Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki aparat kompaktowy kupić
Autor Wiadomość
firemantom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sie, 2019   Jaki aparat kompaktowy kupić

Witam! Jestem Tomek i jestem nowy w Waszym gronie. Jeśli chodzi o fotografię to nie znam się na niej zbyt dobrze, aczkolwiek zgłębiam trochę temat:). Jestem na etapie szukania nowego aparatu. W tej chwili mam Canona PowerShot SX 230 HS. Ogólnie jestem z niego zadowolony i służy mi od 2011 roku:). Niestety obie baterie, które mam skończyły swój żywot i raczej nie opłaca się kupować nowych. Wolę dołożyć do czegoś nowego z możliwością nagrywania filmów 4K. Ogólnie miałem do tej pory do czynienia z kompaktami Canona i spełniały swoją funkcję.
Z racji, że aparat ma mi służyć głównie do wyjazdów na wakacje, imprezy rodzinne itp. no to to wielkość kompaktu jak najbardziej mi odpowiada.
Pierwszy typ to Canon Powershot SX 740 HS z potężnym zoomem. Ale mało ogólnie jest testów tego aparatu i nie wiem czy zdjęcia, które robi są ładne.
Zastanawiam się nad nim lub nad takimi aparatami jak: Lumix TZ 100, LX15, LX100. TZ200 wydaje się być ok ale trochę drogi.
Czy mógłbym prosić o jakąś podpowiedź z Waszej strony? Tym bardziej, że czytałem o tych Panasonicach że łapią kurz i brud... A może jeszcze są jakieś inne kompakty warte uwagi? Budżet raczej tak do 2000zł. Będę wdzięczny za pomoc.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PanasonicLumix 
Nowy



Posty: 18
Wysłany: Sro 14 Sie, 2019   

Jeżeli chciałbyś "zgłębiać temat" bardziej, dobrym wyborem będą LX15 lub LX100, duże matryce w połączeniu z jasnymi obiektywami dadzą dobre zdjęcia w trudniejszych warunkach i pozwolą na większą zabawę ekspozycją. Trzeba będzie się obejść bez dużego zoomu.

Jeżeli, krótko mówiąc chcesz odpuścić trochę jakość fotografowania wieczorami, w słabym świetle uniwersalne TZ 100 czy 200 spełnią swoją rolę.

Trudno jest polecić konkretny model online w sytuacji, kiedy do końca nie określiłeś swoich potrzeb, z tego co ja wnioskuje szukasz aparatu porządnego, a zarazem uniwersalnego -- TZ200.

Może się jednak okazać że jego jakość w słabym świetle będzie dla Ciebie niezadowalająca, idź do sklepu z kartą SD, zrób i porównaj zdjęcia tych aparatów, dużo wyjaśnią ;)
 
 
firemantom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Sie, 2019   

Nie jestem profesjonalistą:) Do tej pory korzystałem z małych aparatów kompaktowych. Zoom bywa przydatny w niektórych sytuacjach więc trochę się obawiam tych bez zoomu. Szukam jakiegos kompromisu pomiędzy zommem, wielkością aparatu i jakością zdjęć. W zasadzie można przyjąć że szukam aparatu podróżnego, zoom mile widziany ale nie musi być 30-40krotny, który będzie robił fajne zdjęcia pod względem jakościowym i dobre filmy. Naturalnym następcą mojego aparatu byłby Canon SX 740HS ale zgłębiłem już troszkę temat i okazuje się, że są lepsze opcje:).
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1075
Wysłany: Czw 15 Sie, 2019   

Radzę tego:
https://www.ceneo.pl/30976453
:idea:
 
 
firemantom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Sie, 2019   

Sony mi się podobają, niestety ten ma kiepski zoom i brak 4K. Najgorsze, że sądząc po nickach wychodzi na to że pracownik Sony poleca Sony, a ktoś związany z Panasoniciem poleca Panasonica:)... Może ktoś nie związany z daną marką się wypowie:)
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 15 Sie, 2019   

https://www.ceneo.pl/Medy...j-ziele+damiana
:razz:

albo to https://www.optyczne.pl/3...Wst%C4%99p.html
 
 
firemantom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Sie, 2019   

PDamian warto dodać trochę pieniążków i kupić TZ 200? Zoom 10x mi wystarczy, a TZ 100 ma ciut jaśniejszy obiektyw więc ciągle się waham bo to jak nie patrzeć sprzęt który miał debiut w 2016r. A cóż to za zioła??:)
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 15 Sie, 2019   

To bez znaczenia że w 2016.

Porównanie https://www.imaging-resou...anasonic/zs200/

Oba mają dość kiepskie obiektywy https://www.optyczne.pl/4...%B3w_(29)_.html

https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?p=547159&highlight=ma%B3y#547159
 
 
firemantom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Sie, 2019   

Kiepskie obiektywy ale zdjecia na necie nimi robione wygladają całkiem fajnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15