Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sony a6400 vs Canon ; fotografia sportu i portrety
Autor Wiadomość
lukasxwdi 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 06 Sie, 2019   Sony a6400 vs Canon ; fotografia sportu i portrety

Dzień dobry!
Jest to mój pierwszy post :)

Chciałbym zacząć swoją przygodę z fotografią na poważnie.
Od miesiąca codziennie czytam i oglądam miliony poradników i porównań na optyczne.pl i youtube. Wciąż nic nie wiem.

Wiem, że sony a6400 to świetny wybór przez dobrą jakość zdjęć i podobno jeden z najlepszych autofocusów. Miałem już upatrzony zestaw (sigma 16 mm f. 1.4 oraz Sony 18-105 f.4).

Ostatnimi czasy jednak zauważyłem, że do Sony jest strasznie mały wybór obiektywów i że chyba jednak nie będę szedł w kierunku 5 super drogich stałek (ponieważ nie zauważam praktycznie żadnych różnic w porównaniu z dobrymi zmienno-ogniskowymi) tylko po prostu np. zainwestuję w Canon 24-70 mm f/2.8 L II EF USM i podepnę go pod dobre body. Taki obiektyw spełniłby chyba wszystkie moje potrzeby- przynajmniej na początku.

Teraz pytanie- w jaki system iść.
Pod jakie body mógłbym podpiąć obiektyw Canona 24-70 aby cieszyć się świetnym obrazem i celnym autofocusem?
Może Canon 7D mark 2?

Na zakup mogę wydać 9-10 tyś.

Z góry ogromne dzięki za odpowiedzi! Pozdro :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto 06 Sie, 2019   

Jeżeli to ma być 24-70 to tylko 6D Mark II. To standardowy zoom pod pełnoklatkową matrycę :grin:
 
 
lukasxwdi 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 06 Sie, 2019   

Myślałem właśnie jeszcze o 6D lub o Sony A7II i Tamronie 28-75 f 2.8.

Niestety odpowiedź Wujka_Pstrykacza nie dała mi odpowiedzi na żadne z moich pytań :(
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 06 Sie, 2019   

Moim zdaniem dostałeś odpowiedź na wszystkie pytania. Canon 6D Mark II to jest odpowiedź jakie body i jaki system. Tylko często tak jest, że pytający oczekuje, że w odpowiedzi będzie inny system i inne body, więc traktuje taką odpowiedź, że odpowiedzi nie było.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 07 Sie, 2019   

Skoro polecenie Canona 6D M II nie jest odpowiedzią, to co kolega lukasxwdi oczekuje od piszących w tym temacie?
 
 
lukasxwdi 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 07 Sie, 2019   

Negatyw napisał/a:
Moim zdaniem dostałeś odpowiedź na wszystkie pytania. Canon 6D Mark II to jest odpowiedź jakie body i jaki system. Tylko często tak jest, że pytający oczekuje, że w odpowiedzi będzie inny system i inne body, więc traktuje taką odpowiedź, że odpowiedzi nie było.


Prawdziwy filozof. Niczego właśnie nie oczekiwałem.

Jaką przewagę ma 6D MK2 nad Alfą 6400 w kontekście portretów i sportu?
Myślałem tylko o 24-70, nie jest to mój zdecydowany wybór.
Czy nie lepiej kupić a6400 i sony 18-105 lub (zamiast sony) sigmę 35 i 85?
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Sro 07 Sie, 2019   Re: Sony a6400 vs Canon ; fotografia sportu i portrety

lukasxwdi napisał/a:
...
Pod jakie body mógłbym podpiąć obiektyw Canona 24-70 aby cieszyć się świetnym obrazem i celnym autofocusem?
Może Canon 7D mark 2?
Na zakup mogę wydać 9-10 tyś.

Lukasxwdi, może wcześniej wyjaśnij co wg Ciebie będzie odpowiedzią. Bo możemy tak sobie pisać do "usranej śmierci" i wg Ciebie nie będzie odpowiedzi. Nikt nie chce pisać po próżnicy. Jeżeli ma to być korpus do obiektywu Canona 24-70 to Canon 7D mark 2 i tym bardziej Sony A 6400 nie będą dobrym wyborem. Wujek_Pstrykacz dobrze napisał, że do obiektywu pełnoklatkowego i to drogiego lepszym wyborem będzie korpus pełnoklatkowy Canona. Tak sformułowałeś pytanie i taką dostałeś odpowiedź, moim zdaniem nie mogłeś dostać lepszej.
 
 
lukasxwdi 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 08 Sie, 2019   Re: Sony a6400 vs Canon ; fotografia sportu i portrety

Negatyw napisał/a:
lukasxwdi napisał/a:
...
Pod jakie body mógłbym podpiąć obiektyw Canona 24-70 aby cieszyć się świetnym obrazem i celnym autofocusem?
Może Canon 7D mark 2?
Na zakup mogę wydać 9-10 tyś.

Lukasxwdi, może wcześniej wyjaśnij co wg Ciebie będzie odpowiedzią. Bo możemy tak sobie pisać do "usranej śmierci" i wg Ciebie nie będzie odpowiedzi. Nikt nie chce pisać po próżnicy. Jeżeli ma to być korpus do obiektywu Canona 24-70 to Canon 7D mark 2 i tym bardziej Sony A 6400 nie będą dobrym wyborem. Wujek_Pstrykacz dobrze napisał, że do obiektywu pełnoklatkowego i to drogiego lepszym wyborem będzie korpus pełnoklatkowy Canona. Tak sformułowałeś pytanie i taką dostałeś odpowiedź, moim zdaniem nie mogłeś dostać lepszej.


Dziękuję!

Zapytam w takim razie jeszcze raz:

Jaki będzie najlepszy zestaw na start (sport i portrety): a6400/a7II (lub coś jeszcze innego) z jedną-dwiema stałkami od sigmy + jakiś zoom (sony 18-105), czy zadowolę się jednym drogim Canonem 24-70 podpiętym pod pełną klatkę?

Nie chcę wydawać milionów, budżet to max 9-10 tyś ZE wszystkim (ładowarka, filtry UV etc, torba, karty pamięci, mały statyw, ewentualne baterie).
Wiem, że alfa 6400+ 2 dobre obiektywy i reszta szpeju to koszt około właśnie tych 9-10 tyś. Wiem, że z Canonem w specyfikacji 6dmk2+ 24-70 byłoby strasznie trudno.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 08 Sie, 2019   

A do jakiego to sportu [i klasy rozgrywek] te 24-70 lub 28-75 lub 35 z 85 czy 18-105?
 
 
lukasxwdi 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pią 09 Sie, 2019   

PDamian napisał/a:
A do jakiego to sportu [i klasy rozgrywek] te 24-70 lub 28-75 lub 35 z 85 czy 18-105?


Kolarstwo górskie, street, koszykówka, streetworkout
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 09 Sie, 2019   

To chyba za krótkie ogniskowe
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 09 Sie, 2019   

lukasxwdi, o ile nie zamierzasz kręcić filmów

to
6D II lub Nikon D750
+
https://www.ceneo.pl/Obie...2+8-4+di+vc+osd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14