Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
czym zastąpić bardzo stareńki kompakt canon?
Autor Wiadomość
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 02 Sie, 2019   

Trochę po terminie, ale ja bym brał samo body i na początek startował z Sigmą 17-50/2.8, resztę szklarni dobudował w zależności od potrzeb i budżetu.

Korzystałem z bardzo podobnej opcji, kiedy zaczynałem od sensorów DX (D70s->D200->D300s), tylko, że zamiast Sigmy miałem Tamrona 17-50/2.8 mkI.




A tak offtopowo nawiązując do mojego dylematu z poprzedniego posta, ostatecznie nabyłem D500 w okazyjnej cenie ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






snork21 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Sob 03 Sie, 2019   

Samo body było powystawowe, pech. Planowałam, ale nie raz widziałam jak ludzie wchodzą do sklepów i zaczynają się wyżywać na sprzętach i/lub pracownikach. Naprawdę bałam się brać takie. Jedno może być super, a inne nie do użycia. Jak potem udowodnię, że takie dostałam, a nie waliłam o ścianę autobusu w drodze do domu? Wiem, pesymistyczne podejście, ale bateria była rozładowana, nikt by się nie podjął ładowania, żebym mogła sprawdzić na miejscu.

No i mam D7200 18-105 tylko co mi z tego, jak się go boję. Na 40 stronie omówienia menu w postaci pliku pdf pobranego z oficjalnego wsparcia nikona prawie się załamałam, a gdzie instrukcja?!?

Może ktoś by kupił zestaw? Dołożę 2 karty pamięci sandiska 64 GB, które odebrałam z morele w piątek...

Po co ja te wszystkie testy, komentarze użytkowników na wszelakich forach i wizyty w sklepach zaliczyłam? :evil: Dużo gorszy D3500 też by mnie przerósł a za 1/3 ceny tego! Nawet nie mam siły myśleć ile poskładam na jakiś sensowny obiektyw, ale jak się zmieszczę w 2 lata będzie cud! Nie miała baba kłopotu, kupiła se aparat!
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 05 Sie, 2019   

snork21 napisał/a:
...
No i mam D7200 18-105 tylko co mi z tego, jak się go boję...

Nie bój się, nie gryzie. Najwyżej zdjęcie będzie nieudane. Jak Ci nie upadnie, to przez kręcenie pokrętłami, wciskanie przycisków go nie zepsujesz. Trening czyni mistrza.
snork21 napisał/a:
...
Nie miała baba kłopotu, kupiła se aparat!

Tata się ucieszy.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 05 Sie, 2019   

Nie rozumiem czego się tu bać. :shock:
Kupiłaś super aparat, teraz tylko się uczyć, znaleźć kogoś kto w tym pomoże i heja :smile:
 
 
snork21 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Pią 09 Sie, 2019   

Co ja mu teraz muszę dokupić? Na razie odebrałam 2 karty sandiska 64GB, na początek wystarczą, obiektywu też nie ruszam dopóki nie sprawdzę co tak naprawdę jest mi potrzebne. Trochę się martwię jakością tego 18-105, 18-140 byłby lepiej wykonany ale coś za coś. Albo nowy, albo powystawowy i mam co mam.
Filtry zamówione, taki zestaw hoya, tylko nie wiem co sprowadzą, kit I czy kit II. UV, polaryzacyjny i szary. Na początek chyba takie wystarczą? Sklep ma dać znać na początku tygodnia czy już do odebrania, czyli planowałam przy okazji zerknąć na torby. Jest jakiś model dobrze dobrany do D7200 z 18-105? Na zdjęciach niektóre wyglądają jakby aparaty mieściły się w nich wyłącznie po odkręceniu obiektywów, co przy plastiku raczej nie jest dobrym pomysłem. Plecak odpada, zawsze mam miejski, nie wcisnę aparatu, a za miasto taki starszy deuter do wędrówek ale nie ma możliwości wydzielenia części wyłącznie na lustrzankę i dodatki. 2 plecaki do łażenia nie są wygodne, chociaż oczywiście można.
Potrzebuje zapasowy akumulator i lampę od razu czy można na razie odłożyć zakup?
O czym jeszcze zapomniałam? Coś mi chodzi po głowie, ale za nic nie mogę sobie przypomnieć co. Co jeszcze może być potrzebne od razu?
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 09 Sie, 2019   

Filtrów na zapas się nie kupuje -tylko wg potrzeby.
 
 
snork21 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Sob 10 Sie, 2019   

Nie na zapas! Wszędzie było wyraźnie napisane na różnych forach, żeby kupić UV głównie nie jako filtr, tylko do ochrony szkła.
Bez polaryzacyjnego nawet nie ma po co się wybierać do muzeum, bo odbicia z gablot są takie, że nie widać co w środku. A ja lubię muzea i mam przed sobą prawie cały długi weekend sierpniowy w mieście. To dwa z trzech filtrów w zestawie; szarego na razie nie potrzebuję, za to zestaw był tańszy od UV i polaryzacyjnego kupionych osobno.
Źle było napisane o tej ochronie?
 
 
MatrixSTR 
Uczestnik



Pomógł: 4 razy
Posty: 96
Wysłany: Nie 11 Sie, 2019   

Tylko w niektórych muzeach może być ciężko zrobić zdjęcia z polarem i kitowym obiektywem ze względu na słabsze światło.
 
 
snork21 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Pon 12 Sie, 2019   

MatrixSTR napisał/a:
Tylko w niektórych muzeach może być ciężko zrobić zdjęcia z polarem i kitowym obiektywem ze względu na słabsze światło.

Znaczy problemy się mnożą a fotografia jak wszystko inne powinna być przyjemnością.
Prawie wiem jak jeden rozwiązać, a zaraz wyskakuje następny. Widocznie aparat nie dla mnie.
Chce go ktoś kupić? Raczej w Krakowie, wysyłanie kurierem może być ciekawe.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 19 Sie, 2019   

Jakie problemy? Hobby wymaga aktywności umysłowej (lub fizycznej). Jeżeli aktywność umysłowa to problem, to rzeczywiście masz problem.
 
 
snork21 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Pią 23 Sie, 2019   

Negatyw napisał/a:
Jakie problemy? Hobby wymaga aktywności umysłowej (lub fizycznej). Jeżeli aktywność umysłowa to problem, to rzeczywiście masz problem.

Nie o to chodzi. Tato mi kupił analogowy aparat, był aparat, to się robiło zdjęcia i kto by pomyślał, że mogą być jakiekolwiek problemy. Potem kupiłam kompakt, był aparat, to się
robiło zdjęcia i kto by pomyślał, że mogą być jakiekolwiek problemy. W obu przypadkach część zdjęć była jaka była, ale wyłącznie przez właścicielkę. A tu prawie wiem jak jedną rzecz rozplątać, a pojawia się następna. Ciągle i ciągle. Karty są, torba jest, UV jest, 2 zastępcze akumulatory są, składam na oryginalny nikona i znowu wyskakuje na różnych forach, że trzeba spróbować stałkę. Tu na szczęście nikt mi tego nie poradził, bo chyba bym się załamała do reszty. A ja stałkę miałam raz w życiu w rękach z aparatem znajomego mojego taty i pan wyglądał jakby za sekundę miał dostać zawału. Ostatecznie oddałam aparat i podziękowałam za użyczenie nawet nie robiąc ani jednego zdjęcia. To teraz mam składać i na to, czy nie i od razu na coś zamiast mojego biednego 18-105?
Mało tego, na takim innym forum ktoś mi prywatnie poradził 16-80, a jak to przekracza moje możliwości finansowe to 16-85. I to ma być na wyrost bo na pewno kiedyś mi się takie badziewie jak ten mój 18-105 znudzi i wtedy będzie akurat. Zaczynam tego wszystkiego nie ogarniać.
Czy ktoś z szanownych Użytkowników mógłby się zlitować i napisać czego na pewno NIE potrzebuję? Albo co jest niezbędne tylko ja w panice zapomniałam?
 
 
jurand 
Bywalec
Kanonier - bo tak



Pomógł: 7 razy
Posty: 192
Skąd: Żeszuf
Wysłany: Pią 23 Sie, 2019   

snork21 napisał/a:
Czy ktoś z szanownych Użytkowników mógłby się zlitować i napisać czego na pewno NIE potrzebuję? Albo co jest niezbędne tylko ja w panice zapomniałam?

Tak obserwuję i nasuwa mi się jeden wniosek. Zapomniałaś robić zdjęcia i się z tego cieszyć :wink:
Proponuję nie słuchać "fachofcuf" proponujących dołożenie jeszcze kolejnych pieniędzy na kolejne zabawki.
Już wiesz że ta Cię trochę przerasta i to spróbuj zmienić.
Rób zdjęcia i nie zwracaj uwagi że początkowo na "zielonym kwadraciku". Liczy się efekt i radość z podzielenia się tymi fotkami.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Sie, 2019   

Popieram! Snork21, niezbędny jest tylko aparat, obiektyw i karta pamięci. Akumulator jest w zestawie z aparatem. Masz więcej niż na początek potrzeba, więc radzę dać już spokój z zakupami. Koniecznie przestań czytać osobny dokument z opisem menu, bo się zamęczysz (!!!) :) . Jak patrzę teraz na instrukcję D7200, to na początek przyda się rozdział z zasadami bezpieczeństwa (s. 10) oraz podstawami fotografowania i odtwarzania (s. 30). To nie literatura piękna, żeby czytać od deski do deski...
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 26 Sie, 2019   

snork21 napisał/a:
...
Nie o to chodzi. Tato mi kupił analogowy aparat, był aparat, to się robiło zdjęcia i kto by pomyślał, że mogą być jakiekolwiek problemy...
Właśnie nie bardzo rozumiem o co chodzi? Różnica między aparatem analogowym typu Zenit a Twoim Nikonem jest taka, że Nikonem fotografuje się łatwiej i przyjemniej, bez stresu o zepsuty kadr na filmie małoobrazkowym zwanym powszechnie "kliszą". A filtr polaryzacyjny będzie tak samo działał, czy to będzie Zenit, czy Nikon, tylko w przypadku Zenita efekt będzie znany dopiero po wywołaniu zdjęć. To, że taki filtr zabiera światło to normalne, ale będzie to głównie światło szkodliwe, odbite od szyby. Jak eksponat ma oświetlenie wewnątrz gabloty szklanej to filtr nie jest potrzebny. No chyba, że jest jeszcze silne oświetlenie zewnętrzne to wtedy będzie potrzebny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14