Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
voukodlak 
Nowy


Posty: 10
Skąd: Bobrów
Wysłany: Czw 22 Sie, 2019   

Cześć!
Zostałem poproszony o pomoc w wyborze lornetki. Budżet nieprzekraczalny 650 zł. Obserwacje (raczej stacjonarne) przyrody z domku letniskowego położonego na styku las/łąka. Przy takim budżecie pierwsza myśl to porro z powiększeniem x8-x10. Nikon EX 8x40 w tym budżecie się zmieści. Polecacie coś innego?
Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 22 Sie, 2019   

Ex to dobry pomysł ale alternatywa zawsze jest. Pamiętam gdy spojrzałem kiedyś przez DO Titanium 10x42 w wersji porro. Obraz był lepszy niż w Nikonie. W cenie ok 500 zł obraz był zachwycający. Fajna jest też Kowa Y 8x30. Jeśli łąka byłaby rozległa polecałbym powiększenie 10x.
 
 
voukodlak 
Nowy


Posty: 10
Skąd: Bobrów
Wysłany: Wto 27 Sie, 2019   

Abs napisał/a:
Ex to dobry pomysł ale alternatywa zawsze jest.... .


Poszperałem i z grubsza wybrałem kilka alternatyw. Moje typy to:
Nikon Action EX 8x40 CF
Opticron Adventurer 8x42 T WP
Bushnell H2O 8x42
Delta Optical Titanium 8x42 (porro)
Delta Optical Forest II 8x42

Był brany pod uwagę Bushnell Nature View 8x40 , ale słabo z dostępnością i budżet przekracza. Na końcu dałem Foresta, bo stwierdziłem,że może jednak niepotrzebnie ograniczam się tylko do wyboru wśród porro. Jeśli któś ma jakieś doświadczenie z wyżej wymienionymi modelami to proszę się podzielić wrażeniami. Zakupujący mają porównanie do Nikon Action VII 10x50 oraz jakiegoś badziewia 10x50 z Lidla. Obraz z Nikona jest zadowalający, żeby nie powiedzieć zachwycający w porównaniu do Lidletki. Tutaj porównanie lornetek z porównywarki optycznych.

Porównanie lornetek LINK
 
 
Don Kozdro
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Wrz, 2019   

Podpinam się do pytania @voukodlak. Także szukam 8x40/42 tak do maks do 600, ewentualnie więcej jeśli warta będzie dopłaty (1000 to już ostatecznie). Głównie zależy mi na dobrym obrazie nieba w nocy, w dzień też będę obserwował przyrodę, a czasem jakiś samolot, tak żeby nie był jakiś super widoczne, a po prostu żeby go było widać na przelotowej. Coś dla okularnika. Po prostu najlepszy obraz za taką kasę.. bez dziwnych wad optyki, a jeśli już to jak najmniejsze się da.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pią 06 Wrz, 2019   

Obiema rękoma podpisuję się pod lornetką Eschenbach trophy 8x40. Wiele razy go polecałem i polecał będę.
Wg mnie naprawdę dobra optycznie. Dostatecznie jasna i szeroka. Wczoraj rsczylem się znów obrazami z niej i na ambonie do godziny 20-tej, o 23. obserwowałem księżyc, który co chwilę chował się za chmurami. I napatrzeć się przez nią nie mogę. 800g, dość pękate porro, ale w mojej opinii obraz naprawdę dobry.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 06 Wrz, 2019   

Subiektywnie z podanych przykładów postawiłbym na Titanium, w kategorii jakość optyczna. Nieco gorszy optycznie a lepszy mechanicznie jest Nikon.
PS. Opticrona i Eschenbacha nie miałem okazji obejrzeć więc pomijam w ocenie. Forest II 8x42 to jeden z najlepszych roofów do 500 zł. Ciemniejszy niż Titanium ale ostrością obrazu niewiele mu ustępuje.
 
 
busz 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 108
Wysłany: Czw 26 Wrz, 2019   

Cześć, szukam lornetki do 1400zł, chcę ją wykorzystywać między innymi do obserwacji wieczorem/o wschodzie. Marzy mi się coś z dobrą optyką i wykonaniem, ale nie wiem czy budżet nie jest za niski. W oczy wpadły mi modele Delta Optical Titanium: 8x56 ROH, 10x56 ROH, 8x56ED, 9x63 i Chase 10x50ED do tego Bresser Condor URC 10x50, Bresser Condor 10x56 WP i Vortex Crossfire HD 10x50. Coś z nich jest warte uwagi, czy może polecicie coś innego?
 
 
WolandMesser 
Początkujący


Posty: 41
Wysłany: Sro 09 Paź, 2019   

Czy ktoś miał kontakt z którąś z poniższych lornetek:

Minox BL 8x44 HD
Eschenbach Trophy D 8x42 ED
Hawke Sapphire ED 8x42
GPO Passion ED 8x42

i czy może się wypowiedzieć na temat jakości w astro + subiektywne odczucia z pola/tunelowości/dziurkowości od klucza ? ;)
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 09 Paź, 2019   

WolandMesser napisał/a:
Czy ktoś miał kontakt z którąś z poniższych lornetek:

Minox BL 8x44 HD
Eschenbach Trophy D 8x42 ED
Hawke Sapphire ED 8x42
GPO Passion ED 8x42


Facet na tej stronie ze wszystkimi:

https://www.bestbinocular...x44BLHD-135.htm

https://www.bestbinocular...-Review-171.htm

https://www.bestbinocular...phireED-113.htm

https://www.bestbinocular...ssionED-235.htm

może to i niewiele ale lepszy rydz niż nic.
 
 
WolandMesser 
Początkujący


Posty: 41
Wysłany: Sro 09 Paź, 2019   

tyle to ja widzialem :P
strasznie ciezko jednak o opinie ludzi od astro, wszyscy na te ptaki sie gapia ;)
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 10 Paź, 2019   

WolandMesser napisał/a:

strasznie ciezko jednak o opinie ludzi od astro


Bo ludzie od astro raczej większych średnic obiektywów używają.
Skoro astro jest priorytetem to może warto zastanowić się nad 8x56.
W tym budżecie jak dobrze poszukać to nawet ABBE KÖNIGI można znaleźć.
 
 
WolandMesser 
Początkujący


Posty: 41
Wysłany: Czw 10 Paź, 2019   

Priorytetem jest 8x+pole+astro+nie moze być kobyła ;) Budzet 2-3k. x56 niestety mają małe pole.
Na tę chwilę patrzę na:
Hawke Frontier EDX 8×42 i Hawke Sapphire ED 8×42 (optycznie rzekomo to samo)
...i czekam na więcej opini o nowej Kowie.
Przy wszystkich zachwytach nad nikonem e2 jest to jednak dość ciemna lornetka :roll:
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 10 Paź, 2019   

Używany Steiner Nighunter 8x56 (do wyrwania za około 3000zł) ma pole 7,7 stopnia i idealnie nadaje się do astro. Wcale nie jest specjalnie duży i zadziwiająco lekki. Bije na głowę wszystkie wymienione przez ciebie lornetki.
 
 
WolandMesser 
Początkujący


Posty: 41
Wysłany: Czw 10 Paź, 2019   

7,7 to juz sporo mniej od nikona e2. Mozna tak ucinac po 0,1 "bo to nie widać" ale gdzieś finalnie wpływa to na odbiór.
No i to lornetka w bagaż podręczny i na spacer pod górę więc wolę <1kg
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 10 Paź, 2019   

WolandMesser napisał/a:
7,7 to juz sporo mniej od nikona e2. Mozna tak ucinac po 0,1 "bo to nie widać" ale gdzieś finalnie wpływa to na odbiór.
No i to lornetka w bagaż podręczny i na spacer pod górę więc wolę <1kg


8x42 z polem takim jak w EII raczej Waćpan nie znajdziesz.
Wygląda na to że seria Frontier zastąpiła Sapphire. Zmieniła się obudowa i zmniejszyła cena:

https://www.amazon.co.uk/...0701120&sr=8-13

https://www.amazon.co.uk/...0NsaWNrPXRydWU=

Pytanie zasadnicze: czy na czymś zaoszczędzono?

Rozumiem że wielkość pola widzenia jest dla Ciebie priorytetem ale czasem mniej znaczy więcej. Może lepiej mieć więcej ostrego przy mniejszym niż mniej ostrego przy większym polu. Oczywiście to w końcu Twój wybór i decyzja a przede wszystkim kasa.
Pamiętaj również o transmisji która to w astro ma szczególne znaczenie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,68 sekundy. Zapytań do SQL: 14