Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetki o takich samych parametrach
Autor Wiadomość
keruj15 
Początkujący


Posty: 34
Wysłany: Czw 03 Paź, 2019   Lornetki o takich samych parametrach

Witam, mam pytanie do Szanownych.
Powiedzmy jest kilka nowych lornetek o tych samych parametrach tej samej firmy, raczej znanej firmy. np. 8x42. Jedna z nich przekazuje nieco ciemniejszy obraz niż pozostałe.
Czy jest to możliwe ? - co o tym sądzicie ?

Pozdr.
Jerzy
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 03 Paź, 2019   

Oczywiście, że jest możliwe. Przede wszystkim transmisja może być wyraźnie inna - wynika to z różnej jakości powłok antyodbiciowych oraz różnej liczby soczewek w układzie optycznym. Do tego dochodzi winietowanie.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 03 Paź, 2019   

Praktyka uczy, że jakość poznajemy po cenie, zwłaszcza gdy mamy lornetki o tych samych parametrach produkowanych przez jedną firmę ale innym modelu. Między najtańszą a najdroższą serią, często jest przepaść optyczna. Dobrym przykładem jest Nikon czy Bushnell a nawet nasza rodzima Delta. Inna sprawa gdyby lornetki jednej firmy i modelu dawały rożną jasność. To też możliwe np, poprzez oszczędzanie na powłokach w poszczególnych latach produkcji lornetki.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 03 Paź, 2019   

Nawet u renomowanych producentów zdarzają się takie rzeczy . Około dziesięć lat temu w sklepie Szustera , oglądałem Zeissa Conquesta 10x50 . Poważnie myślałem o zakupie tej lornetki , dlatego zapytałem się czy nie mają drugiego egzemplarza do porównania ( lubię mieć wybór ) . Okazało się że pierwszy Zeiss ma powłoki niebiesko - zielone , a drugi Zeiss fioletowo - wiśniowe . Ale to nie koniec niespodzianek :) , drugi Zeiss miał soczewki w okularach o większej średnicy i większe pole widzenia . Nie tylko ja byłem zaskoczony . Podobna sytuacja miała miejsce z Zeissem 15x45 . Kiedy go po kilku miesiącach od zakupu oddałem do serwisu , zamiast naprawić lornetkę przysłano mi nowy fabrycznie egzemplarz . Miał inne powłoki i lepszą ostrość na krawędziach . Zresztą to była zupełnie inna konstrukcja od strony mechanicznej i optycznej . Zeiss z Conquestami musiał w tamtych czasach dużo eksperymentować :)
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pią 04 Paź, 2019   

Arek napisał/a:
Oczywiście, że jest możliwe. Przede wszystkim transmisja może być wyraźnie inna - wynika to z różnej jakości powłok antyodbiciowych oraz różnej liczby soczewek w układzie optycznym. Do tego dochodzi winietowanie.

Arek, kolega pisze TEJ SAMEJ firmy, TEN SAM model - układ optyczny musi być taki sam.
Pozostaje tylko kwesta "losowości" powłok, ale tu bardziej widziałbym różnice w kolorystyce obrazu i moooooże delikatne, bardzo subtelne różnice jasności, trudne do wyłowienia okiem nawet doświadczonemu zerkaczowi.

A po wpisie Wikinga ZEISS Conquest zostaje definitywnie wykreślony z listy serii będących w polu mojego zainteresowania.....
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pią 04 Paź, 2019   

goornik napisał/a:
A po wpisie Wikinga ZEISS Conquest zostaje definitywnie wykreślony z listy serii będących w polu mojego zainteresowania.....


Nie tak od razu !!! Seria Conquest to to w zasadzie dwie serie lornetek. Pierwsze Conquesty, np https://www.optyczne.pl/8...a_lornetki.html to rzeczywiście była porażka, badziewna obudowa, mnóstwo wad optycznych, małe pole widzenia (w tym modelu tylko 120m (sic!)) no i straszny rozrzut jakościowy.

Z kolei nowe Conquesty (HD) to zupełnie inne lornetki, zupełnie inna bajka i nie warto ich przekreślać.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 04 Paź, 2019   

Dokładnie. Pierwsze Conquesty (Made in Hungary) to zupełnie inne konstrukcje optycznie niż nowe Conquesty HD (Made in Germany).

goornik napisał/a:
Arek, kolega pisze TEJ SAMEJ firmy, TEN SAM model


Nie. Pisze, że tej samej firmy, ale nie że ten sam model.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pią 04 Paź, 2019   

Arek napisał/a:
Dokładnie. Pierwsze Conquesty (Made in Hungary) to zupełnie inne konstrukcje optycznie niż nowe Conquesty HD (Made in Germany).

A to cenne wskazówki, muszę wejść w temat. U mnie do tej pory było, tak: mówisz Zeiss, myślisz Dialyt, Nobilem, Victory :)

Arek napisał/a:

Nie. Pisze, że tej samej firmy, ale nie że ten sam model.

Słusznie - sam z własnego podwórka znam różnice w jasności obrazu w 7x50 z serii Aculon, Action EX, Marine, Tropical, SP.....
Prostaff 3s 8x42 jest szary, bury i mętny, Monarch 7 jest zupełnie innym obrazem!
 
 
keruj15 
Początkujący


Posty: 34
Wysłany: Pią 04 Paź, 2019   

Przepraszam, ale nie dość dokładnie sprecyzowałem pytanie. Chodziło Mi o lornetki tej samej firmy, tego samego modelu o krotności 8x42.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pią 04 Paź, 2019   

keruj15 napisał/a:
Przepraszam, ale nie dość dokładnie sprecyzowałem pytanie. Chodziło Mi o lornetki tej samej firmy, tego samego modelu o krotności 8x42.

Czyli jednak - wyszło na moje.
A w temacie - nie powinno być znaczących różnic ani w jasności obrazu ani jego kontraście czy kolorystyce.
Czy masz na myśli jakąś konkretną lornetkę? I jak ciemniejszy jest wg CIebie obraz "nieco ciemniejszy"
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 04 Paź, 2019   

I kwestia tego o jakim budżecie mówimy. Jeśli to coś taniego, to rozrzut jakościowy tam zawsze jest duży.
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 04 Paź, 2019   

goornik napisał/a:
A po wpisie Wikinga ZEISS Conquest zostaje definitywnie wykreślony z listy serii będących w polu mojego zainteresowania.....


A co powiesz na różne kolory w jednej lornetce. To nie złudzenie optyczne.

kolorowy_okular.jpg
Plik ściągnięto 3207 raz(y) 25,94 KB

 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 04 Paź, 2019   

To nie jest złudzenie optyczne , ani fuszerka w fabryce Swarovskiego . To celowe działanie :) . Ale jest kilku mądrzejszych ode mnie , niech oni to wytłumaczą .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 04 Paź, 2019   

Panowie :) mi osobiście bardzo się podoba postawa Zeissa , że serię Conquest od momentu powstania cały czas poprawiali , udoskonalali , szukali lepszych rozwiązań . Dzięki takiej ewolucyjnej drodze mamy dzisiaj bardzo udaną serię Conquest HD . Co w tym dziwnego że eksperymentowali z powłokami , różnymi układami optycznymi , szukali lepszej mechaniki . Żenująca postawa Nikona z jubileuszowym 8x30 EII , pokazuje jak nie należy traktować swoich klientów . Dzisiaj wszyscy szukają czegoś wyjątkowego w tym modelu , oprócz jubileuszowego napisu na obudowie oczywiście :) . Na forach zagranicznych też są zawiedzeni , dyskutują , sprzeczają się . A przecież mogliby wypuścić Nikona 8x30 EII 100th Anniversary Edition z ostrością po sam brzeg . Mają zdolnych optyków i technologię . Pasjonaci na całym świecie bili by się o te lornetki . Ale im się nie chciało :(
 
 
keruj15 
Początkujący


Posty: 34
Wysłany: Sob 05 Paź, 2019   

Tak się składa, że mam Conquesta 10x42 HD od nowości kupionego w sklepie.
Pamiętam, że miałem wybór między nim a Leicą ( niestety nie pamiętam już symbolu i modelu ale była droższa) i obaj z kolegą wybraliśmy Zeissa. Uważam, że ten model jest wspaniały. Zresztą na Optycznych jest test i pozytywna opinia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 18