Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 12 Lip, 2019   

Ktoś porównywał Zeissa 10x42 SF ze Swarovskim EL 10x50 . Obie lornetki mają świetnie skorygowaną dystorsję , Zeiss ma 98% , Swarovski 95% . Ta osoba zwróciła uwagę że efekt pływającego obrazu ( w czasie dynamicznej obserwacji ) jest bardziej denerwujący w Swarovskim EL .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 13 Lip, 2019   

Odczucie rolling ball jest mocno indywidualne. Mi przeszkadza mało, są ludzie, którzy go nie znoszą.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 13 Lip, 2019   

Czy to oznacza że lornetki z dużą dystorsją nie mają rolling ball .
 
 
tomking 
Uczestnik



Pomógł: 46 razy
Posty: 77
Skąd: Żarki-Letnisko
Wysłany: Sob 13 Lip, 2019   

Arek napisał/a:
tomking napisał/a:
Każda lornetka ma dystorsję licząc od najbardziej znanych drogich marek czy innych mniej znanych tańszych aż po chińczyki z Ali czy GB.


A to nie jest akurat prawda. Przecież można skorygować ją do zera, albo do wartości tak bliskiej zera, że gołym okiem się nie zauważy. To kwestia wyboru konstruktora optyki. Szczątkową dystorsję jednak często się pozostawia z dwóch powodów. Po pierwsze, jak trochę odpuści się dystorsji, to łatwiej skorygować inne wady, po drugie, jej obecność zapobiega efektowi rolling ball.


Ja się nie spotkałem z lornetką, która by nie miała zauważalnej dystorsji, ale miałem z pewnością mniej lornetek w rękach co Ty. Z resztą tak naprawdę to dystorsja poduszkowata jest zostawiana z wielu różnych powodów wymienionych w linku podanym przez kolegę @ppv. Dzięki za wskazanie :)
 
 
tomking 
Uczestnik



Pomógł: 46 razy
Posty: 77
Skąd: Żarki-Letnisko
Wysłany: Pon 15 Lip, 2019   

W piątek, sobotę i w niedzielę obserwowałem Beskid Żywiecki z Leiki i innych. Akceptując kompromisy związane z tak małą lornetką, co w podróżowaniu jest z kolei ogromną zaletą, włączając do oceny inne jej cechy zdecydowałem się że zostaje jako stały element mojego ekwipunku. Biorąc pod uwagę moje potrzeby Leika wygrywa właśnie tym że jest bardzo mała, bardzo lekka i mimo nawet tak niewielkiej średnicy obiektywu daje radę przy niezbyt długiej obserwacji terenu. W porównaniu z Zeissem Terrą 8x25, Nikonem Monarch HG 8x30 i Pentaflex'em Cazorla Jager II 8x32 jest na prawdę dobrze nawet po zachodzie słońca. Jestem bardzo zaskoczony tym maluchem, jakością wykonania oraz jakością obrazu. To jedna z niewielu lornetka gdzie przy niewyciągniętych muszlach mogę przez nią oglądać nie zdejmując okularów. Podsumowując to jest to czego szukałem.

Dzięki wszystkim za rekomendacje, wskazówki i opinie. Teraz chętnie dowiem się co kupić do wytarcia szkieł, bo z pewnością będzie mi bardzo często towarzyszyła, a należę do tych co dbają o sprzęt.
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 16 Lip, 2019   

Wycieraj jak najrzadziej - to najważniejsze. Przy drobnych pyłkach sprawdza się delikatny pędzelek i gruszka do przedmuchania. Unikaj puszek ze sprężonym powietrzem, bo plują. :P Jeżeli soczewka bardzo się zabrudzi, trzeba ją oczyścić na mokro. Do tego najlepszy jest alkohol izopropylowy (izopropanol, IPA) w stężeniu 50 – 70 % (wymieszany z wodą destylowaną). Można wymieszać samemu, albo kupić gotowy przeznaczony specjalne do tego celu. Przecierać najlepiej ściereczką z mikrofibry. Kup białą, bo kolorowe zamoczone w alkoholu potrafią farbować. Po umyciu soczewki możesz zdmuchnąć pozostałe kropelki gruszką, ewentualnie zebrać dotykając kawałkiem ręcznika papierowego (ale już bez przecierania).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14