Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Czw 31 Paź, 2019
X-T3 vs A6600 vs EOS M6 II vs Z50
Autor Wiadomość
robertino1234 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Czw 24 Paź, 2019   X-T3 vs A6600 vs EOS M6 II vs Z50

Witam,

Szukam bezlusterkowca z matrycą APS dla amatora. Wybrałem APS, ponieważ zależy mi na tym, aby sprzęt był lekki. Chcą go brać na kilkugodzinne trekingi, więc lustrzanka odpada. Nawet jeśli w podobnej cenie dostanę lepszej jakości lustrzankę nie będzie miało to znaczenia, bo taka lustrzanka większość przeleży w domu niż w plecaku. Jednocześnie chcę, żeby zdjęcia były dobre, więc APS myślę że będzie sensownym kompromisem.

Drugą kwestią jest jakość zdjęć. Oczywiście pełnej klatki nie uzyskam, ale chcę żeby to był możliwie dobry sprzęt z tą matrycą. Dlatego też nie mam ustalonego budżetu. Przedstawione w tytule modele mieszczą się między 4 a 6,5k PLN i jest to akceptowalny budżet. Aczkolwiek tez nie chcą wydawać więcej kasy niż jest to potrzebne.

Aparat będzie wykorzystywany amatorsko, głównie w dwóch sytuacjach - krajobrazy w górach oraz zwiedzanie miast. Zwykła turystyka.

Mając powyższe wymagania/zapotrzebowania, zastanawiam się, który aparat będzie najlepszy? Wstępnie wyselekcjonowałem X-T3 vs A6600 (ew. A6500) vs EOS M6 II vs Z50.

Mając również na uwadze oczywiście obiektywy. Chodzi o to, aby całość nie była zbyt ciężka a jednocześnie maksymalnie funkcjonalna. Niezbyt droga, ale dobra.

I zastanawiam się nad stabilizacją. Chyba tylko Canon jej nie ma (jeśli się mylę, to proszę wyprowadźcie mnie z błędu). Wydaje mi się, że element z cyklu "musi być", czy jednak do przedstawionych przeze mnie zastosowań nie jest oba wymagana? Do zdjęć w pomieszczeniach chyba przydałaby się.

Aparat będzie wykorzystywany również do kręcenia filmików, ale nie żadnych profesjonalnych, więc myślę, że każdy z tym sobie poradzi. Ale chyba Canon nie ma dźwięku stereo, co jest trochę słabe.

Ważny jest również odchylany wyświetlacz. To musi być.


Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i rady. Może jakiś inny sprzęt jeszcze by się znalazł?

Pozdrawiam,
Robert
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






krakatau77 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pią 25 Paź, 2019   

fuji też nie ma stabilizacji, a jeśli głównym czynnikiem ma być rozmiar i waga to polecam x-t30. To samo obrazowanie i AF co większy brat w mniejszym opakowaniu
 
 
serdelek 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Nie 10 Lis, 2019   

Do podanych oczekiwań, zdecydowałbym się chyba na a6600.
Zalety na tle konkurencji: stabilizacja, niska waga i gabaryty, żywotność baterii, najlepszy AF.
Proponuję w zestawie z kitem 18-135 (bardzo ostry i uniwersalny spacer zoom) do kompletu wziąłbym któregoś z trio Sigmy (16,30 lub 56mm) w zależności od upodobań.
Wszystkie Sigmy są świetne optycznie ze światłem 1.4, więc idealne na gorsze warunki oświetleniowe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16