Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Fujifilm X-T20+18-55mm kontra Fujifilm X-T30+18-55mm (18-45)
Autor Wiadomość
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Wto 02 Lip, 2019   

ZDZICHOOO, jeśli jeszcze nie wybrałeś, to właśnie pojawiła się niezła promocja na X-T30:
https://www.optyczne.pl/1...html#komentarze

W tej sytuacji zakup starszego modelu ma niewielki sens.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ZDZICHOOO 
Bywalec
ZDZICHOOO


Posty: 126
Wysłany: Wto 02 Lip, 2019   

Dzięki za informacje. Zdjęcia super.
Ale nie mogę się zdecydować który zestaw wybrać Fuji XT-30+18-55 czy Olympus
E-M10-III +14-42+40-150. Są obecnie kuszące promocje.
XT-30 - nie ma stabilizacji - a zdjęcia wykonuję z ręki, obawiam się że mogą być rozmyte.
natomiast E-M10-III posiada tylko matrycę 16Mpix i system 4/3.
Następna sprawa to dobór szkieł w przyszłości. Który system przetrwa?
Jeśli chodzi o dane techniczne to oba są dość zaawansowane jeśli chodzi o tak zwaną klasę "średnią".
Obudowy aparatów to wydaje się że Olympus jest bardziej "pancerny" i stylistycznie lepiej się prezentuje. Jaki wybrać ?. W tej klasie cenowej (5000zł) to pozostają tylko takie modele.
Pozdrawiam
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Wto 02 Lip, 2019   

Z tych 2 zestawów brałbym Fuji.
Po prostu zdecydowanie wygra jakością obrazu - wyraźnie lepsza matryca + jaśniejszy i ostrzejszy obiektyw.
Do tego Olympus nie ma fazowych czujników AF, a Fuji jest ponoć jednym z lepszych aparatów w tej klasie pod względem ustawienia ostrości.

Rozdzielczością bym się nie przejmował - i tak więcej, niż przeważnie potrzeba.

Jeśli chodzi o system, to moim zdaniem są to obecnie dwa najciekawsze i nie można tu wybrać źle.
 
 
ZDZICHOOO 
Bywalec
ZDZICHOOO


Posty: 126
Wysłany: Sro 03 Lip, 2019   

Jeśli chodzi o XT-30 to obawiam się że brak stabilizacji w korpusie, może wpływać na jakość zdjęć. Stabilizacja w obiektywie 18-55 wystarczy i jest dość skuteczna?
Ponadto brak uszczelnienia korpusu. Ekran dotykowy też ma mankamenty.
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Sro 03 Lip, 2019   

ZDZICHOOO napisał/a:
Jeśli chodzi o XT-30 to obawiam się że brak stabilizacji w korpusie, może wpływać na jakość zdjęć. Stabilizacja w obiektywie 18-55 wystarczy i jest dość skuteczna?
Ponadto brak uszczelnienia korpusu. Ekran dotykowy też ma mankamenty.


Na siłę szukasz problemów.
E-M10 III też uszczelnień nie ma, więc bez różnicy. Podobnie z ekranem dotykowym, który jest w obu wspomnianych korpusach i moim zdaniem jest zaletą.

Stabilizacja w 18-55 jest przyzwoita, ale bez szału (na podstawie tutejszego testu).
Oczywiście lepiej mieć w korpusie, bo wtedy działa z każdym obiektywem, ale bez przesady. Jeśli nie planujesz używać głównie obiektywów stałoogniskowych, to nie będzie to problemem, bo niemal wszystkie zoomy w systemie stabilizację posiadają (jedynym wyjątkiem jest XF 8-16 f/2.8, ale tam nie jest ona przesadnie potrzebna). Jedynym szkłem, w którym moim zdaniem jej naprawdę brakuje jest XF 90 f/2.
 
 
ZDZICHOOO 
Bywalec
ZDZICHOOO


Posty: 126
Wysłany: Nie 07 Lip, 2019   

Dziękuję za rzetelne informacje.
Chciałbym kupić aparat który miałby mi posłużyć parę lat.
Dlatego rozpatruję wszystkie plusy i minusy. Przed zakupem po prostu chciałbym wiedzieć na co taki aparat stać (oczywiście mowa tu o XT-30) i później nie być zaskoczonym że może być inaczej. Dlatego czytam też inne opisy. np.
https://www.spidersweb.pl...30-opinie.html. I twym teście wymieniono braki które trochę osłabiają pozycję XT-30.
W segmencie bezlusterkowców w przedziale cen w granicach 4000-5000/6000 jest bardzo niewielki wybór. Powiedzmy dla amatora średnio zaawansowanego.
Jest jakaś dziwna zasada wśród producentów dotyczących poszczególnych modeli produkujących bezlusterkowce dotycząca wyposażenia np. brak uszczelnienia , brak wbudowanej lampy , jeden slot na kartę, a to dziwne umiejscowienie przycisków, słaba bateria, słabo działająca łączności bluetooth, czy wi-fi, brak stabilizacji w korpusie, czy słaby ekran. Takie elementy powinny być ujęte jako podstawowe wyposażenie.
Czy przy takiej wygórowanej cenie bezlusterkowców dla średniego amatora będzie się opłacało kupić. Jeśli będzie tak dalej to nie wiem czy społeczeństwo przestawi się tak szybko z lustrzanek na bezlusterkowce.
Oczywiście, zastanawiam się czy kupić XT-30, może warto mimo pewnych uchybień.
Jeśli nie XT-30 , to może OMD E5 II.
Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Nie 07 Lip, 2019   

Brutalna rzeczywistość: aparatu idealnego nikt jeszcze nie zrobił i każdy ma jakieś wady. Dlatego ciągle siedzę na Canonie 40D - nawet gdybym miał coś kupić, to żaden mnie nie przekonuje dostatecznie. Ergonomia do chrzanu, brak obiektywów jakie bym chciał lub coś innego - zawsze są jakieś wady.

Tak z mojego punktu widzenia najlepszym (dla mnie) korpusem na rynku jest X-T3 (lub właśnie X-T30 jako tańsza alternatywa). Ergonomia idealna nie jest, ale ujdzie. Brakuje tylko stabilizacji matrycy. Wadą paradoksalnie jest system, w którym świetnych obiektywów od groma, ale nie takie, jak bym chciał (ceny pomijam).

Najlepszy z punktu widzenia obiektywów jest moim zdaniem system mikro 4/3 (do portretów i makro). 60/2,8 i 75/1,8 są rewelacyjne. Niestety matryce ciągle są kiepskie i poprawy nie widać. A szkoda, bo 16 MPx w formacie 4/3 daje identyczną wielkość piksela, jak 26 MPx na APS-C. Gdyby zrobili taką matrycę o jakości tych w Fuji, to zastanawiałbym się tylko ile czasu zajmie mi ogarnięcie na to funduszy :wink:

Canon M nie ma sensownych szkieł, Sony E nie pasuje mi ergonomią, a FE to żaden zysk na wielkości optyki.
Nowe lustrzanki Canona nie zachwycają - najbardziej podoba mi się 7D II, ale chciałbym odchylany wyświetlacz i to najlepiej dotykowy. Najlepszą z mojego punktu widzenia lustrzanką jest Nikon D500, ale beznadziejny AF w trybie Live View i konieczność wymiany szklarni bez zysku rozmiarów i masy.

W ten sposób od lat obserwuję rynek co jakiś czas jeżdżąc na zloty i testując nowe zabawki i czekam, aż pojawi się sprzęt na tyle dobry, że będę chciał go kupić.
 
 
MatrixSTR 
Uczestnik



Pomógł: 4 razy
Posty: 96
Wysłany: Pon 08 Lip, 2019   

ryszardo napisał/a:
Canon M nie ma sensownych szkieł

To prawda, jednak gdy komuś nie przeszkadzają przejściówki to z adapterem może podpiąć wszystkie szkła Canona i działają idealnie. Ja tak używam EOSa M6 i za nic bym nie wrócił do amatorskiej/półprofesjonalnej lustrzanki ;)
 
 
ZDZICHOOO 
Bywalec
ZDZICHOOO


Posty: 126
Wysłany: Nie 21 Lip, 2019   

Witam
Mam wrażenie że obecnie przy braku nowości w DSLR, firmy chcą za wszelką cenę skierować zainteresowanie na bezlusterkowce. Jednak cena jest zbyt wygórowana w stosunku do zaprezentowanych właściwości urządzeń.
Przeglądając różne recenzje i opisy Fuji X-T30 że nie jest on taki super.
W jednej recenzji wyczytałem że X-T30 ma następujące uchybienia.
- problem rozpoznawania twarzy w trybie AF-C,
- bez dodatkowej stablilizacji jest bardzo trudno filmować,
- słaby akumulator – konieczność dokupienia co najmniej jeszcze jednego a to dodatkowy wydatek
- komplikacje w łączności ze smartfonem z Androidem
- brak uszczelnień.
Wiem że nie ma rzeczy idealnych, ale są to podstawowe funkcje które w dzisiejszych czasach każdy aparat powinien posiadać zwłaszcza przy tak wygórowanej cenie .
I w końcu nie wiem czy jest to aparat w który warto zainwestować?
Proponuje porównać tzw. klasę średnią Nikon D7200 i Fuji X-T30 łącznie z ceną.
Trzeba będzie jeszcze trochę poczekać na dobrej klasy średniej bezlusterkowiec?
Na koniec przykład wagi niektórych bezlusterkowców (krąży opinia że są bardzo lekkie):
Korpus X-T30-383g + obiektyw 18-55 -310g
Korpus X-T3 - 540g + obiektyw 18-55 - 310g
Korpus Z6 – 675g + obiektyw 24-70 – 900g
Pozdrawiam
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 21 Lip, 2019   

Topowa matryca m4/3 https://www.amazon.com/YI...ctronics&sr=1-1

https://photorumors.com/2019/07/19/here-is-a-4k-20mp-mirrorless-mft-interchangeable-lens-camera-with-12-40mm-lens-for-150/
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 22 Lip, 2019   

Mam x-t30. Potwierdzam ze akumulator słaby ale za około 70zł można kupić zamiennik.
Problem z rozpoznawaniem twarzy- jeszcze nie stwierdziłem.
OIS w obiektywie 18-55 wystarcza do filmowania jednak konkurencja ma stabilizację matrycy więc wnioski nasuwają się same.
Brak uszczelnień w korpusie to może być problem, jeśli chce się robić zdjęcia w ekstremalnych warunkach. Przez 13 lat nigdy nie uszkodziłem aparatu przez deszcz lub przez śnieg a modele miałem różne.
Aplikacja na ios działa bez zarzutu.
 
 
ZDZICHOOO 
Bywalec
ZDZICHOOO


Posty: 126
Wysłany: Nie 01 Wrz, 2019   

Jednak kupiłem D7500 (z rabatem). Na razie pstrykam i poznaję aparat. Jestem zadowolony.Czy to dobry wybór, co o tym myślicie. Na bezlusterkowce poczekam aż rynek się ustabilizuje w nowinkach technicznych.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14