i Black , a różnią się ceną około 1000 zł ,ta droższa ma okleinę motkowaną . Czy jest tylko ta różnica ?
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Czw 11 Lip, 2019   

Jak patrzylem przez tego małego ultravida, to wyraźnie rzuciła mi sie dystorsja beczkowata (zresztą we wiekszym ultravidzie tez jest) której w zeiss victory 8x25 praktycznie nie ma, poza tym zaskoczyla mnie wygoda użytkowania leici, nie mialem problemu z widzeniem po pierwszym przyłożeniu do oczu + przyzwoitą głębią ostrości. Zeiss victory 8x25 trochę faktycznie większy, jednak mniej defektów obrazu i lepszy komfort użytkowania.
 
 
tomking 
Uczestnik



Pomógł: 46 razy
Posty: 77
Skąd: Żarki-Letnisko
Wysłany: Czw 11 Lip, 2019   

Lech149 napisał/a:
Są dwie Leice Ultravid : Br i Black , a różnią się ceną około 1000 zł ,ta droższa ma okleinę motkowaną . Czy jest tylko ta różnica ?


Ta jak nazywasz okleina młotkowana to ma być skóra, stąd różnica w cenie. Oprócz tego identyczne.


ppv napisał/a:
Jak patrzylem przez tego małego ultravida, to wyraźnie rzuciła mi sie dystorsja beczkowata (zresztą we wiekszym ultravidzie tez jest) której w zeiss victory 8x25 praktycznie nie ma, poza tym zaskoczyla mnie wygoda użytkowania leici, nie mialem problemu z widzeniem po pierwszym przyłożeniu do oczu + przyzwoitą głębią ostrości. Zeiss victory 8x25 trochę faktycznie większy, jednak mniej defektów obrazu i lepszy komfort użytkowania.


Z pewnością lepszy, bo jednak większy i średnica obiektywu w takim maluchu 5 mm może robić różnicę. Jednak odnoszę wrażenie że w tej Leice 8x20 płaci się za precyzję nieprzeciętnie małej i całkiem wygodnej lornetki, wyjątkowo dobrą optykę i co za tym idzie fakt że nawet dzisiaj po 21:00 obraz był wyraźny i bardzo dobrze widoczny na dystansie około 1,5 km (w sobotę i niedzielę zobaczę jeszcze w górach na znacznie większych dystansach). Co więcej, dystorsja beczkowata w ogóle moim zdaniem nie występuje, a ma miejsce nieznaczna dystorsja poduszkowata w bardzo niewielkim stopniu, ale jest. Wystarczyło spojrzeć na latarnię oddaloną o jakieś 300 m i sprawdzić na krańcach wygięcie.
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 258
Skąd: Gdynia

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Czw 11 Lip, 2019   

Dzięki . Faktycznie skóra :mrgreen:
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Czw 11 Lip, 2019   

tomking napisał/a:
dystorsja beczkowata w ogóle moim zdaniem nie występuje, a ma miejsce nieznaczna dystorsja poduszkowata

hm no mozliwe, w sumie juz nie pamietam w ktorą stronę było wygięte :) ale budynki na ktore patrzylem przez okno warszawskiego leicastore nie byly calkiem proste i niezbyt mi sie to podobało, swoja drogą celowo się to wprowadza [za holgermerlitz]
 
 
tomking 
Uczestnik



Pomógł: 46 razy
Posty: 77
Skąd: Żarki-Letnisko
Wysłany: Czw 11 Lip, 2019   

Każda lornetka ma dystorsję licząc od najbardziej znanych drogich marek czy innych mniej znanych tańszych aż po chińczyki z Ali czy GB. Wiele zależy też od parametrów lornetki i zastosowanej optyki (precyzji przy produkcji). Jednak cała sztuka imo w tym by owy efekt był jak najmniej odczuwalny. To że widziałeś dystorsję w Ultravidzie nawet nie pamiętając jaką wykazuje czepialstwo i przejaskrawienie problemu. Weź kolego dwie lornetki różnych marek jak np: Zeiss i Leica (ale tak oceniaj byś nie widział marek) i porównaj je do siebie pod względem dystorsji. W każdej będzie. Tylko w jednej z nich zapewne odrobinę mniejsza, ale z pewnością nie na tyle, by to było odczuwalne. Zauważyłem że przy pewnej półce urządzeń czy przyrządów produkowanych przez różne marki, wady i zalety ich zaczynają się zacierać i w ich ocenie lub wyborze grają iście subiektywne elementy często nie do końca zrozumiałe dla drugiej strony.
 
 
TOUAREG 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 91
Wysłany: Pią 12 Lip, 2019   

tomking napisał/a:
...wykazuje czepialstwo...


Jeśli jeszcze tego nie zauważyłeś, bo przybyłeś tu z powodu TYLKO jednej lornetki, to jest to forum/dział bino - filów, holików, zofów, dociekaczy, paranoików itp, itd :roll:
I nie próbuj im tego odbierać czy tłumaczyć :wink:

A, wspieram (sekunduję) Twój wybór dobrej 8x20 (posiadam) do określonego tu celu.
 
 
tomking 
Uczestnik



Pomógł: 46 razy
Posty: 77
Skąd: Żarki-Letnisko
Wysłany: Pią 12 Lip, 2019   

Dziękuję za informację i rozumiem. Sam mam fioła w kilku dziedzinach, a moje koniki to już sędziwe konie :mrgreen:

Szanuję merytoryczną krytykę i indywidualne (własne) zdanie podyktowane wymaganiami czy preferencjami. Budzi mój podziw szeroka wiedza, ale jeszcze bardziej skromność. Nie akceptuję pitolenia dla samej sztuki pitolenia i jakoś nie spotykałem się tu na tym forum z mitomanem. Wszyscy starają się pomóc, doradzić i ukierunkować. Założyłem konto nie dla jednej lornetki. Optyka jest tak szeroką dziedziną fizyki że długo tu pozostanę zwłaszcza że ze mnie umysł ścisły, ale nie ściśnięty :wink:
Wiadomo że czasem na forach znajdzie się ktoś, kto zagai "od czapy" by w swoim mniemaniu tym podtrzymać dysputę, ale z racji wieku nie ma to dla mnie wartości.

Wracając do Leiki to od czasu do czasu dzisiaj przykładam ją do ślepi... na razie nic nie blokuje by nie mogła zostać. Do tego maleństwa po prostu trzeba się przyzwyczaić, a obraz jest równie dobry jak w Terra. Czasem wydaje mi się nawet bardziej naturalny, ale mogę się mylić.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 12 Lip, 2019   

tomking napisał/a:
Każda lornetka ma dystorsję licząc od najbardziej znanych drogich marek czy innych mniej znanych tańszych aż po chińczyki z Ali czy GB.


A to nie jest akurat prawda. Przecież można skorygować ją do zera, albo do wartości tak bliskiej zera, że gołym okiem się nie zauważy. To kwestia wyboru konstruktora optyki. Szczątkową dystorsję jednak często się pozostawia z dwóch powodów. Po pierwsze, jak trochę odpuści się dystorsji, to łatwiej skorygować inne wady, po drugie, jej obecność zapobiega efektowi rolling ball.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 12 Lip, 2019   

Czym jest efekt rolling ball ? .
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 12 Lip, 2019   

Wiking69 napisał/a:
Czym jest efekt rolling ball ? .

nazywany też globe effect,
zajrzyj do linka ktory podłaczylem pisząc że dystorsję wprowadza się celowo,
oraz tutaj [holgermerlitz - distortion] są animacje i wyjaśnienia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15