Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat dla laika do max 1000
Autor Wiadomość
Wiwus. 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2019   Aparat dla laika do max 1000

Witam, poszukuję odpowiedniego dla siebie sprzętu, który służyć mi będzie do fotografowania portretowego, makijażu. To na czym najbardziej mi zależy to rzeczywiste odzwierciedlenie kolorów, ostrość przy zbliżeniu na oczy oraz ładne rozmycie tła.
Do tej pory zdjęcia robiłam smartphonem Samsung Galaxy s9 plus, ale przekłamane kolory, nawet w naturalnym świetle to jakiś żart 😔
W związku z tym, że sprzęt dla mnie, będzie jednozadaniowy, a fotografie jednotematyczne nie chcę wydać więcej jak 1000 zł.
Zastanawiałam się nad Canon Eos 550d + 18-135mm, czy to dobry pomysł? Jestem typowym laikiem i nie wiem w co powinnam celować.
Może w cyfrówkę, a jeśli tak to w jaką do tego typu zadań?
Jeśli to istotnie, to zaznaczę, że mam chęci do zaznajomienia się z podstawowymi funkcjami wybranego sprzętu, które polepszą fotografię.
Wiem, że oświetlenie gra czołową rolę, ale w tym poście chodzi mi głównie o sprzęt.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i przepraszam za ewentualne błędy wynikające z mojej niewiedzy.
Pozdrawiam 😊
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2019   

Jeżeli sprzęt ma być jednozadaniowy to taniej będzie wynająć fotografa. I na pewno rezultat będzie lepszy.
 
 
Wiwus. 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2019   

Negatyw napisał/a:
Jeżeli sprzęt ma być jednozadaniowy to taniej będzie wynająć fotografa. I na pewno rezultat będzie lepszy.


Dziękuję za pomocny komentarz 👏
Po każdym wykonanym makijażu będę wołać fotografa do domu, najczęściej późną, wieczorową porą, bo tylko wtedy mam czas na wizaż.
Mam chęci do nauki względem fotografowania, więc efekty mogłyby przyjść z czasem, ale uważasz, że lepiej być biernym? Odnośnie jednozadaniowości - wynika ona z mojej, aktualnej potrzeby. Nie potrzebuję fotografować np przyrody, więc zachowaj uszczypliwe komentarze dla siebie, bo w żaden sposób nie jest to pomocne.
Życzę więcej sympatii i miłego wieczoru.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 21 Wrz, 2019   Re: Aparat dla laika do max 1000

Wiwus. napisał/a:
...
W związku z tym, że sprzęt dla mnie, będzie jednozadaniowy, a fotografie jednotematyczne nie chcę wydać więcej jak 1000 zł...
Dla mnie jedno zdjęcie to jedno zadanie lub jedna sesja zdjęciowa to jedno zadanie (jedno zlecenie dla fotografa, np. jeden reportaż ślubny). Jak sprzęt ma być jednozadaniowy to prawie to samo co jednorazowy (bo prościej wytłumaczyć nie potrafię).
Dla Ciebie chyba najlepszy będzie system bezlusterkowy M4/3 lub APS-C (ze wskazaniem na APS-C). Sprawdzi się też lustrzanka APS-C. Jak mają być zbliżenia samego oka to przydał by się stałoogniskowy obiektyw makro. Ale w 1000 zł się nie zmieścisz (nawet bez obiektywu makro, tylko z jakimś najtańszym obiektywem).
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2019   Re: Aparat dla laika do max 1000

Negatyw napisał/a:
.....
Jak sprzęt ma być jednozadaniowy to prawie to samo co jednorazowy...

To tak nie działa. Np. jednozadaniową siekierę (X-25) do rozłupywania drewna używam od prawie 10 lat, ciągle do tego samego - do rozłupywania :mrgreen:
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2019   Re: Aparat dla laika do max 1000

Być może masz rację, nie będę się spierał. Ale ja lubię logikę i wtedy wypowiedź:
Wiwus. napisał/a:
...
W związku z tym, że sprzęt dla mnie, będzie jednozadaniowy, a fotografie jednotematyczne nie chcę wydać więcej jak 1000 zł...

jest nielogiczna bo przypadku aparatów to albo każdy jest jednozadaniowy albo żaden (gdy rozpatrujemy aparaty nowe w normalnych cenach). Jeżeli siekiera X-25 służy tylko do rozłupywania drewna to aparat jednozadaniowy służy tylko do robienia zdjęć. Specjalnych aparatów do fotografowania twarzy nie ma, a jakby były to pewnie kosztowały by majątek. Jeżeli weźmiemy pod uwagę aparaty nowe to po odrzuceniu tych co np. jeszcze filmują zostaną nam takie co kosztują tyle co nowy samochód a nie do 1000 zł.

Wracając do tematu.
Jeżeli aparat ma umożliwić zrobienie lepszego zdjęcia niż dotychczasowe to powinien kosztować (nowy) od ok. 1500 zł. Gdy potrzebne są zbliżenia oka to sporo więcej.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2019   

Wiwus. napisał/a:
poszukuję odpowiedniego dla siebie sprzętu, który służyć mi będzie do fotografowania portretowego, makijażu

Wiwus. napisał/a:
Zastanawiałam się nad Canon Eos 550d + 18-135mm, czy to dobry pomysł?

Wiwus. napisał/a:
mam chęci do zaznajomienia się z podstawowymi funkcjami wybranego sprzętu, które polepszą fotografię


Do fotografowania portretowego lepiej sprawdzi się obiektyw stałoogniskowy, np. Canon EF 50 mm f/1.8 STM lub EF 40 mm f/2.8 STM.
Nieznacznie przekraczając zakładany budżet możesz kupić lepszy aparat np. Canona 60D / https://allegro.pl/oferta/canon-60d-body-bdb-8447502444 / z takim obiektywem / https://allegro.pl/kategoria/obiektywy-258269?string=CANON%20EF%2050MM%20F%2F1.8%20STM&order=p&bmatch=baseline-cl-dict41-eyesa-bp-ele-1-4-0918 /.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1075
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2019   

Wiwus. napisał/a:
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

Wiesz co? Koledzy, którzy zamieścili tutaj swoje podpowiedzi, z pewnością chcieli dobrze i mają wiele racji w propozycjach, które zawarli, ale mają one jedną zasadniczą wadę: SĄ ZBYT POWAŻNE! Wiesz: oni zasadniczo wychodzą z założenia, że dobrymi aparatami są jedynie Canon 1DX albo Nikon 5D. Wszystko co jest poniżej tego poziomu, to jedynie żałosny, godny politowania kompromis. Gdybyś napisała, że chcesz fotografować guziki od swoich bluzek i masz na to do wydania 25 000 PLN, to ani chybi zaproponowaliby ci właśnie któregoś z tych modeli.
Tymczasem rzecz w tym, że nie da się zaproponować niczego poważnego, co łączyłoby w sobie cechy "typowego sprzętu do fotografii portretowej" z budżetem, który chcesz wydać. A w dodatku biorąc pod uwagę, że deklarujesz się jako osoba początkująca, więc ja bym jednak też radził "zacząć od początku" i sprawić sobie nowy kompakcik (generalnie odradzam kupowanie aparatów używanych, zwłaszcza tzw "superokazji"), oferujący możliwości ręcznego ustawiania parametrów zdjęcia, i dopiero, gdy go dobrze opanujesz i zrozumiesz, na czym polegają jego ograniczenia w zakresie fotografii portretowej, wtedy zdecyduj się bardziej świadomie na jakiś aparat systemowy: bezlusterkowiec (np. Olympus lub Panasonic czyli system m4/3) albo lustrzankę.
Ja bym radził ci zacząć od czegoś takiego:
https://www.ceneo.pl/39090616
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Wto 24 Wrz, 2019   

"Żelazna" propozycja kolegi Soniak10, czyli kompakcik HX60, to z kolei przegięcie w druga stronę :mrgreen:
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 24 Wrz, 2019   

Soniak10 sam napisał, że to jego niepoważna propozycja. Wydać patola na archaiczny aparat w dodatku z trzydziestokrotnym zumem. Chyba, że tu chodzi o zdjęcie twarzy z odległości 100 m. :mrgreen:
 
 
MatrixSTR 
Uczestnik



Pomógł: 4 razy
Posty: 96
Wysłany: Wto 24 Wrz, 2019   

550D powinien na początek wystarczyć, jednak zamiast 18-135 sądzę że lepszym wyborem byłby 50 1.8 STM. Dodatkowo do tego typu fotografii warto by też zainwestować w jakiegoś softboxa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15